Kopshti Bletëzat

👶👼
Misioni ynë është përkujdesja, ambient i përshtatshëm mësimor, aktivitete të ndrysh

Çdo fëmijë nga vetë natyra është kurioz, prandaj programet e kopshtit tonë së bashku me edukatorët si qëllim kryesor kemi të risim kurozitetin e fëmijëve në mënyrë të vazhdueshme. Bota fëmijërore është laramante ngase çdo fëmijë është unik e kur ata bëhen në grup dhe motivohen të ruajnë unitetin duke gërshëtuar me vlera pozitive, atëherë bëhet një kryevepër mahnitëse. Nuk egziston asgjë më me vler

Operating as usual

23/04/2024

📚Dita e librit në kopshtin tonë është një shënim i rëndësishëm që i ndihmon fëmijët të zhvillojnë dashurinë për leximin dhe imagjinatën. Ata nëpërmjet fotografive tek librat u kënaqen pafund.

Photos from Kopshti Bletëzat's post 11/04/2024

💥Aty ku zhvillohet shpirti dhe mendja e femijes tuaj .

💥Stafit tonë të profesionalizuar po i bashkangjitet edhe një Edukatore speciale (defektologe) dhe msc.e logopedis në formë individuale dhe grupore.

💥Jemi krenarë qe ofrojmë një mjedis tërësor dhe mbështetës për fëmijët tuaj, njekohësisht edhe realizojmë kërkesën tuaj dhe nevojat e fëmijëve.

💥Në kopshtin tonë, çdo fëmijë ka mundësinë të zhvillojë aftësitë e tyre komunikuese dhe të përparojë në mënyrën më të mirë të mundshme. Bashkohuni me ne për një rrugë të suksesshme drejt zhvillimit të fëmijës suaj🥰

11/04/2024

🥰

04/04/2024

🌳Punimi i drurit ofron një përvojë kreative dhe argëtuese për fëmijët. Ata u kënaqën duke punuar me fasulet dhe ngjyrat uji për të krijuar pikturë dhe krijime të ndryshme pranverore

🌿Ky aktivitet i ndihmon ata të zhvillojnë koordinimin e duarve, imagjinatën, dhe aftësitë artistike, ndërsa në të njëjtën kohë, ata mund të shprehin ndjenjat e tyre dhe të ndërtojnë një ndjenjë të suksesshme për punën e tyre kreative.

04/04/2024

👩‍🎨Pikturimi me ngjyra uji dhe forma te ndryshme me vulosje jane aktivitete kreative qe femijet kenaqen pa fund gjate realizimit te tyre, njekohesisht ata edhe zhvillojne shume aftesi si shoqerore, emocionale dhe kreative 🥰

🐝

02/04/2024

"Respektojme ndryshimet, sepse secili person është unik në mënyrën e tij."

28/03/2024

🤡Kukullat tona janë shumë më shumë se thjesht lodra, ato janë miqtë tanë më të mirë në rrugën drejt imagjinatës së pafund.

🤡Dita e teatrit është një mundësi për të shprehur imagjinatën tonë artistike dhe për të frymëzuar të tjerët me magjinë e performancës ❤️

23/03/2024
22/03/2024

💧Dita boterore e ujit ishte aktiviteti i dites se sotme ku se bashku me bletezat tona biseduam rreth rendesise se ujit, si duhet ta rruajme natyren dhe ti mirembajme burrimet ujore.

💧Aktivitet ky i cili ngjalli mjafte dashuri per mirrembajtjen e pasurise natyrore.

21/03/2024

💙💛Kujdesi për përshtatshmërinë dhe mbështetja e të gjithë fëmijëve është çelësi për një ditë të shkëlqyer të përbashkët.💙💛

💙Dashuria dhe mirëkuptimi janë gjuhët më të mira për të komunikuar💛

21/03/2024

SHARRI🥰

21/03/2024

🌏"Kopshti ynë, planeti ynë"

🌏Sot për Diten Ndërkombëtare të Ekologjisë, fëmijët tanë shfaqën dashurinë e tyre për natyrën duke pastruar kopshtin tonë në një nismë mbresëlënëse për të mbrojtur mjedisin.

🌏Secili kontribuoi në mënyrën e vet, duke treguar përkushtim ndaj një mjedisi më të pastër dhe më të shëndetshëm për të gjithë.

🌎Pas pastrimit, kemi organizuar aktivitete të ndryshme për të mësuar më shumë rreth ekologjisë dhe rëndësisë së ruajtjes së ambientit tonë të përbashkët.

🌍Bashkë kujdesemi për planetin tonë!"

21/03/2024

👩‍🏫Stafi i trajnuar dhe i kujdesshëm
🏠Ambient i sigurt dhe stimulues,
📔Programe të pasura arsimore dhe zhvillimore,
👫Bashkepunimi i mire me prinderit,
🍲Kujdes i vecante per higjienen dhe ushqimin.

➡️Ne jemi destinacioni i preferuar për prindërit që kërkojnë më të mirën për fëmijën e tyre.

🕛Nuk ka kohë për të humbur! Vendet janë të limituara dhe interesimi është i madh. Mos e lini fëmijën tuaj pas!

✔️Regjistrohuni tani dhe sigurojeni një vend për t'u bashkuar në një familje të kujdesit të shkëlqyer për fëmijët tuaj.

