Maxima Edu

Maxima Edu

Comments

ПОПУСТИ И ГРАТИС КУРСЕВИ!!!

- Фамилијарни Попусти (доколку двајца членови од Вашето семејство посетуваат кај нас настава за било кој јазик, третиот може да посетува курс гратис)

- 10% попуст за изучување на втор јазик

- 2+1 јазик гратис за изучување на 3 јазици

Побрзајте, уписите траат до 15.09.2019 година...

Максима-Еду, Максимално Добар Избор!!!

075/318-690
www.maksimaedu.mk

Едукативен центар за странски јазици и преведувачки услуги

Образовниот центар за странски јазици и преведувачки услуги Максима Еду, Ви нуди современа и квалитетна настава за изучување на Англиски, Германски, Италијански, Шпански, Француски, Албански, Турски, Грчки и Македонски за странци.

Курсеви прилагодени за сите возрасти и потреби, како и индивидуална настава за професионални и стручни потреби.

Исто така Ви нудиме и преведувачки услуги од секаков ти

Operating as usual

08/03/2023

🌸 To all the incredible women in the world, shine on, not just today but every single day. 🌸
💜💜💜Happy Women's Day.💜💜💜

Photos from Maxima Edu's post 31/01/2023

🎬 Gemeinsam mit den Kindern gingen wir ins Kino, wo ein deutscher Film gezeigt wurde, der den Kindern auch außerhalb der Schulbänke ein Lächeln und Freundschaft brachte und gleichzeitig zu einer besseren Beherrschung der Sprache beitrug.🎬
***** Ich denke, Kino und Magie waren schon immer eng miteinander verbunden. Die ersten Leute, die Filme gemacht haben, waren Zauberer

26/01/2023

📌 Почитувани,
Нашиот центар за странски јазици Максима Еду започна со уписите за средношколци и возрасни за зимско/пролетниот семестар 2023!!!
👩‍🏫 Одберете стандарден, интензивен или специјализиран курс по: Англиски, Германски, Италијански, Албански, Грчки или Француски.
🧑‍🏫 Настава во мали групи или индивидуална настава.
🎓 Сертификати согласно со CEF(Common European Framework).
👩‍💻 Попуст на втор јазик или трет гратис и уште многу други изненадувања, побрзајте и пријавете се. За подетални информации побарајте не на: 075 318 690...
⌛ Пријавете се во нашите простории или на: 075 318 690 најдоцна до 28.01.2023

🏆Учете со најдобрите во најсовремениот центар за странски јазици!
Ве очекуваме !!!

24/01/2023

🇮🇹 Италијанскиот јазик, јазикот на љубовта, музиката, најубавиот јазик во светот, ајде да го научиме 🇮🇹
📌 Уписите се во тек

23/01/2023

🍀🍀🍀 Драги ученици,
Ви посакуваме среќен почеток на второто полугодие проследено со многу успеси. Останете со добро здравје и желба за нови знаења 🧑‍🎓👩‍🎓👨‍🎓

21/01/2023

Драги ученици,
Би сакале да ве известиме дека второто полугодие го започнуваме во понеделник на 23.01.23 со истите термини од претходно.
🍀🍀🍀 Ви посакуваме успешно полугодие исполнето со многу нови знаења и само петки 🍀🍀🍀

Photos from Maxima Edu's post 06/01/2023

🎅🎅🎅 If Santa has a "good kids list" you've got to be right there at the top! ☃️☃️☃️

Photos from Maxima Edu's post 03/01/2023

We wish you a wonderful new year and hope it brings you many blessings
🎄Happy New 2023 year 🎄

31/12/2022

🎅 Maxima Edu's wish list for 2023 🎅

30/12/2022

🎄 Jingle bells...jingle bells...🎄

29/12/2022

It's Christmas time... 🎄🎄🎄

Photos from Maxima Edu's post 01/11/2022

🎃🎃🎃.....Spooky season......boo 👻👻👻

Photos from Royal decor's post 31/10/2022

🎃🎃🎃 Happy Halloween 🎃🎃🎃

22/10/2022

Дел од нашите ентузијасти во текот на спроведувањето на активностите по повод „Неделата на италијанскиот јазик„
🇮🇹La settimana della lingua italiana 🇮🇹

05/10/2022

📌Почитувани,
По повод неделата на децата нашето училиште организира дополнителни уписи за најмалите ученици (4 - 8 години). Сите кои ќе се запишат до 10.10.22 ќе добијат гратис учебник и училишен прибор.
Побарајте не на 075 318690
Ве очекуваме 🥳🥳🥳

26/09/2022

Почитувани,
📝📝📝 Во тек е формирање на нови групи за претшколска возраст (4-5 години).
Нашето училиште ви нуди најдобри услови и позитивна атмосфера за сите ученици.
Ве очекуваме

Photos from Royal decor's post 20/09/2022
14/09/2022

ПОПУСТИ И ГРАТИС КУРСЕВИ!!!

