IQ UP - Strumica

IQ UP - Strumica

Со IQ Up! ја будиме генијалноста во секое дете и го подготвуваме за предизвиците на 21 век.

Photos from IQ UP - Strumica's post 26/12/2023

🎅🪄💡🧪🧫👨‍🔬🎶💕💕🎄🌟❄️☃️

Photos from IQ UP - Strumica's post 26/12/2023

Детските очи гледаат светот како што треба да биде - полн со чуда, љубов и можности.

Photos from IQ UP - Strumica's post 26/12/2023

🪄Имагинацијата вели: Замисли што може да биде. Креативноста одговара: Да го направиме тоа реалност.

Photos from IQ UP - Strumica's post 26/12/2023

Радост ни се голема ♥️

Photos from IQ UP - Strumica's post 26/12/2023

🪄Магичната лабораторија на Дедо Мраз од Заз 👨‍🔬🧪🧫🎅

26/12/2023

🔍 Кога дете поставува прашања, тоа не е само знак на љубопитност, туку и на раст и развој. Секој одговор кој го добива е како клуч кој го отвора светот на нови можности.

25/12/2023

🪄Кога детето открива нешто ново, неговата насмевка раскажува приказна за магијата на науката, возбудата и бескрајна љубопитност.👨‍🔬🎅🧪🧫💕🎶

24/12/2023

🌟 Во екот на празничната еуфорија, ви споделуваме дел од атмосферата во нашата магична лабораторија - таму каде што чудата на науката се преплетуваат со магијата на празниците.

🎄 Околу нас светкавите украси и празничните мелодии создаваат атмосфера каде магијата е реалност. Овде, Дедо Мраз не е само приказна; тој е научник, истражувач и инженер.

✨ Нашиот Дедо Мраз доаѓа од Заз, место каде мечтите оживуваат, каде секој експеримент е патека кон ново откритие, а секоја детска насмевка е подарок ♥️

🎁 Нека оваа празнична сезона биде исполнета со радост, учење и неизмерна магија. Добре дојдовте во магичната лабораторија на Дедо Мраз од Заз - таму каде чудата се случуваат секој ден.

22/12/2023

Честитки за среќните добитници на бесплатно учество во нашата новогодишна работилница: Магичната лабораторија на Дедо Мраз од Заз.

Честитки за:
Marija Maja Todorovska
Ivana Bachova
Nadica Stoykov

Нашиот тим ќе ве контактира во наредните денови, за да го потврдите учеството на вашето дете во работилницата во соодветен термин.

🎁🌟 Голема Giveaway наградна игра: Добијте бесплатно учество во Новогодишната работилница за вашето дете! 🎉🔬

Дали сакате вашето дете да биде дел од една незаборавна новогодишна научна авантура?
IQ UP! ви нуди неверојатна шанса!

Учествувајте во нашата Giveaway наградна игра и можеби токму вашето дете ќе добие шанса за бесплатно учество во нашата фасцинантна Новогодишна работилница - Новогодишната Лабораторија на Дедо Мраз од Заз!

Како да учествувате?
1. Следете нè на социјалните медиуми

2. Споделете ја оваа објава: Јавно споделете ја оваа објава на вашиот профил.

3.Тагирајте двајца пријатели: Во коментарите под оваа објава тагирајте двајца пријатели кои би биле заинтересирани за оваа работилница.

Детали за наградната игра:
Добитниците ќе бидат објавени на 22 Декември.

Победниците ќе добијат бесплатно учество за своето дете во нашата новогодишна работилница.

🚀 Не пропуштајте ја оваа одлична прилика!
Вашето дете ќе има можност да учи, да експериментира и да се забавува со други млади научници, истражувајќи го возбудливиот свет на хемијата и науката.

21/12/2023

🌟 Ултрамегаспецијален викенд е пред нас! 🎉 Не ги пропуштајте бесплатните едукативни, празнични работилници „Магичната лабораторија на Дедо Мраз од Заз” во Сити мол.🎈

🗓️ Датум: 23-24 декември 2023
📍 Локација: пред Cineplexx MK во Skopje City Mall.
⏰ Термин: 12:00 - 14:00ч.

