Kouzon Tetovo

Kouzon Corporation is a specialized company working with and for young people on the territory of all Balkan and Eastern European Countries Dear applicants…
Kouzon Corporation is a specialized company working with and for young people on the territory of all Balkan and Eastern European Countries) – Our agency is dedicated to providing better future for the young generations.

Operating as usual

25/07/2021
15/07/2021

⏰УШТЕ 1 КАБИНА СЛОБОДНА за 20.јули !!
🛳 8 дена -Откривање на Грчките острови од Солун
Крстарење со CELESTIAL OLYMPIA за € 699 I ALL Iinclusive I 2 екскурзии
Термин: 20.07.2021
🔥Пакетна цена од лице во :
Внатрешна кабина € 699
👉 Маршута на крстарење: Солун, Миконос, Санторини , Родос, Кипар , Крит ,Атина, Солун.
👉 Појдовна точка: Солун
👉 Крајна точка: Солун
За повеќе информации ве молам погледнете ја програмата https://tinyurl.com/5dxr3cy8
или контактирајте со нас:
📨[email protected]
☎️моб: +389 72 263 121 ,078 45 44 26 , 078 45 44 18

30/06/2021

ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП НА ЕГЕЈСКО МОРЕ

НАЈДОБРОТО ЛЕТНО ДРУЖЕЊЕ – ЗА ДЕЦАТА ОД МАКЕДОНИЈА
ДЕТСКИ КАМП НА ЕГЕЈСКО МОРЕ – 8 ДНЕВЕН СПОРТСКО ЗАБАВЕН АРАНЖМАН
ЗА ДЕЦА од 7 -17 годишна ВОЗРАСТ
СМЕНИ од 06-13 Август и од 13-20 Август 2021
www.camps.mk

Почитувани ,

Ја имаме честа за Ве информираме дека и годинава КОУЗОН КАМПС , ги отвара вратите за децата од МАКЕДОНИЈА за незаборавно, организирано и весело дружење.
Низ ОГРОМЕН БРОЈ на спортски активности , супер забавно културна програма и пред се 24/7 грижа за децата , ја превземаме обврската да им го дадеме НАЈДОБРОТО ЛЕТНО ДОЖИВУВАЊЕ на децата од МАКЕДОНИЈА

ШТО ДРУГО НУДИ ПРЕСТОЈОТ ВО КАМПОТ ?

РАДОСТ И ВЕСЕЛИ МОМЕНТИ, МНОГУ СПОМЕНИ, САМОСТОЈНОСТ, НЕЗАВИСНОСТ И ЛИЧНА АФИРМАЦИЈА ВО НОВА СРЕДИНА

ШТО е КОУЗОН КАМПС ?

Аранжманот на КОУЗОН КАМПС представува уникатна содржина од 8 дневен АКТИВЕН престој покрај море,

Прекрасна природа, спортски терени за 33 различни спортски активности, многу едукативни содржини, забавни активности во амфитеатар со мулти-културни содржини, се само еден дел од она со што располага Летниот камп во кој можете да ги испратите Вашите деца
Како резултат на нашата посветеност кон оваа летна активност, организираниот тим и пред се вниманието што го вложуваме и во најситните детали од организацијата на програмата во Кампот,можеме да кажеме дека летниот КАМП – КОУЗОН , стана своевиден бренд .

Цената за 8 – дневниот аранжман е 245 евра ( се плаќа во денарска противвредност )
Цената за преводот до кампот во Грција е 25 евра еден правец – 40 евра повратна карта
Дополнителен трошок е патничкото осигурување .
Во моментов се бара ПЦР тест за деца над 12 годишна возраст.

За повеќе информации , ВЕ МОЛИМЕ да не контактирате на е-маил [email protected] или на телефон 078 45 44 26

„ ОДИМЕ НА КАМП – ОДИМЕ НА МОРЕ “

29/06/2021

KOUZON TRAVEL - LETO 2021
КРСТАРЕЊЕ СО БРОД ПО ГРЧКИТЕ ОСТРОВИ - СУПЕР ПОПУЛАРНА ПОНУДА
👉 ПОАЃАЊЕ ОД СОЛУН - 👉 ВРАЌАЊЕ ВО СОЛУН

💦Оваа лето 2021 откријте ја Грција и грчките острови со КОУЗОН ТРАВЕЛ
🛳 Крстарење со CELESTYAL OLYMPIA со организиран превоз од Скопје
📌8 дена -Откривање на Грчките острови 📆Термини: 03.08.2021 ⌛️ Период на резервација: до 10.07.2021

ПОНУДАТА ВКЛУЧУВА :

✅ 7 ноќи I Полн пансион и All-inclusive пијалоци
✅ 2 екскурзија во Лимасол и Родос ;
✅ Вклучен пристанишни такси и бакшиж.
*Организиран трансфер Скопје-Солун-Скопје =50еур (за пријавени мин.12 патници )
Вклучен пристанишни такси и бакшиж.

