Dobërdoll Gostivar ( Lugina e Mirë )

Dobërdoll Gostivar ( Lugina e Mirë )

Comments

Pershendetje!
Ne vitin 1999, pake pas clirimit te Kosoves kam pasur rastin te njihja nje burre plak po zotni nga Doberdoli qe jetonte ne Stamboll. Ate dite ai se bashku me bashkeshorten e tij turke, dy niper nga Doberdoli, qe punonin diku ne perendim dhe i shoqeruar nga mesuesi, tashme i ndjere Sali Ramiz, prej Shipkovice, i cili per nje kohe te gjate ka pas punuar mesues ne Doberdol ishin per vizite ne Shipkovice. Une rsstesisht i takova dhe i lutur nga mesuesi Salih i shoqerova ne vizite e tyre. Pershtypja qe me lane keto njerez e ne vecanti doberdollasi zotni qe jetonte ne Stamboll me pati bere qe te mos e harroj, ndaj sot po ju drejtohem te gjithe Juve nepermjet kesaj faqe per te kerkuar ndihmen tuaj qe te mund te njoh dikend nga kjo familje qe jeton ne Doberdol. Kush mund te dije se per ke behet fjale i lutem qe te me kontaktoje.
Përshëndetje....nga Croacia...Koprivnica klubi i mundjeve Besa...
Përshëndetje, a ka mundësi dikush me tregu pse nuk kimi uj?!?
Medin rufati

Dobërdoll Gostivar (Lugina e Mire) Doberdoll Gostivar
Kodi Postal: 1236

Operating as usual

16/05/2023
13/05/2023

🌟Mos e harojm se me kto Djem të Art u rrikthye ëmbëlsira e Futbollit në fshatin tonë 🌟
Sa Like shkojn per Grupin e ARTË

05/05/2023

Shprehim Ngushellimet tona per Haxhi Ramiun (nje njeri shembullor)qe sot nderoi jet ne moshen 85 vjecare Zoti i falt Xhenetin familjes sabrin. Varimi behet neser me namazin e Ikinidis.

23/04/2023

Urime K.F BESA..
BESA(Doberdoll) 1 vs 0 Arsimi (Çegran)

16/04/2023

05/04/2023

Konkurs për Punë dhe Trajnime tek

31/03/2023

VLLEZËR TE MOBILIZOHEMI TË GJITHË. LE TA POSTON ÇDO KUSH NE FACEBOOKUN E TIJ.

Një vajzë 12 vjeçe nga lagja Gazi Babë e Shkupit, që dje është zhdukur dhe familja nuk ka informacione se ku ndodhet. Hera e fundit që e kanë parë është momenti kur është nisur për në shkollë, dje në orën 07:30 (Shkolla Fillore Liria).
Prindi i Anisa Ajro (siç quhet 12 vjeçarja) thotë se janë mjaft të shqetësuar dhe kerkojnë ndihmë nga qytetarët, kushdo që e ka parë ose ka ndonjë informacion.

𝗞𝗼𝗻𝘁𝗮𝗸𝘁 𝘁𝗲𝗹𝗲𝗳𝗼𝗻𝗶 𝗶 𝗽𝗿𝗶𝗻𝗱𝗶𝘁:
𝗘𝗻𝗴𝗶𝗻 𝗔𝗷𝗿𝗼 𝟬𝟳𝟮 𝟮𝟯𝟮 𝟵𝟴𝟯

28/03/2023

Asmiri nga fsh.Kalisht na u lut per nje publikim edhe ksaj here,falemenderon gjith ata qe kan mundesi te ndihmojne.Zoti i ndihmoft. Flm

04/03/2023

Ndërron jetë studenti 24 vjeçar nga Dobërdolli

Pas një sulmi në tru, ndëron jetë 24 vjeçari Miran Sherifi nga Dobërdolli. Miran Sherifi bashkë me familjen kanë jetuar dhe punuar në Serbi ku edhe i njejti ka studiuar.
Shprehim ngushellimet tona Zoti i falt Xhenetin familjes Zoti Sabrin 😭

