Unstoppable Events

Unstoppable Events

Share

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Unstoppable Events, Educational consultant, Roman.

14/06/2026

Stima de sine are trei niveluri, despre care vom discuta in atelier: respectul de sine, imaginea de sine si increderea in sine. Toate au un punct comun: cifra 5.
Uneori e mai simplu sa ne alintam si sa "cersim afectiune",in mod indirect, dar cm se simte atunci cand nu o primim? Ne dorim sa apartine: unui trib, unei relatii, dar suntem pregatiti pentru asta? Putem fi prezenti 100% in acea poveste?
Alteori am dori sa oferim si sa primim, dar nu stim cum: ceva ne opreste. Oare de ce?
Cat de predictibili suntem si cat de benefic e acest lucru in relatiile noastre?

In Atelierul legat de stima de sine vom dezbate aceste lucruri si vom lucra practic. Finalul va fi in pasi de dans, asa ca, veniti pregatiti de relaxare!

21 iunie, ora 15, Roman, live.

13/06/2026

Atelierul acesta este o incursiune in tainele numerologiei aplicate, dar si al NLPului, prin exercitiile pe care le vom face impreuna.💫
Ca sa fie povestea integrata cu blandete, sa va luati haine comode, caci vom finaliza atelierul in pasi de dans.💃
Duminica, 21 iunie, ora 15, va astept cu bucurie, in Roman, ca sa decodam tainele cifrelor pesonale.

11/06/2026

Calatoria fiecaruia are la baza nevoia de siguranta: sa stii de unde pleci si unde ajungi, sa te cunosti: sa separi rolurile, sa iti descoperi menirea si sa iti sustii punctele de vedere, pare greu de dus.
Asteptam "manifestarea" gandurilor noastre, ca pe lampa lui Aladin sau pe pestisorul auriu. De fapt, nu cred in acest termen care, conform dictionarului, inseamna exteriorizarea gandurilor, faptelor, actiunilor cuiva. Nu are nimic de-a face cu materializarea(punerea in materie, transformarea a ceea ce gandesc, simt, cred, etc., in realitate). Cand tu ai o stima de sine scazuta, adica increderea ta, in tine, e jos, cm sa apara rezultate? Cand stii care e cifra destinului tau si cm sa analizezi cine esti, din acest punct de vedere, atunci intelegi ce sa spui/ce sa nu spui, in discutiile cu alte persoane.
Astazi discutam cu o prietena legat de ceea ce "vrem". Iti place sa-i ajuti pe ceilalti, sa ii multumesti sau iti place sa ii asculti si sa ii vindeci, de exemplu, fia asta primesti: contexte in care sa vindeci si sa rezolvi.
https://www.facebook.com/share/v/1cK1VpZXnS/

23/05/2026

Pregatirea unui atelier nu e doar despre informatie, ci e si integrarea ei. La fiecare atelier au aparut situatii care m-au pus fata in fata cu mine: eu, omul de astazi, stand in fata omului de "ieri". Nu poti preda, pana nu intelegi, aplici si integrezi tu, ca indrumator al celorlalti.
Modulul 2 din cursul de NLP nu a fost doar despre comunicare si emotii. M-a pus fata in fata cu o imagine. Era in grupul de cursanti un domn. Il mai vazusem la alte cursuri. Mi-a atras atentia nu prin familiaritatea fetei, ci prin familiaritatea unui tipar. Nu am mai fugit de emotii, cm am facut-o pana acum cativa ani, ci am ramas acolo, in linistea de dinaintea furtunii. Nu din rol de victima, ingenunchiata de cuvintele si bagajele altora, ci din blandetea omului care intelege durerea si priveste cu iubire si blandete spre rana. Am stat, am privit, am simtit si am inteles: am recunoscut un tipar( al omului pasiv-agresiv, narcisic). A fost revelator si magic pentru ca, desi am recunoscut tiparul( la nivel de non-verbal: gesturi, atitudine, reactii fizice, modul in care statea pe scaun), nu a mai fost insotit de emotie, nici de vreo forma de atractie. Si, am iesit de la curs, integrand informatia si FELICITANDU-MA! Am decis sa MA sarbatoresc mai des, sa nu mai iau fiecare reusita doar ca pe o treapta urcata, ci si ca pe un motiv sa stau mai mult DOAR cu mine, omul de astazi.
Si, pentru ca fiecare capitol se incheie cu un test(asa, ca la scoala🤭. Cred ca si din acest motiv am ajuns in invatamant, ca sa inteleg etapele procesului de invatare si sa le tot exersez🫠), aseara a aparut si testul( am auzit un discurs pasiv-agresiv, am vazut si durerea si furia din spate, am inteles ca, pentru unii, procesul terapeutic se face din masca- stim cu totii teorie, dar cum/cand/ din ce rol o folosim?). M-am intrebat daca am trecut testul: DA. Cu ce nota? Nu cu 10, daca are importanta, dar cu bucuria de a ramane eu, bine cu mine si fericita cu alegerile mele, dormind linistita, nu incorsetata in propriile povesti din minte.
Atelierul despre comunicare e legat de a intelege ce/cum/cand comunicam. Nu e important sa fii perfect, dar tine de tine ce alegi: ca emotie si ca maniera in care transmiti mesajul.

