17/06/2026
🙏📚⛪ Egy újabb tanév végéhez érkeztünk. Hálával a szívünkben tekintünk vissza az elmúlt hónapokra: a közösen megélt sikerekre, kihívásokra, tanulásra, szolgálatra és közösségi élményekre.
Szeretettel hívjuk és várjuk diákjainkat, szüleiket, hozzátartozókat, pedagógusainkat és intézményünk minden barátját a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum tanévzáró szentmiséjére.
📅 2026. június 18., csütörtök
🕚 11:00 óra
📍 Nagyváradi Székesegyház
A szentmisében együtt adunk hálát az elmúlt tanév kegyelmeiért, és kérjük Isten áldását a nyári szünidőre, családjainkra és a ránk váró új feladatokra.
Szeretettel várunk mindenkit!
17/06/2026
👨🎓👩🎓 Íme egy újabb közgazdász generáció! 🚀
Ma sikeresen szakvizsgáztak a Szent László Líceum Gazdasági osztályában végzett diákok! 🏫✨ Ma 23, elméleti tudással és gyakorlati tapasztalatokkal felvértezett magyar fiatal 🇭🇺💪 úgy lépett ki iskolánk kapuján 🚪, hogy megkapta a Gazdasági technikus vagy Kereskedelmi technikusi képesítést! 💼📜
Szívből gratulálunk 🎉🥳 és kívánjuk, hogy az érettségi vizsga is hasonlóan jól sikerüljön 📝💯, és minél többen maradjanak a pályán! 📈🎯
🌟 ÉRDEMES KÖZGÁZOS DIÁKNAK LENNI! 🌟
16/06/2026
👏 Gratulálunk Radui Alex Dominic IX.D osztàlyos tanulònak ès Andrei Àdàm IX.C osztàlyos tanulònak az elèrt sikerekhez!🎊
Felkèszítő tanàr: Nilgesz Attila- szaktanár
11/06/2026
2026 június 12-én két diák, a 9. C osztályos Andrei Ádám valamint a 9. D osztályos Radui Alex Dominic képviseli iskolánkat az első alkalommal megrendezésre kerülő Bihar megyei Főzőiskolák Bajnokságán.🧑🍳 👨🍳
Felkészítő tanáruk, Nilgesz István Attila, mester oktató, aki inycsiklandozò falatok elkèszítèsènek, illetve a díszítèsek megtanítàsával növelte a diàkok tudását!
A bajnokságra a diákok 2 ételt kellett megalkossanak: egy előételt 🐟lazacpisztrángból valamint egy főételt disznó szűzpecsenyéből.🥩
A felkészülés során tanácsokkal és ötletekkel látta el őket Vandici Bogdan Chef, akinek ezúttal is köszönetünket tolmácsoljuk!
Sok sikert a versenyen!🙏
11/06/2026
„Hit, bátorság, szeretet.”
Ezekkel a szavakkal engedte útjukra ballagó nyolcadikosainkat Pék Sándor atya, felidézve Márton Áron erdélyi római katolikus püspök örökségét, aki egész életén át a keresztény hit, a rendíthetetlen bátorság és a feltétel nélküli emberszeretet példaképe volt.
Kívánjuk, hogy életük további útján mindig legyen hitük a céljaikban, bátorságuk a kihívásokkal szembenézni, és szeretet a szívükben embertársaik felé.
Isten áldása kísérje lépteiket!