Baletsko Studio Venus

�Балетско студио Венус�
Хип хоп � Модерен Балет�Зумба � Baletsko Studio VENUS

Operating as usual

17/04/2024

⏳️Пријавите се отворени до 30ти април!
Местата се ограничени 🙂

Photos from Baletsko Studio Venus's post 07/04/2024

🧚Арапските принцези од
Тиквешки Гроздобер денес се во Белград, на Раковички Карневал 🧚

30/03/2024

⭐️Нашите сениори денес во Гевгелија освоија две втори места во стрит дуо и формација ❤️❤️

29/03/2024

...иии 1во место за најдобра гостинска маска 🥰

29/03/2024

☀️Денешниот сончев ден го поминавме на маскенбал во Пробиштип!
❤️🩷🧡💛💚💙🩵💜🩷🧡💚💚💙🩵❤️

19/03/2024

🥰БС ВЕНУС повторно оди во YUPPI CAMP, Криопиги-Грција! 🥰

⭐️Дата: 10ти до 16ти Август

⭐️За деца од 6 до 15 години
[девојчиња и момчиња ]😊

👉Кампот е нуди спортски,едукативни и забавни активности, а ги има толку многу што често се чудиме што да одбереме за следниот ден 😱

*секаков вид на спортски терени (одбојка, кошарка, фудбал, ракомет, пинг понг)
*екстремни спортови
(Zipline, bungee, трамболини, climbing, slackline)
*два базени
(oлимписки и рекреативен)
*часеви по танц
*стрелање со лак и стрела
*ликовни и рекреативни работилници
*жонглирање
*игри на плажа
*пливање
*рекреативен парк
*вечерни забави и организирани игри со целиот камп 🥰

Кампот е место каде градиме спортски и натпреварувачки дух, се дружиме со деца од други држави, место каде градиме самодоверба и стекнуваме вредности кои ќе ни траат засекогаш!

Да се биде во YUPPI CAMP е многу повеќе од летен одмор!

Аранжманот вклучува:
*6 ноќевања
* појадок, ручек и вечера, и две закуски
*пат
⭐️Цена на кампот: 15400ден (плаќање на 6 рати од март до август)
🔻Локација: Криопиги, Грција (прв крак)
⭐️ Дата: од 10ти до 16ти август

[Кампот има доктор 24/7 и спасувачи кога децата се на плажа]

Местата обезбедени за нас се ограничени, и пријавувањето трае од 1ви март до 30ти април или се до потполнување на местата!

На овој линк можете да видите како си поминавме лани со нашите деца ❤️

https://www.facebook.com/share/r/1NTT9UteqsZUCkNA/?sfnsn=mo&s=F5x8gs&fs=e&mibextid=6AJuK9

📞Телефон за контакт и информации
078275395
Ана

🌐Повеќе на facebook, instagram и web: Yuppi Camp

Photos from Baletsko Studio Venus's post 18/03/2024

Изминатиот викенд бевме гости на струмичкиот и прилепскиот карневал и си поминавме баш карневалски
-насмеани и разиграни!
❤️🤎💜🩵💙💚💛🧡🩷❤️

18/03/2024
09/03/2024

⭐️Нашиот сениорски тим! ⭐️
ГРК Тиквеш 2014

05/03/2024

❤️❤️❤️

Photos from Baletsko Studio Venus's post 29/02/2024

Нашите девојки на
⭐️'Избор на спортист на годината'⭐️
Благодарност за поканата ❤️

Photos from Baletsko Studio Venus's post 14/01/2024

Новогодишен концерт 2023🥰 part 3
А од утре, стартуваме со новата танцова сезона!😍

Photos from Baletsko Studio Venus's post 14/01/2024

Новогодишен концерт 2023🥰 part 2
А од утре, стартуваме со новата танцова сезона! 😍

Photos from Baletsko Studio Venus's post 14/01/2024

Новогодишен концерт 2023🥰 part 1
А од утре, стартуваме со новата танцова сезона! 😍

12/01/2024

⚠️УПИСИ⚠️ -Уште само неколку слободни места 🙂

Празниците полека ни завршуваат, а ние едвај чекаме да се вратиме во сала! 🥰
Уписите за нови членови почнуваат од денес и ќе траат до 15ти јануари!