Придружете ни се и донесете ги вашите најмили да се забавуваат, да прават експерименти, креативно да се изразуваат и да научат нови нешта! 🎨🌈

🌈 Очекувајте суперинтересни активности, забавни игри, научни авантури и многу смеење. 🎭🎨 Нашите едукатори ќе се погрижат сите другарчиња да си поминат суперфанки! 🌟

Се гледаме овој викенд на празнични едукативни работилници од 12:00 до 14:00ч. ☑️

#ДедоМразОдЗаз #Работилници #ЕдукативнаЗабава #Синеплекс #СитиМол #СветотНаБиби 🌟

18/12/2023

🎁🌟 Голема Giveaway наградна игра: Добијте бесплатно учество во Новогодишната работилница за вашето дете! 🎉🔬

Дали сакате вашето дете да биде дел од една незаборавна новогодишна научна авантура?
IQ UP! ви нуди неверојатна шанса!

Учествувајте во нашата Giveaway наградна игра и можеби токму вашето дете ќе добие шанса за бесплатно учество во нашата фасцинантна Новогодишна работилница - Новогодишната Лабораторија на Дедо Мраз од Заз!

Како да учествувате?
1. Следете нè на социјалните медиуми

2. Споделете ја оваа објава: Јавно споделете ја оваа објава на вашиот профил.

3.Тагирајте двајца пријатели: Во коментарите под оваа објава тагирајте двајца пријатели кои би биле заинтересирани за оваа работилница.

Детали за наградната игра:
Добитниците ќе бидат објавени на 22 Декември.

Победниците ќе добијат бесплатно учество за своето дете во нашата новогодишна работилница.

🚀 Не пропуштајте ја оваа одлична прилика!
Вашето дете ќе има можност да учи, да експериментира и да се забавува со други млади научници, истражувајќи го возбудливиот свет на хемијата и науката.

13/12/2023

🌟✨🔬 Доживејте ја #МАГИЈАТА на науката оваа Нова година во новогодишната #лабораторија на Дедо Мраз од Заз! 🎅❄️

Со големa возбуда ви ја најавуваме нашата специјална новогодишна работилница за деца од 5 - 13 години. Новогодишната лабораторија на Дедо Мраз од Заз, каде што магијата на празниците и волшебството на науката се спојуваат во едно незаборавно искуство за нашите ученици.
Оваа работилница е дизајнирана да биде едно патување во светот на хемиските чуда, каде што секоја активност е специјално одбрана за да го осветли и оживее новогодишниот дух во секоја IQ UP! училница, претворајќи ја во магична новогодишна лабораторија.

🔍 Што може да очекувате❓
Возбудливи хемиски #експерименти;
Изработка на новогодишен сапун;
Создавање на снежна магија;
Изработка на новогодишен слајм, многу поразличен од обичниот слајм.

📸 Специјална фото-сесија:
На крај следува креативна фото-сесија со оптички илузии!

⏰ Времетраење: 90 мин.

🔗 Пријавете го вашето дете на овој линк 👇
https://forms.gle/XZgkSh4Fm4KsAn1Z6
или контактирајте нѐ на тел:
IQ UP! Струмица - 078 340 709

IQ UP! – Каде науката и магијата се среќаваат.
Придружете ни се за едно незаборавно новогодишно патување!

30/11/2023

IQ UP! ви подарува! 🎁

📖✨ Заследете го нашиот вибер-канал и преземете ја БЕСПЛАТНО електронската книга со активности за деца „Кодирај и Резонирај!“ - пакет полн со забавни и едукативни активности дизајнирани да го поттикнат развојот на критичкото размислување и основите на програмирањето кај вашите деца.

👇 Кликнете на линкот подолу и приклучете се веднаш:
https://invite.viber.com/?g2=AQA%2BZY21GM%2BiYVIDW85x0DmQHTtiooRI81OKZUtHvRIeW5N%2F4kTjwUPGP%2BWtkssK

29/11/2023

Следува незаборавен викенд во Vero Centar!
Подготвени сте за научни авантури со Оливер и Светот на Биби?

