03/06/2026
A debreceni Tóth Árpád Gimnázium diákjai látogatták meg iskolánkat
Május 27-én a debreceni Tóth Árpád Gimnázium diákjai látogatták meg iskolánkat. Több ünnepi évfordulójuk is van idén, és ezek tiszteletére mutattak be egy színdarabot, amit interaktív irodalmi kvízzel zártak. A csoport vezetője, Gyermánné Huga Ibolya, az iskola könyvtárosa elmondta, hogy mindig nagy örömmel jönnek Nagyváradra az Adyba, de most különösen nagy élmény volt számukra a felújított díszteremben színpadra lépni.
https://adyliceum.ro/hivatalos/hirek/3303/a-debreceni-toth-arpad-gimnazium-diakjai-latogattak-meg-iskolankat/
02/06/2026
Gumikacsa úsztatás
A váradi Rotaract klub idén is megrendezte a gyermeknapi gumikacsa-úsztatást a Sebes Körös Garasos híd melletti szakaszán. Az egész napos programba a nagyváradi Ady Endre Elméleti Líceum diákjai is bekapcsolódtak, aki zenei előadókként álltak színpadra: Gál Petra - zongora, ének, Lőrincz Johanna - elektromos gitár, Bagosi Zsófia - ének, gitár és Kiss Beáta - ének. Felkészítő tanárjuk Galambos Szendrei Mónika. A rövid koncertet a szép számú közönség örömmel fogadta.
https://adyliceum.ro/hivatalos/hirek/3304/gumikacsa-usztatas/
30/05/2026
Ballagás élő közvetítése – 2026. május 30-án 11 órától
https://www.youtube.com/
28/05/2026
2026. május 21-én ismét megrendeztük a hagyománnyá vált Csörömp nevű ünnepségünket, amely a 12. évfolyam korábbi és jelenlegi bentlakóinak búcsúztatója. Ezen az alkalmon idén 35 végzős diák vett részt. A műsort az ünnepi beszédek nyitották meg, majd szívhez szóló zenés-verses összeállítás következett az intris ifis csoport illetve a 11. évfolyam diákjai részéről. A tizenkettedikesek búcsúműsorát követően az est fénypontjaként megtekintettük a végzősökről készült vicces kisfilmet. Végezetül a pedagógusok átadták az emléklapokat azoknak a diákoknak, akik 4 évig laktak a bentlakásban, illetve utolsó mozzanatként a tizenegyedikesek átadták a végzősöknek a szerencsét jelképező vándorbatyut.
Az idei Csörömp is nagyon jó hangulatban telt, családiasan, mint azt már mi, intrisek megszoktuk.
Innen is szeretnénk megköszönni mindenki munkáját a szervezésben! Sok sikert kívánunk az elballagott végzőseinknek!
Mindig küzdjetek az álmaitokért!
Hiszen Ady is azt mondta:
,,Bár zord a harc, megéri a világ
Ha az ember az marad, ami volt
Nemes, küzdő, szabadlelkű diák!”
20/05/2026
Közös pont: nyílt napot szerveztek a nagyváradi Ady Endre Líceumban
A nagy érdeklődésre való tekintettel május 16-án, szombaton ismét megnyitotta kapuit az Ady Endre Líceum. A 34. Festum Varadinum keretében bárki betérhetett megnézni a felújított iskolaépületet, az osztálytermeket, laboratóriumokat, folyosókat.
A Közös pontunk, az Ady! elnevezésű rendezvénysorozat reggel 9 órakor kezdődött.
Ezen a napon tartották az öregdiák-találkozókat is az iskolában. Az egykori osztálytársakról az épület főbejárata előtt már készültek a csoportképek, hogy aztán a boldog viszontlátás örömét egy közös ünnepség koronázza meg az iskola dísztermében, ahol Hatfaludy Márta igazgató néhány kedves mondat kíséretében arany, gyémánt és rubin okleveleket nyújtott át az 50, 60 vagy 70 esztendeje végzett diákok számára.
„Hosszú évek óta nem volt itt hasonló ünnepség, a koronavírus-járvány, majd a négy évvel ezelőtt elkezdődött felújítás óta. A renovált főépületet alig egy hónapja adták át. Az udvaron még zajlanak a munkálatok, reméljük, minél hamarabb teljesen birtokunkba vehetjük gyönyörűen felújított iskolánkat. Úgy tessék szétnézni itt, a teremben, hogy mindaz, amit látnak, a megtalált eredeti motívumok alapján lett újra restaurálva, kézzel, és ebben is volt adys diákok segítettek. Mert sokan vagyunk, a világ minden tájára szétszóródva, de ugyanakkor erősek is együtt!” – fogalmazott az intézmény vezetője.
Csepregi Fruzsina hetedikes tanuló énekléssel kedveskedett a nosztalgiázóknak, majd az osztálytermekben folytatódott a régi emlékeknek a felidézése.
Mindeközben az udvaron ízletes bográcsost és finom híg palacsintákat készítettek a szülők. A sportpályán tanár–diák focimeccseken lehetett szurkolni, az udvaron „cukiságverseny” és rajzverseny zajlott, a zabhegyezők kézműveskedtek kicsikkel és nagyokkal, míg a könyvtárban a gyermekek, illetve Makai-Bölöni Judit könyvtáros faggatták Bökös Borbála nagyváradi írónőt, egyetemi oktatót a munkásságáról, alkotói módszereiről. A napot diákjaink és a kollégák közös koncertje zárta: a nagyszerű JAMFEST, egy olyan iskolai hagyomány, amely lehetőséget teremt a suli tehetséges zenekarainak bemutatkozására, közös éneklésre.
Az iskola szinte minden sarkában pezsgett az élet, diákok, tanárok, hozzátartozók, volt növendékek lakták be, ahogy az elmúlt több 250 év során ez oly megszokottá vált…
Ciucur Losonczi Antonius
Forrás: BIhari Napló
19/05/2026
Jamfest (Közös pontunk, az Ady)
Fotó: Kalla Ferencz és Márkus Milán
18/05/2026
https://www.adyliceum.ro/hivatalos/hirek/3292/idopontvaltozas-a-pedagogiai-szakok-kepessegfelmeroinek-beosztasa/
IDŐPONTVÁLTOZÁS! A pedagógiai szakok képességfelmérőinek beosztása - Ady Endre Elméleti Líceum
A megnövekedett érdeklődésre való tekintettel a képességfelmérő vizsgák kezdési időpontja módosult. A vizsgák 2026. május 19-én, kedden 8:30 órától kezdődnek az alábbi beosztás szerint. Kérjük azon jelentkezőket, akik más intézményben is vizsgáznak, hogy a keddi felmér....