10/06/2026
Torki 19.15... prihajajoči torek je zadnja praksa v okviru pomladnega trimesečja. Priključiti se bo možno jeseni ali na poletni vadbi, kar bom kmalu razglasila 💛✨
Sem vaditeljica joge in ustanoviteljica serij pogovorov Skozi zgodbe v srce. Sem Nike Kobal. Procesi pa del raziskovanja in rasti. Od srca do srca,
Nike
Sem raziskovalka življenja, odnosov in prizemljene duhovnosti skozi katero ustvarjam podporne prostore samospoznavanja in širitve zavedanja skozi telo, pogovore in mistiko. Na strani N•YOGA lahko večkat prebereš spontane zapise iz mojega življenja, s katerimi ti želim približati blagodejno delovanje joge in sorodnih praks na področju vsakdanjega delovanja. Vsi hodimo čez težavne procese in ob tem
10/06/2026
Torki 19.15... prihajajoči torek je zadnja praksa v okviru pomladnega trimesečja. Priključiti se bo možno jeseni ali na poletni vadbi, kar bom kmalu razglasila 💛✨
09/06/2026
Toplina do sebe..
Koliko trenutnov radosti, mehkobe in užitka si na dnevni ravni namenim, brez da v to vključujem kogarkoli drugega?
07/06/2026
Ljudje radi podpremo tisto resnico, ki ustreza naši ideji. Zato radi izbiramo strani. Radi določamo katera stran ima bolj prav, katera stran je boljša. Tako si ustvarimo varnost, da lahko naša ideja preživi.
A če zares lahko odpremo srce, če zares lahko pogledamo širše vidimo, da vsak človek v sebi nosi svojo resnico. Naše zgodbe nosijo polarnost in polarnost ustvarja napetost med dobrim/slabim, pravilnim/napačnim. Ko gledamo bolj odprto vse samo JE.
Če se zavzamemo le za eno plat zgodbe, smo prikrajšani za modrost, ki jo sestavlja drugi del zgodbe. Najlažje je videti eno plat, najlažje je soditi tisto plat, ki ne ustreza naši ideji.
Stati v svoji resnici je stati v svoji integriteti ne glede na vse zunanje pritiske. Ne glede na vse sodbe ter zavestne ali nezavedne manipulacije.
Naše zgodbe vedno so in vedno bodo nosile konfliktnost. Pogum je videti onkraj očitnega, onkraj tistega, kar nam trenutno ustreza, da lažje preživimo s svojimi notranjimi konflikti, kalupi in idejami.
Zato naslednjič, ko imamo težnjo postavljati se le na eno stran najdimo mehkobo in razširitev in si priznajmo da ni vse tako kot se zdi na prvi pogled. Vsak konflikt nosi tudi drugo plat resnice 🙌
02/06/2026
Razmišljam. Sanjam. O človeku. Prosim, da se v meni izraža vsak trenutek.
Če bi človek OBILJE ozaveščal in integriral iz točke, kjer je zdaj. Če bi vedel, da ga je le tako mogoče pristno začutiti.
Če bi prosil naj vsako ustvarjanje pride iz občutka miru in pomirjenosti z vsem, kar imaš in z vsem, kar si.
Dnevno.
To je modrost.
Verjetno se bi ustvarilo veliko manj nepotrebnega presežka. Verjetno se ne bi ustvarjalo iz občutka manjka ali iz tesnobe.
Če bi človek lahko sedel v tišini in odprl srce.
Ne samo za lepo, tudi za temno.
Občutek pomirjenosti z vsem, kar ima in z vsem, kar je, bi prišel tudi takrat, ko bi bil prav tako sposoben objeti občutke zavisti in ljubosumja...
..ko bi bil sposoben prepoznati želje, ki jih zaradi otroške neizpoljenosti v odraslosti nadomešča s tolažbami vseh vrst, vključno s potrebo po vedno več.
..ko bi bil v SEBI sposoben prepoznati težnjo po primerjanju z drugimi, svoj strah pred preživetjem ali svoje občutke ogroženosti.
Če bi človek lahko sedel v tišini in videl vse to kot sveto.
Če bi vedel, da se na nekih ravneh vsi srečujemo s podobnim.
Če bi vse to bil sposoben sprejeti z odprtim srcem, v njem držati vse občutke in čustva, jih v hvaležnosti objeti.. objeti vse, kar je, vse kar ima.
Takrat bi ustvarjal iz točke, kjer že čuti obilje. In takšno ustvarjanje bi imelo povsem nov pomen.
So-ustvarjal bi...
V bližini. V povezanosti.
Prosim, da me ta zavest ČLOVEKA znotraj vsak dan spomni na to. Da lažje zdržim z vsem notranjim hrupom in vidim širše in dlje od človeka, ki je ranjen in slep.
Tišina. Bližina. Povezanost. ✨🙏✨
28/05/2026
Obožujem ta del leta 🔮🌳🌿
27/05/2026
🙌
16/05/2026
Če svet, ki ga v svoji notranjosti čutimo kot bolj resničnega od tega, kar trenutno odseva zunanja resničnost in delamo korake k temu, da ga bomo kot človeštvo enkrat zaživeli, ne glede na to ali se bo to uresničilo za časa našega življenja (v tem telesu) ali ne... kaj ni to največ, kar lahko damo sebi in drugim? Kaj ni ravno to Pot po kateri hrepeni naše srce? Biti s tem, kar je, se razširiti v to prihodnost, ki jo nosimo v srcu in z njo objamemo naše odnose, vse naše sisteme ter povezanost z Življenjem. Zame je to vse. In tako želim hoditi še naprej. Insideout
✨💛✨
15/05/2026
Brezpogojno zaupati temu, kar v danem čutimo in vidimo onkraj očitnega, da bo v naslednji izkušnji oz. ciklu (ki je neizbežen) dovolj moči, da nežno pomirimo tiste vidike sebe, ki delujejo iz ravni nabojev in ran, s pomočjo katerih ustvarjamo projekcije in idealizacije in v danem uvidimo moč izbire tistega dela nas, ki že ve VEČ, ki že vidi, vidi vnaprej, onkraj projekcij in zna to védenje tudi udejanjiti v vseh naših odnosih in okoliščinah.
Varno je videti Resnico.
Varno je izbirati iz te ravni tudi, ko je veliko lažje izbrati utečeno..
Moč volje.
✨🙏
14/05/2026
Priprave na prvo ZOOM srečanje v okviru 40 - dnevnega programa Ritual ❤️
11/05/2026
Jutri, 12. maja startamo. Vedno imam rada delo na način, ki ga kot skupina soustvarjamo saj so tako energije močnejše in drug drugega pri tem lahko podpiramo in bodrimo.
Kar 40 dni bomo potovali skupaj in izjemno se veselim takšnih prostorov, ki negujejo, raziskujejo in širijo naše notranje svetove. To je zame najbolj sveto, ne glede na način kako se to soustvarjanje dogaja.. Program Ritual se letos izvaja prvič in tudi zame je še povsem novo polje zato z velikim navdušenjem opazujem kaj se bo rojevalo skozi njega z našo prisotnostjo.
Odprla sem prostor in ostajam odprta, predana in zavezana vse do zakljucka programa, ki bo na poletni solsticij. ❤️