📞 076/211-333

21/03/2024

Eroni ynë 2 vjeçar, u gëzoftë jeta jote ashtu siç na gëzon çdo ditë me buzëqeshjen tënde ❤️

#2

12/03/2024

❤️

12/03/2024

Njohim shkronjen R 🫶

11/03/2024

🤲Në këtë muaj te shenjtë, le të rritemi në besim dhe përulësi, kjo periudhë të na sjellë përparim në të mira dhe ruajten të bukurisë shpirtërore.

Urime dhe nga Bletëzat tona ❤️

11/03/2024

Ejla bukuroshe e lumtur me tingujt qe krijon vete 🥰


07/03/2024

Punime per festen e 7 - 8 Marsit nga duart e arta te bletezave tona 🌸

07/03/2024

"Mesuesi është personi që hap dyert e së ardhmes"

🐝

05/03/2024

Aktivitete e ndryshme ne kopshtin tone bejne me te lumtur femijet tuaj :).
Me nje program te pasur ne muzike, femijet e mesojne te luajne piano dhe te krijojne melodi te bukura. Duke punuar me femijet zhvillojne aftesite e tyre muzikore ne nje mjedis stimulues dhe te sigurte.🎹 🎶 🎵

04/03/2024

E bukura Ada ❤️

26/02/2024

💙

19/02/2024

💥Krijimi i lulebores nepermjet kokrave te orizit ishte kenaqesi mjafte e madhe nga bletezat tona, me.kete aktivitet ata rrisin kreativitetin, bashkepunimin me shoqerine si dhe informohen me konceptet si mirembajtja dhe perkujdesja e bimeve.19/02/2024

Erioni dhe lulebora e kopshtit tone 🤍🐝

19/02/2024

Lulebora dhe Rea🤍


🐝

14/02/2024

❤️Femijët janë një shembull i mrekullueshëm i energjisë dhe shpirtit pozitiv. Ata shfaqin një kureshtje të pafund dhe dëshirë për të eksploruar botën rreth tyre.
💥Në kopshtin tonë, këta engjëj të vegjël shpesh zbulojnë një dashuri të re për lojëra, ngjyrat, tingujt dhe ndjenjat e natyrës. Në këtë moshë, ata fillojnë të mësojnë për bashkëveprimin sociale, duke filluar të ndiejnë dhe të shprehin emocione si gëzimi, mërzia dhe përulësia.

08/02/2024

💥Se bashku me njohtimin e shkronjes ngjyrosem sende te cilat fillijne me kete shkronje e me pas me gershere beme prerjen e tyre :) interesante dhe e kapshme nga bletezat tona ❤️

30/01/2024

💥Elsa 🫶

Want your school to be the top-listed School/college in Tetovo?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

⭐Mesojme dhe bashkebisedojme se bashku tw solidarizohemi me njeri tjetrin ne cdo lloj menyre qe mundemi.Veprim mjaft i r...
Si gjithmonë dëshmojmë profesionalizmin e personelit edukativ ku bashkë me bletëzat tona realizojnë aktivitetet e lira m...
⭐Realizimi e shfaqjeve teatrale me kafshë shtëpiake është një mënyrë argëtuese dhe ndërvepruese për t'i ndihmuar fëmijët...
Punimi i javës pjesë e temës javore.⤵️Prerja e thonjëve 👐 është pjesa e higjienës personale 🧴 e cila duhet të mësojnë fë...
Së bashku me bletëzat bejmë kornizë me gjethet e mbedhura dhe formojmë pamje vjeshte. 🍁🍂
🔸️Prezantuam instrumentet për fëmijë për të mësuar një koncept të rëndësishëm muzikor, se si ritmi 🎵 mund të krijohet me...
🔸️Çdo prind e ka çuar një herë në mendje që fëmija i tij të fillojë një kurs muzike🎵, por deri më sot nuk e keni ditur s...
#kindergarten #activity #kids #activities #preschool #balance #skills #fun #keepkidsbusy #keepkidssafe #keepkidslearning...
#kindergarten #kindergartenactivities #keepkidsbusy #keepkidssafe #kids #toddler #toddlerlife #toddleractivities #learni...
Loja “Shit-blerje” Një aktivitet në të cilin bletëzat tona futen në dy role, atë të shitësit dhe blerësit. Loja e tillë ...
Dhëmbët e Ariut 🐻🦷#kindergarten #activity #activityforkids #math #numbers #counting #countingteeth #bear #countingto20 #...
~ Të shkojmë për peshkim! Një nga lojërat më të preferuara të bletëzave tona dhe njëkohësisht lojë që ndihmon në zhvilli...

Location

Telephone

Website

Address


Ljubo Bozinovski Pish 117
Tetovo
1200

Opening Hours

Monday 08:00 - 17:00
Tuesday 08:00 - 17:00
Wednesday 08:00 - 17:00
Thursday 08:00 - 17:00
Friday 08:00 - 17:00
Other Elementary Schools in Tetovo (show all)
SHF Ismail Qemali - Nerasht faqja zyrtare SHF Ismail Qemali - Nerasht faqja zyrtare
101 P. N. Nerasht
Tetovo, 1203

Edukim cilësor dhe konkurrues, për një shoqëri të bazuar në dije.

SHFK Liria - Tetove / ООУ Лирија - Тетово SHFK Liria - Tetove / ООУ Лирија - Тетово
Dervish Cara 6
Tetovo, 1200

Shkolla Fillore Komunale “Liria” - Tetove Основно Општинско Училиште "Лирија“ - Тетово

VII-2 ,,Naim Frasheri'' VII-2 ,,Naim Frasheri''
Aaa
Tetovo, 1234

Yahya Kemal Elementary - Tetovo Yahya Kemal Elementary - Tetovo
FAH 106/1200
Tetovo, 1220

Elementary School