Ustawieni

Ustawieni

Udostępnij

Katarzyna Furmaniak, dyplomowany business & life coach (ICF), dyplomowany terapeuta metody Recall Healing®/ Totalna Biologia® i terapeuta systemowy.

Moja praca towarzyszenia Klientom w ich procesach życiowych i zawodowych zmian to moja pasja. Katarzyna Furmaniak, jestem business & life coach (ICF), dyplomowanym terapeutą metody Recall Healing®/ Totalna Biologia®, skończyłam Psychobiologię na Instytucie Wiedzy Waleologicznej w Poznaniu oraz Akademię Psychobiologi Vedica - Dr Marzanny Radziszewskiej. Autorskie szkolenia i kursy Magdy Wdowiak: B

Photos from Ustawieni's post 05/05/2026

Moja karmiąca relacja z samym sobą…
Maskę w samolocie ubierasz najpierw dla siebie, potem pomagasz innym…
Podobnie jest z relacją z samym sobą jeśli nie zadbasz najpierw o siebie i swoje potrzeby, podświadomość odetnie Ci zasilanie, nie pozwoli byś sam(-a) się przekraczał (-a), sabotował(-a)…

W dzisiejszych czasach zbudowanie relacji z samym sobą to wyzwanie, ilość rozpraszaczy wokół jest zbyt duża i tylko Ci, którzy mają stabilną strukturę są w stanie zadbać najpierw o siebie…bo są w kontakcie ze swoim SERCEM…
Czerpanie radości z czasu ze sobą, słuchanie swojego wnętrznego głosu, układanie myśli, planowanie, wyznaczanie granic to domena dojrzałego dorosłego, który potrafi ogarnąć chaos panujący na zewnętrz, zalewające emocje zewsząd oraz ilość atakujących bodźców zewnętrznych…

Dojrzały dorosły umie czytać swoje ciało i wewnętrzny głos, czuje i widzi co mu służy a co nie, czego potrzebuje na tu i teraz ale, na przyszłość i staje do tego by to osiągnąć…

Karmiąca relacja z samym sobą to dojrzała relacja dorosłego, który jednocześnie słucha swojego wnętrzengo dziecka ale i umie zapanować nad jego zachciankami, kaprysami, tupaniem nóżkami, umie uszanować granice swoje i innych…nie działa jak wahadło raz tak a raz tak…
Tylko taka relacja daje spokój, zrozumienie i brak poczucia przekraczania siebie i innych…karmiąca relacja ze sobą daje przestrzeń i podstawy do budowania innych relacji prywatnych i zawodowych...
Karmiąca relacja ze sobą to też czasem zwykła odmowa, zwykłe "NIE DAM RADY, NIE POMOGĘ, NIE URATUJĘ etc." , to zadbanie o swoją dietę i sen, o swoje ciało, to stanięcie przy tym co tak naprawdę czujesz, co chcesz zrobić, a to płynie z kontaktu ze swoim sercem…

Zapraszam Cię do zrobienia krótkiej wizualizację: usiądź wygodnie chwilę w samotności i ciszy ,oprzyj plecy i głowę, nogi trzymaj stabilnie na podłodze, zamknij oczy, poczuj swoje ciało, usłysz swój wewnętrzny głos (o ile to możliwe) i poobserwuj jak wygląda Twoja relacja z samym sobą, czy w ogóle ją masz, jak o siebie dbasz, jak wyglądają Twoje granice z samym sobą i otoczeniem, a potem zobacz jak chciał(-a)byś mieć…poczuj to całym sobą a potem otwórz oczy i zapisz z datą jaki stan relacji ze sobą masz a jaki chciał(-a)byś mieć…
Powtarzaj tą wizualizację co jakiś czas i obserwuj jak Ci jest ze sobą w swojej relacji…

Photos from Ustawieni's post 11/03/2026

Stabilna struktura daje poczucie stabilizacji, autonomii, mocy
i sprawczości.
Struktura człowieka jest niczym drzewo, które dzięki mocnym korzeniom może piąć się do góry i stabilnie ustać w czasie wichury lub zostać wyrwane z korzeniami, które były słabe i tak zakonczyć swój los gdzieś w kominku.
Stabilna struktura daje poczucie pewności stania na obu nogach, wychodzenia do przodu i bycia elastycznym.