ПРОМОТИВНИ ЦЕНИ - единствена можност за крстарење од СОЛУН

🔥Пакетна цена од лице во :
Внатрешна кабина € 699
👉 Маршута на крстарење: Солун, Миконос, Санторини , Родос, Кипар , Крит ,Атина, Солун.
👉 Појдовна точка: Солун
👉 Крајна точка: Солун

За повеќе информации ве молам погледнете ја програмата https://tinyurl.com/5dxr3cy8
или контактирајте со нас:
📨[email protected]
☎️моб: +389 72 263 121 ,078 45 44 26 ,

23/06/2021

НАЈДОБРОТО ЗА ДЕЦАТА ОД МАКЕДОНИЈА
НАЈЗАБАВНИОТ И НАЈПОПУЛАРНИОТ КАМП ЗА ДЕЦА
ЛЕТО 2021 - ОТВОРЕН ЗА ДЕЦАТА ОД МАКЕДОНИЈА – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП 2021

12 години по ред , Коузон го организара најдоброто летно изненадување за децата од Македонија.
8 ДНЕВЕН ПРЕСТОЈ ПОКРАЈ МОРЕ, во прекрасна природна средина опкружена со борова шума, многу внимание и најмногу од се спортски активности и забава.
Во нашиот камп НЕМА КОМПЈУТЕРИ, ТЕЛЕФОНИ , ЕЛЕКТРОНСКИ УРЕДИ – заедно со децата се враќаме кон „мајката “ природа.
Нудиме , активности од утро – до вечер .

Коузон е дел од најголемиот детски ЕВРОПСКИ летен камп.
И ова лето низ кампот ќе продефилираат повеќе од илјади деца од цела Европа.

Каде е лоциран Коузон Камп ?

ВО ГРЦИЈА – НА МОРЕ , на Халкидики , веднаш до Неа Фикеа,
http://tiny.cc/4v516y

Подготовките за успешен старт на новата сезона на Коузон камп 2021 – се во полн ек.
Сите наши Коузон кампери од минатите години , кои сеуште се на возраст на која можат да учествуваат во Кампот, веќе го најавија своето учество и оваа година.
Најавуваме можност за ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ .

Пријавувањето е во тек и пожелно е поскоро да не контактирате од причина што бројот на местата по смени е ограничен.

СМЕНИТЕ ЗА КОИ МОЖЕ ДА СЕ ПРИЈАВИТЕ СЕ СЛЕДНИВЕ:

06.08 - 13.08
13.08 – 20.08

За сите дополнителни информации Ве покануваме да не контактирате на 078 45 44 26 или на [email protected]

Сите информации за камп програмата, условите за сместување и начинот на организација, можете да ги најдете на нашата веб страна

https://www.camps.mk/

ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП 2021

НАЈДОБРОТО ЗА ДЕЦАТА ОД МАКЕДОНИЈА
НАЈЗАБАВНИОТ И НАЈПОПУЛАРНИОТ КАМП ЗА ДЕЦА
ЛЕТО 2021 - ОТВОРЕН ЗА ДЕЦАТА ОД МАКЕДОНИЈА – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП 2021

12 години по ред , Коузон го организара најдоброто летно изненадување за децата од Македонија.
8 ДНЕВЕН ПРЕСТОЈ ПОКРАЈ МОРЕ, во прекрасна природна средина опкружена со борова шума, многу внимание и најмногу од се спортски активности и забава.
Во нашиот камп НЕМА КОМПЈУТЕРИ, ТЕЛЕФОНИ , ЕЛЕКТРОНСКИ УРЕДИ – заедно со децата се враќаме кон „мајката “ природа.
Нудиме , активности од утро – до вечер .

Коузон е дел од најголемиот детски ЕВРОПСКИ летен камп.
И ова лето низ кампот ќе продефилираат повеќе од илјади деца од цела Европа.

