Шаховски клуб „Ласкер“ - Охрид

Се наоѓа во училиштето „Братство Единство“, на влезот од страната на улицата „Бекир Али Риза“ (автомобилскиот паркинг на училиштето)

Operating as usual

02/05/2024

Почитувани родители, денес поради дождливото време нема да сме на кејот, редовниот тренинг ќе биде во клубот од 19:00 и 20:00 часот. Со почит Борис

Photos from Шаховски клуб „Ласкер“ - Охрид's post 01/05/2024
01/05/2024

Убав шаховски ден пред Су хотел

Photos from Кирил Пецаков - Градоначалник на Општина Охрид's post 04/03/2024
Photos from OОУ „Григор Прличев", Охрид's post 04/02/2024
Photos from Шаховски клуб „Ласкер“ - Охрид's post 04/02/2024

Почеток на турнирот "Езерски Бисер" многу успех и среќа на сите учесници

31/12/2023

Среќна нова 2024,многу успеси во новата година на сите членови на ШК Ласкер!!!

31/12/2023

III Rapid turnir Ezerski Biser 2024

Photos from Шаховски клуб „Ласкер“ - Охрид's post 17/12/2023

Во Загреб, Република Хрватска од 14 до 16 Декември 2023г се одржа Европското првенство во забрзан (рапид) и брзопотезен (блиц) шах на која настапуваат 689 шахисти од речиси сите европски земји, а меѓу нив се пријавени 61 велемајстори и 62 интернационални мајстори. на кој во масовна и исклучително силна конкуренција настапуваат и петмина македонски учесници.
Во македонскиот состав се Гоце Шапкароски (247 место, 2043 ранг бодови), Константин Лушески (274, 1.994), Емил Жежов (384,1.712), Ванчо Видиќевски (392, 1.687) и Јане Шапкароски (403, 1.647), Шахистите имаа средба и со Амбасадорот на Македонија во Хрватска д-р Милаим Фетаи.
ШК Ласкер Охрид финансиски е подржан од Општина Охрид.
Резултатите може да се видат на: https://chess-results.com/tnr835050.aspx?lan=1&art=0&flag=30

Photos from Сојуз за училишен спорт-Охрид's post 21/11/2023
Photos from ООУ „Св. Климент Охридски“ - Охрид's post 20/11/2023
Want your school to be the top-listed School/college in Ohrid?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Убав шаховски ден пред Су хотел
Играме шах на кеј 31.7.2018
Играме шах на кеј

Location

Category

Telephone

Address


Ohrid
6000
Other Schools in Ohrid (show all)
Language School QUEEN Училиште за странски јазици Квин Language School QUEEN Училиште за странски јазици Квин
Jane Sandanski 75 V
Ohrid, 6000

Keep learning keep growing !

Art center "Baby school" Art center "Baby school"
Ohrid

Прв 💥 едукативен центар за деца 🙋‍во Охрид Первый 💥 образовательный центр для детей 🙋‍♀️ в Охриде

OОУ „Григор Прличев", Охрид OОУ „Григор Прличев", Охрид
Улица “Димитар Влахов“ бр. 65
Ohrid, 6000

ООУ „Григор Прличев“ Охрид

Malac Genijalac Ohrid - Училиште за ментална аритметика Malac Genijalac Ohrid - Училиште за ментална аритметика
MK, Boulevard Turistichka 32
Ohrid, 6000

Уписите се во тек! 🔹Нумикон 🔸Малац Сезнајко 🔹Ментална аритметика За деца кои го менуваат светот🌍

IQ UP - Ohrid IQ UP - Ohrid
Mite Bogoeski
Ohrid, 6000

Со IQ Up! едукацијата преку иновативна методологија ги в?

ООМУ "Методи Патче" - Охрид ООМУ "Методи Патче" - Охрид
Nikola Karev 4
Ohrid, 6000

OOMU "Metodi Patche" - Ohrid

Prodavnica za kompjuteri 2 Prodavnica za kompjuteri 2
15th Korpus
Ohrid, 6000

Плус Бон-Тон Плус Бон-Тон
Ohrid

Среќни и весели и дечиња ���

Образовен Центар Opportunity Ü Образовен Центар Opportunity Ü
Даме Груев 155, Охрид
Ohrid, 6000

Образовен Центар Opportunity Ü * образованието е најважно за понатамошните успеси во сите сфери од животот *

Lingva Hope Lingva Hope
Dame Gruev 63A
Ohrid, 6000

Лингва Хоуп -центар за странски јазици

Helen Doron English Ohrid Helen Doron English Ohrid
Улица Димитар Влахов 46 лок. 2
Ohrid, 6000

www.helendoron.mk Иновативен метод за рано изучување англиски