24/10/2025
🌻Festivalul Toamnei la G.P.P Nr.1 Cefa🍁 Grădinița s-a transformat într-un mic târg al toamnei, plin de culoare, miresme îmbietoare și voie bună! Copiii au pregătit cântece, poezii și scenete dedicate anotimpului roadelor bogate, iar părinții au adus bucate delicioase pregătite în casă și roade din propriile grădini și livezi.
Toamna a fost sărbătorită cu multă veselie, dar și gusturi autentice!
18/12/2024
✨ O parte din elevii școlii noastre, alături de doamnele profesoare Rus Ioana și Hălmăgean Anca, s-au bucurat de o excursie minunată la Târgul de Crăciun din Oradea, unde s-au bucurat de lumini și multă voie bună. 🎄🎡
Pe lângă bucuria noastră, am ales să facem bucurii și celorlalți. Am donat în Orașul Faptelor Bune și suntem entuziasmați că am avut ocazia să fim de folos pentru cei care au nevoie❤️
Sărbători fericite tuturor! 💫💖
06/12/2024
Copiii claselor a II-a și a III-a de
la Școala Gimnazială Nr.1 Cefa, îndrumați de doamnele învățătoare Crăciun Ramona și Suciu Diana, au participat la activitatea „Un zâmbet sănătos", coordonată de medicul Jurjac Tudor👨⚕️🦷. Aceștia au aflat despre dentiție, despre îngrijirea orală și multe alte lucruri interesante care i-au fascinat❤️
26/10/2024
💚„Săptămâna verde” 💚
a fost o săptămână la înălțime pentru colectivul și elevii Școlii Gimnaziale Nr.1 Cefa.
Am încheiat cu bucurie Săptămâna Verde, o săptămână plină de descoperiri și experiențe memorabile pentru elevii noștri. Cu toții am avut parte de o adevărată călătorie în care am învățat și am descoperit, iar copiii s-au conectat cu natura și și-au dezvoltat respectul pentru mediul înconjurător!
Câteva dintre activitățile desfășurate sunt:
✅ Vizita la Grădina Botanică „Vasile Fati” din Jibou și Grădina Zmeilor
✅ Vizita la „Cuibul Dropia” din Salonta
✅ Activitate de plantare
✅ Activitate de informare - Garda Forestieră Bihor
✅ Activitate de informare despre alimentație