Kości stanowią rusztowanie dla ciała, wyznaczają granice jam ciała, chronią narządy i umożliwiają ruch.
Mięśnie symbolizują umiejętność zaznaczenia swojego autorytetu, stawiania oporu, odpowiadają za ruch – również w znaczeniu wyrażania myśli.
Ścięgna łączą mięśnie z kośćmi. Przenoszą siłę skurczu mięśniowego na kość wywołując ruch w stawie.

Mocne stawy, więzadła i kości wpływają na dynamikę i prędkość Twojego ruchu, stanowią autonomię i niezależność człowieka.
Dynamiczny ruch do przodu to wchodzenie na swoje miejsce w życiu, do sukcesu prywatnego i zawodowego, sięgania po swoje cele w radości i lekkości.

Poczucie wartości płynie z naszego połączenia z naszymi korzeniami, to połączenie z mamą i tatą, to czerpanie z obu rodów. Jeżeli trudno nam do mamy lub taty i/lub obojga, nie mamy w sobie zintegrowanej mocy, odwagi, zasialania, które płynie z obu rodów i karmi, to nasze poczucie wartości spada, a z czasem wszelkie niepowdzenia życiowe zaczynaja bardziej dotkliwie nas dotykać.

Schorzenia układu kostnego narastają z wiekiem,
ponieważ coraz częściej porównujemy się do 20-letniej wersji samych siebie.

Jeśli czujesz i zmagasz się z:
- zastojem w życiu prywatnym i zawodowym
- brakiem mocy do stawania na swoim miejscu prywatnym i/lub zawodowym
- wycofanie, zamrożenie a nawet stany depresyjne
- choroby, dysfunkcje układu ruchu (kręgosłup szyjny, piersiowy i lędźwiowy, kości, stawy, więzadła)

Czym jest Totalna Biologia / Recall Healing:
Totalna Biologia / Recall Healing®, to nurt terapeutyczny bazujący na Nowej Germańskiej Medycynie, Tradycyjnej Chińskiej Medycynie, który wspiera:
- identyfikowanie i zrozumienie emocjonalnych przyczyny chorób, dysfunkcji, blokad i napięć w ciele, nieuzasadnionych stanów lękowch czy strachu
- przepracować powtarzalne wzorce myślenia i reakcji,
- uwolnić blokady / wzorce zachowań, które powstrzymują Cię przed realizacją pełni siebie
- świadome kreowanie swojego życia
W praktyce oznacza to, że nie tylko rozpoznajesz objawy czy powtarzające się sytuacje, ale wdrażasz trwałą zmianę świadomości, która prowadzi do głębszego samopoznania i realnej transformacji wzorców/ schematów nieświadomych zachowań, powtarzanych często wielopokoleniowo.

Podczas pracy ze mną w nurcie Totalna Biologia / Recall Healing, ustawienia systemowa, koncentrujemy się nad:
- wzorcami systemowymi, które zaburzały Twoje prawidłowe funkcjonowanie w systemie rodzinnym
- wzorcami emocjonalnymi
- schematami, które często powtarzasz cyklicznie i nieświadomie (tzw. szyna),
- programującymi wzorcami i intencją mamy na Ciebie z okresu Projekt/Cel (okres ok 1 roku przed ciążą, ciąży mamy z Tobą, 1 roku życia)
- wpływem Twojego systemu rodzinnego i doświadczeń przodków.
Cel: poprzez ćwiczenia, wizualizacje i/lub ustawienie na figurach / kartkach jest uświadomienie sobie biologicznych programów przetrwania i wzorców zachowań, tak aby zacząć przejmować nad nimi kontrolę, zapisywać nowymi wzorcami reakcji w ciele na dane sytuacje, co wspiera otwarcie się na nowe jakości w życiu wg Twojej kreacji (otwarcie na przyjmowanie obfitości w zyskach, zdrowie, równowagę i jasność działania).

