11/06/2026
Deoarece ne dorim să stârnim tot mai mult interesul studenților pentru programul Erasmus, iar în același timp să purtăm cu mândrie însemnele Universității Agora în cât mai multe locuri de pe hartă, ne bucurăm să avem o nouă delegație de profesori și studenți găzduiți de către University of Humanities and Economics în orașul Lodz, din Polonia, în cadrul Blended Intensive Programme: Digital Governance and Democracy,
Programul se desfășoară în perioada 9-13 iunie 2026, alături de universități partenere din Croația și Portugalia.
Colegii noștri, dr. Felix-Angel Popescu și dr. Ana-Maria Coatu se numără printre lectorii evenimentului, iar studenții noștri: Blaga Ioana-Bianca, Markucz-Hoffman Ancuța-Andreea, Mance Mario-George și Paulaș Victor-Robert, participă activ la cursuri multidisciplinare și worklshop-uri interculturale!
10/06/2026
18/05/2026