Naser Ramadani Official

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Naser Ramadani Official, Education, Kumanovë.

Operating as usual

Photos from Naser Ramadani Official's post 27/06/2015

Mysafir në emisionin kushtuar muajit të bekuar të Ramazanit 2015
Etika Fetare MTV2 me temë "Edukata Islame"

31/01/2015

Të jesh i kujdesshëm:
-nga fisniku, nëse e poshtron
-nga intelegjenti, nëse e ngushton
-nga i poshtri, nëse e nderon
-nga ahmaku, nëse e lavdëron
-nga i keqi, nëse e shoqëron
Kam shijuar gjitha të mirat, por nuk kam gjetur gjë më të mirë se faljen.
Kam shijuar gjitha idhtësirat, por nuk kam gjetur gjë më të hidhur se sa nevoja për njerëzit.
Kam bartur hekur dhe shkëmbinj, por nuk kam gjetur gjë më të rëndë se borxhi.
Të kesh në dijeni se jeta është dy ditë: njëra për ty dhe njëra kundër teje. Nëse është për ty, mos u bë mendjemadh. Po nëse është kundër teje, mos u shqetëso. Duro, sepse që të dyja do të zhduken.

Ali ibn Ebu Talibi r.a.

06/12/2014

PSE JAPONIA ËSHTË VENDI MË I ZHVILLUAR?
1- Në Japoni nga klasa e parë deri në klasën e gjashtë, mësohet një lëndë që quhet '' Rruga për tek Morali'', ku nxënësit mësojnë për sjelljet me njerëzit!
2- Nuk ka ngelje nga klasa e parë deri në klasën e tetë , pasi qëllimi në këtë periudhë është edukimi, ngulitja e koncepteve dhe formimi i personalitetit dhe jo thjeshtë mësimdhënja!
3- Edhe pse japonezët janë ndër njerëzit më të pasur në botë nuk kanë shërbyes që kujdeset për punët e shtëpisë siç e kanë një pjesë e botës së pasur, por babai dhe nëna janë përgjegjës për shtëpinë dhe fëmijët!
4- Nxënësit japonez pastrojnë shkollat e tyre çdo ditë një çerek ore së bashku me mësuesit e tyre, kjo bën të mundur përgatitjen e një brezi modest dhe që kujdeset ndaj pastërtisë!
5- Nxënësit japonez marrin me vete çdo ditë në shkollë furçën e dhëmbëve dhe i pastrojnë dhëmbët e tyre pas çdo ushqyerje, gjë që bën të mësojnë ruajtjen e shëndetit që në moshë të vogël!
6- Drejtorët dhe mësuesit e shkollave ushqehen gjysëm ore para se të ushqehen nxënësit, për të qenë të sigurt në sigurinë e ushqimin që konsumohet, sepse ata i konsiderojnë nxënësit e ardhmja e Japonisë dhe duhet ruajtja e kujdesi ndaj tyre!
7- Pastruesit e ''rrugëve'' në Japoni quhen ''inxhinierë të shëndetit'' ku rroga e tyre varjon nga 5000 deri ne 8000 dollarë amerikan në muaj, e pranimi i tyre në punë kalon në disa provime me shkrim dhe me gojë!
8- Ndalohet përdorimi i celularëve në trena, restaurante dhe vende të mbyllura dhe në vend të ''silent'' është e shkruar ''moral''!
9- Çdo kush që shkon për të ngrënë në restaurante nuk mer më shumë se sa ka nevojë dhe asnjeri nuk lë ushqim në pjatë!
10- Mesatarja e vonimit të trenave në Japoni është 7 sekonda në vite, kjo tregon se japonezët janë popull që e vlerësojnë shumë kohën dhe kujdesen për orët, minutat dhe sekonda.

Timeline photos 28/11/2014

Want your school to be the top-listed School/college in Kumanovë?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Website

Address


Kumanovë
Other Education in Kumanovë (show all)
ILAHI TE Ndryshme ILAHI TE Ndryshme
Kumanovë

ILAHI-LIGJERATA-TE NDRYSHME

Zgjohu Zgjohu
Kumanovë, 1300

Kodi i Shqiptarit Kodi i Shqiptarit
Adem Jashari
Kumanovë, 1300

Sarkazma shqip është një faqe që merret me sarkazma në gjuhën shqipe. Ne postojmë shprehje, q

Krenar që jam musliman/e Krenar që jam musliman/e
Kumanovë, 3006

- Selam Alejkum ! - Vëllezër e motra muslimane,ju uroj mirëseardhje në këtë faqe "ISLAME" .

E Dua Allahun E Dua Allahun
Kumanovë

Lexo me emrin e Zotit tend,ai i cili krijoi(cdo gje).Krijoi njeriun prej nje gjaku te ngjizur ne mi

Lartfluturuesit Mk dhe Srb Lartfluturuesit Mk dhe Srb
Kumanovë

Qdo pellumb nga maqedonia dhe serbia po ashtu edhe nga kosova dhe shqiperia me te fortit mund ti gje

Parlamenti Studentor i FAB-Kumanovë Parlamenti Studentor i FAB-Kumanovë
Kumanovë

Parlamenti Studentor i FAB - Kumanovë USHT

Progress - Kurse të Gjuhës Gjermane Progress - Kurse të Gjuhës Gjermane
Qendraprogress@gmail. Com
Kumanovë, 1307

Qendra Progress ofron kurse profesionale për mësimin e Gjuhës Gjermane dhe trajnime per GOETHE dh

TE DUA PA FUND TE DUA PA FUND
Kumanovë, 1300

blaa bla

Ramazani Ramazani
Kumanovë

Ramazani Po Na Vjen <3 Objektivi : Ta Zhvillojme Fene Islame

VV-Lingua VV-Lingua
Kiro Fetak Bb
Kumanovë, 1300

VV-Lingua