17/06/2026
🏆Nagy örömmel és büszkeséggel osztjuk meg, hogy Baráth Bence, II.A osztályos gimnazistánk június 17-én átvette fenntartónk, Pozsony megye díját, amelyet a megye legkiválóbb diákjainak ítélnek oda.👏🏆✨️
A mi Bencénk a rendkívül széles érdeklődési körrel és kiemelkedő eredményekkel rendelkező tehetségek közé tartozik. Kétszeres országos első helyezett a World Robot Olympiad versenyen (2024, 2025), iskolánkat és Szlovákiát csapattársaival együtt sikeresen képviselte az izmiri és a szingapúri világdöntőkön is. A robotika területén nyújtott teljesítménye különösen figyelemre méltó: csapatrobotjuk alkatrészeit saját maga tervezi és készíti el 3D nyomtatással. Sikerei azonban nem korlátozódnak a műszaki tudományokra. Kiváló eredményeket ért el az iBobor informatikai versenyen, a Fyziklání nemzetközi fizikaversenyen, a matematikai olimpiákon, a Kenguru matematikaversenyen, valamint a Curie kémiaversenyen is. Sokoldalúságát bizonyítja a Sziléziai Egyetem német nyelvű dráma- és videóversenyén megszerzett első helyezése is. Tanulmányi és versenyeredményei mellett a Diákönkormányzat aktív tagja, megbízható csapattárs, segítőkész és figyelmes közösségi ember, akire társai és tanárai egyaránt számíthatnak.🤗🫶
Draga Bence, szívből gratulálunk ehhez a rangos elismeréshez, és további hasonlóan szép sikereket kívánunk! 👏♥️
17/06/2026
A tanév végéhez közeledve vidám, élményekkel teli órákat tölthetett együtt június 17-én inkluzív csapatunk a Medikus kertben. Gyermekeink játékos-sportos foglalkozáson vettek részt, amelyet zászlókereséssel és -felismeréssel indítottunk. Ezt követően a „japán foci” fantázianevű játék mozgatta meg a résztvevőket, miközben az égtájak és az irányok gyakorlására is sor került. A program meghitt lezárásaként előkerült a „hálalabda” is: körbeadva mindenki megoszthatta, miért hálás az elmúlt tanévben. A délelőttöt egy közös fagyizás koronázta meg, amely mosolyt csalt mindenki arcára. 🍦😊
Ezúton is köszönjük Gál Janka tanárnőnek az érdekes, tartalmas és élménydús programok megszervezését!👍♥️
17/06/2026
A gimnazista osztályok idei versenyének 1. és 2. helyezettje, az I.A és az I.B osztály június 17-én élvezhette ki a szorgalmas, kitartó munka jutalmát. Az együtt töltött órák hangulatáról Kiss Helga és Szabó Andrea osztályfőnökök küldtek rövid beszámolót és képes hangulatjelentést.
🏆🥇Ma az I.A osztály egy igazán megérdemelt jutalomnapot tölthetett együtt. A program a Laser Arénában kezdődött, ahol izgalmas csatákban mérhették össze ügyességünket, majd egy kellemes piknik következett. A finom pizza mellett jutott idő játékra, beszélgetésre, napozásra és sok-sok nevetésre is. Remek hangulatban telt a nap, jó volt együtt ünnepelni az egész éves kitartó munka és összefogás eredményét.😊♥️
🏆🥈Az év végi hajrát, felmérőket és feleleteket követően az I.B osztály ma maximálisan kiélvezhette méltó jutalmát az osztályok versenyében megszerzett 2. helyért. Ragyogó napsütésben piknikezhettünk egy jót a Duna-parton, beszélgettünk (nem az iskoláról), játszottunk és sokat nevettünk, az idő pedig nagyon gyorsan elszaladt.😊♥️
15/06/2026
Nagy nap a kosárlabdapályán – büszkék vagyunk csapatainkra! Június 12-én két nagyszerű sporteseményen is bizonyították diákjaink tehetségüket és kitartásukat.
🏀 Gimnáziumi lány kosárlabdacsapatunk Csonka tanár úr vezetésével részt vett a Szlovákiai Magyar Gimnáziumok Országos Bajnokságán, ahol kiváló teljesítménnyel a 4. helyet szerezte meg. A mezőnyben több erős csapat is szerepelt, lányaink ügyesen helytálltak, voltak kiemelkedően sikeres és nehezebb mérkőzéseik is, de összességében az elvárásoknak megfelelően, sportszerűen és kitartóan versenyeztek. A csapat tagjai: Klenovčanová Barbora, Czerwinska Lilla, Vaszká Hana, Kovács Dorothea, Bence Dorina, Száraz Júlia, Chu Honey, Lukács Julianna, Száraz Zsófia.