🗓️ Сабота 2.12.2023 г.
⏰ 16 - 19 ч.

📋 Детски едукативни работилници:
🪄 Магична наука - хемиски експерименти;
🤖 Робо-авантура - мисијата на роботот Такобот;
🧑🏻‍🔬 Мали иноватори - електроника за деца.

Ве очекуваме, другарчиња! 🚀
#ЕдукацијаШтоИнспирира

23/11/2023

📣ОДЛИЧНИ НОВОСТИ!!!
Со големо задоволство и гордост ве известуваме дека нашето IQ UP! училиште доби уникатна можност да учествува со нашите ученици на Интернационалната СТЕМ Олимпијада.
Оваа прилика е огледало на квалитетот и ангажманот што го вложуваме во образованието и развојот на нашите ученици.

Започнуваме со подготовка на нашите ученици кои ќе учествуваат на престижната СТЕМ Интернационална олимпијада во Февруари 2024.

Веруваме во потенцијалот на нашите ученици и маскимално се вклучуваме во реализација на истиот.

#ЕдукацијаШтоИнспирира #ОбразованиеНаИднината #СТЕМедукација

Photos from IQ UP - Strumica's post 17/11/2023

Набљудување на микроскопски примероци од лист од листопадно растение и од зимзелено растение (игличка од бор).

Photos from IQ UP - Strumica's post 28/10/2023

Овој Halloween, во нашата лабораторија експериментите ни го одземаа здивот, а мистериите беа откриени преку анализирање на научните концепти! 👻🔬

Photos from IQ UP - Strumica's post 28/10/2023

Halloween на наш начин 🙃🫠😉

Photos from IQ UP - Strumica's post 28/10/2023

🔮Страшно забавна наука во нашата Halloween лабораторија 🎃

Photos from IQ UP - Strumica's post 28/10/2023

🎉Учениците во нашето училиште го направија својот прв холограм! 🎉
Од идеја до реализација, тие работеа за да го создадат оваа волшебно визуелно искуство!

📐🔍 Учењето на геометриските форми и агли им помогна да разберат како светлината може да се рефлектира и пренесе за да создаде 3D слика. Исто така, тие изработија свои холограмски проектори 💡

Photos from IQ UP - Strumica's post 26/10/2023

💻Учиме #ПРОГРАМИРАЊЕ во IQ UP! програмите!

🧑‍💻Начинот на кој го интегрираме #програмирањето во нашите IQ UP! едукативни програми им помага на учениците да ги визуелизираат апстрактните концепти од математика, природни науки и технологија во забавен формат. Тоа им помага да го применат наученото во реалниот живот и во решавање проблеми и задачи.
💡За да програмираат и визуелно да прикажат одреден процес или тема што ја научиле на часот, тие треба да користат логика, планирање, пробување различни концепти и решенија за да дојдат до крајното посакувано решение.

26/10/2023

Страшен едукативен СПЕКТАКЛ за нашите IQ UP ученици!
Придужете ни се ако смеете! 🚪😱😜

Овој Halloween, науката ќе ти го одземе здивот!
Станува страшно интересно во нашето IQ UP! училиште, каде експериментите оживуваат и мистериите чекаат да бидат откриени! 👻🔬

🦇 Нашата Halloween лаборатрија е подготвена.
Дали сте подготвени да ја откриете страшно забавната наука?

Драги наши IQ UP! генијалци се гледаме во сабота во закажаните термини 🎃

#СТЕМедукација #Наука #Експерименти #СтрашноЗабавнаНаука !

20/10/2023

🔺Ако сè уште се прашувате зошто треба да го запишете вашето дете во , еве уште една добра причина зошто! 👇

🧫🧪Учиме преку различни тестирања и експерименти, а со тоа ги стимулираме детската интеракција, креативност и љубов кон истражувањето на светот околу нив. 🌍

📝Ве чекаме на бесплатен пробен час 👉 https://forms.gle/b7z6hGCJu88VPvcg7

Photos from IQ Up - Macedonia's post 20/10/2023
05/10/2023

Честит светски ден на учителите ♥️
Со љубов и посветеност, нашата IQ UP!, учителка Катерина ги поддржува нашите ученици да станат идни научници, инженери, иноватори и лидери.