Maine, 24 mai, astept cu bucurie si curiozitate sa cunosc oameni noi!

21/05/2026

Se apropie Atelierul cu numarul 3, cu tema: COMUNICAREA EFICIENTA.
Saptamana trecuta am participat la Modulul 2 al cursului de NLP PRACTITIONER, la Bucuresti, de data aceasta. Am scris, am auzit lucruri noi si am reconstruit cursul de pe 24 MAI, duminica aceasta, in drum spre Roman. 🤹
Am decis sa incep aceste ateliere in luna februarie. In martie, la final, a avut loc primul: cu prietenii, oamenii apropiati si cunostinte de-ale lor. E fantastic cat de mult mi s-a schimbat viata, in urma deciziei luate! 👣

Imi place sa lucrez cu oamenii. Iubesc ceea ce fac si sunt 100% de acord cu ceea ce spunea Horia Radu, la curs: majoritatea obiectivelor pe care le avem in viata, depind de o alta persoana, inseamna ca abilitatile noastre de comunicare au un rol major in dezvoltarea calitatii comunicarii.🗣

E minunat sa stim ca, comunicarea e o ABILITATE, deci poate fi ANTRENATA. ✍️

Vino la ATELIER si vei avea parte de informatii valoroase, aplicabile din momental in care le-ati descoperit. Nu e doar teorie, e si practica si numerologie si mai e si conexiune intre noi, cei prezenti. De data aceasta, Andreea Maria Kulcsar va fi cea care va sustine spatiul cu blandete, iubire si pace, pentru a ne dezvolta noi abilitati si a ne bucura de oameni frumosi si timp de calitate, petrecut impreuna.💯

Ce ziceti: meritati mai multa claritate in relatii, o mai buna intelegere a mecanismului d**a care functionam si o noua perspectiva?💥

Crezi ca e potrivit pentru tine sa faci schimbari sau te-ai obisnuit cu durerea si inca ai un beneficiu din a te victimiza?👀

Roman, 24 mai, live, in sala, orele 15-19. Va asteptam cu drag! 🫶

11/05/2026

Cu cat se apropie mai mult atelierul despre Comunicare, cu atat apar in jurul meu contexte in care ar putea fi folosite tehnicile pe care le veti invata si exersa la atelier.
Observ un lucru: e atat de mare rezistenta la schimbare incat ar fi in stare corpul nostru sa se prabuseasca( de nesomn, stres, alergatura, de a-i multumi pe altii), numai sa nu schimbe ceva. Nu e o judecata. Si eu am fost acolo. Uneori mai ajung, tangential, insa acum devin constienta si nu ma mai supar cand mi se spune, ci apreciez o alta perspectiva.
Pentru rezultate diferite, schimbam comportamentul, actiunile, emotiile, gandurile si observam stimulii care ne-au adus aici.
Cand comunicai, din ce rol o faci: de partener, cu partenerul sau de parinte, cu partenerul? Esti in rol de parinte cu copilul sau comunici cu el din rol de prieten?

Nimeni nu face munca in locul tau, dar, cm ar fi sa stii ce ai de facut si sa-ti asumi deciziile?