Metoda terapeutyczna Recall Healing®/Totalna Biologia®, ustawienia systemowe dedykowana dla osób, które:
- szukają głębszej przyczyny problemów zdrowotnych, emocjonalnych I/lub życiowych, zawodowych
- doświadczają powtarzalnych cyklicznie strat, zdarzeń, blokad, zatrzymań, które utrudniają w pójściu do przodu
- chcą zrozumieć swoje reakcje i zachowania na poziomie głębszym niż tylko symptomy,
- decydują się wejść na ścieżkę świadomego życia i osobistego rozwoju
- chcą ustawić swoje życie w swoich jakościach, wyzwolić się z programów rodowych

Co zyskuejsz:
- większą świadomość siebie i mechanizmów, które nieświadomie Tobą rządzą, aby przejąć kontrolę nad nimi I świadomie kreować swoje życie
- większą świadomość siebie w systemie rodzinnym i mechanizmów, które Cię blokują, zatrzymują
- zrozumienie emocjonalnych korzeni chorób lub trudnych sytuacji,
- narzędzia do uwalniania starych wzorców i blokad,
- odwagę do realizacji własnej ścieżki życia.

O mnie:
Katarzyna Furmaniak, dyplomowany terapeuta Recall Healing®/Totalna Biologia®, terapeuta systemowy, business & life coach ICF.
Pracuję terapeutycznie z Klientami indywidualnymi w zakresie ich blokad, dysfunkcji, chorób, wszelkich strat, zatrzymań, do stawania na ich miejsce zawodowe i prywatne, do czerpania radości z życia.
Bycie w służbie dla ludzi to moja pasja i misja, cieszę się, że mogę realnie wspierać ludzi w odkrywaniu ich potencjału, budowaniu świadomości, wychodzeniu z trudów, dysfunkcji ciała, bólów, nałogów i chorób, w wychodzeniu do radości i smakowania życia w pełni.
Zapraszam Cię do wspólnej podróży i rozmrażania ciałka, stawania w radości i lekkości, sięgania po jakości i obfitość w zyskach.

Photos from Ustawieni's post 08/02/2026

Mamo, tato, ja dla Was i za Was będę niósł/niosła te ciężary, może nawet zniknę wraz z nimi...
Depresja, wycofanie, bunt, lęk przed wyjściem do świata, przed pokazaniem się, chęć zmiany płci, choroby autoagresji, ucieczki z domu, próby samobójcze, albo ucieczka w bycie nadmiernie SILNYM by jakość dać radę to unieść, to tylko przykłady syndromów jakie pokazują dzieci i młodzież, które wzięły podświadomie na siebie CIĘŻAR, do którego nie mieli siły stanąć rodzice, który oni sami często niosą za swoich rodziców i wcześniejsze pokolenia zupełnie nieświadomie.

I tak często młode ciała i umysły nastolatków niosą za 3-4-5-6-7-8 pokoleń WSTECZ! TO STANOWOCZO ZA DUŻO!
DZIECI ZAWSZE PODŚWIADOMIE RATUJĄ/WSPIERJA MENTALNIE RODZICÓW, BO BEZ NICH NIE PRZEŻYJĄ, BO RODZICE SĄ DLA NICH WSZYSTKIM (niczym Bogiem).
TO ODWIECZNE PRAWO NATURY. Biorą na siebie ciężary, których MAMA nie miała siły unieść w okresie ciąży i 0-7 lat albo biorę na siebie za OJCA by mamie było lżej i nie musiała nieść za niego, WSZYSTKO BYLE ŁATWIEJ ŻYŁO SIĘ MAMIE I TACIE, BO LICZY SIE KAŻDY DZIEŃ ŻYCIA DŁUŻEJ A DZIECI ŻYJĄ DZIĘKI RODZICOM, to odwieczne prawo natury...