🌐 www.iqup.mk

Photos from IQ UP - Strumica's post 04/10/2023

Тема: Координатен систем, агли и тригонометриски кружница
Програма: Научните авантури на Оливер

Photos from IQ UP - Strumica's post 04/10/2023

Запознавањето со 2Д-формите е важен елемент во развојот на просторното рабирање и геометријата. Секоја форма носи со себе основни принципи кои се фундамент во многу по-комплексни математички концепти кои нашите ученици ќе ќе ги изучуваат понатаму.

Во последните 30 минути, нашите ученици влегоа во светот на програмирањето, креирајќи интерактивен дигитален проект во кој го користеа нивното стекнато знаење за 2Д-форми.

Photos from IQ UP - Strumica's post 26/09/2023

Математика е дел од нашиот мултидисциплинарен образовен модел, каде што е интегрирана со другите науки и области.
Сите теми и концепти што ги учиме на часот, на крајот од часот со помош на програмирање ги оживуваме во дигитални проекти.

Photos from IQ UP - Strumica's post 26/09/2023

Во денешната Магична лабораторија на Биби и Боби го баравме скриеното богатство, вежбајќи насоки, координација во просторот, навигација и решавање на проблеми.

Со помош на нашето роботче, кое денес во улога на пират научивме како функционираат роботчињата и како може со помош на задавање инструкции на роботчето да го откриеме скриеното богатство.

А знаете ли што најважно откривме на овој час?
Најголемото богатство кое секое дете треба да го пронајде е ЗНАЕЊЕТО 🧠

Photos from IQ UP - Strumica's post 21/09/2023

Голем интерес за уписи во нашиот училишен центар.
Оваа недела започнуваме со редовна настава со полни групи.

УПИСИ траат до крајот на месецот
Информации на тел: 078340709

21/09/2023

💡 Еурека! - Го најдов! Го решив! - Извик што му се припишува на Архимед кој по упорно размислување нашол метод за мерење на зафатнина на објект со неправилна форма. За нас, оваа легендарна изјава е симбол за интелектуалната инспирација и успешно решавање на проблеми во науката.

👩🏼‍🔬 Во ги поттикнуваме детската љубопитност и креативност додека заедно ги истражуваме тајните на науката. ⚗️

Започнуваме наскоро! 🚀 Регистрирајте се тука:
https://forms.gle/b7z6hGCJu88VPvcg7
или контактирајте нѐ ☎️:
IQ UP! Струмица - 078 340 709

#Наука #Образование #Еурека #Истражување

07/09/2023

"Големите луѓе не се родени големи, тие растат големи!”🌱

Во свет што се менува со молскавична брзина, ! стои како иноватор во образованието. 🚀

Со нашите иновативни методи, ги подготвуваме децата за иднината со долготрајно знаење и вештини. 📚🧪

Поставуваме акцент на решавањето на предизвикот, креирајќи креативни мислители во секоја област.💡💪

УПИСИТЕ се во тек!
Регистрирајте се за бесплатен пробен час 👇
https://forms.gle/b7z6hGCJu88VPvcg7
или контактирајте нѐ на:
IQ UP! Струмица - 078 340 709

#ЕдукацијаШтоИнспирира #ИновативностВоОбразованието

07/09/2023

🚀 Добре дојдовте во нашите IQ Up! училишта, каде што статичните училници се историја! 🎉

🧪 Ние ги заменивме со интерактивни и иновативни лаборатории каде што учењето станува вистинско искуство! 📚

🌟 Во секоја училница, нашите мали генијалци изучуваат наука, технологија, инженерство и математика преку:

🔬 Експериментирање;
🌍 Истражување;
🔍 Анализирање;
🛠 Работа на реални проекти;
🎮 Многу интерактивни игри и активности.

