Sigma Plus Ohrid - Центар за Математичка Едукација

Sigma Plus Ohrid - Центар за Математичка Едукација

Центар за Математичка Едукација

Timeline photos 02/01/2015

Драги ученици и Пријатели !
Во Новата 2015 Ви пожелувам добро здравје,среќа,љубов и успех да ве прати на Секој чекор.
Верувајте во себе и Вредно работете да ги остварите вашите сништа.
Упорноста секогаш се исплати,а трудот се наградува и вреднува.
Среќни Празници

29/08/2014

Драги ученици !

Се наоѓаме пред нов почеток и нов предизвик. Се надевам дека заедно со Вас ќе постигнеме успеси и во новата учебна 2014/2015 год.
Наставата во оваа учебна година ќе почне на 3-ти септември (среда).
Секој ученик ќе добие во порака распоред.
Септемвриските уписи за тие што не ја потврдиле резервацијата ќе бидат во вторник од 17:00 до 19:30 часот во просториите на Сигма Плус.
Ви посакувам успех !

Want your school to be the top-listed School/college in Ohrid?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Website

Address

Ohrid
6000
Other Education in Ohrid (show all)
Onlajn Casovi po Fizika /Онлајн часови по физика Onlajn Casovi po Fizika /Онлајн часови по физика
Ohrid, 6344

Онлајн часови по физика за ученици од основно и средно образование

Школа за брзо читање и мудро учење - Охрид Школа за брзо читање и мудро учење - Охрид
BUlica Turisticka 69
Ohrid, 6000

Сертифицирани тренери, обучени за програмата за брзо читање и мудро учење, прилагодена за деца и возрасни.

SUNRISE-Language School,Ohrid SUNRISE-Language School,Ohrid
Bulevar Turisticka Br. 28/1/8
Ohrid, 6000

Училиште за странски јазици 070 391 451 / 070 331 791

Охридски сувенири - Охрид Охридски сувенири - Охрид
Плоштад
Ohrid

We make and sell souvenirs from Ohrid

Abakus-obrazoven centar Ohrid Abakus-obrazoven centar Ohrid
Dimitar Vlahov Bb
Ohrid, 6000

Заедно до подобар успех Kontakt: 046254884

Via Dante Via Dante
Kej Marsal Tito 95
Ohrid, 6000

Невладина организација од областа на лингвиистиката ?

Klover Klover
Dame Gruev Br. 9
Ohrid, 6000

ENGLISH IS FUN, LEARN MORE ENGLISH!!!

Училиште за математика "Броеви 14:21" Училиште за математика "Броеви 14:21"
Ohrid

Приватно училиште за часови по математика за ученици од основно и средно образование с. Велгошти, Охрид.

Odnasataucilnica Odnasataucilnica
Ohrid, 6000

Страница во функција на наставниот процес. Ученици, ро?

Spaska Jakjimoska Spaska Jakjimoska
Ohrid, 6000

Education/Data analytics/Machine learning engineering