🏀 Sportkörös fiú kosárcsapatunk pedig Urban tanár úr vezetésével barátságos mérkőzésen lépett pályára az English International School ellen. A fiúk végig nagy lelkesedéssel, kiváló csapatszellemben játszottak, és megérdemelt, 48:33-as győzelmet arattak.
👏 Gratulálunk minden játékosnak a szép eredményekhez, a kitartáshoz és a sportszerű hozzáálláshoz!🥰✅
15/06/2026
Bertók Euridika felkészítő tanár beszámolója a WRO kassai országos döntőjéről a honlapunkon 👇 Szívből gratulálunk, nagyon büszkék vagyunk a csapatra, szorítunk ezerrel az EB-n! 🍀💚👏
Három csapatunk is kijutott az Európa-bajnokságra! – Dráma, izgalom és életre kelt robotok a WRO nemzeti döntőjén - MTAG
A World Robot Olympiad (WRO) nemzeti döntőjén idén is hatalmas volt a tolongás, összesen öt csapatun
13/06/2026
Június 12-én Flaska Réka tanárnővel kilencedikeseink az utolsó képzőművészet-órát megkoronázva ellátogattak a pozsonyi Liszt Intézetbe, ahol megtekintették a Vasarely 120 kiállítást. Megismerkedtek Victor Vasarely munkásságával, aki az op-art, vagyis az optikai művészet mestere volt. Geometrikus formái, vibráló színei és játékos vizuális illúziói még ma is különleges látványt nyújtanak. A délelőttöt fagyizással zárták a Medikus-kertben. 👏♥️
12/06/2026
Június 12-én délelőtt gimnazistáink egy csoportja Tóth Tünde tanárnő vezetésével részt vett azon a beszélgetésen, amelyet Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke szlovákiai látogatása részeként diákokkal folytatott a Régi Vásárcsarnok épületében. A találkozó során számos aktuális kérdés került szóba: az Európai Unió jövője, a fiatalok szerepe a közéletben, az oktatás és a mobilitási programok jelentősége, valamint az, hogyan lehet közelebb hozni az európai intézményeket a polgárokhoz. Beszélgettünk a jelenlegi kihívásokról, a nemzetközi együttműködés fontosságáról és arról is, milyen lehetőségek várnak a fiatal generációkra Európában. Köszönjük a nyitott, közvetlen hangulatú eszmecserét és az inspiráló gondolatokat! 🇪🇺🤝🥰
12/06/2026
Gimnáziumunkban már hosszú évek óta szép hagyomány az önkéntes véradás, amely minden alkalommal lehetőséget ad arra, hogy diákjaink is megtapasztalják: egy kis odafigyeléssel másokon is segíthetnek. A szervezést idén is Janda Andrea tanárnőnek köszönhetjük. Külön öröm számunkra, hogy ebben az évben a III.AB osztály tanulói első alkalommal csatlakoztak a véradókhoz. Büszkék vagyunk rájuk bátorságukért, felelősségteljes hozzáállásukért és segítőkészségükért! Reméljük, hogy példájuk másokat is inspirál majd, és jövőre még többen csatlakoznak ehhez a nemes kezdeményezéshez. ❤️
11/06/2026
Gyorshír Wittenberger Zsuzsa tanárnőtől - Poznaj slovenskú reč, országos döntő, 2026. június 11., Modor
Versenyzőink példás felkészültségről tettek tanúbizonyságot, és remek eredményeket értek el:
II. kategória: Bezák Lilla (8. A, felkészítő tanára Wittenberger Zsuzsa) - 1. hely 🥇
III. kategória: Klenovčanová Barbora (III.B, felkészítő tanára Wittenberger Zsuzsa) - 2. hely🥈, Nagyová Klára Lota (II.A, felkészítő tanára Horváth Angéla) - 7. hely 🏅
Drága Lilla, Barbi és Klára, szívből gratulálunk, nagyon büszkék vagyunk Rátok! 🙏♥️✨️
11/06/2026
Június 10-én nemzetünk történelme iránt érdeklődő gimnazistáink egy csoportja Borka tanár úr vezetésével a Több, mint szomszéd rendezvénysorozat keretén belül megrendezett "Mohács 500 - a történelem és az emlékezet között" című előadás-sorozatot hallgathatta meg. Az első előadótól, Dr. Kovács Attilától megtudhattuk, milyen logika szerint szemlélhették Európát az Oszmán Birodalomból. Dr. Karol Koloman Kolašik előadásából pedig a mohácsi csata lefolyásának részleteibe tekinthettünk be. Köszönjük a meghívást a Szlovákia Magyar Kultúra Múzeumának! ✅🥰