🌈 Нашиот целосно дизајниран простор е шарен и забавен за најмалите, иновативен и привлечен за тинејџерите. 🌈

👩‍🔬 Со иновативни методи, ги подготвуваме децата за иднината со долготрајно знаење и вештини. 📚🧪

УПИСИТЕ се во тек!
Регистрирајте се за бесплатен пробен час 👇
https://forms.gle/b7z6hGCJu88VPvcg7
или контактирајте нѐ ☎️
IQ UP! Струмица - 078 340 709

#ИнтерактивноУчење #Иновација #ОбразованиеЗаИднината #МодерниУчилници

30/08/2023

🛸Дали сте спремни за телепортација во магичниот свет на науката и технологијата?

УПИСИТЕ во IQ UP! започнаа!!!

Ве покануваме да се пријавите за бесплатен пробен час и оддблиску се запознаете со нашите програми и метод на работа.
Пријавувањето се врши на овој линк:
https://forms.gle/b7z6hGCJu88VPvcg7
Нашите тимови ќе ве контактираат од 1ви Септември да ве информираат за дата и термин за пробниот час.

За IQ UP!:
💡IQ UP! нуди едукативни програми за деца од 3 - 13 години, во кои преку нови научни авантури на Биби, Боби и нашиот нов лик 10 годишниот Оливер, ги воведуваме децата во магичниот свет на науката, технологијата, математиката, уметноста и инженерствотo, комбинирани со литература и програмирање.

💥Магијата на IQ Up! едукативнот концепт се иновативните техники, методи и пристапи на учење, со кои преку игри, мозочни вежби, експерименти, истрашувања, реални проекти и многу забава помагаме во стекнување на долготрајно знаење, применливо во било која област за која подоцна ќе се насочи детето.

IQ Up! програмите се уникатни, иновативни и забавни, соодветно приспособени на возраста и интелектуалните потреби на секое дете. Тие се поделени на неколку возрасни групи, а опфаќаат деца на возраст од 3 до 13 години.

Секоја IQ up! едукативна програма трае 9 месеци и содржи:

💡40 различни теми од различни области од науката и технологијата (математика, физика, биологија, хемија, инженерство, механика, електроника, астрономија ... и многу други под области). Во секој час имаме воведено и литература и програмирање за деца.
🧬Над 300 научни поими
🧪Над 100 експерименти
🔧Над 100 реални проекти
📖40 едукативни научни приказни
💻40 дигитални проекти за кодирање
🧠Над 50 мозочни вежби
💡120 логички вежби и задачи
📚4 работни книги

Програмите траат девет месеци, а наставата се посетува еднаш неделно. Работиме во мали групи, најмногу до 10 деца во група.

💡Во нашите IQ Up! училишта секоја училница е креирана како интерактивна и забавна лабораторија, каде што секој час учиме одредена тема преку експериментирање, истражување, анализирање, работа на реални проекти, многу интерактивни игри и активности.

💡Кои се придобивките од IQ UP! едукацијата?
- Интелектуален развој
- Стекнување на функционално и применето знаење
- Полесно разбирање и совладување на училишниот материјал
- Разбирање на научните концепти и процеси
- Љубов кон учењето
- Резонирање
- Логичко размислување
- Креативност
- Самодоверба
- Решавање на проблеми
- Носење на одлуки
- Тимска работа и социјални вештини
- Комуникациски вештини
- Презентациски вештини

Ве очекуваме!
www. IQUP.mk

30/08/2023

Откривањето на тајните на небото и разбирањето на космичките појави е вистинска авантура за нашите ученици 🌌🔭🌟

🌟 Уписите се во тек!
📲 Закажете бесплатен пробен час на линкот:
https://forms.gle/b7z6hGCJu88VPvcg7 или контактирајте нѐ во IQ UP! училишниот центар:

IQ UP! Струмица – 078340709

#МалиГенијалци #Наука #Креативност #ЕдукацијаШтоИнспирира #Астрономија

25/08/2023

Експериментираме во нашата научна лабораторија 🧪

5 деветмесечни едукативни програми преку кои децата ќе имаат можност за експериментирање, набљудување и практична примена.

