Art Centar

Art Centar

Comments

Me interesira ovaj proekt mozebi mozeme da go poddrzime i pomogneme ovaj proekt
# Proektna aktivnost
@ Cuba Libre Beach
,odlicno srabotani dela.Vistinski umetnici @ Cuba Libre Beach

АРТ ЦЕНТАР нуди креативни часови за развивање ликовни?

Operating as usual

11/02/2022
19/09/2020
18/09/2020

Утре,сабота во 11ч ќе ја запознаеме средновековната уметност и византиската архитектура во Охрид

Photos from Art Centar's post 17/09/2020

Учиме да сликаме пејзаж🎨🖌️🏞️🖼️

Photos from Art Centar's post 16/09/2020
Photos from Art Centar's post 12/09/2020

Прекрасен ден,убаво расположение,успешна работа

11/09/2020

Утре,сабота повторно ке твориме со Арт центар.Во 11 ч.пред кино.🎨🖌️😷

04/09/2020

Потсетување!Утре во паркот пред киното ќе сликаме и ќе уживаме🎨🖌️☀️🌳🌼😷

04/09/2020

Потсетување!Утре во 11ч во паркот пред киното ќе сликаме и ќе уживаме🖌️🎨☀️🌳🌼

02/09/2020

Драги наши млади уметници!
Ве чекаме во сабота во 11ч.
Носете блок,водени бои,четки и маски😷🖌️🎨

31/08/2020

Арт центар Охрид започнува со работа, со целосно почитување на препораките за заштита! Нашите најмили ќе ги стекнат вештините на 21 век. критичко размислување, креативност, соработка, комуникација, технологија, флексибилнот, лидерство, продуктивност, социјални вештини со помош на часовите за уметност и култура. Часовите се одржуваат на отворено, во природа.

12/07/2020

Честитки за нашата ученичка Александра Шиканова која ја доби првата награда на конкурсот : 🇷🇺Результаты конкурса "Россия глазами детей"!
🇲🇰Резултатите од конкурсот "Русија преки очите на децата"!
Возрасна категорија: 4-7 години
I место - Александра Шуканова, Охрид, 6 години
Годинава Александра освои уште една награда на конкурсот на Ладна вода.
Арт Центар Охрид се гордее со тебе!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1345095319025410&id=330562240478728

06/06/2020

Честитки за младите уметници кои беа наградени на овогодинешниот конкурс на Ладна! 🥳🤩👩‍🏭

Photos from Galerija AB Maglaj's post 23/05/2020

Let's remind ourselves of the solo exhibition of Sofija Grabuloska "Between" - 2011, Gallery "Admira Bradaric", Maglaj, Bosnia and Herzegovina. Thanks Admira Bradaric visit the Gallery http://galerijaab.com/ .abmaglaj

Photos from Art Centar's post 31/03/2020


🤸‍♂️🤩👩‍🏭🤸‍♂️👏Bravo za Dimitar, Biljana Kuzeska Ivanoska ! Druzete se so najbliskite i sozdadete interesni i neobicni dela.Gotovite dela objavete gi na nasata strana

Photos from Art Centar's post 24/03/2020


Vo ovie denovi koga site sme vo svoite domovi za da go zacuvame sopstvenoto zdravje i zdravjeto na nasite najbliski,dobro bi bilo da se svrtime kon umetnosta i kreativnosta.Vi predlagam da se zanimavame,tvorime i kreirame crtezi izraboteni so materjali koi mozeme da gi najdeme vo nasite domovi: vesnici,kopcinja,hartija vo boja,tkaenini,vunica....Bidite kreativni.Druzete se so najbliskite i sozdadete interesni i neobicni dela.Gotovite dela objavete gi na nasata strana

22/02/2020

Светот на реалноста има граници, светот на фантазијата е безграничен. – Жан Жак Ру

24/01/2020

Цртаме и твориме.
Присуствувајте на ликовно-творечки час утре во 12ч.

18/01/2020

Таму каде што духот не работи со раката, нема уметност.
Леонардо да Винчи

06/12/2019

Здраво Креативци!
Утрешниот час 07.12.2019 нема да се одржи! Ве покануваме во 19:00 ч, 07.12.2019 во галеријата во Домот на Култура Глигор Прличев на отварањето на ученичката изложба од Гимназијата Св. Климент Охридски Охрид. Се гледаме!

06/12/2019

Здраво креативци!
Утрешникот час 7.12.2019 нема да се одржи. Ако сте заинтересирани можете да ја посетите ученичката изложба од Гимназоја Климент Охридски во 19:00 часот 07.12.2019 во Домот на Културата во Охрид

01/11/2019

Нови ликовни активности утре во 12ч

26/10/2019

Арт центар денес нема да има час.Се гледаме следната сабота во 12ч.

25/10/2019

Од оправдани причини утре нема да имаме час.

18/10/2019

Утре повторно ке се насладуваме на природата и нејзините бои🌿🍂🍁

30/09/2019

Сведоци сме на на многу инспиративни и креативни дела на децата и така ја гледаме нивната потреба да креираат и создаваат.

Треба да знаеме дека за децата е важно да експериментираат и да ја користат уметноста во текот на нивниот развој и растење. Придобивките од нивното учество во уметнички активности се огромни, а тука може да се вклучат и позитивните влијанија врз физичките, когнитивните и социјалните вештини.

Едно од најпознатите влијанија кои уметноста може да ги има врз децата е развојот на нивните фини моторни вештини. Користењето на алатки како што се четките за боење или боиците може да бидат корисни во изградбата на мускулите кои се важни кога станува збор за пишувањето.

26/09/2019

Во Сабота 28.09.2019 во 12:00 часот повелете во АРТ ЦЕНТАР на нов креативен час !

20/09/2019

Арт Центар нуди едукативно ликовно творечки часови🎨

Want your school to be the top-listed School/college in Ohrid?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Среден век,уметност,природа,птици,музика,💒🖌️🎨🏞️🐦🎶

Location

Website

Address

Ohrid

Opening Hours

09:00 - 17:00
Other Colleges & Universities in Ohrid (show all)
Факултетско Студентско Собрание-ФТУ Охрид Факултетско Студентско Собрание-ФТУ Охрид
Кеј Македонија 95, Охрид
Ohrid, 6000

Pisi Obrazovanie Pisi Obrazovanie
Dame Gruev 207
Ohrid, 6000

Центар за друго образование.