Parlamenti Studentor i FAB-Kumanovë

Parlamenti Studentor i FAB-Kumanovë

Parlamenti Studentor i FAB - Kumanovë USHT

13/12/2018
27/11/2018

REKTORI I UT-SË PROF. DR. VULLNET AMETI: 28 NËNTORI - DITA E REALIZIMIT TË NJË ËNDRRE SHEKULLORE

Kam nderin e veçantë që në emrin tim dhe në emër të stafit drejtues të Universitetit të Tetovës, t’Jua uroj të gjithëve festën e kombit, 28 Nëntorin – Ditën e Flamurit dhe Pavarësisë së Shqipërisë.

28 Nëntori është dita e realizimit të një ëndrre shumë shekullore, realizim i projektit të madh politik, kulturor dhe shpirtëror. Ky projekt kombëtar pati edhe pararendësit tij, në krye me He**in tonë kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeun, i cili më 1443, në kryeqytetin e vjetër të Shqipërisë, në Krujë e ngriti flamurin e kuq me shkabën e zezë dykrenore.

Të vetëdijshëm për këtë Mot të madh dhe testamentin e vet evropian, etërit themelues të Shtetit Shqiptar e zgjodhën pikërisht 28 Nëntorin, si Nëntor të Dytë të Rilindjes Shqiptare. Në Vlorë, ditën kur plaku i flamurit, Ismail Qemali e shpalli vendimin e shenjtë, ishin bashkë të gjithë rilindësit shqiptarë, të gjallë e të vdekur, sepse në atë akt u mishëruan bashkë shpirti dhe fryma atdhetare shqiptare.

Vendimi historik i 28 Nëntorit të vitit 1912, i shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, ishte një kurorëzim i luftërave dhe përpjekjeve të plejadave të tëra të atdhetarëve dhe intelektualëve që shkëlqyen gjatë gjithë periudhës së Rilindjes Kombëtare.

Me urimet e mia më të ngrohta, me dëshirën që kombi ynë të ketë një të ardhme të begatë, të sigurtë dhe të ndritur, Ju uroj të gjithëve, gëzuar 28 Nëntorin- Ditën e Flamurit dhe Pavarësisë!

Prof. Dr. Vullnet Ameti
Rektor i Universitetit të Tetovës

02/06/2018

Absolventiada 🎓☺️

06/03/2018

AKSION PËR DHURIMIN E GJAKUT
Me data 06.03.2018(e martë)
Ne Univerzitetin e Tetovës - Kumanovë

28/11/2017

Urime festen e 28 Nentorit

18/09/2017

Parlamenti Studentor i Fakultetit te Administrim Biznesit ne Kumanove i urone titullin e Doktoratures prof Llokman Hebibit dhe prof Berat Aqifit

14/09/2017

Koleg dhe kolege shpresoj të keni kaluar sa më mirë në pushimin veror , dua të ju informoj se nesër më 15.09.2017 prej orës 11:00 do të bëhet hapja solemne e vitit të ri shkollor në fakultetin tonë në Kumanovë , pra në emër të Dekanit me stafin e UT-Kumanovë dhe në emrin tim personal ju urojë një vitë të mbarë dhe me plotë suksese ......😉

29/08/2017

Universiteti Shtetëror i Tetovës

Në Universitetin e Tetovës 🇦🇱️, sot filloi afati i dytë i regjistrimit në vitin akademik 2017/2018

Aplikimi: 29 gusht – 4 shtator 2017

Dokumentet për aplikim dhe regjistrim:
1. Fletë-aplikim (merret në hapësirat e Universitetit);
2. Dëftesa origjinale nga shkollimi i mesëm;
3. Diplomë për kryerjen e shkollës së mesme;
4. Certifikatë nga libri amzë i të lindurve;
5. Certifikatë për nënshtetësi

Për më shumë informacion, vizitojeni Ueb-faqen zyrtare të UT-së: www.unite.edu.mk

Ju mirëpresim!

unite.edu.mk Universiteti Shtetëror i Tetovës

29/08/2017

Në Universitetin e Tetovës 🇦🇱️, sot filloi afati i dytë i regjistrimit në vitin akademik 2017/2018

Aplikimi: 29 gusht – 4 shtator 2017

Dokumentet për aplikim dhe regjistrim:
1. Fletë-aplikim (merret në hapësirat e Universitetit);
2. Dëftesa origjinale nga shkollimi i mesëm;
3. Diplomë për kryerjen e shkollës së mesme;
4. Certifikatë nga libri amzë i të lindurve;
5. Certifikatë për nënshtetësi

Për më shumë informacion, vizitojeni Ueb-faqen zyrtare të UT-së: www.unite.edu.mk

Ju mirëpresim!

