Авто Школа Дарко-ТТ

Канцеларија 034/326-345
Дарко 070/374-678
Славица 071/326-754

Operating as usual

11/03/2024

Драги наши средношколци,

На прагот сме на забавата, на нашиот традиционален Струмички карневал 🎭. Подгответе се да ја ослободите вашата имагинација 💭✨
Придружете ни се на карневалската екстраваганција. Ајде да се маскираме и да уживаме, да танцуваме, да се шегуваме и да направиме спомени кои се незаборавни. 💃🏼🕺🏼🪩
А за најдобра маска како и секоја година доделуваме 1ва награда!!!! 🥇
Бесплатна обука за возење по ваш избор на категорија! 🤩

Знаете каде - Night Club Avatar, знаете и кога - 14.03.2024.

Среќно!

Ваш,
Дарко ТТ

08/03/2024

Почитувани Дами,

На 5 август во далечната 1888 година, 39-годишната германка Берта Бенц возела од Манхајм до Пфорцхајм со нејзините тринаесет и петнаесет годишни синови, без да му каже на својот сопруг и без дозвола од властите, со што станала првата жена која што возела автомобил на значително растојание.
Сѐ останато е историја!

Докажавте и покажавте на секое поле дека можете.

Среќен меѓународен ден на жената. ❤️🌹
Бидете живи, здрави, а сѐ останато веќе знаете и умеете.

Ваш,
Дарко ТТ

04/02/2024

Пристигна… 😁

GOOD LUCK! 🍀🛵

26/01/2024

Почитувани потенцијални возачи, како што најавивме, оваа година прославуваме 20 години неприкосновен успех.
По тој повод одлучивме да доделиме СКУТЕР на еден среќен добитник!

Сите потенцијални кандидати од која било категорија кои ќе извршат уплата започнувајќи од 01.01.2024 година имаат можност да станат добитник на наградата.
Со самото запишување за обука во авто школата, секој кандидат добива свој единствен број со кој ќе биде идентификуван среќниот добитник. Извлекувањето ќе се врши јавно и транспарентно во просториите на Дарко ТТ.

Денот на извлекување ќе биде дополнително објавен.

Ваш,
Дарко ТТ

23/12/2023

Почитувани пријатели,

Годинава која што полека заминува, за нас не беше само уште една година. Беше секојдневна пожртвуваност, борба, напорна и чесна работа со многу посветеност и љубов кон нашите клиенти. И покрај нелојалната конкуренција, сите екстерни фактори на саботажи, ние и во новата година влегуваме како авто школа број 1! 🥇
За нас 2024 година е голема година, година во која ќе прославиме 2️⃣0️⃣ години неприкосновен успех! Успех кој го градевме на цврсти и сигурни темели, негувајќи ја истата визија - задоволни, но пред сѐ професионално обучени кандидати.
И годинава ќе ги срушиме сите позитивни рекорди, затоа што ние не знаеме и не умееме поинаку!!…stay tuned.

Нека е среќна и од Бога благословена 2024 година. Останете ни во добро здравје! 🎄

Ваш,
Дарко ТТ 🎅🏼

Photos from Авто Школа Дарко-ТТ's post 10/07/2023

Finito ✅😁

Photos from Авто Школа Дарко-ТТ's post 21/06/2023

Уметноста нема граници. 🎨🚘

Loading…

15/06/2023

Вежби (3 и 4) за полагање полигон “Д“ категорија

15/06/2023

Вежби (1 и 2) за полагање полигон “Д“ категорија

21/05/2023

Вежби (3 и 4) за полагање полигон "Б" категорија

21/05/2023

Вежби (1 и 2) за полагање полигон "Б" категорија

Photos from Авто Школа Дарко-ТТ's post 30/03/2023

Зошто да нѐ изберете нас?
Зошто Дарко ТТ?

Затоа што:
• Квалитетот на обука и професионалноста за нас се на прво место;
• Нашиот тим секојдневно се грижи за секој кандидат подеднакво одговорно;
• Скоро 20 години No.1, лидери на пазарот со преку 15.000 обучени кандидати за возачи;
• Единствени со лиценца за сите категории во целиот регион: Струмица, Валандово,Гевгелија,Радовиш;
• Најголем, најдобар и најнов возен парк;
• Најстручен лиценциран кадар;
• Најсовремени модерно опремени простории;
• Основач со искуство од 30 години во обука на возачи и работа во испитна комисија за возачки испит;

Поттикнати од довербата што ни ја давате и бројката од над 15.000 положени кандидати за возачи од сите категории ни дава посебна мотивација и стимул за да бидеме уште подобри, професионални и квалитетни.
Едукацијата на возачи почетници за нас е вистинска привилегија, но и огромна одговорност.
Изборот на авто школа е еднаш во животот. Ваше е да одлучите, но и бидете мудри во одлуката!

