Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика

Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика

Училиште за ментална аритметика

Operating as usual

14/08/2023

Shto e toa abakus i mentalna aritmetika?
Shto vsushnost rabotat nash*te mali genijalci?
Zoshto toa e dobro za intelektualniot razvoj?

Mozhebi najdobri odgovori na site ovie prashanja dade Ph.D. na astrofizika. Slushnete ja nejzinata interesna objava.

Upisot na novi mali genijalci e vo tek❗️

Posetete ne i proverete zoshto sme uchilishte broj 1 po izborot na roditelite i decata!

Info ☎️ : 076/441-061

17/07/2023

Развивањето на здрав натпреварувачки дух кај децата е клучно за нивниот севкупен развој!

Здравиот натпреварувачки дух ги поттикнува децата да си поставуваат цели, да ги препознаваат нивните силни и слаби страни и да се стремат да станат подобри. Преку натпреварување, децата учат како да се справуваат со победи и порази, развивајќи важни вештини како што се фер-плеј, почитување на противниците и спортски дух.

Во свет полн со предизвици, здравиот натпреварувачки дух им дава на децата средства да се соочат со тешкотиите и да постигнат успех.

Ги поддржуваме децата да растат здрави, да напредуваат и да ги остварат своите соништа!

Малац Генијалац - училиште бр. 1 по избор на родителите и децата!

Photos from Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика's post 20/06/2023

Меѓународна Олимпијада по ментална аритметика!

19/06/2023

Прилог на РТС за меѓународната олимпијада Белград 2023!

16/06/2023

Уште два дена не делат од големата меѓународна Олимпијада по ментална аритметика, која ќе се одржи во недела на 18 јуни во Белград, во хотел Југославија.

Околу 1.000 учесници на возраст од 4 до 14 години, кои доаѓаат од 16 европски земји ќе се натпреваруваат во повеќе дисциплини на брзо пресметување.

Оваа манифестација по обем и важност е најголемото натпреварување во југоисточна Европа.

Тој ден, Белград ќе биде вистинскиот центар на регионот, од каде децата ќе ги испратат најубавите пораки дека знаењето е моќ и дека само децата можат да го променат светот!

Најголема поддршка за нашите Марија Радњанска и Стефанија Ристов кои ќе бидат дел од овој настан.🥇🏆🥈

16/06/2023

❗️ СЕПТЕМВРИСКИ УПИСИ ❗️

Вложете во иднината на вашето дете❗

Програма за оптимален развој на детскиот мозок наменета за деца од 5 до 12год!

- Дајте му можност на вашето дете да научи брзо да пресметува,да ја зголеми својата концентрација, меморија, внимание, фокус, логичко размислување, визуализација...да ги развие своите интелектуални способности!

Бројот на слободни места е ограничен!

Пријавете се за бесплатно тестирање.

☎️076/441-061

15/06/2023

Дарко, Марија и Ристе пресметуваат 50 броеви во низа! Браво❤️

Photos from РТК's post 13/06/2023
Заврши државната Олимпијада по ментална аритметика-Малац Генијалац заминува на Олимпијадата во Белград - 24info.mk 13/06/2023

Заврши државната Олимпијада по ментална аритметика-Малац Генијалац заминува на Олимпијадата во Белград - 24info.mk Вчерашниот ден 11 јуни беше круна на нашето неколкумесечно вредно работење, бидејќи вчера во Скопје, во ОУ ,,Лазо Ангеловски”, се одржа националната Олимијада по мен...

Photos from Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика's post 12/06/2023

Им честитаме на сите наши ученици кои учествуваа на државната Олимпијада по ментална аритметика - Скопје 2023. Браво дечки, бевте одлични❗️
На Марија Радњанска и Стефанија Ристов им честитаме за освоеното прво и второ место и им посакуваме многу среќа на меѓународната Олимпијада која ќе се одржи на 18.06.2023 во Белград!🥇🏆🥈

11/06/2023

Им честитаме на Марија Радњанска и Стефанија Ристов за освоените прво и второ место на државната Олимпијада за ментална аритметика! Браво ❗️
Честитки и за нивната наставничка Верџинија Стојкова!

Државна Олимпијада по ментална аритметика- Скопје 2023 08/06/2023

Во недела ( 11.06. ) и нашите мали генијалци ќе учествуваат на државната Олимпијада по ментална аритметика. Им посакуваме среќа на сите!

Државна Олимпијада по ментална аритметика- Скопје 2023 Олимпијада за децата кои го менуваат светот! Скопје, 11 јуни Дали знаете дека Скопје во недела 11 јуни ќе биде домаќин на големата државна Олимпијада по ментална арит....

31/05/2023

Вежбаме за Олимпијада!

Photos from Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика's post 19/05/2023

Ја учиме втората формула за одземање!🧮

Photos from Mentalna aritmetika Malac Genijalac Makedonija's post 14/05/2023
Photos from Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика's post 13/05/2023

Почнавме да пресметуваме на абакусот, а славевме и два родендени❤️

Photos from Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика's post 16/04/2023

Среќни велигденски празници!

03/04/2023

Горјан, Ена и Иван пресметуваат користејќи ја втората формула за одземање!

30/03/2023

Тони и Христе со помош на абакусот множат двоцифрени и троцифрени броеви. Браво!