Подоле можете да ги погледнете слободните места-по групи:

⭐️Предшколска(од 3 до 5 и пол год)
⏩️7 слободни места
⭐️Група 1во одд.
⏩️3 слободни места
⭐️Група 2ро и 3то и 4то одд. Тим А
⏩️1 слободно место
⭐️Група 2ро и 3то и 4то одд Тим Б
⏩️3 слободни места
⭐️ Група 4то и 5то одд.
⏩️нема слободно место
⭐️Група 6то одд
⏩️ нема слободно место
⭐️ Група 7мо,8мо и 9то
⏩️нема слободно место
⭐️ Средношколска група 1ва год.
⏩️1 слободно место
⭐️Средношколска група 2ра,3та и 4та година
⏩️ 2 слободни места

За информации и упис, ве молиме побарајте нé на:

📞078242078 Билјана
⏩️За членови до 4то одд.

📞078275395 Ана
⏩️За членови од 5то одд. и нагоре

Со почит, тимот на БС Венус! ❤️

10/01/2024

⚠️УПИСИ⚠️УПИСИ⚠️УПИСИ⚠️

Празниците полека ни завршуваат, а ние едвај чекаме да се вратиме во сала! 🥰
Уписите за нови членови почнуваат од денес и ќе траат до 15ти јануари!

Подоле можете да ги погледнете слободните места-по групи:

⭐️Предшколска(од 3 до 5 и пол год)
⏩️7 слободни места
⭐️Група 1во одд.
⏩️3 слободни места
⭐️Група 2ро и 3то и 4то одд. Тим А
⏩️1 слободно место
⭐️Група 2ро и 3то и 4то одд Тим Б
⏩️3 слободни места
⭐️ Група 4то и 5то одд.
⏩️нема слободно место
⭐️Група 6то одд
⏩️ нема слободно место
⭐️ Група 7мо,8мо и 9то
⏩️нема слободно место
⭐️ Средношколска група 1ва год.
⏩️1 слободно место
⭐️Средношколска група 2ра,3та и 4та година
⏩️ 2 слободни места

За информации и упис, ве молиме побарајте нé на:

📞078242078 Билјана
⏩️За членови до 4то одд.

📞078275395 Ана
⏩️За членови од 5то одд. и нагоре

Со почит, тимот на БС Венус! ❤️

25/12/2023

Драги посетители!
Вечерашните три концерти се целосно распродадени!
Ви благодариме од срце за големиот интерес! ❤
Само мал потсетник- да се придржувате до редот и седиштето кои се обележани на вашата влезница 😊
Се гледаме вечерва, од 17:30, 19:00 и 20:15!
Уживајте! ❤

19/12/2023

🎄Овој понеделник🎄
🎁17:30 🎁 19:00 🎁 20:15🎁

18/12/2023

🎄Денес на новогодишното снимање имавме дури два родендени!
❤️Среќен роденден
Mateja Chuparkoska и Sofija Gjorceva ! ❤️

17/12/2023

🎄Утре, со почеток од 18часот, сите 220 членови од БС Венус ќе снимаат новогодишна честитка на градскиот плоштад!
🎁Ќе биде оставена кутија во која ќе можете да донирате за Бошко и Баже, а за возврат ќе уживате во перформансот на нашите танчери и во прекрасната новогодишна атмосфера!

#сомногуљубов за Бошко и Баже, од сите членови на БС Венус ❤️

16/12/2023

Втора мала група- тим А ❤️
#Многуљубов
Simeona Damjanova ❤️

15/12/2023

Нашата предшколска група, заедно зо нивната најсакана Hristina Apostolova ❤️

Photos from Baletsko Studio Venus's post 25/11/2023

✨️✨️Нашите дечиња на 27миот Детски Фестивал Гроздоберче ! ❤️🥰

Photos from Baletsko Studio Venus's post 19/11/2023

Вчера, на STAGE International Dance Competition - Skopje освоивме 13 први, 7 втори и 2 трети места!
Наградите ги добивме во следните категории 🤩
✨️МИНИ
1. 🥇Street style/mtv dance production 2ра мала Венус тим А со Toca Toca

