La revedere, Grupa Mică A!🥳
A fost un an minunat, un pic greu la început, dar cu realizări notabile și amintiri frumoase adunate pe parcurs.
Dragile noastre floricele, va dorim o vacanta frumoasa, cu mult soare, cu experiențe minunate și toți cei dragi alături!
Să ne revedem cu bine în Grupa Mijlocie!
Vă îmbrățișăm cu toată dragostea, d-na Ioana și d-na Alina! 🥰❤️😘🤗
Grădinița Nr.25 Oradea
Grădinița este locul minunat in care jocul oglindește ceea ce se întâmpla in mintea și sufletul
🐝💛 Albinuțele Istețe au petrecut astăzi o zi de poveste la Caii din Vale! Printre zâmbete, joacă și descoperiri, am adunat amintiri frumoase și emoții pe care le vom păstra mult timp în suflet. 🌿🐴☀️
O zi minunată, trăită cu bucuria sinceră a copilăriei!🥰🥳
29/05/2026
Săptămâna aceasta a fost despre bucurie, emoție, generozitate și copilărie trăită din plin. ❤️
La Târgul de Jucării, cei mici au învățat să împartă, să aleagă cu sufletul și să descopere cât de frumos este să dăruiești. 🧸✨
Iar petrecerea de 1 Iunie ne-a adus zâmbete sincere, jocuri, culoare și momente care ne-au amintit tuturor cât de prețioasă este copilăria. 🎈🌈
Mulțumim copiilor pentru energia și bucuria lor, părinților pentru implicare și întregii echipe pentru că transformă fiecare eveniment într-o amintire specială. 🤍
La mulți ani tuturor copiilor și tuturor sufletelor care păstrează vie magia copilăriei! 🌟
08/05/2026
03/04/2026
Săptămâna Verde a luat sfârșit…🌏
Preșcolarii au “scris” azi ultimele pagini ale poveștii numite “Săptămâna Verde”. 🌏🌳💧
A fost o zi în care am mulțumit planetei pentru tot frumosul pe care ni-l oferă și am făcut fiecare câte o promisiune universului. Toate promisiunile au fost așezate la rădăcina unui copac pe care l-am plantat împreună și sperăm că universul ne va răsplăti pentru toate faptele bune.❤️
Copiii au desenat și au pregătit cu mare atenție aceste promisiuni, au pictat flori din materiale reciclabile, au realizat mandale din materiale naturale și au îmbrățișat salcia din curtea grădiniței în semn de recunoștință.
Planetei Pământ i-au fost aduse mulțumiri pentru animale🦒, pentru fructe și legume🍏🍅, pentru aerul curat, pentru apă 💦, pentru copaci și flori🌳🌹, pentru soare 🌞, pentru insecte 🐞 și pentru munți 🏔️, râuri și păduri 🌳.
Pentru că am vrut să marcăm și sărbătoarea creștină care se apropie, am încheiat ziua cu o activitate dedicată Sărbătorilor Pascale. 🐣🥚🐰🙏
Preșcolarii au fost recompensați cu diplome și ecusoane pentru toate activitățile desfășurate în această săptămână.❤️
02/04/2026
Dragi părinți,
Astăzi, în a patra zi din „Săptămâna Verde”, preșcolarii noștri au pornit într-o nouă aventură plină de energie și curiozitate! 🌿✨
Tema zilei – „Mânuțele noastre salvează natura” – i-a transformat pe cei mici în adevărați detectivi ai mediului. Pașii lor curajoși s-au îndreptat spre Cetatea Oradea, unde au explorat cu atenție fiecare colțișor din natură.