24 MAI, ROMAN, LIVE, IN SALA- ORELE 15-19

10/05/2026

Cat este despre ton, cat este despre cuvinte si cat este despre atitudine, vom vorbi in Atelierul despre Comunicarea Eficienta.

Am tot auzit vorbindu-se despre omul trezit, omul deschis spre cunoastere. Cunoasterea asta e fascinanta, insa e ca o dependenta: cu cat stii, cu atat iti doresti sa afli mai mult. Cat aplici din ceea ce ai invatat, cat poti duce, cat de deschis esti la nou? Ei bine, sunt intrebari pe care ti le adresez ca perspective asupra vietii.🤹

Alergam, rezolvam pe fuga, ajungem sa ne ratacim in idei si nu mai aplicam nimic.🫣

Fiecare atelier pe care il tin este interactiv. Conceptele sunt urmate de exercitii, iar informatiile pot fi aplicate din momentul in care am incheiat atelierul. 💯
NU TREBUIE SA MA CREDETI: VENITI SI TESTATI! 👣

24 MAI, LIVE, IN SALA, LA ROMAN, ORELE 15-19. VA ASTEPTAM!

06/05/2026

Pana ajungem la cuvinte, trecem prin emotii, convingeri limitative si proiectii. Toate sunt simtite de cei din jur.
Ati intrat vreodata intr-o incapere si, desi nu vorbea nimeni, tensiunea se simtea in aer?
In atelierul de pe 24 mai vom discuta despre:
* tipuri de limbaj,
* harta mentala
* debriefing
Vom aplica tot ce invatam si ne vom conecta cu participantii in partea a doua a atelierului, cand ne dezvoltam noi abilitati.
24 mai, Roman, orele 15-19, in sala. Va asteptam!

02/05/2026

https://www.facebook.com/share/r/14b5UfExvt1/

Zilele acestea au fost foarte frumoase. Am avut ocazia sa discut cu niste doamne fantastice, din Roman, care s-au inscris la atelier. Le multumesc si pe aceasta cale si, m-am gandit sa le las cateva lucruri de gandit si asezat.
Am inceput sa studiez numerologia pentru ca, desi faceam terapie, mergeam la cursuri, unele raspunsuri nu veneau. Pentru unii poate fi o pseudostiinta. Cert este ca numerologia a inceput sa prinda contur cu 4000 de ani in urma, dar forma moderna i se atribuie lui Pitagora. Nu e noua, e matematica si nu e ghicit. 👁
Ei bine, comunicarea e bine sa aiba in vedere si cifrele care ii marcheaza destinul omului. Daca el este 3, de exemplu, ca cifra de putere si are 5 ca cifra destinului si te duci la el si ii spui:
" Da ce prost esti! Nu esti bun de nimic! Cum ai putut sa faci asta?"
acel om e terminat, interior din 2 cuvinte: prost( el e trei, puterea lui e cunoasterea, iar slabiciunea lui e sa nu se simta prost; dar are si 5, ca cidra destinului si tocmai i-ai facut praf stima de sine, iar el este oscilant, la acest capitol)🥹
Pentru tine au fost doar vorbe spuse la nervi si NU, nu asta CREZI tu, de fapt, despre el. Pentru el au fost emotii care au distrus.💔

De cate ori in viata spunem lucruri la nervi, pe pilot automat, si apoi nu intelegem cm de ceilalti se comporta diferit? De cate ori in viata am fost burete, nu sita si am preluat din mediu emotii, cuvinte, idei care ne-au ranit, in loc sa ne creasca?💣

Va astept la ATELIERUL din 24 MAI, ORELE 15-19, pentru a discuta despre COMUNICAREA EFICIENTA.💫

Pentru ca si eu am copii si stiu cat de valoroasa este investitia in ei, ii astept si pe acestia la ATELIERE IN 10 MAI(DUMINICA),💥 d**a cm urmeaza:
* grupa 8- 10( orele 13-15)
* grupa 11-14(orele 16-18)💭

Ne vom juca cu emotiile si vom invata sa comunicam cu ele, sa le lasam sa fie vazute,👀 auzite 👂si intelese. 🤝

Va astept in ateliere! 👇

Want your school to be the top-listed School/college in Roman?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Website

Address


Roman