2. . 🥇Street style/mtv dance formation 2ра мала Венус тим Б со Hey, Blondie

✨️ДЕЦА
3. 🥇Hip hop production 1ва мала Венус со Macarena

4. Street style/mtv dance solo
*🥇Марија Тодорова
*🥈Александра Јанчева

5. 🥇Street style/mtv dance duo Елена Ѓорчева и Евгенија Илова

6. 🥇Street style/mtv dance productuon 2ра средна Венус со Rich Girls

ЈУНИОРИ
7. Open solo
*🥇Стефанија Честојнова
*🥉Карина Велјановска

8. Open duo
*🥈Сања Стојанова и Мила Миткова

9.Hip hop solo
*🥈Наталија Михајловска

10.Open production
*🥈 1ва средна Венус со Fergalicious

11.Street style/mtv dance duo
*🥇Верица Коцева и Стефанија Честојнова
*🥈Нина Митревска и Кристина Блажевска

12.Street style/mtv dance production
🥇2ра голема Венус со Tokyo Drift

13.Street style/mtv dance solo
*🥇Матеја Чупаркоска
*🥈Стефанија Честојнова
*🥉Верица Коцева
*🎖Моника Трајкова

СЕНИОРИ
14. Open solo
🥇Софија Гркова

15. Street style/mtv dance solo
🥈Марија Ралева

16.Street style/mtv dance duo
🥇Симеона Дамјанова и Христина Апостолова

17. Open production
🥇1ва голема Венус со М mash

Благодарност до сите наши деца за безбројните часови поминати во сала!
Само тие знаат колку работа е потребна за да се постигнат вакви резултати 🥰

И на крај, голема благодарност до сите родители за подршката! ❤️❤️

01/09/2023

Сите знаеме дека 1ви септември е ден за нови почетоци, па така, денес тимот на БС Венус се проширува за два члена ❤️❤️
Запознајте ги нашите нови асистентки, Симеона и Христина кои комбинирано имаат повеќе од 20 години танцово искуство во нашето студио 🥰
Да им посакаме топло добредојде! ❤️

Want your school to be the top-listed School/college in Kavadarci?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

🥰БС ВЕНУС повторно оди во YUPPI CAMP, Криопиги-Грција! 🥰⭐️Дата: 10ти до 16ти Август⭐️За деца од 6 до 15 години [девојчињ...
Нашите девојки на Тиквешки Гроздобер 2023! ❤️#baletskostudiovenus#kavadarci#karneval#2023
😍Како Baletsko Studio Venus си помина во Yuppi Camp?Денови исполнети со забава, другарување и се што можевме да посакаме...
⚠️Уште помалку од еден месец до стартот на новата танцова сезона! Уписите почнуваат  од 15ти август и траат се до 1ви се...
🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩Најслаткото нешто што ќе го видите денес!Нашата предшколска група 🥰
Вчера, нашите Матеја Чупаркоска и Стефанија Честојнова за прв пат учествуваа на 'Dance Impulse Battles 2vs2' во Перник, ...
⭐УПИСИ за танцова сезона 2021/2022⭐ ⭐Од 3 и пол годишна возраст ⤴️⭐Хип хоп ❤Модерен балет❤ Регетон❤⭐ повеќе инфо на 0782...
⭐УПИСИ за танцова сезона 2021/2022⭐ ⭐Од 3 и пол годишна возраст ⤴️⭐Хип хоп ❤Модерен балет❤ Регетон❤⭐ повеќе инфо на 0782...

Location

Category

Telephone

Website

Address

Kavadarci
1430

Opening Hours

Monday 09:00 - 21:00
Tuesday 09:00 - 21:00
Wednesday 09:00 - 21:00
Thursday 09:00 - 21:00
Friday 09:00 - 21:00
Saturday 09:00 - 19:30
Other Dance Schools in Kavadarci (show all)
Dance Sport Club LINEA Dance Sport Club LINEA
Пиринска 62
Kavadarci, 1430

ЛАТИНО-АМЕРИКАНСКИ И СТАНДАРДНИ ТАНЦИ ЗУМБА ФИТНЕС ХИ?