Deutsch Lernen EM

Deutsch Lernen EM

Izcuvanje na Germanski jazik vo site nivoa. Priprema na Ispit za vo dvete institucii

Operating as usual

22/01/2023

🖤❤️💛

Photos from Deutsch Lernen EM's post 24/11/2022

⬆️⬅️👍📚📝⏳poveke info. 078643792 Prof.Muska 🥰

14/10/2022
20/09/2022

🍀🤍

Photos from Deutsch Lernen EM's post 18/08/2022

Deutsche Lernstrasse
za Site zainteresirani 078643792 javete se za
Podetalni info.!!

15/08/2022

ʕ´•ᴥ•`ʔ( ˘ ³˘)♥(✷‿✷)

27/07/2022

🤌🫵👇💁

Photos from Deutsch Lernen EM's post 22/07/2022
22/07/2022

🏃👇👇👇

Photos from Deutsch Lernen EM's post 22/07/2022

-Lernen
-Schreiben
-Lesen
-Hören
-Vorbereitung
💥

Photos from Deutsch Lernen EM's post 09/07/2022

Ich bin stolz, Glückwunsch zum Start🍀🫶

Schreiben
Lesen
Hören
Übungen

08/07/2022

Guten Morgen hab einen schönen Guten Morgen...
Und bleib gesund 🍀

Photos from Deutsch Lernen EM's post 08/07/2022

Deutschland es ist immernoch gutte Idee 🤜🤛
REISEN REISEN REISEN

08/07/2022

Германската Канцеларка Ангела Меркел со сопругот се враќа од маркет.

Меркел живее во обична куќа. Не користи бесплатни владини услуги. Таа има мото: "Не земај ништо бесплатно"! Оваа жена има исти права и обврски како и секој обичен германски државјанин.

Фотографот кој ја направил оваа фотографија, рекол:
"Се сеќавам кога ја фотографирав прв пат пред 15 години, беше во истата кабаница". Тогаш му рекла: "Јас сум државен службеник на германскиот народ, а не фотомодел".

П.С. Чисто да направиме една компарација со нашиве функционери. ;-)

08/07/2022

Njemačka je naša zajednicka sudbina,Njemačka je naša budućnost.
Angela Merkel
🖤❤️💛

Photos from Deutsch Lernen EM's post 10/06/2022

🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪

31/05/2022

ZitateSprüche.. Mototages!!

31/05/2022

...liebt mich...liebt mich nicht......
PROEKT

26/05/2022

Anfänger in Deutsch-📒✍️📖📑🗣️🗣️

Photos from Deutsch Lernen EM's post 21/05/2022

A1 niveau
-schreiben
-lesen
-hören
-

16/05/2022

Pisuvame Esei I emajlovi za drzavna matura
Za poveke informaci.Pisete vo INBOX 📥

24/04/2022

🍀🪺🐭🐣🥚💚

12/04/2022

Viel Glück für die Prüfung !!!

30/03/2022

👑
Ruhig bleiben
und
Deutsch Lernen!🖤❤️💛

Photos from Deutsch Lernen EM's post 25/03/2022

Priprema za ispitot na ÖSD institut so dobro vezbanje na kraj dobivate Zertifikat I pristapot zavrsen I Ve ocekuva Germanija!!!!!

Photos from Deutsch Lernen EM's post 22/03/2022

Meet German language 📚📝📖

19/03/2022

Richtig✅ oder Falsch❎

Photos from Deutsch Lernen EM's post 15/03/2022

Вежби,припрема на тест ÖSD institute
Schritte International

14/03/2022

✅Понудаааааааа која не се Пропушта:
Програма за учење на германскиот јазик за само 1200 ден намалено од 4.000 ден.
Програмата доаѓа во USB заедно со упатството.

Нарачки во порака!!

✅ Поради големиот интерес и по ваше барање понудата продолжувa. ПОБРЗАЈТЕ !!!

✅ Најпродавана програма во светот за учење на странски јазици кои што се најактуелни и најбарани за заминување во ГЕРМАНИЈА!!!

✅ Програма која ја препорачуваат многу професори
Учете од дома, без потреба од скапи курсеви и без наставници.

✅ Задолжителен за оние кои сакаат да го положат тестот по германски ÖSD

✅ Ги опфаќа сите вештини за учење: зборување и слушање, читање и пишување, граматика, вокабулар, итн итн

✅ Учете интерактивно со дијалог, препознавање на говор и други напредни програми.

✅ Ја вклучува најновата технологија за препознавање на говор, која ви дава најефективен начин на вашиот изговор

✅ Ќе ги подобрите вештините за зборување на германски јазик со графики и анимации, додека интерактивните дијалози со вашиот компјутер/лаптоп го прават вашето учење забавно и ќе го вежбате говорниот дел.
Програмата содржи стотици вежби, од сите начини на учење (Зборување, слушање, пишување, читање)

✅ Со само 2часа дневно учење од 1 месец ќе можете да зборувате и разбирате и Положите Германски јазик!!!

07/03/2022

Alles Liebe Zum Frauentag!!!!👑💎

04/03/2022

Schönewoche💕

04/03/2022

So ist es ...🤷

Want your school to be the top-listed School/college in Gostivar?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Website

Address

Gostivar
Other Education in Gostivar (show all)
Kurse në gjuhën Italiane Kurse në gjuhën Italiane
Gostivar, 1230

Kurse dhe Trajnime në gjuhën Italiane: - të gjitha nivelet A1- C2 - përgatitje për çertifikata PLIDA

Blerim etemi Blerim etemi
Gostivar

faqe

Gostivar Belediye Teknik Lisesi Gostivar Belediye Teknik Lisesi
Ilindenska 167
Gostivar, 1230

Belediye teknik lisesi "Gostivar" Gostivar

Janko Bilbiloski Janko Bilbiloski
Gostivar, 1230

HLTI HLTI
Boulevard Braka Ginovski Nr. 46
Gostivar, 1230

HLTI - High Level Training Institute

Vlll-7 Forin Vlll-7 Forin
Gostivar

<3 Vlll-7 <3

Shkolla Muzikes ,,Enver Stafai" - Gostivar Shkolla Muzikes ,,Enver Stafai" - Gostivar
Rr. JNA Nr. 371
Gostivar, 1230

Edukim Muzikor

Fenix 2 Gostivar Fenix 2 Gostivar
18 Noemvri Br. 4
Gostivar

ФЕНИКС 2 Гостивар - продавница за продажба и сервис на м

Judo Club Cegrani Judo Club Cegrani
Cegran
Gostivar, 1230

Xhamia e Fshatit Sërmnovë Xhamia e Fshatit Sërmnovë
Serbinovo
Gostivar, 1239