Często dojrzali peselem rodzice prowadzą rozgrywki między sobą, których NARZĘDZIEM jest DZIECKO, które nagle przestaje mieć siłę wychodzić do szkoły, ludzi, świata, nie ma MOCY, nie ma koncentracji, nie ma w nim życia, więc lepiej ODEJŚĆ wraz z tymi ciężarami zniknąć, bo tu już nie ma SIŁY BYĆ, albo lepiej stać się silniejszym więc nadmiernie pakuję na SIŁOWNI by kiedyś dać ojcu w pysk za to co zrobił mamie, mi... tylko to cios w samego siebie, bo składamy się z tego co od mamy i od taty i jeżeli w sobie tego nie uznamy to tak jakby powoli zabijać część siebie (depresja, wycofanie, choroby autoagresji etc.)...

MOC, SPRAWCZOŚĆ każdego dziecka bierze się z OBOJGA RODZICÓW I ICH RODÓW, jeżeli SERCE MATKI jest zamknięte na OJCA, ZA ICH NIEZAŁATWIONE SPRAWY, TO NA KOŃCU CIEPRI DZIECKO, które nie ma dostępu do OJCA BO MAMA PODŚWIADOMIE NIE DAJE NA TO ZGODY.
MOC, ODWAGA, SIŁA I ZDROWIE płynie od męskiego podobnie jak WYZNACZANIA GRANIC I DBANIA O SWOJE GRANICE.
OBFITOŚĆ I KREATYWNOŚĆ PŁYNIE OD ŻEŃSKIEGO.

Stąd w grę wchodzą mechanizmy manipulacji by jakoś przetrwać, mamy potem postacie narcystyczne, gigalomanów etc.
Mechanizmy te rodzą się z BRAKU RODZICÓW I DOSTĘPU DO NICH.
ROLĄ DZIECI NIE JEST ROLICZAĆ RODZICÓW, ROLĄ DZIECI JEST BYĆ DZIECKIEM I BRAĆ OD RODZICÓW ICH MOC, WARTOŚCI, SPRAWCZOŚĆ, ODWAGĘ I KREATYNOSĆ, ROLĄ DZIECKA (nawet tego 40-50-60-70-80-letniego) JEST ODDAĆ NIESWOJE CIĘŻARY...STANĄĆ NA SWOIM MIEJSCU DZIECKA, któremu należy się jak psu kość fundamentalne poczucie bezpieczeństwa, szacunek i uznanie ze strony RODZICÓW, poczucie że jest największym SUKCESEM SWOICH RODZICÓW, BO TAKIE TO JEST W NATURZE I SYSTEMIE.
TO OD RODZICÓW PŁYNIE DO DZIECI NIE NA ODWÓRT. AMEN.

Symbioza męskiego i żeńskiego w nas są drogą do obfitego, kreatywnego, odważnego, silnego i stabilnego życia.

Jeżeli czujesz że nie stoisz na swoim miejscu, że jest Ci za ciężko , że brakuje Ci mocy, odwagi, siły i kreatywności, albo widzisz co pokazują Twoje dzieci, to może to najwyższy czas stanąć do tego by TO ZMIENIĆ...

Towarzyszę w procesach stawania na swoje miejsce, powrotu do siebie, swojej MOCY i KREATYWNOŚCI, wychodzenia do swojego życia i wystania przy swoim sukcesie...Jeżeli jesteś gotów na ZMIANY zapraszam do pracy ze mną.

Katarzyna Furmaniak
Life & business coach ICF, dyplomowany terapeuta nurtu Totalna Biologia/Recall Healing, terapeuta systemowy

Photos from Ustawieni's post 04/02/2026

29.01. rozpoczęłam moją kolejną przełomową drogę na mój kolejny Mount Everest świadomości w Europejska Szkoła Systemowa Iza Kopp-Pietrzak
Ogromna wdzięczność, radość i ciekawość 🤗
Za mną już ponad 3 lata szkół Totalnej Biologii w Akademi Psychobiologi Vedica Dr Marzanny Radziszewskiej, w Instytut Wiedzy Waleologicznej w Poznaniu oraz nauk u Magdy Wdowiak, wszystko dla swojego rozwoju i towarzyszenia Wam / moim Klientom w procesach transformacji...🥰

