16/04/2026
Na državnem prvenstvu v krosu, ki je potekalo v Murski Soboti ob Soboškem jezeru pri Expanu, so učenke OŠ Vide Pregarc dosegle odličen uspeh.
Laura Kranjec je v kategoriji deklic letnik 2015 osvojila izvrstno 3. mesto s časom 0:03:48.7 in s tem stopila na zmagovalni oder.
Uspešno je nastopila tudi Inja Železnik Bačelič, ki je v kategoriji 1. razredov in predšolskih otrok (mešano) dosegla skupno 6. mesto, med deklicami pa je v cilj pritekla kot 3.
Iskrene čestitke obema tekmovalkama za odlične rezultate!
13/04/2026
Od petka do nedelje je v Kranjski Gori in njeni okolici potekal planinski tabor, ki se ga je udeležilo 43 navdušencev od 3. do 9. razreda. Rdeča nit naših dogodivščin so bili Vandotovi junaki – Kekec, Prisank, Škrlatica in Pehta. Učenci so pohajkovali po naravi in spoznavali osnove orientacije, varnega gibanja v gorah in zdravilna zelišča. Seznanili so se z delom lovca ter raziskovali sledi, ki jih v naravi puščajo živali. Bistvo tabora je bilo medsebojno spoznavanje, sodelovanje in pripravljenost pomagati drug drugemu. V času digitalnih odvisnosti je bil še posebej dragocen tridnevni odklop od mobilnih telefonov, saj so jih učenci pustili doma. Hvala vsem za prijetno družbo, dobro voljo in nepozabne skupne dogodivščine!
https://osvp.splet.arnes.si/galerija/nggallery/album/planinski-tabor-kranjska-gora
10/04/2026
Učenci planinskega krožka sporočajo, da so preživeli čudovito popoldne. Odšli smo po Učni poti Rute, igrali družabne igre, spoznali pravila varnega gibanja v gorah in odšli na nočni pohod z lučkami.
26/03/2026
Učenke gimnastične ekipe so se ponovno izkazale. V četrtek, 26. marca 2026, so se na Škofijah udeležile šolskega državnega tekmovanja v skokih na mali prožni ponjavi 2025/26.
Dosegle so odlično 3. mesto v državi! Čestitke gredo Alini, Taji, Miji, Melani in Zali, ki so prikazale same lepe skoke, pokazale ekipni duh in spet ponesle dober glas o naši šoli v svet. En globok priklon.
Kmalu pa nas čaka še tekmovanje v športni gimnastiki, o katerem pa vam bomo tudi poročali.
14/03/2026
Sporočamo, da smo varno prispeli v Munchen.
08/03/2026
Na čudovito, sončno soboto, 7. 3. 2026, se nas je zbralo 20 klenih planincev in planink. Odločili smo se, da gremo malo pokukat čez mejo, v Italijo. Od zgornjega Belopeškega jezera smo se po snegu zapodili v klanec, za seboj pa neutrudno vlekli vsak svoje sani. Po dveh urah vzpona in šestih prehojenih kilometrih smo prišli do koče Luigi Zacchi. Privoščili smo si malico z razgledom na zasnežene gore in si malo odpočili. Sledila je vožnja navzdol, ki pa zaradi južnega snega ni bila tako adrenalinska, kot bi si nekateri želeli, je pa staršem zares odleglo, ko smo vsi celi in zadovoljni prišli nazaj. Več fotografij si lahko pogledate na šolski spleti strani.
27/02/2026
Naslednji petek bom plesali in se zabavali.