Скалило Плус

Скалило Плус

Едукативен центар кој нуди неколкучасовно згрижување,

Околината во која престојува детето влијае врз неговиот развој, затоа ние нудиме стимулативна околина која е добро подготвена за работа со најразлични материјали од неколку области.

Едукативниот центар „Скалило Плус“ е центар во кој секое дете може да го постигне својот полн потенцијал. Децата водени од својата сензитивна фаза на развој одбираат со кој материјал ќе работат и каде, што ја охрабру

Operating as usual

Photos from Скалило Плус's post 09/09/2022

И најмалите дел од Скалило плус!!!
Секој вторник и четврток од 17:00ч до 18:30ч се дружиме со дечиња од 2 до 3год.

Photos from Скалило Плус's post 07/09/2022

Го обележавме денот на независноста на нашата татковина, но прославивме и за ослободувањето на нашето убаво и сакано Кавадарци!

05/09/2022

Уписите се во тек!
I група секој работен ден од 12:30ч до 16:00ч (од 3 до 6 год.)
II група понеделник и среда од 17ч до 19ч (од 3 до 6 год)
III група вторник и четврток 17ч до 18:30ч (од 2 до 3 год)
Ве очекуваме!!!

Photos from Скалило Плус's post 05/09/2022

„Учете го вашето дете на наука, не со сила туку со игра.“ – Платон

01/09/2022

Драги родители, Скалило Плус врши упис на деца од 2 и 3 години.
Работилниците ќе бидат двапати во неделата, вторник и четврток од 17h - 18:30h.
Почнуваме од 6.9.2022 год.
Бројот на дечиња е ограничен!!!

Ве очекуваме 😊

Photos from Скалило Плус's post 01/09/2022

Добре дојдовте дечиња 🤗
Учиме, играме и растеме заедно 😊

16/08/2022

Уписите се во тек!
📱076-637-675

14/06/2022

✨Летна школа во Скалило плус✨
👉Уписите се во тек!!!

Photos from Скалило Плус's post 20/05/2022

Од денешната посета на Градскиот музеј во Кавадарци. Видовме како нашите претци живееле во минатото. Научивме како се добива ракија. Видовме како изгледале македонските невести во минатото, а ги видовме и спомен собите на нашите Никола Бадев и Васил Хаџиманов.
За момент се вративме во историјата и минатото.
Спомени кои ќе останат во срцата на нашите најмали и најмили

Photos from Скалило Плус's post 19/05/2022

Ден во природа.

10/05/2022

Едукативниот центар за деца Скалило Плус има можност и потреба од ангажирање на ПРАКТИКАНТ во период од 3 месеци.
За подетални информации јавете се на 076-637-675.

02/05/2022

Во месец мај ќе се дружиме со вселената и планетите.
Интересна тема за дечињата

Photos from Скалило Плус's post 28/04/2022

Од посетата на ТППЕ Кавадарци.

Photos from Скалило Плус's post 21/04/2022

Среќни велигденски празници!
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!

Photos from Скалило Плус's post 01/04/2022

Први април - Денот на шегата

Photos from Скалило Плус's post 01/04/2022

Први април хаха,
Први април хихихи,
Денот е на шегата
Априлилилилил

31/03/2022

Од понеделник 4.4.2022год. почнуваме со работилници за најмалите дечиња од 2год.
Секој работен ден од 08:00ч до 11:30ч

Ве очекуваме!!!

21/03/2022

👉Уписите се во тек, до исполнување на бројот!!!

🗣️Од 1 април почнува со активности групата вторник и четврток (за дечиња од 3 до 6 годишна возраст)
🕔Од 17:00ч до 19:00ч🕖
💸1.200ден месечно
📲076-637-675
Останати се уште неколку слободни места!!!

Photos from Скалило Плус's post 08/03/2022

Среќен 8 Март мила мамо💞💐!