Photos from Ustawieni's post 25/11/2025

STRATA...
w naturze największą stratą jest STRATA ŻYCIA, kiedy nie udaje się przedłużyć gatunku, kiedy ludzkie życie odchodzi za szybko, gwałtownie, nienaturalnie...WOJNY nie są naturalne...to zachwianie naturalnego porządku ŻYCIA I ŚMIERCI.
Największym ZYSKIEM jest ŻYCIE...dlatego każde ŻYCIE MA ZNACZENIE 🫶
ŻYCIE to ruch do przodu, do powiększania swoich zasobów (emocjonalnych, duchowych, fizycznych czy materialnych)
STRATY (materialne, fizyczne, emocjonalne, duchowe), które pojawiają w życiu regularnie albo co jakiś czas są INFORMACJĄ o zapisanych STRATACH ŻYĆ w rodzie, o STRACIE, która nie została odpowiednio uszanowana, uznana, pożegnana...

Krótka historia Klienta, który regularnie co 2 lata ponosi większe straty, awarie na mieszkaniu, powodujące zalania, albo awarie w domu, albo wilgoć wdzierająca się do domu przez wadę wykonawczą, albo zamrożone projekty = pieniądze, które nie płyną, zamroziły się jak KRA W RZECE I BLOKUJĄ PRZEPŁYW...
Klient czuje kompletną frustrację, zablokowanie, utknięcie a do tego jakby był na froncie, jakiś totalny absurd i chaos, przecież jestem TU I TERAZ I NIC MI NIE GROZI I TE CHOLERNE STRATY, ZA KOGO TRACĘ? - pyta
Szukamy 🧐na lini życia zdarzeń, zaglądamy 🧐głębiej do rodu, od kogo to się zaczęło? na czyja pamiątkę te STRATY, KOGO ODDECH SIĘ ZAMROZIŁ GWAŁTOWNIE, KOGO ŻYCIE ODESZŁO ZA SZYBKO...
Doszukujemy się historii Dziadka, który podczas I wojny stracił prawdziwą MIŁOŚĆ swojego życia, taką która mu dech zapierała jak ją widział i jak był przy niej to czuł się prawdziwym mężczyzną, nie zginęła od kul, ale pod lodem rzeki, szła z jakąś misją i lód się załamał, ZIMNA WODA PARALIŻUJE, nie daje szans, zabiera oddech, ZAMRAŻA...dochodzimy do jeszcze jednej STRATY - DZIECKA W JEJ ŁONIE...STRATY CO 2 LATA ODKĄD WYBUCHŁA WOJNA NA UKRAINIE w 2014 (Krym), czyli zachowana była sceneria WOJNY, a największe STRATY OD 2022, stąd ten paraliżujący strach i poczucie bycia na froncie, bo jego DZIADEK BYŁ NA FRONCIE...służył w I i II WOJNIE...ale jej nie dał rady uratować..
To wydarzenie i sceneria wojny toczącej się wokół ZŁAMAŁO I ZAMROZIŁO DZIADKA NA ZAWSZE, już nigdy nie ŻYŁ w pełni SOBĄ...jakby umarł za życia, podporządkował się losowi...takie to było JEGO...
Historia była TAJEMNICĄ DZIADKA, którą wewnętrznie przeżywał cały czas i nie mógł zaakceptować...pokazały to ciała i zachowanie kolejnych pokoleń...
Klient pochylił głowę, zapalił białe świecie, pokłonił się przed zdjęciem dziadka mówiąc, teraz już wiem, rozumiem i szanuję Twój los, ja lojalnie za Ciebie, za Waszą 3 traciłem, byłem zamrożony, mialem problemy zdrowotne (traciłem zdrowie), na Waszą pamiątkę wypłynę na powierzchnię z potrójną siłą i mocą...dokonało się 🤩