Каде е лоциран Коузон Камп ?

ВО ГРЦИЈА – НА МОРЕ , на Халкидики , веднаш до Неа Фикеа,
http://tiny.cc/4v516y

Подготовките за успешен старт на новата сезона на Коузон камп 2021 – се во полн ек.
Сите наши Коузон кампери од минатите години , кои сеуште се на возраст на која можат да учествуваат во Кампот, веќе го најавија своето учество и оваа година.
Најавуваме можност за ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ .

Пријавувањето е во тек и пожелно е поскоро да не контактирате од причина што бројот на местата по смени е ограничен.

СМЕНИТЕ ЗА КОИ МОЖЕ ДА СЕ ПРИЈАВИТЕ СЕ СЛЕДНИВЕ:

06.08 - 13.08
13.08 – 20.08

За сите дополнителни информации Ве покануваме да не контактирате на 078 45 44 26 или на [email protected]

Сите информации за камп програмата, условите за сместување и начинот на организација, можете да ги најдете на нашата веб страна

https://www.camps.mk/

ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП 2021

11/06/2021

„ НИЕ ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП – АЈДЕ И ВИЕ СО НАС “
Повик за ново летно спортско-едукативно дружење покрај Егејскиот брег

Поттикнати од „затвореноста “ заради пандемијата со КОВИД 19 ,добивме многу телефонски повици од нашите детски кампери од минатите години со ЕДИНСТВЕНА молба:
„ поканете ги сите деца од Македонија , заедно да се дружиме и радуваме и ова лето
САКАМЕ ДА ОДИМЕ НА КАМП ВО ГРЦИЈА.“
Самата иницијатива и пред се нивната искрена желба не мотивира да покренеме масовна кампања за промоција на Коузон Камп 2021 програмата .

Во изминатите години , Коузон успеа да ја создаде најдобрата летна „ шема “ за деца од 7-17 години . Учеството во кампот остави многу , многу позитивни спомени кај нашите учесници а стекнатите пријателства стануваат трајни .

За оние кои не се информирани што е Коузон камп – еве неколку факти :

1. КАМПОТ НЕ Е МЕСТО ЗА КЛАСИЧЕН ЛЕТЕН ОДМОР.
Дневната програма на активности создава многу обврски за учесниците кои се поврзани со спортско - едукативни и забавни активности.

2. Коузон – Скоурас е убедливо најдобриот и најголем детски камп во Европа кој располага со услови за изведување на 33 различни спортски активности , со преубава песочна плажа и со најдоброто камперско сместување во бунгалови.

3. Кампот е место за осамостојување , за самоспознавање , за дружење со деца од различни држави и националности.

4. Во нашиот камп грижата за децата е поставена на максимално ниво и на секои 10 деца имаме Тим лидер кој е 24/7 со нив.

Нема поголемо задоволство од веселите детски насмевки кои во континуитет се присутни за време на престојот во кампот .Прекрасната природа, чистиот воздух, морската вода и организираните активности ги мотивираат децата да излезат од секојдневието и да ги покажат своите „ скриени “ амбиции и желби. Многу од нив за прв пат во животот ќе запеат јавно , ќе заиграат , ќе глумат пред публика, ќе го победат стравот ....... ќе отворат нови хоризонти и погледи .

Коузон на сите сегашни и идни „ кампери “ безрезервно им ветува незаборавно лето .
На родителите можеме само да им гарантираме дека ќе бидеме нивна достојна замена за време на престојот на нивните деца во кампот .

За сите информации Ве молиме контактирајте не на [email protected]
Доколку имате одредени прашања , ВЕ МОЛИМЕ јавете ни се на 078 45 44 26

„ НИЕ ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП – АЈДЕ И ВИЕ СО НАС “
Повик за ново летно спортско-едукативно дружење покрај Егејскиот брег

Поттикнати од „затвореноста “ заради пандемијата со КОВИД 19 ,добивме многу телефонски повици од нашите детски кампери од минатите години со ЕДИНСТВЕНА молба:
„ поканете ги сите деца од Македонија , заедно да се дружиме и радуваме и ова лето
САКАМЕ ДА ОДИМЕ НА КАМП ВО ГРЦИЈА.“
Самата иницијатива и пред се нивната искрена желба не мотивира да покренеме масовна кампања за промоција на Коузон Камп 2021 програмата .

