16/06/2026
❤️
Doamnele educatoare ale grupei mari germană sunt deosebit de mândre de copiii care au reprezentat cu succes Grădinița cu Pr.Prelungit Nr. 46 -“Allegria” la Festivalul „Cufărul cu tradiții ”, atât la secțiunea de cântece în limba română și în limba germană, cât și la dansul etno.
Felicitări, dragi copii, pentru talentul, munca și bucuria cu care ați urcat pe scenă! Cei mai minunati fluturaşi!!!🥰
14/06/2026
Vineri a venit momentul să-și ia rămas-bun de la grădiniță și cei din Grupa Albinuțelor. Cu emoții și lacrimi în ochi, preșcolarii au încheiat o etapă frumoasă a copilăriei, plină de zâmbete, jocuri și amintiri de neuitat. De acum înainte, vor porni pe un nou drum, cel al școlii, unde îi așteaptă noi provocări, noi prietenii și multe oportunități de a descoperi lumea. Le dorim să păstreze mereu în suflet bucuria copilăriei și amintirile frumoase din anii petrecuți la grădiniță.🌼🐝📚
11/06/2026
Dragi copii din grupa mică „C” - Steluțele,
A trecut un an plin de zâmbete, jocuri, descoperiri și multe momente frumoase petrecute împreună. Cu emoție în suflet încheiem această etapă și vrem să vă spunem cât de mândre suntem de fiecare dintre voi.
Ați crescut atât de mult, ați învățat lucruri noi, v-ați făcut prieteni și ați umplut fiecare zi de la grădiniță cu bucurie, energie și sinceritate. Petrecerea noastră de final de an a fost una minunată, plină de veselie și râsete, exact așa cm sunteți și voi – minunați și speciali.
Să nu uitați niciodată să fiți curioși, curajoși și să păstrați mereu în suflet bucuria copilăriei. Vă dorim să creșteți sănătoși, fericiți și să aveți parte de multe reușite și momente frumoase.
Dragi părinți, vă mulțumim din suflet pentru încrederea, implicarea și sprijinul oferit pe parcursul acestui an. Împreună am reușit să le oferim copiilor o perioadă frumoasă, plină de iubire și învățare.
Vă dorim tuturor o vacanță minunată, plină de odihnă, joacă, zâmbete și clipe prețioase petrecute alături de cei dragi!
Educatoarele voastre,
Alina și Oana ⭐️🤍
11/06/2026
Astăzi am petrecut o zi minunată alături de cei mai frumoși fluturași .Cu multă bucurie, emoție și zâmbete, am sărbătorit absolvirea cu succes a acestei frumoase etape din viața lor.
Dragi fluturași, vă felicităm pentru toate progresele realizate, pentru curajul, veselia și energia cu care ați crescut și ați învățat în acest an. Suntem mândri de fiecare dintre voi și vă dorim să pășiți cu încredere spre noi aventuri și descoperiri!
Mulțumim din suflet părinților pentru încredere, sprijin și colaborarea frumoasă pe care am avut-o de-a lungul acestui an.Împreună am reușit să oferim copiilor un mediu plin de afecțiune, siguranță și oportunități de dezvoltare.
Vă dorim tuturor o vară minunată, plină de bucurii, momente frumoase și amintiri de neuitat!
Cu drag,
educatoarele grupei 🦋🦋
08/06/2026
ADIO, GRUPA MICĂ !🥰
A fost un an dificil?....DA!🫣
Am dat tot ce a fost mai bun?...DA!🔝
Le-am oferit copiilor experiențe potrivite pentru o învățare eficientă? ....DA!👌🏽
Am consolidat parteneriatul grădiniță-familie? ....DA!🤝
Avem cei mai isteți și creativi copii? ...DA!✅
Așadar au meritat o ieșire relaxantă și distractivă care să marcheze finalul grupei mici!♥️