Cu un cartonaș special în mână, au bifat descoperirile făcute, au analizat micile viețuitoare și au observat cu atenție diferitele plante. 🔍🌱Echipati cu lupe și borcane, pe care le-au umplut cu „comori” din natură, cei mici au devenit adevărați exploratori! O parte dintre preșcolari s-au transformat în mici grădinari pricepuți și au plantat plante aromatice în cutii reciclabile, pe care le-au pictat chiar ei! 🎨🌱
Alții au dat frâu liber imaginației și au pictat ouă colorate, iar apoi, cu multă îndemânare (și un strop de magie 😊), au realizat și coșulețe vesele! !Povestea noastră frumoasă continuă și mâine. 🌈✨
Abia așteptăm să descoperim împreună finalul aventurii! 😊
01/04/2026
01/04/2026
O nouă zi, o altă poveste:
📗 Pagina de azi: „Pădurea aurul verde al Planetei”🌳🦉🍃
Povestea noastră a prins aripi astăzi! Am avut bucuria de a primi un oaspete special, domnul inginer silvic la Direcția Silvică Bihor Faur Mircea, care ne-a deschis porțile către tainele pădurii. 🌲✨ 👨🌾💚
Copiii au ascultat cu gura căscată povești despre arbori, despre cm „respiră” pădurea și despre animalele și păsările care o numesc „acasă”, au învățat prin jocul didactic ,,Așa da! Așa nu!” cm putem ajuta mediul să rămână verde și sănătos.
Dar aventura nu s-a oprit aici!
Am sărbătorit apoi Ziua Internațională a Păsărilor, 🌍am învățat să fim prieteni buni cu natura și să avem grijă de micile viețuitoare prin fapte bune, ne-am suflecat mânecile și am devenit mici meșteșugari:
🐦 Am confecționat hrănitoare pentru păsări, punând strop cu strop grijă și semințe bune.
🎨 Am transformat materiale simple în mici „restaurante” pentru prietenii noștri cu pene, pe care le-am așezat cu drag în curtea grădiniței.
Acum, așteptăm cu nerăbdare primii vizitatori la masă! 🌻🐤
Suntem mândri de micii noștri ocrotitori ai naturii, care au înțeles că și cel mai mic gest contează. 🫶
✨ Mâine, povestea continuă cu o nouă aventură... Oare unde ne vor purta pașii? 🚶♂️🍃🌈
31/03/2026
Povestea noastră, numită: ,,Săptămâna Verde”🍀a continuat și azi cu activitatea ,,Natura ne vindecă”.
Copiii s-au intâlnit cu toții în ,,sufrageria casei” au pus masa, au pregătit un ceai de mușețel, au povestit despre plante medicinale, le-au observat, le-au mirosit, le-au descris cu ajutorul unor caracteristici simple și folosind simțurile, au aflat despre rolul si beneficiile plantelor pentru sănătate, au decorat recipiente și au plantat, au realizat tablouri din flori si un ierbar cu plante aromatice. 🌱🌻🌺
Au ascultat povestea ,, Romanița și Florin” ,iar pentru că au fost atenți și pentru că au demonstrat că au înțeles cât de important este să protejeze natura, cu tot ce ne oferă ea, plante, animale, mici viețuitoare🐝🐞🐠🐕🦺🦌🌿, au fost recompensati cu brățările ,,Prietenii naturii”.
Ziua s-a incheiat foarte frumos, participând la un atelier de realizare a unor săpunuri cu plante aromatice/ medicinale. 🫶
Mâine vom ,,citi” o altă pagină din povestea noastră……..📗🥳🤗😘
08/03/2026
Dragi mămici, 🌷
Cu ocazia zilei de 8 Martie, colectivul Grădiniței Nr. 25 vă transmite cele mai calde gânduri și urări de bine. 🥰Vă dorim multă sănătate, bucurii și momente frumoase alături de cei mici, care vă iubesc atât de mult. 💐
Copiii au pregătit cu drag activități speciale, pline de emoție, zâmbete și surprize pentru cele mai importante persoane din viața lor – mamele. Prin cântece, poezii și lucrări realizate cu multă iubire, ei au dorit să vă arate cât de mult însemnați pentru ei. ❤️
La mulți ani tuturor mamelor! 🌸
Cu drag,
Echipa Grădiniței Nr. 25.
Click here to claim your Sponsored Listing.
Location
Category
Contact the school
Telephone
Website
Address
Strada Zalaului Nr. 11
Oradea