Во изминатите години , Коузон успеа да ја создаде најдобрата летна „ шема “ за деца од 7-17 години . Учеството во кампот остави многу , многу позитивни спомени кај нашите учесници а стекнатите пријателства стануваат трајни .

За оние кои не се информирани што е Коузон камп – еве неколку факти :

1. КАМПОТ НЕ Е МЕСТО ЗА КЛАСИЧЕН ЛЕТЕН ОДМОР.
Дневната програма на активности создава многу обврски за учесниците кои се поврзани со спортско - едукативни и забавни активности.

2. Коузон – Скоурас е убедливо најдобриот и најголем детски камп во Европа кој располага со услови за изведување на 33 различни спортски активности , со преубава песочна плажа и со најдоброто камперско сместување во бунгалови.

3. Кампот е место за осамостојување , за самоспознавање , за дружење со деца од различни држави и националности.

4. Во нашиот камп грижата за децата е поставена на максимално ниво и на секои 10 деца имаме Тим лидер кој е 24/7 со нив.

Нема поголемо задоволство од веселите детски насмевки кои во континуитет се присутни за време на престојот во кампот .Прекрасната природа, чистиот воздух, морската вода и организираните активности ги мотивираат децата да излезат од секојдневието и да ги покажат своите „ скриени “ амбиции и желби. Многу од нив за прв пат во животот ќе запеат јавно , ќе заиграат , ќе глумат пред публика, ќе го победат стравот ....... ќе отворат нови хоризонти и погледи .

Коузон на сите сегашни и идни „ кампери “ безрезервно им ветува незаборавно лето .
На родителите можеме само да им гарантираме дека ќе бидеме нивна достојна замена за време на престојот на нивните деца во кампот .

За сите информации Ве молиме контактирајте не на [email protected]
Доколку имате одредени прашања , ВЕ МОЛИМЕ јавете ни се на 078 45 44 26

03/06/2021

🇲🇰 МАКЕДОНСКИТЕ FIRE WATCHERS НА 2 ПРОЕКТ ВО АМЕРИКА 🇺🇸
🇲🇰 РАБОТА НА РЕНОВИРАЊЕ НА БРОДОТ 🇺🇸 PRIDE OF AMERICA rb.gy/ucpr4e
🇲🇰 МАКЕДОНСКИ ПОЖАРНИКАРИ АКТИВНИ И ВО ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈА

По успешно завршениот прв проект во Портланд ,Сојузната Американска држава Орегон,
повторно 🇲🇰 МАКЕДОНСКИ ПОЖАРНИКАРИ 🇲🇰 се вклучени во нов проект.
Од Македонија отпатуваа 26 искусни пожарникари кои во Портланд ќе се задржат до 29 Јуни.

Покрај овој проект во 🇺🇸 Америка 🇺🇸 , тимови на КОУЗОН се наоѓаат и во 🇫🇷 Франција 🇫🇷
( Марсеј ).

Во скоро време очекуваме поголеми проекти и во неколку други држави каде ќе бидат испратени повеќе од нашите обучени ПОЖАРНИКАРИ .
🇲🇰 Тимот на КОУЗОН брои повеќе од 340 Fire Guards .

На сите колеги кои се активни на проектите во 🇺🇸 Америка и 🇫🇷 Франција , ИМ ПОСАКУВАМЕ се најдобро.🇫🇷

26/05/2021

РАБОТА ВО АНГЛИЈА – НА ФАРМИ ЗА ГРАДИНАРСКИ И ОВОШНИ КУЛТУРИ
ПРОЦЕСОТ НА ВИЗИРАЊЕ ЗАПОЧНА
АНГЛИЈА – РАБОТНА ВИЗА ЗА 6 МЕСЕЦИ – Т5 VISA
БЕСПЛАТНО АПЛИЦИРАЊЕ – брзо заминување за Англија.

По неколку дневна интензивна работа , успеавме да ги поднесеме документи/апликации за еден дел од пријавените кандидати за работа во Англија.

По повеќегодишна пауза на оваа програма, КОУЗОН заедно со своите партнери од Англија , успеа да го возобнови процесот на вработување на Македонски граѓани на земјоделски фарми во Англија.
Реално очекуваме првите групи на Македонски работници да заминат за Англија во периодот од 13-15 Јуни.

