„Există un vechi proverb care spune că un om trebuie să își folosească cuvintele doar în trei scopuri: pentru a oferi binecuvântare, pentru a vindeca și pentru a evolua. Ceea ce omul spune despre ceilalți va fi spus despre el, și ceea ce el le dorește celorlalți își dorește și lui însuși”.
Florence Scovel Shinn, The Game of Life
Eu vă doresc să vă bucurați de viață, de zi și de clipă. .. Alegerile vă aparțin!
Asociația ȘAPTE
Asociaţia ȘANSE ȘI ALTERNATIVE PENTRU TOŢI PRIN EDUCAŢIE – Ș.A.P.T.E. este o asociaţie non-
19/01/2021
28/11/2020
07/11/2020
”Găsirea unui vaccin pentru o boală care nu se imunizează este chiar o provocare prostească. Aproape 30 de miliarde de dolari au fost cheltuiți pentru a găsi un tratament împotriva HIV, vedeti singuri rezultatul! Acesta nu este un război de laborator, ci de inteligență. Când guvernele nu știu să gestioneze o boală infecțioasă, imediat arunca vina pe lipsa unui vaccin! Este deja dificil să vaccinăm oamenii corect împotriva virusului gripei, deci ce să vorbim despre vaccinarea oamenilor împotriva unui nou virus... Cred că, dacă un vaccin este necesar urgent astăzi, acesta este un vaccin împotriva ipocriziei, neglijenței și minciunii. Și, începeți imunizarea celor mai vulnerabili politicieni corupți și lacomi.”
— Pr. Didier Raoult
Medic si microbiolog specializat in boli infecțioase , profesor la Facultatea de Medicina a Universității Aix-Marseille Franta
❤️🇫🇷
1. Dacă ai sau nu coronavirus nu îți este ție dat a știi.
Boala aceasta are toate simptomele dar poate să nu aibă niciunul. Totul este în funcție de niște teste cu rezultate discutabile. Deci trebuie să crezi pe cuvânt autoritățile că ai boala. Și când nu o mai ai.
2. Exceptând secvențele acelea de la începuturi, când coronavirusul ucidea oameni pe stradă prin China, acum decesele de coronavirus au loc doar în spitale. Spitale care sunt închise iar contactul cu bolnavul este limitat până la a fi chiar interzis.
Deci iar trebuie să crezi autoritățile că se suferă și se moare de covid.
3. Schemele de tratament spitalicesc folosesc medicamente puternice, cu efecte adverse teribile. Mulți din cei întorși din spitale povestesc că le-a fost mai rău în spital decât acasă. Iar simptomele ”se pupă” cu simptomele adverse de la schemele de tratament. Dar e drept, și cu simptomele covid, care, cm știm, are toate simptomele și niciunul.
4. După deces nu se fac investigații medico-legale, deși pentru orice deces spitalicesc din alte motive decât covidul, decedatul este reținut în spital prin lege, tocmai pentru a se face astfel de investigații. Dar nu doar că nu se face autopsie, dar cadavrul este ”tratat” cu diverse prafuri, închis în sac și apoi transportat în sicriu sigilat până la groapă.
Dacă aparținătorii decedatului nu semnează de primire, recunoscând implicit decesul de covid, amenințarea este că cadavrul va fi trimis la crematoriu.
5. Dacă inițial un dram de transparență prezenta comorbiditățile la covid (adică boli grave, mortale, cauzele reale ale deceselor) acum comunicarea oficială se rezumă să ne spună dacă au fost sau nu comorbidități identificate. Adică dacă omul a intrat cu cancer, murind de covid, sau lipsa investigațiilor medico-legale a determinat medicii să constate că nu avea ”comorbidități”.
6. Spitalele sunt în carantină iar cele dedicate luptei cu covidul sunt mai puțin transparente decât o închisoare CIA. Tot ce trebuie e să acceptăm narațiunea oficială. Asta deși cu cinism suntem ”invitați„ să vedem cm e la ATI, ca să ne învățăm minte să mai contestăm narațiunea oficială. Invitație ce nu poate fi onorată.
7. Au dispărut nosocomialele. Mă rog, au dispărut oficial. Aceste bacterii spitalicești au ucis și ucid de ani de zile oameni care ajung mai ales pe la ATI. Dar acum... vorba lui Streinu Cercel, or fi fugit de frica covidului....
8. Înțeleg că se discută ca eroii din linia întâi să nu poată fi acuzați de malpraxis. Evident, cm ar putea să greșească? Doar morții greșesc. Altfel nu mureau.
9. De altfel, curios, dacă moare unul ”de covid” și comisese păcatul de a avea opinii publice față de subiect, dispare discreția față de identitatea sa. E drept, rămâne cea față de ”comorbidități”.
Conspiraționism? Rumegați-le și dumneavoastră.... Bogdan Alexandru Duca
28/06/2017
Ți-ai făcut planuri de vacanță?
Vara aceasta nu ne plictisim!
Asociația ”Șanse și Alternative Pentru Toți prin Educație”- Ș.A.P.T.E. a pregătit un program de activități creative și interactive pentru cei mici și cei mari, în care vor descoperi plăcerea de a-și petrece timpul și a învăța într-un mod atractiv.
Îi așteptăm pe toți cei care doresc să își petreacă această vacanță într-un mod creativ să se înscrie la numărul de telefon: 0742355797.
30/10/2015
Sâmbătă, 7 noiembrie 2015, începem de la ora 11.00 programul de dezvoltare personală pentru adolescenți ”Credem în TINEri!”. Iar pentru că ne dorim alături de ei VIITORUL, vom crește tineri frumoși care să creadă în ei și în visurile împlinite prin muncă, responsabilitate și dăruire!
Dacă știi un adolescent care își dorește asta, dă-i vestea cea bună: POATE VENI ORICÂND în ECHIPA noastră. Vă așteptăm!
Click here to claim your Sponsored Listing.
Location
Category
Website
Address
Focsani