02/03/2023

APEL : Duhet te shuhet jeta e ndonjerit ne lule te rrinise😭 deri sa te meren masat per lendet narkotike.. fshati jone DOBERDOLL me sa shikojm lajme cdo dite kemi iniciale te reja per ndalim nga policia per mbajtje te lendeve narkotike.Ndegjojme shum thashetheme (ndoshta te verteta) se shum te ri afrohen nga shkolla fillore,ne vendet e fushave etj dhe u ofrojne nxensve supstanca te ndrishme,bejme apel te te gjith prinderit arsimtaret qe te meren masa urgjente dhe mos hezitim per paraqitje ne organet kompetente,vepro me koh sa nuk eshte vone. Mos shkatro rinine,ndal kete ne kohe,vepro,lajmero.
Zoti i falt Xhenetin te riut e familjes Zoti sabrin.

21/02/2023

Kush i ka humb...gjenden ke Adnani... ëmbëltore Sallo

17/02/2023

Tani më dhe me Fitnes Sport

Përball Fabrikës së njohur Diamant Eksport ☺️
Hajdeni në shoqërinë e Muskujve💪
Info:070874884

Photos from Dobërdoll Gostivar ( Lugina e Mirë )'s post 11/02/2023

Urime Fitorja Sharo King 👑👑dobridoll(Zurap)

06/02/2023

Ngushëllime për ata që humbën jetën në termetin në Turqi. Jemi dhe qëndrojmë në solidaritet me popullin e Turqisë!🙏🏻🇹🇷

Türkiye'deki depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyoruz. Türkiye halkıyla dayanışma içindeyiz ve yanındayız!🙏🏻🇹🇷

01/02/2023

Dhimbjen e humbjes nuk mund ta shprehim me fjalë , është e vështirë të pajtohemi me humbjen e një djali të ri , por caktimi është i Allahut , sepse të All-llahut jemi dhe vetëm tek Ai do të kthehemi ..

Allahu ua shtoftë durimin Dobërdollit , e në veçanti familjes . Të ndjerit Allahu ja faltë Xhennetin..😢

28/01/2023

Kush i ka humb le te paraqitet 072549926

21/01/2023

Merhaba Burra ...!😃

17/01/2023

Zoti ju shperbleft... Amin

17/01/2023

Të gjith së bashku të bëhemi Nji për Vëllaun tonë

15/12/2022

Informim per Gurbetqaret:
Mir se vini ne vendlindje rruga e mbare ju qoft.
-Sivjet kujdes ne Sërbi me te holllat se behen kontrolla shum te medha deri ne kontroll totale te vetures personave etj.

Photos from Dobërdoll Gostivar ( Lugina e Mirë )'s post 03/12/2022

Kurre mos paragjiko.!
Vrasja ne Kosove:Sokol Halili vret Gruan shtatzene me pas dhe veten. Por ja se cka shkruan Sokoli!?

28/11/2022

Urime 28 nëntori të gjith Shqiptarëve në mbarë botën.

26/11/2022

Brica me i mir 🤣...thot ska pa pare

23/11/2022

E premte 25.11.2022

Krejt rinia e fshatit Dobërdoll jane te mirseardhur ne trash ke Armend ismaili

23/11/2022

KËRKOJNË USHQIM NË KOSHET E MBETURINAVE, NËNA ME DY FËMIJË RREZIKON TË MBETET NË RRUGË!

Një nënë me dy fëmijë rrezikon të mbetet në rrugë. Ajo është ndarë nga burri para disa muajve dhe tani spo ka para për të paguar qiranë. Ajo thotë se ka pasur raste kur nuk kanë pasur me cka të ushqehen dhe se kanë kërkuar bukë nëpër koshe te mbeturinave.

Numri për kontakt: +389 71 919 952

Mesazh në Inbox!

21/11/2022

🌦🌈🌦🌈

11/11/2022

Dita më me vlerë tek Allahu është dita e xhuma 🌹

08/11/2022

Kemi nje lutje per ndihme nga nje moter muslimane. Verifikuar nga ana jone qe me te vertet ka nevoje.cdo kush qe ka mundesi mund te kontaktoje ne numrin e poshte shenuar.Zoti ju shperbleft.

07/11/2022

Nje foto shum e vjeter.