Ваш,
Дарко ТТ

19/03/2023

И ОВАА 2023 год. БЕСПЛАТНА ОБУКА ЗА АМ КАТЕГОРИЈА!!! 🛵

Поради зголемениот интензитет и фреквенција на сообраќајот во нашиот град во пролетниот и летниот период пред се со мотоцикли, мопеди, велосипеди со мотор... до 50cc и поради зголемениот број на сообраќајни незгоди предизвикани од истите, а со цел подобрување на безбедноста на сообраќајот, едукација и заштита на нашите деца, ДАРКО ТТ повторно со уште едно ГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ! 🫢🎉

Ние како опшествено одговорна компанија Ви нудиме:

БЕСПЛАТНА ОБУКА ЗА АМ КАТЕГОРИЈА 2023!!!

Драги родители да не дозволиме нашите деца да возат без возачка дозвола, без заштитен шлем-кацига и без основно познавање на правилата и прописи во сообраќајот. 🚦
Ајде заедно да ги заштитиме младите животи, да ги избегнеме материјалните штети и стресови кои настануваат од сообраќајните незгоди.
Нашиот тим ќе изврши беспрекорна обука!

Да си помогнеме себе си, да му помогнеме и на МВР 🚔. Биди опшествено одговорен. 🫵🏻

Ваш,

Дарко ТТ

Photos from Авто Школа Дарко-ТТ's post 07/03/2023

Секоја добра идеја на почеток е неразбрана и осудена од толпата просечни, така што борбата за еманципација на жената од 1910 година со Клара Цеткин и Роза Луксенбург, сè уште трае… ⚔️
И додека трае ли трае… жената стана војник, лекар, премиер, министер, полицаец... 👩🏻‍⚕️👮🏼‍♀️👷🏻‍♀️👩🏽‍🏫🤵🏾‍♀️
Жената стана сè што ќе посака и е стожер во секоја општествена пора. А во нашата компанија и струка, е и возач - инструктор, теоретски предавач и раководител. 🚗
Секоја жена која знае добро да управува со волан, добро управува и со сопствениот живот.

Среќен 8-ми Март драги дами! 🌷💐💕

06/03/2023

Жената се почитува секој ден, но бидејќи 8-ми Март е меѓународен ден на жената, ЦЕЛ МЕСЕЦ МАРТ ДАРКО ТТ ПОДАРУВА! 🌷🌷

Photos from Авто Школа Дарко-ТТ's post 24/02/2023

Честитки на Верица Тодорова за освоено прво место за најдобра маска на средношколскиот маскенбал во ноќен клуб АВАТАР. 🎭 Нејзината маска беше одлична и му привлече око на секого. 👀

Верица, те очекуваме! 🤩

12/02/2023

Дојде време уште еднаш за многу очекуваниот СТРУМИЧКИ КАРНЕВАЛ! Струмичкиот карневал е традиционален локален обичај со вековна традиција единствен од таков вид во Република Македонија и пошироко.Од 1994-та година Струмица со Струмичкиот карневал е член на меѓународната асосцијација на карневалските градови – FECC, со што карневалот доби интернационален карактер и се вброи во картата на светските карневали.Како дел од традицијата последниве години е и средношколскиот карневал кој се одржува во четврток во ноќниот клуб Аватар.

Драги средношколци, дали сте подготвени да ја покажете вашата креативност и идеи? Дарко ТТ и оваа година ќе се погрижи да ја награди најдобрата маска на средношколскиот маскенбал во ноќен клуб Аватар. Победникот ќе биде добитник на БЕСПЛАТНА ОБУКА за полагање на било која категорија по негова желба.
Облечете ги вашите најдобри костими, ставете ги маските и придружете ни се во Night Club Avatar на незаборавна забава.

Ваш Дарко ТТ

Photos from Авто Школа Дарко-ТТ's post 14/01/2023

10 години лојалност, професионалност и огромен придонес во развој и афирмација на Дарко ТТ!

31/12/2022
21/09/2022

Знаете кој, знаете каде… 😎

04/03/2022

Прва награда за најдобра маска на средношколскиот карневал 2022 за Ефимија Цунева. Честитки!!

Photos from Авто Школа Дарко-ТТ's post 02/01/2022

12 години лојалност,професионалност и огромен придонес во развој и афирмација на Дарко ТТ!