Фармите за кои вработуваме во моментов се :
https://www.starkeysfruitfarm.co.uk/
https://www.facebook.com/fountainplantsboston/

Покрај процесот на вработување во Македонија , Коузон истата програма ја пласира уште во неколку други Балкански држави.
Со основниот договор со партнерите од Англија, очекуваме да реализираме повеќе од 500 вработувања во период од 1 месец.

За да се вработите во Англија , со оваа т.н Т5 виза НЕ СЕ БАРА ДА ИМАТЕ ПОЗНАВАЊЕ НА АНГЛИСКИОТ ЈАЗИК , не се бараат никакви посебни работни квалификации и претходно искуство.

Доколку сте заинтересирани за оваа понуда , Ве покануваме да не контактирате на е-маил [email protected] или на тел 078 45 44 26

РАБОТА ВО АНГЛИЈА – НА ФАРМИ ЗА ГРАДИНАРСКИ И ОВОШНИ КУЛТУРИ
ПРОЦЕСОТ НА ВИЗИРАЊЕ ЗАПОЧНА
АНГЛИЈА – РАБОТНА ВИЗА ЗА 6 МЕСЕЦИ – Т5 VISA
БЕСПЛАТНО АПЛИЦИРАЊЕ – брзо заминување за Англија.

По неколку дневна интензивна работа , успеавме да ги поднесеме документи/апликации за еден дел од пријавените кандидати за работа во Англија.

По повеќегодишна пауза на оваа програма, КОУЗОН заедно со своите партнери од Англија , успеа да го возобнови процесот на вработување на Македонски граѓани на земјоделски фарми во Англија.
Реално очекуваме првите групи на Македонски работници да заминат за Англија во периодот од 13-15 Јуни.

Фармите за кои вработуваме во моментов се :
https://www.starkeysfruitfarm.co.uk/
https://www.facebook.com/fountainplantsboston/

Покрај процесот на вработување во Македонија , Коузон истата програма ја пласира уште во неколку други Балкански држави.
Со основниот договор со партнерите од Англија, очекуваме да реализираме повеќе од 500 вработувања во период од 1 месец.

За да се вработите во Англија , со оваа т.н Т5 виза НЕ СЕ БАРА ДА ИМАТЕ ПОЗНАВАЊЕ НА АНГЛИСКИОТ ЈАЗИК , не се бараат никакви посебни работни квалификации и претходно искуство.

Доколку сте заинтересирани за оваа понуда , Ве покануваме да не контактирате на е-маил [email protected] или на тел 078 45 44 26

23/05/2021

Оваа недела, сите летови со AEGEAN AIRLINES до сите грчки дестинации од / до Скопје, Букурешт, Белград, Дубровник, Софија и Тирана се со попуст до 30%!

Резервации до 24.05.2021
Патување помеѓу: 06.07.2021 - 26.03.2022

За цена и повеќе информации ве молам контактирајте со нас:
📨[email protected]
☎️моб: +389 72 263 121

09/05/2021

ОРГАНИЗИРАНО ЛЕТУВАЊЕ И ДРУЖЕЊЕ ЗА ДЕЦА ОД 7-17 ГОДИНИ
ЛЕТЕН ОДМОР ИСПОЛНЕТ СО МНОГУ СПОРТСКИ И ЗАБАВНИ АКТИВНОСТИ

КОУЗОН ДЕТСКИ - ЛЕТЕН КАМП ВО ГРЦИЈА , 2021
Коузон по традиција го организира најзабавниот летен одмор за децата од Македонија.
Иако во основа 8 дневниот престој во кампот во Грција представува форма на летен одмор, ПРЕСТОЈОТ ВО ДЕТСКИОТ КАМП НЕ Е КЛАСИЧЕН ОДМОР.

Причината за ова е концептот на активности кои е креиран како целодневна програма исполнета со спортско-едукативни и забавни содржини.

ПРИСУСТВОТО ВО КАМПОТ ГО РАЗВИВА ТИМСКИОТ ДУХ – децата се сместени во групи од по 10 деца во бунгалови од тврда градба. Сите активности од утро до вечер ги изведуваат во група.

Во кампот посебно внимание посветуваме на социјализацијата со останатите деца од нашите групи и децата од другите држави.

КУЛТУРНАТА ПРОГРАМА ЗАСТАПЕНА Е СЕКОЈА ВЕЧЕР со различни музички и забавни содржини.
Од непроценливо богатство за децата е можноста да присуствуваат на овие забавни вечери и да учествуваат во истите со свој настап.