22/10/2022

Sot ka ndëruar jet Axha Selim Neziri ,personi që nuk la fëmij nga fshati që tpaktën një her nuk i ka dhuruar një Laps dhe Fletore
-Varimi bëhet nesër pas namazit te Iqindis ,Ngushllime Familjes

17/10/2022

😶‍🌫️😶‍🌫️😶‍🌫️😶‍🌫️

18/09/2022

Pjesa e pare Besa 3-0 Sloga

14/09/2022

Pejgamberi salAllahu alejhi we selem ka thënë:

“Mos u urreni mes jush, mos kini smirë, mos ia ktheni shpinën njëri-tjetrit dhe mos u ndani, por jini robër të All-llahut, vëllezër.”

(Buhariu dhe Muslimi)

"Atë ditë miqt e ngushtë do të jenë armiq të njëri-tjetrit, përveç atyre që ishin të sinqertë në miqësi."

(Zuhruf : 67)

Photos from Dobërdoll Gostivar ( Lugina e Mirë )'s post 12/09/2022

Për fat të keq,realiteti!..

04/09/2022

O Allah na Mbro rrininë tonë dhe gjith muslimanet. Edhe nje lajm i rend nga Debreshi.
Elfat-Adas 😭 Zoti u shperbleft me Xhenet Zoti familjes u shtoft Durimin Sabrin amin.

04/09/2022

-Ditë Zie per fshatin tonë(Doberdoll)😭

AKSIDENTOHET PËR VDEKJE I RIU NGA DOBËRDOLLI ADAS SHABANI

Mbrëmjen e së shtunës, në moshë të re ka ndërruar jetë i riu Adas Shabani nga Dobërdolli i Gostivarit. I ndjeri pas vetës ka lënë tre fëmijë, një vajzë e dy djemë të moshës së mitur.

Shkak i ndarjes nga jeta është bë një aksident trafiku. I ndjeri ka drejtuar një motor në momentet e aksidentit në qytetin e Kavadarit, ku dhe është zhvilluar një defile me motora.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në varrezat e fshatit Dobërdoll.
Te lutemi Allahu ti falë Xhenetin Familjes Sabrin.😭

-O Zot, falja gjynahet dhe mëshiroje, shpëtoje dhe kij ndjesë ndaj tij, bëja të mirë vendbanimin e tij, zgjëroja vendin ku do të hyjë, pastroje atë me ujë dëborë dhe akulli e pastroje nga gjynahet ashtu siç pastron rrobën e bardhë nga pa pastërtitë. Zëvendësoja shtëpinë me një shtëpi të mirë, fute në xhenet dhe mbroje nga dënimi i zjarrit.Amin

Want your school to be the top-listed School/college in Gostivar?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

.
.
Xhuma
.
🤣
❤
.
.
Doberdoll

Location

Category

Website

Address


Doberdoll
Gostivar
1236
Other Education in Gostivar (show all)
Kurse në gjuhën Italiane Kurse në gjuhën Italiane
Gostivar, 1230

Kurse dhe Trajnime në gjuhën Italiane: - të gjitha nivelet A1- C2 - përgatitje për çertifikata PLIDA

Blerim etemi Blerim etemi
Gostivar

faqe

Gostivar Belediye Teknik Lisesi Gostivar Belediye Teknik Lisesi
Ilindenska 167
Gostivar, 1230

Belediye teknik lisesi "Gostivar" Gostivar

Deutsch Lernen EM Deutsch Lernen EM
Gostivar

Izcuvanje na Germanski jazik vo site nivoa. Priprema na Ispit za vo dvete institucii

Janko Bilbiloski Janko Bilbiloski
Gostivar, 1230

HLTI HLTI
Boulevard Braka Ginovski Nr. 46
Gostivar, 1230

HLTI - High Level Training Institute

Vlll-7 Forin Vlll-7 Forin
Gostivar

<3 Vlll-7 <3

Shkolla Muzikes ,,Enver Stafai" - Gostivar Shkolla Muzikes ,,Enver Stafai" - Gostivar
Rr. JNA Nr. 371
Gostivar, 1230

Edukim Muzikor

Fenix 2 Gostivar Fenix 2 Gostivar
18 Noemvri Br. 4
Gostivar

ФЕНИКС 2 Гостивар - продавница за продажба и сервис на м

Judo Club Cegrani Judo Club Cegrani
Cegran
Gostivar, 1230