24/12/2021

Драги наши,
2021 ќе ја паметиме:

1. И по 17 години No.1, лидери на пазарот;
2. Единствени со лиценца за сите категории;
3. Најголем и најдобар возен парк;
4. Најстручен лиценциран кадар;
5. Најдобро опремени простории.

2022 ќе продолжиме да рушиме рекорди и ќе ве изненадиме со многу новитети. Stay tuned 😉
Среќна и бериќетна нека ни е Новата 2022 година!

Ваш,
Дарко ТТ

Photos from Авто Школа Дарко-ТТ's post 20/03/2021

Во исчекување на лиценцата од МВР,пристигнаа новите возила за А1,А2,А и БЕ категотија.To be continued..🙂

25/02/2021

Едукацијата на возачи почетници во нашата дејност е вистинска привилегија но и голема одговорност.
Нашиот тим секојдневно се грижи за секој клиент поеднакво одговорно, а кога добиваме вакво признание ние сме неизмерно среќни. А споделена среќа е поголема среќа 🙂
Ваш Дарко ТТ!

08/02/2021

НАСКОРО И ЕДИНСТВЕНО ВО ГРАДОТ!!! Обука и полагање за А1; А2 и БЕ категорија

Песна за возачка дозвола урива рекорди со по 17 милиони слушања на ден (ВИДЕО) 16/01/2021

https://vesti.mk/read/article/https%3A%2F%2Fkanal5.com.mk%2Fpesna-za-vozachka-dozvola-uriva-rekordi-so-po-17-milioni-slushanja-na-den-video%2Fa456768

Песна за возачка дозвола урива рекорди со по 17 милиони слушања на ден (ВИДЕО) Тоа е деби хит на 17-годишната ѕвезда на Дизни, Оливија Родриго, која веќе ги опустоши музичките топ листи, како и социјалните мрежи. Ролинг Стоун пред неколку дена ја...

Want your school to be the top-listed School/college in Strumica?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Вежби (3 и 4) за полагање полигон “Д“ категорија
Вежби (1 и 2) за полагање полигон “Д“ категорија
Вежби (3 и 4) за полагање полигон "Б" категорија
Вежби (1 и 2) за полагање полигон "Б" категорија

Location

Telephone

Website

Address


Улица Климент Охридски ББ
Strumica
2400

Opening Hours

Monday 08:00 - 16:00
Tuesday 08:00 - 16:00
Wednesday 08:00 - 16:00
Thursday 08:00 - 16:00
Friday 08:00 - 16:00
Saturday 08:00 - 14:00
Other Strumica schools & colleges (show all)
Adria Course Adria Course
Marshal Tito Br 19, Old Bazzar
Strumica, 2400

Courses for careers, coding and foreign languages

Kec i dvojka Kec i dvojka
Vo Strumica Na Ulica
Strumica, 2400

03.07.2021 reunion ��

The Grid Hunters The Grid Hunters
Marshal Tito 57
Strumica, 2400

Helping you on your crypto journey! 𝐉𝐨𝐢𝐧 𝐧𝐨𝐰: https://linktr.ee/thegridhunters 🟢

Halveti sabani seyh asan baba Halveti sabani seyh asan baba
5 Ti Noemvri , No 185
Strumica, 34087

makedoniyada halvetilik

ООУ,,Видое Подгорец“ Струмица ООУ,,Видое Подгорец“ Струмица
, Први мај“ број 34
Strumica, 2400

Key Code Strumica Key Code Strumica
ПАНДЕ КУЈУМЏИЕВ Бр. 28
Strumica, 2400

ООУ „Герас Цунев" ООУ „Герас Цунев"
Strumica, 2400

ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА НА ООУ „ГЕРАС ЦУНЕВ“ - ПРОСЕНИКОВО

Academica - Edukativen Centar Academica - Edukativen Centar
Zrtvi Na Fasizhmot 14
Strumica, 2400

Едукативен Центар за Странски Јазици, Mатематика, Физи?

TAXI Prevoz Vangel Trendov TAXI Prevoz Vangel Trendov
Spiro Zahov 3/19
Strumica, 2400

Edu Spring Edu Spring
Улица Братство Единство 7/3
Strumica, 2400

Еду Спринг-Центар за едукација и интелектуални услуги,Струмица нуди курсеви за изучување на англиски и германски јазик за сите возрасти.

Balkan Twist Balkan Twist
Strumica, 2400

Спој на традиционалното со модерното. Најдобрата балканска кујна.

OOU "Marsal Tito" Strumica OOU "Marsal Tito" Strumica
Partizanska
Strumica