- Фамилијарни Попусти (доколку двајца членови од Вашето семејство посетуваат кај нас настава за било кој јазик, третиот може да посетува курс гратис)

- 10% попуст за изучување на втор јазик

- 2+1 јазик гратис за изучување на 3 јазици

Побрзајте, уписите траат до крајот на неделата 16.09.2022 година...

Максима-Еду, Максимално Добар Избор!!!

12/09/2022

📝 Кои се придобивките од учењето нов јазик?

12/09/2022

📍 Ако не сте се пријавиле се уште, уписите траат до среда
Кај нас секој може да научи 🙂

11/09/2022

Уписи....

⭐ Почитувани родители и ученици ⭐
***Нашето училиште започна со уписи за новата 2022/23 учебна година. ***

- Најпрво би сакале да Ве запознаеме со она што ние Ви го нудиме Вас и зошто баш нашето училиште да биде Вашиот избор.
- Ние сакаме да се прилагодиме најдобро што можеме и да ги искористиме сите услови и средства кои ни се нудат се со цел нашите ученици да го добијат најдоброто, затоа што само тоа е она што тие го заслужуваат и ништо помалку!!! Ајде да им овозможиме и нив и себе си секоја врата кон светот да биде отворена со клучот на успехот, а тоа е знаењето на нов странски јазик.🥇🥇🥇
👩‍🏫Затоа ние целосно ги подготвивме нашите училници за физичко присуство, обезбедивме физичко растојание за мали групи, заштитни “УВ” ламби,… накратко услови кои единствено ние ги нудиме во нашиот град.
👨‍💻Но исто така ја имаме и најдобрата “Online” платформа со сите услови за нашите ученици да се чувствуваат удобно во своите домови, а исто како да се во нашите училници, со реално присуство на професорот во училницата! Во услови кои единствено ние ви ги нудиме, најквалитетната настава со најдобрите професори само кај нас. Дојдете и станете дел од семејството на Максима Еду.
* * * Можете да одберете курсеви за англиски, италијански, германски или француски јазик, за деца од претшколска возраст до 9то одделение. Како и курсеви за средношколци и возрасни.
* * * Можете да одберете индивидуална настава или настава во група.
* * * И секако да ги искористите нашите веќе познати попусти: фамилијарни попусти, попуст за изучување на втор јазик како и 2+1 јазик гратис.
🏆А сето ова и уште многу повеќе го докажуваме и со добиениот сертификат за квалитет кој единствено нашето училиште го стекна благодарение на вложениот труд на нашите професори. Сертификат кој само го оправдува и мотивира нашиот тим целосно посветен на своите ученици во вложување на поголем труд и се разбира посакуваниот резултат се поуспешни, позадоволни и посреќни ученици.
*** Единствени, оригинални и посветени на развојот и успехот на нашите ученици.***
• Можете да се пријавите најдоцна до 12.09.22, на нашиот тел. број 075/318-690, на нашата ФБ страна или во училиштето!
И се разбира за дополнителни информации како и за закажување на пробен, демо, час слободно барајте не нашиот телефонски број.
🖋 Ве очекуваме

03/09/2022

📒📕📘 Топло добредојде за сите првачиња и најмалите ученичиња од претшколска возраст кои за прв пат влегуваат во училишниот свет.
Само до 07.09.22, за добредојде во нашето училиште, добиваат ГРАТИС УЧЕБНИК
📌 Ве очекуваме на 075 318 690 или пишете ни на нашата ФБ страна..

02/09/2022
01/09/2022

School is one of the best places your life will take you. So, do not be too confused, because a lot of fun is waiting for you!
🍀 Wishing you a fantastic first day of school!!!🍀

31/08/2022

🇩🇪 Научете германски јазик со најдобрите професори само кај нас во Максима Еду 🇩🇪
📌 Уписите се во тек

30/08/2022

🇮🇹 Научете италијански јазик со најдобрите професори само кај нас во Максима Еду 🇮🇹
📌 Уписите се во тек

24/08/2022

📌 Секој може да научи... дури И Диме Коцевски ;)

23/08/2022

📌 Уписите се во тек, ве очекуваме...

15/08/2022

⭐ Почитувани родители и ученици ⭐
***Нашето училиште започна со уписи за новата 2022/23 учебна година. ***

