Judo Club Cegrani

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Judo Club Cegrani, Education, Cegran, Gostivar.

Operating as usual

11/05/2016

Judo Club Cegrani's cover photo

11/05/2016

Judo Club Cegrani

07/09/2015

Informim-Sonte nga shkaku i lojes Shqiperi-Portugali treningu ne xhudo do te prolongohet per te Merkuren.

02/09/2015

Klubi i xhudos lajmeron sportistet e ketij Klubi dhe dashamiret e sportit ne pergjithesi se te premten 04-09-2015 me ora 19-00 do te ristartojm me stervitjet.
Pershendetetje per te gjith ju nga stafi i klubit.

09/06/2015

Tekninat per brezin e " Portokalt"

teknikat e hedhjeve Nage Waza

1. (Kosoto gari);
2. (Kouchi gari);
3. (Koshi guruma);
4. (Tsuri komi goshi);
5. (Okuri ashi barai);
6. (Tai otoshi);
7. (Harai goshi);
8. (Uchi mata).

teknikat praktike ne bodium (ne waza):

• kapje me mbajteje (osae waza):
1. (Kata gatame);
• Loozat (Kansetsu waza):
1. (Ude garami);
• kapje me gulcitje (Shime waza):
1. (Hadaka jime).

25/05/2015

Sot me date 25-05-2015 u mbajt provimi per marjen e brezit te verdh ne klubin e xhudos Cegran...provimin e vezhguan komisioni i perber nga juria Milaim Abduraimi (kryetar);Neki Musliu(tranjeri kryesor);Jasir Aliu( zevendes trajner).Te gjithe pjesemaresit e dhan provimin.Urime te gjithve!

21/05/2015

Mobile Uploads

14/05/2015

IJF - International Judo Federation

FULL VIDEO: Zantaraia (UKR) v Ebinuma (JPN), 2014 Worlds Quarter-Final.

IJF - International Judo Federation |

14/05/2015

Kryetari i klubit te xhudos Milaim
Abduraimi dhe zevendes trajner i klubit te xhudos "Çegran"
Jasir Aliu, duke demonstruar disa teknika nga xhudoja!

09/04/2015

Judo - Uki Goshi cadera flotante

Este video forma parte de los contenidos que usted puede consultar en la Escuela Virtual de Deportes, www.deportes.gov.co. Se dispone de un material audiovis...

09/04/2015

O-goshi

lesson in SLY Judo Club

09/04/2015

Sasae Tsuri-Komi Ashi (Instruction)

Sensei Brian Jones from the Crescentwood Sakura dojo teaches Sasae Tsuri-Komi Ashi. www.crescentwoodsakuradojo.com

09/04/2015

Judo - Hiza-guruma

Judo techniek; Hiza-guruma. Onderdeel van het Nage-waza (Ashi-waza). Kijk voor meer informatie op: http://www.mercuryu.com/

09/04/2015

DE ASHI BARAI

Maître René NAZARET 7ème dan (directeur technique du judo club chassieu) démontre la technique de balayage : DE ASHI BARAI. Illustration des différences entr...

09/04/2015

Mbajtja e provimeve per brezin e verdh ne klubin e xhudos "Cegran"

Brezi i verdhe teknikat
Prej kur ka filluar xhudoja?
Prej nga e ka prejardhjen?
Kush eshte themelues i xhudos?