Photos from Скалило Плус's post 01/03/2022

1 март = ден за правење мартинки.
Традицијата ни продолжува од година во година

Photos from Скалило Плус's post 25/02/2022

#едуиноигратон2022
#активност5
#авантурасогодишнитевремиња
Едуино - колективен портал за дигитални содржини

Photos from Скалило Плус's post 24/02/2022

#едуиноигратон2022
#активност4
#емотивко
Едуино - колективен портал за дигитални содржини

Photos from Скалило Плус's post 24/02/2022

#едуиноигратон2022

#сиправимеприказнисокартички
Едуино - колективен портал за дигитални содржини

Photos from Скалило Плус's post 23/02/2022

#едуиноигратон2022
#активност1 #Ејтикаделисескри?

Едуино - колективен портал за дигитални содржини

22/02/2022
Photos from Скалило Плус's post 22/02/2022

#едуиноигратон2022
#активност2 #веселоогледало
Едуино - колективен портал за дигитални содржини

09/02/2022

📢Ново!📢

🗓️Од 1.3.2022 год. започнуваме со училишни активности за дечиња од 6 до 10 годишна возраст.

🕙Време: од 09:00ч до 13:00ч, секој работен ден

👉Нека училишните обврски им прераснат во хоби, а домашните задачи да ги изработуваат со уживање.
👉Помош и совладување на сите потешкотии во учењето.
🤓👩‍💼 Дополнување и збогатување на знаењата!!!
🚗 Носење на учениците до училиште

Среќни деца, задоволни родители!!!

🗣️УПИСИТЕ СЕ ВО ТЕК!!!
📲076-637-675

Photos from Скалило Плус's post 02/01/2022

Дедо Мраз дојде и кај нас!
Нема поубава глетка од среќни и насмеани детски лица.
СРЕЌНА НОВА 2022 ГОД!!!

Photos from Скалило Плус's post 29/11/2021

#едуиноигратон
#активност4
#Ежиња
Едуино - колективен портал за дигитални содржини

Photos from Скалило Плус's post 29/11/2021

#едуиноигратон
#активност3
#шаренаигра
Едуино - колективен портал за дигитални содржини

Photos from Скалило Плус's post 29/11/2021

#едуиноигратон
#активност1
#бинго
Едуино - колективен портал за дигитални содржини

Photos from Скалило Плус's post 26/11/2021

#едуиноигратон
#активност5
#препознајјаемоцијата
Едуино - колективен портал за дигитални содржини

Photos from Скалило Плус's post 26/11/2021

#едуиноигратон
#активност2
#градодкутии
Едуино - колективен портал за дигитални содржини

Photos from Скалило Плус's post 16/11/2021

Денес дечињата беа во посета на градската библиотека „Феткин“.
Се запознаа со начинот на работа на библиотеката, разгледаа многу книги, научија нови работи кои ќе им користат во иднина.
Благодарност до директорката Весна Гркова и вработените во библиотеката Феткин, кои одвоија време за дечињата и одговорија на нивните прашања и желби.
Среќни и задоволни се вративме во нашето катче и ги споделивме денешните импресии.

Want your school to be the top-listed School/college in Kavadarci?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Го обележавме денот на независноста на нашата татковина, со веење на македонското знаме и со пеење на мак. химна.

Location

Telephone

Website

Address


Ресавска бр. 11
Kavadarci
1430
Other Kavadarci schools & colleges (show all)
St.George's School St.George's School
Pano Mudarov 3a
Kavadarci

Edukativen centar

Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика
Pano Mudarov 3a
Kavadarci

Училиште за ментална аритметика

Школа за брзо читање и мудро учење - Кавадарци Школа за брзо читање и мудро учење - Кавадарци
Pano Mudarov 3a
Kavadarci, 1430

Сертифицирани тренери, обучени за програмата за брзо ч

Privatni casovi Privatni casovi
Kavadarci, 1430

Privatni casovi po angliski i germanski jazik!!!Individualni i grupni casovi za site vozrasti!Prevod

Fulpim Fulpim
Kavadarci

Добредојдовте на официјалната фејсбук страна на ФУЛПИ

OK   School of English  Kavadarci OK School of English Kavadarci
Ilindenska
Kavadarci, 1430

Јазнични курсеви за деца и возрасни и подготовка за сите видови на јазични сертификати