Italijanski jazik-Online casovi

Научете го најмелодичниот јазик ако планирате да ja посетите Италија, на забавен и ефективен начин!

Operating as usual

14/03/2023

Почитувани
Посетете ја страницата
Центар за италијански jазик "Felici"
Тамо сме активни!!
Buongiorno🇮🇹

18/01/2022

Почитувани,

Во тек се уписите online за почетници од денес до крајот на месецот, информации во inbox!!🇮🇹

28/08/2021
27/08/2021

Уписите се сеуште во тек!!!🇮🇹🇮🇹

23/08/2021

Почитувани,
Во тек се уписите online за најмелодочниот јазик од денес до крајот на месецот, информации во inbox!!🇮🇹

14/01/2021

Пријавувањето продолжува за изучување на најмелодичниот јазик.
Пријавување во ИНБОКС

21/09/2020

Да научиме

11/09/2020

Уписите продолжуваат! 🇮🇹

01/09/2020

Почитувани, наскоро почнуваме со online часови, пријавувањето трае до 10 септември.
Научете го најмелодичниот јазик! 🇮🇹

06/07/2020

🇮🇹
10 Причини зошто да почнете да учите италијански јазик

За многу луѓе, најтешкиот чекор при учењето на нов јазик е всушност самото одбирање на јазикот кој сакаат да го усовршат. Ние ќе ви олесниме – одберете

Зошто баш италијански? Што го издвојува овој јазик од сите останати?

1. Одличен е за напредок во кариерата
Живот и работа во Италија? Звучи совршено нели?

Интернационалните компании отвораат канцеларии низ цела Италија и бараат вработени кои течно зборуваат италијански, покрај англиски.

2. Лесен е за учење
Велат дека италијанскиот јазик се учи и совладува мошне брзо. Нема комплицирана граматика и лесно влегува во уши.

3. Отвора врати кон други јазици
Кога еднаш ќе го совладате италијанскиот, со голема леснотија ќе започнете да разбирате шпански и француски, на пример.

4. Се наоѓа во секојдневието
На пример, кога сте на љубовен состанок во италијански ресторан и сакате да ја импресионирате личноста кон која имате симпатии, ќе се изненадите колку многу италијанскиот ќе ви помогне.

5. Станувате попаметни
Многу од истражувањата потврдуваат дека учењето на нови јазици ги развива когнитивните функции на мозокот и ја зајакнува менталната флексибилност.

6. Ви отвора нови културни хоризонти
Некои од најпознатите имиња во светот на уметноста потекнуваат токму од Италија. Што имаат заедничко Данте, Да Винчи и Микеланџело? Веќе знаете. Многу е полесно да ги истражите и доживеете нивните ремек-дела доколку го знаете нивниот јазик.

7. Патувањето станува полесно
Кога патувате низ Италија и притоа го знаете нивниот јазик, можете да запознаете многу локалци кои ќе ви откријат локации кои обичните туристи не ги ни знаат, а ако се љубезни може и да ве научат како да заштедите.

8. Може лесно да се занимавате со музика
Италијанскиот јазик е познат како најмузикален јазик.

9. Придобивка за вашето здравје!
Со оглед на тоа што учењето нов јазик позитивно влијае на мозокот, целосното ментално здравје ви се подобрува, а стареењето на мозокот се забавува.

10. Забавно е!
Едноставно кажано, италијанскиот е забавен јазик. Само слушнете двајца Италијанци како си го раскажуваат секојдневието – веднаш ќе посакате и вие да звучите така.

Потоа конечно ќе можете да живеете „la dolce vita“ на фантастична италијанска локација, со вино во рака и даска полна неодоливи сирења.

Want your school to be the top-listed School/college in Kocani?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Telephone

Website

Address


Улица Маршал Тито бр 55
Kocani
2300

Opening Hours

Monday 10:30 - 18:30
Tuesday 10:30 - 18:30
Wednesday 10:30 - 18:30
Thursday 10:30 - 18:30
Friday 10:30 - 18:30
Saturday 10:30 - 13:30
Other Education in Kocani (show all)
Фа-Кочани Фа-Кочани
Marsal Tito Bb
Kocani

Секогаш Најдобри....

Helen Doron Kocani Helen Doron Kocani
D-r Nikolikj 21a
Kocani, 2300

OU Malina Popivanova Kocani,Macedonia OU Malina Popivanova Kocani,Macedonia
Kocani, 2300

Tell people more about your page (255 character maximum)

Brainobrain Kocani Brainobrain Kocani
Lazar Andonov 1-1
Kocani, 2300

Уписи на 072/273-245! Ве очекуваме помеѓу 16:30 и 20:00 часот!

Центар за англиски јазик "English Gate" Центар за англиски јазик "English Gate"
Вмро
Kocani, 2300

Општ англиски јазик 🇬🇧 Деловен англиски јазик🇬🇧 Подготовка за меѓународни испити 🌏