Kto stoi za historią Twoich STRAT, za czyje życie ciągle oddajesz...CZAS DO ŻYCIA, DO ZYKSÓW, DO OBFITOŚCI W ZYSKACH🫶
Dbając o siebie, dbasz o cały świat wokół Ciebie, zmiany zaczynają się w Tobie🫶🙌

Photos from Ustawieni's post 05/11/2025

Są pożegnania, które nie wydarzyły się do końca.
Czas płynie, dni mijają, a w środku… nadal jesteśmy tam.
Przy kimś, kogo już tu nie ma.
Serce i ciało zatrzymuje się w miejscu, w którym zabrakło kogoś ważnego w rodzie.

Jeśli żałoba nie została domknięta, część nas wciąż czeka:
na gest, na słowo, na ostatni oddech, którego nie było.
Czekamy często kolejne lata żyjąc w zawieszeniu, na pół gwizdka, bez większego poczucia sensu życia, bez niej, bez niego...
Ciało pamięta, nie tylko tych których śmierć przeżyliśmy my, ale tych którzy byli przed nami i nie zostali należycie pożegnani, uznani, odżałowani, tak jak poronione dzieci, aborcje, bo o tym się kiedyś nie mówiło... taki czas...taki klimat, niech nie wie nikt... Ale ciało wie i pokazuje nieodżałowane istnienie.

Jakby mówiło: „Nie mogę iść naprzód, bo tamtego jeszcze nie dokończyliśmy”.
Wtedy życie staje się pół-krokiem.
Jakbyśmy żyli obok siebie.
Robimy plany, ale coś je podcina.
Jakby ręka, której nie widać, mówiła:
„Zostań ze mną.”
To wierność i lojalność dla tych niepożegnanych istnień.

Miłość nie chce, żebyśmy umarli za życia.
Miłość pragnie, żebyśmy żyli.
Uzdrowienie zaczyna się, gdy z czułością mówimy:
„Widzę Cię.
Byłeś/Byłaś ważna.
Zostajesz w moim sercu.
A ja idę dalej.”

To nie jest rozstanie.
To pozwolenie sobie na życie, na bycie tu i teraz dla siebie i kolejnych pokoleń.

Kogo jeszcze nie odżałowałeś? Dla kogo się tak autosabotujesz?

Photos from Ustawieni's post 05/10/2025

"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" jak bardzo życiowy i ponadczasowy cytat z Małego Księcia...
To co sami widzimy nt dysfunkcji, choroby, blokady stanowi zaledwie wierzchołek góry lodowej, dopiero zaglądając pod taflę wody = do swojego wnętrza, ściągając warstwę po warstwie tego co zablokowane, stłumione, zawstydzone, wyparte a przede wszystkim nieuświadomione zaczynamy podróż do naszego wnętrza, do poznania i zrozumienia siebie oraz przyczyn choroby, dysfunkcji czy blokad.
Droga na dno góry lodowej, schowanej pod taflą wody (często 80% jej całej powierzchni) do łatwych nie należy, to droga, której towarzyszą łzy i uśmiech na przemian, ból ciała a po rozwiązaniu konfliktu biologicznego rozluźnienie...

Wybierają ją Ci, którzy nie chcą dłużej tłumić sygnałów płynących z ciała, zasypywać kolejną tabletką, zagłuszać tym co podają wokół media, chaos informacyjny, odcinając głowę od ciała i serca...
Droga prowadzi do kontaktu z własnym sercem i ciałem, do zrozumienia i akceptacji po co choroba przyszła, co nam pokazuje?
co stoi za blokadą i jak się odblokować?

To droga bycia przy sobie, miłości do siebie, swojego ciała, swojej choroby, dysfunkcji, blokady...ściągając warstwę po warstwie...