25/06/2017

Urime Festën e Fitër Bajramit

16/06/2017

Universiteti Shtetëror i Tetovës - Orari i provimeve

Orari i provimeve

Suksese!

unite.edu.mk Orari i provimeve

13/06/2017

Absolventet e F.A.B-së Kumanovë 2016-17

14/03/2017
26/02/2017

25.02.2017

21/02/2017

Timeline Photos

19/12/2016

Fakulteti i Administrates se Biznesit ne Kumanovë zuri vendin e parë gjate turneut ne futboll te vogel per 22 vjetorin e themelimit te Univesitetit te Tetoves

29/11/2016

Gëzuar 28 Nëntori, Dita e Flamurit!

19/11/2016

Photos from Parlamenti Studentor i FAB-Kumanovë's post

15/09/2016

Urime viti i ri akademik 2016/17

Parlamenti Studentor i Fakultetit të Administrim Biznesit në Kumanovë ju uron një vitë të mbarë e të suksesshëm dhe mirëseardhje studenteve të rinj të cilët janë të pranuar në dy programet studimore: Adminisratë biznesi dhe administratë publike.
Në këtë solemnitet të pranishëm ishin Prorektori për bashkpunim ndërkombëtar Prof. dr. Arbër Çeliku, Dekani i FAB-s Prof. Dr. Naser Raimi, profesorët dhe udhëheqësia e F.A.B-s në Kumanovë.

13/09/2016

Urime festën e Kurban Bajramit!

29/08/2016

Universiteti Shtetëror i Tetovës - 29.08.2016 - KONKURS për regjistrimin e studentëve në afatin e dytë në ciklin e parë të studimeve në Universitetin e Tetovës, në vitin akademik 2016/17

KONKURS

për regjistrimin e studentëve në afatin e dytë në ciklin e parë të

studimeve në Universitetin e Tetovës në vitin akademik 2016/2017

unite.edu.mk 29.08.2016 - KONKURS për regjistrimin e studentëve në afatin e dytë në ciklin e parë të studimeve në Universitetin e Tetovës, në vitin akademik 2016/17

23/08/2016

Universiteti Shtetëror i Tetovës - 22.08.2016 - KONKURS për transferimin dhe regjistrimin e studentëve në fakultete dhe njësitë akademike të Universitetit të Tetovës për vitin akademik 2016/17

https://www.facebook.com/UniTetove/posts/1002469879873113

unite.edu.mk 22.08.2016 - KONKURS për transferimin dhe regjistrimin e studentëve në fakultete dhe njësitë akademike të Universitetit të Tetovës për vitin akademik 2016/17

12/08/2016

Universiteti Shtetëror i Tetovës - 12.08.2016 - KONKURS për regjistrimin e studentëve në afatin e parë në ciklin e parë të studimeve në Universitetin e Tetovës, në vitin akademik 2016/17

http://unite.edu.mk/index.php?news=4674

unite.edu.mk 12.08.2016 - KONKURS për regjistrimin e studentëve në afatin e parë në ciklin e parë të studimeve në Universitetin e Tetovës, në vitin akademik 2016/17

Want your school to be the top-listed School/college in Kumanovë?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Open DayFakulteti i Administrim Biznesit
Një delegacion i USHT-së e vizitoi Lagjen e Trimave në Kumanovë
"Dita e Drurit" - Usht Kumanove 03.12.2014

Location

Category

Address

Kumanovë
Other Education in Kumanovë (show all)
ILAHI TE Ndryshme ILAHI TE Ndryshme
Kumanovë

ILAHI-LIGJERATA-TE NDRYSHME

Zgjohu Zgjohu
Kumanovë, 1300

Kodi i Shqiptarit Kodi i Shqiptarit
Adem Jashari
Kumanovë, 1300

Sarkazma shqip është një faqe që merret me sarkazma në gjuhën shqipe. Ne postojmë shprehje, q

Krenar që jam musliman/e Krenar që jam musliman/e
Kumanovë, 3006

- Selam Alejkum ! - Vëllezër e motra muslimane,ju uroj mirëseardhje në këtë faqe "ISLAME" .

E Dua Allahun E Dua Allahun
Kumanovë

Lexo me emrin e Zotit tend,ai i cili krijoi(cdo gje).Krijoi njeriun prej nje gjaku te ngjizur ne mi

Lartfluturuesit Mk dhe Srb Lartfluturuesit Mk dhe Srb
Kumanovë

Qdo pellumb nga maqedonia dhe serbia po ashtu edhe nga kosova dhe shqiperia me te fortit mund ti gje

Progress - Kurse të Gjuhës Gjermane Progress - Kurse të Gjuhës Gjermane
Qendraprogress@gmail. Com
Kumanovë, 1307

Qendra Progress ofron kurse profesionale për mësimin e Gjuhës Gjermane dhe trajnime per GOETHE dh

TE DUA PA FUND TE DUA PA FUND
Kumanovë, 1300

blaa bla

Ramazani Ramazani
Kumanovë

Ramazani Po Na Vjen <3 Objektivi : Ta Zhvillojme Fene Islame