- Најпрво би сакале да Ве запознаеме со она што ние Ви го нудиме Вас и зошто баш нашето училиште да биде Вашиот избор.
- Ние сакаме да се прилагодиме најдобро што можеме и да ги искористиме сите услови и средства кои ни се нудат се со цел нашите ученици да го добијат најдоброто, затоа што само тоа е она што тие го заслужуваат и ништо помалку!!! Ајде да им овозможиме и нив и себе си секоја врата кон светот да биде отворена со клучот на успехот, а тоа е знаењето на нов странски јазик.🥇🥇🥇
👩‍🏫Затоа ние целосно ги подготвивме нашите училници за физичко присуство, обезбедивме физичко растојание за мали групи, заштитни “УВ” ламби,… накратко услови кои единствено ние ги нудиме во нашиот град.
👨‍💻Но исто така ја имаме и најдобрата “Online” платформа со сите услови за нашите ученици да се чувствуваат удобно во своите домови, а исто како да се во нашите училници, со реално присуство на професорот во училницата! Во услови кои единствено ние ви ги нудиме, најквалитетната настава со најдобрите професори само кај нас. Дојдете и станете дел од семејството на Максима Еду.
* * * Можете да одберете курсеви за англиски, италијански, германски или француски јазик, за деца од претшколска возраст до 9то одделение. Како и курсеви за средношколци и возрасни.
* * * Можете да одберете индивидуална настава или настава во група.
* * * И секако да ги искористите нашите веќе познати попусти: фамилијарни попусти, попуст за изучување на втор јазик како и 2+1 јазик гратис.
🏆А сето ова и уште многу повеќе го докажуваме и со добиениот сертификат за квалитет кој единствено нашето училиште го стекна благодарение на вложениот труд на нашите професори. Сертификат кој само го оправдува и мотивира нашиот тим целосно посветен на своите ученици во вложување на поголем труд и се разбира посакуваниот резултат се поуспешни, позадоволни и посреќни ученици.
*** Единствени, оригинални и посветени на развојот и успехот на нашите ученици.***
• Можете да се пријавите најдоцна до 12.09.22, на нашиот тел. број 075/318-690, на нашата ФБ страна или во училиштето!
И се разбира за дополнителни информации како и за закажување на пробен, демо, час слободно барајте не нашиот телефонски број.
🖋 Ве очекуваме

27/06/2022

🌞Учиме и за време на летниот распуст.🌞
За сите вљубеници во странските јазици, за сите полиглоти, но и за оние кои сакаат да започнат нова јазична авантура
"Maxima Edu" организира:
📚ЛЕТНИ ИНТЕНЗИВНИ КУРСЕВИ📚
Програми наменети за средношколци и возрасни за сите нивоа за англиски, германски, италијански и француски јазик.
А секако и посебни програми за вашите индивидуални потреби и барања. (индивидуални часеви)
📒📒📒За учениците од I до IX одделение нудиме подготвителни курсеви за следната учебна година, курсеви кои се базираат на училишната програма, но адаптирани на еден поинаков начин, начин кој ќе биде интересен и забавен, а сепак успешно совладан од секој ученик!
📖📖📖 И само кај нас специјални воведни курсеви за учениците од шесто одделение кои за прв пат ќе се сретнат со германски, италијански или француски јазик следната учебна година.📖📖📖
📔📔📔А за оние кои сакаат да го научат испуштеното по англиски, германски, италијански или француски јазик од претходната година нудиме специјални курсеви за повторување на поминатиот материјал, прилагоден за успешно совладување од страна на секој ученик.

😲😲😲 И уште многу изненадувања во текот на самата настава.

Курсевите започнуват на 01.07.2022, а уписите траат до 30.06.2022.

Пријавувањето е во тек.
Барајте не на 075/ 318 690 за повеќе информации.
Ве очекуваме!!!

Photos from Maxima Edu's post 14/06/2022
Photos from Maxima Edu's post 04/05/2022

It's theatre time 🎭 🤡 🎭

24/04/2022

Среќни Велигденски празници.🐰🐰🐰
Мир, спокој и здравје Ви посакуваме на сите. За многу години нека е.
🐰Happy Easter 🐰

Want your school to be the top-listed School/college in Kavadarci?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

School is one of the best places your life will take you. So, do not be too confused, because a lot of fun is waiting fo...
📌 Секој може да научи... дури И Диме Коцевски ;)
Easter...🐰🐰🐰
Максима-Еду бајка која трае...

Location

Category

Telephone

Address


Ilindenska 6-2/3
Kavadarci
1430

Opening Hours

Monday 09:00 - 21:00
Tuesday 09:00 - 21:00
Wednesday 09:00 - 21:00
Thursday 09:00 - 21:00
Friday 09:00 - 21:00
Other Schools in Kavadarci (show all)
IQ UP - Kavadarci IQ UP - Kavadarci
Илинденска 11
Kavadarci, 1430

Со IQ Up! едукацијата преку иновативна методологија ги в?

Helen Doron English Kavadarci Helen Doron English Kavadarci
Maksim Gorki 9A
Kavadarci, 1430

Иновативен метод за изучување англиски јазик

SOZSU "Gjorce Petrov" SOZSU "Gjorce Petrov"
Шишка 23
Kavadarci, 1430

Средно Општинско Земјоделско Шумарско Училиште „Ѓорче Петров“ - Кавадарци

Посебни паралелки при ООУ "Страшо Пинџур" , Кавадарци Посебни паралелки при ООУ "Страшо Пинџур" , Кавадарци
, Dimkata Angelov Gaberot, 4
Kavadarci, 1430

Центар за поддршка во учењето при ООУ "Страшо Пинџур" ви овозможув?

Lingua Language House Lingua Language House
Ilindenska 38
Kavadarci, 1430