Teknikat:
Nage waza:(teknikat e hedhjeve)
1.Deashi Barai
2.Hiza Guruma
3.Sasae tsuri komi ashi
4.Uki goshi
5.O soti gari
6.O goshi
7.O uchi gari
8.Seoi nage

Ne waza:(teknikat e mbajtjeve)

Kapjet me mbajtje (Osae waza)

1.Hon kesa gatame
2.Kuzure kesa gatame
3.Kuzure makura kesa gatame
4.Ushiro kesa gatame

Kapjet me lloza
(Juji gatame)
Kapket me gulcitje(Shime waza)
1.Kata xhuxhi xhime
2.Sode guruma xhime)

29/03/2015
29/03/2015

Photos from Judo Club Cegrani's post

29/03/2015

Klubet pjesemarese ne kampionat ne mes tyre xhudistat tan shkelqejn

24/03/2015

TV GLOBI

Kampionati shteteror per Kadet -Gostivar

20/03/2015

KAMPIONATI I XHUDOS NË GOSTIVAR

02/03/2015

Државно првенство за Џудо во Велес

www.velestvonline.com

01/03/2015

Ndeshjet e Sulejmanit ne kampionatin shteteror te Maqedonis per Senior.

01/03/2015

Nga qyteti i Velesit ku sot u mbajt kampionati shteteror per "Senior",ne te cilen klubi yne u perfaqesua me te rriun (juniorin) Sulejman Litviun i cili edhe pse luftoi ne nje grup mosh tjeter ariti te kor sukses duke i sjell klubit ton dhe Cegranit vendin e "Tret" ne Republik.Sulejmani pati kater perballje nga te cilat tre i pat fituar ndersa nje e pat humbur...shpresojm qe se shpejti ne kampionatin shteteror per "Junior"te behet i pari.

05/01/2015

Te dashur nxenes ..ju informoj se sonde do fillojm serish me trajnime ne xhudo,pas nji pause te shkurter qe na shkaketoj te ftohtit dhe debora...ju mirepresim sonde ne ora 19-00.

Want your school to be the top-listed School/college in Gostivar?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Sot me date 25-05-2015 u mbajt provimi per marjen e brezit te verdh ne klubin e xhudos Cegran...provimin e vezhguan  kom...
Kryetari i klubit te xhudos Milaim      Abduraimi dhe zevendes trajner  i klubit te xhudos "Çegran"Jasir Aliu, duke demo...
Ndeshjet e Sulejmanit ne kampionatin shteteror te Maqedonis per Senior.
klubi i xhudos Cegran ne kampionatin shteteror 2010
Judo trening kamp cegran

Location

Category

Telephone

Website

Address


Cegran
Gostivar
1230
Other Education in Gostivar (show all)
Kurse në gjuhën Italiane Kurse në gjuhën Italiane
Gostivar, 1230

Kurse dhe Trajnime në gjuhën Italiane: - të gjitha nivelet A1- C2 - përgatitje për çertifikata PLIDA

Blerim etemi Blerim etemi
Gostivar

faqe

Gostivar Belediye Teknik Lisesi Gostivar Belediye Teknik Lisesi
Ilindenska 167
Gostivar, 1230

Belediye teknik lisesi "Gostivar" Gostivar

Deutsch Lernen EM Deutsch Lernen EM
Gostivar

Izcuvanje na Germanski jazik vo site nivoa. Priprema na Ispit za vo dvete institucii

Janko Bilbiloski Janko Bilbiloski
Gostivar, 1230

Akademia Verore “ Arbën Xhaferi “ Akademia Verore “ Arbën Xhaferi “
Gostivar

Akademia Verore " Arbën Xhaferi '' organizohet për herë të parë. Në këtë akademi verore marr

HLTI HLTI
Boulevard Braka Ginovski Nr. 46
Gostivar, 1230

HLTI - High Level Training Institute

Vlll-7 Forin Vlll-7 Forin
Gostivar

<3 Vlll-7 <3

Shkolla Muzikes ,,Enver Stafai" - Gostivar Shkolla Muzikes ,,Enver Stafai" - Gostivar
Rr. JNA Nr. 371
Gostivar, 1230

Edukim Muzikor

Fenix 2 Gostivar Fenix 2 Gostivar
18 Noemvri Br. 4
Gostivar

ФЕНИКС 2 Гостивар - продавница за продажба и сервис на м

Xhamia e Fshatit Sërmnovë Xhamia e Fshatit Sërmnovë
Serbinovo
Gostivar, 1239