⚗️ Мали истражувачи;
🧬 Магичната лабораторија на Биби и Боби;
🔭 Магичната лабораторија на Биби и Боби ПЛУС;
🧫 Научните авантури на Оливер;
🧪 Научните авантури на Оливер ПЛУС.

Малите генијалци ќе уживаат во нашата лабораторија 👩‍🔬🧑‍🔬 Заедно ќе ги откриваме тајните на хемиските реакции и магијата на научното истражување 🔬🔍

Уписите за нови другарчиња се во тек!

Регистрирајте се за бесплатен пробен час👇
https://forms.gle/b7z6hGCJu88VPvcg7
или контактирајте нѐ во IQ UP! училишниот центар
IQ UP! Струмица - 078 340 709

#МалиГенијалци #УчењеЗабава #Наука #Креативност #ЕдукацијаШтоИнспирира

24/08/2023

Новата СТЕМ едукативна програма е наменета за деца од 3 до 5 години. Нашата цел е да ги поттикнеме детските потенцијали преку иновативен пристап воведувајќи ги во светот на науката, технологијата, математиката, инженерството и уметноста. Преку забавни авантури со Биби и Боби децата ќе го истражуваат светот околу нас и ќе учат низ игра. 🚀

УПИСИТЕ се во тек!
Регистрирајте се за бесплатен пробен час👇
https://forms.gle/b7z6hGCJu88VPvcg7
или контактирајте нѐ во IQ UP! училишниот центар во Струмица

IQ UP! Струмица - 078 340 709

#МалиГенијалци #УчењеЗабава #Наука #Креативност #ЕдукацијаШтоИнспирира

23/08/2023

📚 Запознајте се со 💡 - иновативниот образовен модел што ги спојува интелектуалниот развој и вештините со знаењето во областа на науките, технологијата, програмирањето и литературата!

🌟 Закажете бесплатен пробен час на линкот:
https://forms.gle/b7z6hGCJu88VPvcg7
или контактирајте нѐ:

IQ UP! Струмица– 078340709

#МалиГенијалци #УчењеЗабава #Наука #Креативност #ЕдукацијаШтоИнспирира

Want your school to be the top-listed School/college in Strumica?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

🔍 Кога дете поставува прашања, тоа не е само знак на љубопитност, туку и на раст и развој. Секој одговор кој го добива е...
🪄Кога детето открива нешто ново, неговата насмевка раскажува приказна за магијата на науката, возбудата и бескрајна љубо...
✨ Секоја ѕвезда на небото е одраз на блесокот во детските очи кога откриваат нешто ново. Во светот на науката, секое дет...
🌟 Во екот на празничната еуфорија, ви споделуваме дел од атмосферата во нашата магична лабораторија - таму каде што чуда...

Location

Category

Telephone

Address

Гоце Делчев бр. 23
Strumica
2400
Other Schools in Strumica (show all)
Kec i dvojka Kec i dvojka
Vo Strumica Na Ulica
Strumica, 2400

03.07.2021 reunion ��

Авто Школа Дарко-ТТ Авто Школа Дарко-ТТ
Улица Климент Охридски ББ
Strumica, 2400

Канцеларија 034/326-345 Дарко 070/374-678 Славица 071/326-754

Academica - Edukativen Centar Academica - Edukativen Centar
Zrtvi Na Fasizhmot 14
Strumica, 2400

Едукативен Центар за Странски Јазици, Mатематика, Физи?

OOU "Marsal Tito" Strumica OOU "Marsal Tito" Strumica
Partizanska
Strumica

Центар за странски јазици "Степ Ап" Центар за странски јазици "Степ Ап"
24-ти Октомври 36 (наспроти централната детска градинка)
Strumica, 2400

Центар за странски јазици

Степен плус Степен плус
TC Global Kat 3
Strumica, 2400

Занимилива математика? Можно е! И подобра оценка и пове

Едукативен Центар Алфабет Едукативен Центар Алфабет
Panche Peshev 11
Strumica, 2400

Едукативен Центар Алфабет

ООМУ „Боро Џони“ - Струмица ООМУ „Боро Џони“ - Струмица
Ѓорѓи Трајков 19
Strumica, 2400

Општинско основно музичко училиште