31/01/2024
Posebne, pozitivne in poučne kratke zgodbe iz zbirke Gugalnica za dva
Ne, niso namenjene samo otrokom... 🥰
Skrbi.me zase, za ostarele, zaposlene, okolje. Skupaj lahko pogledava demenci v oči in rešiva nj
31/01/2024
Posebne, pozitivne in poučne kratke zgodbe iz zbirke Gugalnica za dva
Ne, niso namenjene samo otrokom... 🥰
12/05/2022
Ta zapis morda ob pravem času....se me je dotaknil.
Vse je tako izi, pa vendar niti slučajno ne.
❤️🕊ZAPIS, VREDEN branja: 🕊❤️
Ne joči, ko vstopiš v prazno bolniško sobo. Ne joči ko ti zdravniki rečejo, poskusili smo vse. Ker zares so. Nikar. Poberi moja oblačila iz tiste male omarice in tisto brisačo, s katero sem zadnjič obrisala moj utrujen obraz. In ne pozabi, plašč na obešalniku. Samo, nikar ne joči. Pojdi domov, naloži ogenj, zakuhaj kavo
in tudi meni jo nalij, nisem je popila tega jutra. Ne preklinjaj usode, meni je dobro. Tiste rože v vrtu, ti puščam v skrb, veš da sem jih imela rada. Pazi jih, kot si mene. Tudi rojstni dan ti puščam. Pridi na ta dan, speci kolač, prinesi žito in prižgi svečo. Pomoli, sedi in nazdravi. To sem delala tudi jaz. Ne nosi črnine za menoj niti en dan. Nikoli nisem marala te barve, to veš. Nosi barve pomladi, ker sem to bila. Obleci modrino neba in zeleno travo, zrelo češnjo in jagodo. Samo ne črno. Prižgi svečo ko moreš. Ne rabim svetlobe, ker si ti svetloba, ki me osvetljuje. Nikar ne joči. Moje žuljave roke so sedaj nežne, moje bolano srce je sedaj zdravo, moji sivi lasje imajo sedaj zopet barvo kostanja. Celo gub sedaj nimam več. Nikar ne joči. Vem da si jezna, ker sem odšla prezgodaj in se nisem borila. Vendar vedi, odšla sem prav takrat, ko sem morala. Borila sem se, vendar je bil čas odhoda. Morala sem iti. Ne bodi huda in ne joči. Obišči hišo, ko lahko. Pokosi travo, zasadi vrt in novo cvetje. Da se vidi da sem še tu. In sem, v tebi. Skozi tebe živim. Dokler dihaš, tudi jaz. Dokler se smejiš se tudi jaz. Samo ne joči. Ker jaz, sem dobro. ( by Amatjaz, cudezna moc misli)
- KRASEN zapis. V SPOMIN vsem, ko jih ni več med nami. A živijo v naših SRCIH in so naši ANGELI!❤️🕊👼 PODELI NAPREJ! 🕊❤️🙌🏿🙌🏿🙌🏿🙌🏿 Rok Gracer
Na strani Gugalnica za dva je na voljo serija posnetkov, ko sva z Milena Pozderec razbijali mit: Ne splača se začetki svojega posla, ker je že vse na trgu in se ne more uspeti.
Mit sva ovrgli, NI RES to. Odgovor je v nas. Da pridemo do njega, priporočava ogled vseh v delov.
Zakaj niso posnetki tu?
Ker se počasi selim na mojo stran zbirke, kjer ponujam še dodatne vsebine, da najdemo v sebi RAVNOVESJE.
Vabljeni, sprejemamo nove člane. :)
Kmalu bo oblikovana tudi skupina na strani Gugalnica za dva. Če imate posebne želje delati z mano in na katerem področju...sprejemam vaše predloge.
25/03/2022
Je res?
20/03/2022
Če je tudi pri tebi tako...ni dobro.
Razmišljaš ali si želiš spremembe?
13/03/2022
Ne mir v svetu.
💛
Tega mora najti in vzpostaviti politika.
💛
Mir v sebi iščemo. Da zmoremo teči na progi z ovirami, da jih preskakujemo, da smo na koncu "proge" utrujeni, vendar z mirnim srcem, da smo naredili vse tako kot treba.
💛
Da smo znali obvladovati misli, jezo, žalost in druga čustva. Da smo si na koncu dne rekli: "Bravo. Dobro si premagala vse, kar si morala premagati. Bravo."
💛
Se kdaj pohvališ? Kako? Lahko zapišeš. Pohvali se!
08/03/2022
Čestitke vsem iz srca
💛
Zame poseben dan. Zaradi samega začetka. Hvaležna zanj.
🧡
Imela sem zopet priložnost stopiti iz cone udobja. Napisati par besed za Dan žena. To ni praznik, ki ga praznujem, kaj šele, da pišem o njem. Morala sem malo ozavestiti vedenje.
💛
In obstala sem, ko sem dala na papir par dejstev. In ugotovila, da se zgodovina res ponavlja. Ali pa, upam, da se bo tokrat ponovila.
🧡
Moje razmišljanje je objavljeno na strani
http://samozalozniki-slovenskih-knjig.si/tedenske-novice/
💛💛💛
Vrtnica na fotografiji je moja. Pošiljam jo tebi.... MAMA.
🧡🧡🧡
06/03/2022
Čuvaj osebo ob sebi, ob kateri se počutiš fenomenalno.
Ker boš srečna in vesela in taka boš lažje šla skozi življenje in v življenje bodo začeli prihajati ljudje s čistim srcem.
Saj veš kdo so ljudje s čistim srcem, ne?
05/03/2022
Hotela sem napisat objavo in potem....
In potem najdem citat, ki pove vse, kar sem hotela povedati jaz in za to porabiti bistveno več besed.
Imej lepo soboto, pa nedeljo tudi. :)