Szkoła Języka Niemieckiego Hallo,
Nazywam się Suzanne Gaszewska i jestem założycielką szkoły języka niemieckiego EDEL. Tak też się stało – wróciłam do Wrocławia.
Moje życie od zawsze było związane z jednym z najpiękniejszych miast Niemiec - Stuttgartem. Urodziłam się jednak w Hagen, w Nadrenii - Westfalii. W wieku 3 lat przeprowadziłam się wraz z rodziną nad Neckar i właśnie tam uczęszczałam do szkoły - aż do matury. W trakcie mojej edukacji w Stuttgarcie miałam okazję skorzystać z rocznej wymiany międzyszkolnej. Tak jak i większość moich rówieśników, pos
tanowiłam stawić czoła nowemu wyzwaniu – i to w Australii. Niestety, nie uzyskało to aprobaty mojej matki. Postawiła mnie przed wyborem: albo wyjazd do słynącej ze spleśniałych serów i wina Francji, bądz też do Polski, mojej drugiej ojczyzny, nawiasem mówiąc - kraju o równie szeroko znanym w świecie zamiłowaniu do mocniejszych trunków oraz dobrej kuchni. :)
Decydując się na Polskę, pokrzyżowałam plany mojej rodzicielki, której wzrok jednoznacznie skierowany był w stronę Sekwany oraz zamków nad Loara. Natomiast ja wybrałam miasto, w którym natychmiast się zakochałam – Wrocław. Wyjeżdżając doń nie sądziłam, że tak się przywiąże do tego miejsca. Póżniej, będąc już z powrotem w Niemczech, nie potrafiłam tak po prostu zapomnieć panującej tam atmosfery i po jakimś czasie postanowiłam, chociaż na krótki okres czasu, ponownie tam zamieszkać. Tu zdałam maturę oraz podjęłam ostateczną decyzję o pozostaniu nad Odra. Znajomi oraz przyjaciele, wiedząc o mojej dwu-państwowości, coraz częściej zaczęli prosić mnie o pomoc w nauce języka niemieckiego. Bardzo szybko okazało się, że umiejętnie potrafię przekazywać swoją wiedzę i dzięki temu, że jestem native speaker’em moi uczniowie mają kontakt z czystym i żywym językiem niemieckim, przy okazji poznając głębiej kulturę i obyczaje tego państwa. Mieszkając w Niemczech nie miałam w zasadzie sprecyzowanych planów na przyszłość. Narodziły się one dopiero w Polsce, właśnie tutaj dorastała we mnie idea, czym naprawde chciałabym zajmować się w życiu. Wśród plątaniny myśli wreszcie potknęłam się o tę właściwą – jestem tego pewna. W międzyczasie pracowałam dla kilku szkół językowych, rozpoczęłam również studia w tym kierunku. Dostosowuje swoją metode indywidualnie do każdego ucznia - w zależności od jego predyspozycji językowych, wieku oraz celów, jakie chce osiągnąć. Moja metoda bazuje na zbudowaniu oraz doskonaleniu płaszczyzny, na której uczniowie, również poza zajęciami ze mną, byli w stanie zarówno płynnie rozmawiać po niemiecku, jak i bezproblemowo rozumieć ów język. Moimi ulubieńcami jednak zawsze pozostaną moi najmłodsi uczniowie, którzy najbardziej korzystają z faktu, iż jestem native speaker‘em. Ich selektywne umysły plus mój zastrzyk w postaci autentycznego języka Goethe’go i Schillera są niepodważalnymi gwarantami końcowego sukcesu. Serdecznie zapraszam zatem na zajęcia w EDEL - jednej z najbardziej efektywnych i najsympatyczniejszych szkół językowych we Wrocławiu! :)