ВО КАМПОТ ПРЕСТОЈУВААТ ДЕЦА ОД 23 ДРЖАВИ И ОФИЦИЈАЛЕН ЈАЗИК ЗА КОМУНИКАЦИЈА Е АНГЛИСКИОТ ЈАЗИК.

Кампот има посебно влијае врз осамостојувањето на децата бидеќи тие сами ги извршуваат сите „домашни” задачи околу сместувањето, хранењето, хигиената и сл.
Затоа веднаш аплицирајте и бидете дел од ова незаборавно летно доживување и дружење.

“ОДИМЕ НА КАМП , ОДИМЕ НА МОРЕ “ со Коузон.

Повеке инфо на: [email protected]
078 45 44 26

ОРГАНИЗИРАНО ЛЕТУВАЊЕ И ДРУЖЕЊЕ ЗА ДЕЦА ОД 7-17 ГОДИНИ
ЛЕТЕН ОДМОР ИСПОЛНЕТ СО МНОГУ СПОРТСКИ И ЗАБАВНИ АКТИВНОСТИ

КОУЗОН ДЕТСКИ - ЛЕТЕН КАМП ВО ГРЦИЈА , 2021
Коузон по традиција го организира најзабавниот летен одмор за децата од Македонија.
Иако во основа 8 дневниот престој во кампот во Грција представува форма на летен одмор, ПРЕСТОЈОТ ВО ДЕТСКИОТ КАМП НЕ Е КЛАСИЧЕН ОДМОР.

Причината за ова е концептот на активности кои е креиран како целодневна програма исполнета со спортско-едукативни и забавни содржини.

ПРИСУСТВОТО ВО КАМПОТ ГО РАЗВИВА ТИМСКИОТ ДУХ – децата се сместени во групи од по 10 деца во бунгалови од тврда градба. Сите активности од утро до вечер ги изведуваат во група.

Во кампот посебно внимание посветуваме на социјализацијата со останатите деца од нашите групи и децата од другите држави.

КУЛТУРНАТА ПРОГРАМА ЗАСТАПЕНА Е СЕКОЈА ВЕЧЕР со различни музички и забавни содржини.
Од непроценливо богатство за децата е можноста да присуствуваат на овие забавни вечери и да учествуваат во истите со свој настап.

ВО КАМПОТ ПРЕСТОЈУВААТ ДЕЦА ОД 23 ДРЖАВИ И ОФИЦИЈАЛЕН ЈАЗИК ЗА КОМУНИКАЦИЈА Е АНГЛИСКИОТ ЈАЗИК.

Кампот има посебно влијае врз осамостојувањето на децата бидеќи тие сами ги извршуваат сите „домашни” задачи околу сместувањето, хранењето, хигиената и сл.
Затоа веднаш аплицирајте и бидете дел од ова незаборавно летно доживување и дружење.

“ОДИМЕ НА КАМП , ОДИМЕ НА МОРЕ “ со Коузон.

Повеке инфо на: [email protected]
078 45 44 26

Videos (show all)

ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП НА ЕГЕЈСКО МОРЕ
IN A KOUZON WORLD
KOUZON STUDENT SERVICE MACEDONIA
WORK AND TRAVEL AMERICA 2021
ЛЕТНА СТУДЕНТСКА РАБОТА ВО АМЕРИКА И ГЕРМАНИЈА - 2021
ЛЕТНА СТУДЕНТСКА РАБОТА ВО АМЕРИКА И ГЕРМАНИЈА - 2021
ЛЕТНА СТУДЕНТСКА РАБОТА ВО АМЕРИКА И ГЕРМАНИЈА
KOUZON WORK & TRAVEL AMERICA 2021  info@kouzon.com.mk
Kouzon-Work and travel America 2019
Kouzon-Work and travel America 2019!

Location

Category

Telephone

Website

Address


Ilindenska Street NN
Tetovë
1200

Opening Hours

Monday 08:30 - 16:30
Tuesday 08:30 - 16:30
Wednesday 08:30 - 16:30
Thursday 08:30 - 16:30
Friday 08:30 - 16:30
Other Language schools in Tetovë (show all)
Neting School Neting School
Ilindenska 18-a
Tetovë, 1200

Qendra për kurse dhe trajnime profesionale

Advance Advance
Ul. Vanvardarska 6, Lok.1
Tetovë, 1200

Advance Language and Culture Center is an organization for the promotion of professional and personal development.