IV-8 SHMEK 8 Shtatorii 2016/17

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from IV-8 SHMEK 8 Shtatorii 2016/17, Middle School, Tetovo.

Operating as usual

23/04/2020

Fat, shëndet,mbarësi, vetëdijësim, lumturi, gëzime, të mira e mbi të gjitha AGJËRIM SA MA TË LEHTË E TË PRANUAR nga ana e perëndisë!

Përhajr muaji më i bukur e më i shenjti " RAMAZAN " ❤!

02/04/2020

2 April 2021 😔😔

06/06/2019

Ku ini be klasa 4-8 2017 ini hup kajt

29/07/2017

U prefsh në paqe prof:Manushaqe kuqi . Si dhe ngushllime familjes 😒😒

Timeline Photos 06/07/2017

Rezulltatet e MSh

Timeline Photos 30/06/2017

Kalendari i aktiviteteve per maturantët në SHMEK "8 SHTATORI"-TETOV 2017

Timeline Photos 30/06/2017

30.06😇😉

Photos from IV-8 SHMEK 8 Shtatorii 2016/17's post 27/06/2017

Rezutatet e matures shkollore

Timeline Photos 21/06/2017
26/05/2017

Urime muajin e shejnt te Ramazanit gjith besimtarve musliman

25/05/2017

Nesër nuk jepen deftesat per shkak se sjan gati 😊

Timeline Photos 19/05/2017

Nxënësit në riprovim

19/05/2017

Të hënën ora 10 librat duet me ipra 😊☺

16/05/2017

I nderuari ,I dashuri professor

Edhe PSE per një periudh shume te shkurte ju ishi mesimdhenesi yne,ju jeni I vetmi professor qe na keni dhene perkrahjen ,dashurine,kujdesin tuaj,andaj e ndjejm per oblim t ju falemenderohemi .
Ju jeni një mesimdhenes ,shembullor ,te cilin ne patem fatin,Dhe nderin ta kishim.
Kur perhere te pare erdhem ne kete shkolle ,prisnim me padurim fundin,pasi 4 vite na erdhen një kohe shume e gjatë ,dhe tani qe erdhën ne fund e kuptoj rendesin e kohes ,tani e kuptoj se vitet ikin shpejt ,tani kur e di se ne kete shkolle ditet I kemi te numeruara ,dhe se ne shtatorin e ardhshem nuk do te jemi perseri bashk ,por secili do te jetë ne një vend tjeter ,Për te luftuar per një te ardhme me te mire.
Me respekt klasa lV-8

Photos from IV-8 SHMEK 8 Shtatorii 2016/17's post 15/05/2017
Timeline Photos 18/04/2017

😜😜👍🏻👍🏻

Timeline Photos 18/04/2017

VLLAZNIAA 😍😍😍

02/03/2017

MATURANT❤💙

22/01/2017

Rreth 270.000 nxënës, 188.000 prej të cilëve filloristë dhe 80.000 nxënës të shkollave të mesme, nesër do të kthehen në bankat shkollore për fillimin e gjysmëvjetorit të dytë të vitit shkollor 2016/2017.

Pushimi dimëror është vazhduar me dy ditë mësimi shtesë (18 dhe 20 janar), me rekomandim të Komisionit për sëmundje ngjitëse dhe Ministrisë së Shëndetësisë që të evitohet rreziku për përhapje të gripit.

Nga e hëna e ardhshme, 30 janar do të fillojë testimi ekstern i 18.600 maturantëve, i cili do të zgjat deri më 3 shkurt të vitit 2017

20/01/2017
12/01/2017

Filloi gjithchka me harmoni, me gëzim duke u njoftuar me shoket dhe shoqet dhe me të vërtet mendoj ende se jam ne ënder ku aq shpejt kaluan 4 vite dhe gjithchka është e pabesueshme . Kanë kaluar plot 4 vjet por vetem kujtimet na kan ngelur ,por kujtimet që nuk do te harrohen asnjëherë dhe ështe e pamundur që të kthehet koha prapa që ti përjetojmë ato 4 vite përsëri ,që te filloi gjithçka nga e prara se asnjeri Maturant nuk beson se fundi është kaq i hidhur dhe i vështirë per tu ballafaquar me ndarjen. Tashmë nuk do të ketë shtator të lumtur për ne ,nuk do të na bashkon shtatori më nuk do të ket zhurmë të ëmbel se sa zilja e shkolles . Nata e maturës faqja jonë e fundit dhe mbaron gjithchka !😏😞

Timeline Photos 04/01/2017

😍😋

Timeline Photos 20/12/2016

Ktoo dyy 😍😍😍😂😍😍 dini fjoski

17/12/2016

Ndjenja e te qenurit "Maturant"