03/03/2023

На крајот на часот повторуваме што сме научиле преку квиз! Победува тимот кој најбргу ќе даде точен одговор🙂

Photos from Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика's post 03/03/2023

Денес почнавме да учиме како да пресметуваме со помош на абакусот!

01/03/2023

Клара (5год.) пресметува трицифрени броеви користејќи ја првата формула за одземање. Браво❤️

Уписот на нови кандидати е во тек❗️

☎️076/441-061

25/02/2023

Вежбајте ......за подобра координација и синхронизација на мозочните хемисфери .

Малац генијалац ви посакува убав викенд!

22/02/2023

❗️Пролетен упис❗️

Мalac Genijalac - меѓународно училиште број 1 по избор на родителите и децата!

✔️ 16 земји
✔️ 337 училишта
✔️ 40.000+ задоволни корисници
✔️ 5 европски шампиони
✔️ 1 светски шампион

🌎Училиште за деца кои го менуваат светот🌎

☎️076/441-061

Photos from Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика's post 17/02/2023

Нашите најмалечки малци генијалци покрај тоа што ги учат броевите имаат и вежби за фотографска меморија❤️

Уписот на нови кандидати е во тек!

Пријавете се:
☎️076/441-061

13/02/2023

Ена, Горјан и Теодора пресметуваат користејќи ги трите формули за собирање!

11/02/2023

Александар, Андреа и Зои учат како да множат со помош на абакусот!

Уписот на нови кандидати е во тек!

Пријавете се и добијте бесплатни часови по англиски јазик! Бројот на слободни места е ограничен!

☎️076/441-061

09/02/2023

Стефанија и Милан ја учат втората формула за одземање!

Уписот на нови кандидати е во тек!

Станете дел од фамилијата на Малац генијалац и добијте БЕСПЛАТНИ часови по англиски јазик❗️

Бројот на слободни места е ограничен!

☎️076/441-061

Photos from Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика's post 06/02/2023

БЕСПЛАТНИ ЧАСОВИ ПО АНГЛИСКИ ЈАЗИК за сите новозапишани мали генијалци на возраст од 5 до 9 год. Учиме како да пресметуваме со помош на абакусот и го изучуваме англискиот јазик дружејќи се со дизнијевите јунаци❗️

☎️076/441-061

Photos from Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика's post 03/02/2023
Photos from Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика's post 02/02/2023

Училиштето МАЛАЦ ГЕНИЈАЛАЦ врши уписи на нови генијалци!

Дозволете вашите деца од 5 до 12год. да научат за револуционерната програма за оптимален развој на интелектуалните способности.

Дајте им вештини од 21 век❗️

✅ развој на внимание и концентрација
✅Подобро учење и успех во училиште
✅Поголема самодоверба
✅ логика и аналитичко размислување

☎️ 076/441-061

11/01/2023

ЗИМСКИ УПИСИ❗

Доколку сакате вашето дете побрзо да размислува, подобро да памти,подобро да се фокусира, да научи да ги решава проблемите логички и аналитички, училиштето Malac Genijalac е вистинскиот избор за вас!

Училиште број 1 избрано од родителите и децата❗

Инфо ☎️076/441-061

07/01/2023

Христос се роди❗

Тимот на училиштето Малац Генијалац ви посакува добро здравје, мир и љубов на сите...

Среќен Божиќ!

Photos from Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика's post 01/01/2023

Среќна Нова 2023 Ви посакува тимот на Малац генијалац❗

Photos from Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика's post 30/12/2022

Нашите најмалечки малци генијалци❤

26/12/2022

Успехот не е чудо што може да го постигне само некој од нас, тое е нешто што постои во секого, едноставно ни треба желба!

Среќни новогодишни празници од тимот на Малац Генијалац❗

Photos from Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика's post 23/12/2022

Петок навечер а ние сме сеуште активни!

Уписот на нови кандидати е во тек❗

☎️076/441-061

Photos from Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика's post 23/11/2022

Ја учиме првата формула!

Photos from Malac Genijalac Kavadarci - Училиште за Ментална Аритметика's post 12/11/2022

Почнуваме со уште една нова група мали генијалци🧮

Want your school to be the top-listed School/college in Kavadarci?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Наскоро почнуваме со новите групи! Има уште неколку слободни места❗Пријавете се за бесплатно тестирање:☎️076/441-061

Location

Category

Telephone

Website

Address

Pano Mudarov 3a
Kavadarci
Other Education in Kavadarci (show all)
St.George's School St.George's School
Pano Mudarov 3a
Kavadarci

Edukativen centar

Школа за брзо читање и мудро учење - Кавадарци Школа за брзо читање и мудро учење - Кавадарци
Pano Mudarov 3a
Kavadarci, 1430

Сертифицирани тренери, обучени за програмата за брзо ч

Privatni casovi Privatni casovi
Kavadarci, 1430

Privatni casovi po angliski i germanski jazik!!!Individualni i grupni casovi za site vozrasti!Prevod

Fulpim Fulpim
Kavadarci

Добредојдовте на официјалната фејсбук страна на ФУЛПИ

OK   School of English  Kavadarci OK School of English Kavadarci
Ilindenska
Kavadarci, 1430

Јазнични курсеви за деца и возрасни и подготовка за сите видови на јазични сертификати

Скалило Плус Скалило Плус
Ресавска бр. 11
Kavadarci, 1430

Едукативен центар кој нуди неколкучасовно згрижување,