Dalma Lingua

DalmaLingua është Shkollë private për kurse të gjuhëve të huaja.

Operating as usual

02/12/2018

I njoftojme te gjithe te interesuarit se kursi i radhes i Gjuhes Gjermane do te filloje te henen, 03.12.2018, ne oren 09:00.

27/03/2018

I njoftojmë të gjithë të interesuarit se së shpejti do të fillojmë me kursin e gjermanishtes - termini i pasdites, duke filluar nga ora 19.00.

28/01/2018

NJOFTIM!
I njoftojmë të gjithë të interesuarit se kemi filluar me përgatitjen e kandidatëve për dhënien e provimit A1 (bashkim familjar).
Kurset janë individuale dhe zgjasin nga 1 javë, dhe sipas nevojës edhe më gjatë!

21/01/2018

Ju informojmë se nga data 22.01.2018 (e hënë) do të fillojmë me kursin A1/A2. Të interesuarit mund të paraqiten menjëherë - ose përmes telefonit (070/435-525) ose drejtpërsëdrejti te Shkolla për Gjuhët e Huaja DalmaLinuga, e cila gjendet ngjitas me Ordinancën Stomatologjike KI-DENT, afër Parkingut të Qendrë së Re Tregtare.

18/10/2017

I njoftojmë të gjithë të interesuarit se ka filluar regjistrimi për kursin A1/A2, i cili pritet të fillojë së shpejti!
Gjithashtu ju njoftojmë se jemi duke e vazhduar kursin intensiv të nivelit B1/B2, për përgatitjen e kandidatëve për dhënien e provimit, qoftë pranë TELC qoftë pranë GOETHE-INSTITUT-it etj., me theks të veçantë, për personel mjekësor.

26/06/2017

DALMA.LINGUA të gjithëve besimtarëve muslimanë ua uron Festën e Fitër-Bajramit!

DALMA.LINGUA на сите муслимански верници им го честита Рамазан-Бајрам!

DALMA.LINGUA wünscht allen Muslimen ein frohes und gesegnetes Bayram!

DALMA.LINGUA eid mubarak!

14/06/2017

RISI!!!

Kemi filluar me kurset speciale të gjuhës gjermane!
Kurset janë të orientuara për përgatitjen dhe për aftësimin e kandidatëve enkas për dhënien e provimit A1 ose A2, qoftë pranë Goethe Institut-it në Shkup, qoftë pranë OSD-së në Tetovë, në kuadër të Universitetit të Tetovës.
Kursi mund të jetë edhe individual!
Për hollësi, drejtohuni te zyrat tona -
Shkolla e gjuhëve të huaja DALMA-LINGUA.

21/05/2017

I njoftojmë të gjithë të interesuarit se nga muaji qershor do të fillojmë me kurset 6-mujore të gjuhës gjermane, për përgatitjen e kandidatëve për dhënien e provimit B1 dhe B2.
Kurset janë intensive dhe mbahen për çdo ditë pune, nga e hëna deri të premten.
Regjistrimi fillon që tani.

16/12/2016

NJOFTIM

I njoftojmë të interesuarit se shkolla e gjuhëve të huaja “DALMA-LINGUA” mban kurse nga gjuha gjermane, për të gjitha nivelet, e sidomos për personat që duan t’i nënshtrohen provimit A1-A2 – për bashkim familjar, si dhe B1-B2 – për punësime.

Përpos kurseve nga gjuha gjermane dhe ajo angleze, nga matematika, informatika, kontabiliteti etj., DALMA-LINGUA kryen edhe përkthime profesionale të dokumenteve të ndryshme, përfshi edhe librezat e veturave të importuara etj.

DALMA-LINGUA cakton edhe termine në ambasadën e Gjermanisë, të Zvicrës etj.

DALMA-LINGUA ndodhet pas gjykatës së qytetit, afër parkingut apo pranë ordinancës stomatologjike “Ki-Dent”, ndërsa Zyra e përkthimeve ndodhet pikërisht pas gjykatës në rrugën e Strugës Nr. 29.

Tel. 070/435-525
E-mail: [email protected]

12/09/2016

DALMA.LINGUA të gjithë besimtarëve muslimanë ua uron Festën e Kurban-Bajramit

Want your school to be the top-listed School/college in Tetovë?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Telephone

Website

Address


Rr. Abdyl Frashëri Nr. 8
Tetovë
1200
Other Schools in Tetovë (show all)
Shkolla Fillore "Gjergj Kastrioti Skenderbeu" Poroj-Xhepçisht-Xhermë Shkolla Fillore "Gjergj Kastrioti Skenderbeu" Poroj-Xhepçisht-Xhermë
Tetovë

Faqja zyrtare e shkollës "Gjergj Kastrioti Skenderbeu"

A.S.Qiqish A.S.Qiqish
Goce Dellcev Nr24
Tetovë

I-12 Mosha Pijade I-12 Mosha Pijade
Tetove
Tetovë

IV-7 gjimnazi tetoves IV-7 gjimnazi tetoves
Tetovë, Tetovo, Macedonia
Tetovë

II-12 Gjimnazi i Tetoves"Kirili Pejqinoviq".2013/2014 II-12 Gjimnazi i Tetoves"Kirili Pejqinoviq".2013/2014
Tetovë

II-12 "Kirili Pejqinoviq"

Jonida Club Jonida Club
K. J. Pitu Nr 78
Tetovë, 11220

Klub per femije qe meret me aktivitete te ndryshme te lira: pikture dhe vizatim grafik, Aktrim, Ciklizem, Alpinizem,Fotoreporter mosha 07-14, Vallezim, Poashtu klubi Rron per femije nga 03-07

Çerdhja e Fëmijëve ALJA Детската Градинка АЛЈА ALYA Çocuk Yuvası Çerdhja e Fëmijëve ALJA Детската Градинка АЛЈА ALYA Çocuk Yuvası
St. 159, No:40
Tetovë, 1200

Çerdhja për fëmijë - "ALJA" � Kushte bashkëkohore � E pajisur me të gjitha licensat e duhu

I-6 Mjeksi 2013/14 I-6 Mjeksi 2013/14
SH. M. K. M Nikolla Shtejn
Tetovë, 135098642

Ne nuk jemi të mirr,por më të mirr se ne nuk ka ^_^

II-13 ''Nikolla Shtejn'' fizoterapi II-13 ''Nikolla Shtejn'' fizoterapi
Tetovë

https://www.II-13NikollaShtejn.com

IV-6 Nikolla Shtejn, The Legend Of School IV-6 Nikolla Shtejn, The Legend Of School
Tetovë, VECHNEEDIM:P

We aren't saying goodbye,our friendship will live with us in the future too, We were and we will always be Together Forever. The Best Class Ever <3