Sa shpejt që ikën jeta . Ajo hap krahët dhe merr fluturimin e largët për të na çuar nç kohë të panjohura për ne .Momentet zgjasin kaq pak sa që nganjeher me duket se lumturia na rrëshqet nga duart pa e kuptuar aspak dhe nga femijria jeta mbetet vech një kujtim i ëmbel dhe i ngrohte qe te ngjall shumë momente te cilat mbeten nostalgji. Nese te duhej që te veçoj një pjesë te bukur nga jeta ime pa dyshim qe kjo pjesë do te ishte Matura. Edhe disa muaj na ndajnë nga nata e madhe e paharueshme per te gjithë ne dhe ankthet se kur do te bjerë zilja e fundit nuk kanë te ndalur . Po sa unë kujtoj fjalen Maturant ndjej nje dhimbje te fortë ne krahëror dhe në syt e mi shfaqen te gjitha momentet per 4 vite rresht dhe kam pershtypjen se te gjitha ato momente nuk do te harohen kurrë per Ne . Shume kujtime do te mbeten shenim naper bankat tona . shumë melodi te kengës do te ushtojnë nëper muret e klases sonë. Dhe shumë e shumë hapa do të trokasin naper shkallet e kesaj shkolle . Por per ne do të jetë shtatori i ardhshëm që do të na troket në zemër . Do të me bjer malli edhe per butonin " snooze" qe vazhdoj ta shtyp me shumë mllef në oret e mëngjesit , do të me bjer malli aq shumë për zhurmën e sa që do kërkoj shumë ta degjoj edhe nëse me zgjon çdo ditë keshtu . Janë aq shumë kujtime qe me disa reshta nuk mund ti permbledh kurrë dhe e vetmja gjë që mund të them ështe se këto 4 vite ishin një pjesë e jetes sime që jo neser dhe pasneser po sot e 100 vjet nuk do ti haroj .

Timeline Photos 05/12/2016

😊😊

30/11/2016

Po munojna me shkru 4vjet qish kem kalu erdhi ni fund shum shpeit qe smunesh me besu ni zile po bje kejt po mledhen n klas menimi i par qe boet akena me hik kreit bashk qeto dit e rinis akena me mujt me iharu me shokin e bankes gjerat qe ikena perjetu me shoqet e klases qe jena kan 4 vjet na falni ju gabimet nese me fjal jukam prek mme profesorat tonn qe kena bo hajgare simpati skem me pa e skena me kall me cigare as zhurm as t bertitme moo skena me ni za e asnnji profesorit hini mrenda o nxanes mos em rini te koridori ska mo as t fishllume e as pershperitje nklas vitet e 4 sjan dyert mo me iperplas kujtimet eklases jan kujtime ma t bukra me shoqni e EKONMIS e shoqet e urta me shoqet tona q ikina pas 4 vjet skena me nejt bashk FJOSKA mo svu pret me ARBLINDIN ABUSHIN- mo politika ska me pas te LAXI skena me umledh kur t hikim prej orve bashk s haroet kur ALEDINI as FJOSKA e BURIMI- si gjith kish alergji prej ores par as FATMIR-I ne oren e maqedonishtes kur vizatonte as BESIANI- si gjith krejt librat i mirte SHABANI- si vitin e par zeri nuk i dilte celularin ne dor gjith embajte do tna mugoni klasa FLORENT-I si gjith pa njisha nkshill kalonte IZAIRI- stilin e veqant gjithmon e mbajte FESTIMI me habi gjithmon shikonte BESARI - zazivanti ma imir nklas qe gjithmon me lot na bejte na falni per keta shkrime do te na mungoni gjithmon oj klasa jon ILIRJANA - s haroet gjithmon e smunt na vinte as JETLIRA qe saher rrinte te parna at vend me asgje ne bot se lirojnte GENTIANA- asnjeher gishtin se qonte e buzeshehja e gentes kur su haroonte SEBAJETJA*- si alltan gjithmon u nervizonte stilet e BETES e GENTES kur si harojna se bejshin si ato macat e vogla ERMIRA- gjithmon mas parfumit profesorve shkojke na fal oj EGZON - qe jena tall me ti gjithmon ishte legjendare ishte vajza ma urt qe as nuk degjonte FJOSARA- do stile t kqija kishe lidhje me djalin e klases gjithmon kur vinte me nerva na vajnte M falni oju vajza nashta ekam tepru por kur vjen puna te e 4-8 profesort gjith ishin anku se klasa ma ekeqe n gjenerat 108 njisha n kshill kishin dal kto kujtime do te mbahen mend mos haroim DREJTORESHEN qe na thirte ka 10 vet mos e harojm ARFIN- ishte i vetmi nklas qe rinte ne te drejt kto kujtime do te mbahen mend LAMTUMIR oj Klasaa jem 😒

By adm 12

Timeline Photos 29/11/2016

😔😔😭

Timeline Photos 16/11/2016

Simjet ma shaum p*k n test kina mar bravoo klasa

30/10/2016

Ej klasa neser mu haroni lektirat adm 12

Want your school to be the top-listed School/college in Tetovo?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Category

Website

Address


Tetovo
123456
Other Middle Schools in Tetovo (show all)
РЦСОО Моша Пијаде - Тетово РЦСОО Моша Пијаде - Тетово
Улица Илинденскa бр. 301
Tetovo, 1200

Официјална Facebook страница за Државно средно училиште - ?

Akademia e Kur'anit Akademia e Kur'anit
Tetovo, 1200

Akademia e Kur’anit mundëson memorizimin dhe mësimin e leximit të Kur'anit për femra dhe fëmi