12/08/2025

/ jako metoda terapeutyczna w praktyce🤓
Totalna Biologia bazuje na nurcie naukowym biologiczno-fizjologiczno-medycznym systemie, nauce o zmianach oraz łączy elementy naturalnej MedycynyChińskiej.
TB bazuje na odwiecznych, pierwotnych prawach natury, które były przed tym co wymyśliło Ego człowieka (czytaj:władza, pieniądze, rządzą posiadania i hegemonii, wojny, polityka, kościół etc.) i będą zawsze rządziły tym światem🌏
i wszechświatem 🪐, całą fauną🐒🐸 i florą🌳🪸, zmianami klimatycznymi, ocenami i morzami

Wszystkie choroby, dysfunkcje w ciele, powstające zmiany, są naturalnymi zmianami organicznymi wynikającymi z tego co przeżył i nadal przeżywa wewnętrznie człowiek, na poziomie psyche i duszy - wszystkie indywidualnie przeżywane traumy, stres, nieświadomie odtwarzane schematy rodowe, które często latami nie znajdują rozwiązania realnego lub transcendentnego, stąd cały ładunek emocjonalny przeżywanego wewnętrznie jest przenoszony na poziom tkanek w ciele, które z upływem lat, jeżeli konflikty nie są rozwiązane, a traumy przeżyte i rozwiązane, zaakceptowane i uwolnione, kumulują się w poszczególnych tkankach dając symptomy chorobowe np. zmiany guzowe, nadżerki, uszczerbki, złamania etc.
Tak jak wapń osadza się w czajniku, w którym gotujemy wodę, tak i w ciele odkładają zmiany powstałe w skutek przeżywanych ładunków emocjonalnych w tkankach, nieprzeżyte traumy, często niesione transgeneracyjnie.
Tak jak czajnik wymaga odkamienienia, a inne sprzęty domowe serwisu i konserwacji tak i ciało człowieka wymaga regularnego sprzątania tego co zalega na poziomie psyche i duszy, to szkodliwe złogi, które często są niesione całymi latami i pokoleniami.
Totalna Biologia jako metoda pracy terapeutycznej jest logiczna i prosta jak prawa natury a psyche i ciało człowieka genialnie stworzone by zapewnić najważniejsze prawo biologiczne: PRZETRWANIE GATUNKU, przeżycie kolejnego dnia dłużej by zapewnić ciągłość gatunku.
W dzisiejszych czasach obserwujemy tak dużo depresji (wycofania), które de facto chroni jednostkę, dając jej więcej czasu na rozwiązanie przeżywanego wewnętrznie konfliktu. Często depresja ratuje jednostkę przed zawałem serca, gdyż przeżyta trauma była tak silnie terytorialna i znacząca dla jednostki, że mózg automatyczny 🧠wycofuje / zamraża w pewnych funkcjach aby nie dostała zawału serca ale wycofała się i w swoim tempie rozwiązywała przeżywany silnie konflikt wewnętrzny, którego rozwiązania nie widziała w chwili nagłego, przeżywanego w skrytości zdarzenia.
Każda zmiana w naszym ciele rozpoczyna się od wstrząsu emocjonalnego (DHS), przeżywanego na poważnie, z niepokojem, wzburzeniem, dramatycznym i przeżywanym w odosobnieniu doznaniem szoku (konfliktu), przerażeniem, który wyzwala symptomy jednocześnie na 3 poziomach: w duszy, w ciele i w psyche (w odpowiedniej części mózgu sterującym danym organem).
A zatem choroba, dysfunkcja, zmiana, napięcie, blokada to nie przekleństwo to informacje o tym co w skrytości przeżywa człowiek, jakich konfliktów nie rozwiązał, to wskazówka 🫵
co ma zrobić dla siebie, jakie konflikty wewnętrzne rozwiązać aby żyć dalej wolno🎯
Człowiek jako istota świadoma może kształtować swoją wolną wolę, wolę jak chce żyć, to nasza nadrzędna przewaga 🎯 nad sztuczną inteligencją...może też decydować czy słucha swojego wewnętrznego głosu, głosu swojej duszy i ciała, które nieustanie przemawia, mówi o swoich potrzebach, o tym co służy a co szkodzi...to od Ciebie zależy czy słuchasz siebie, obserwujesz swoje ciało, jego reakcje na dane sytuacje, ludzi, wydarzenia, czy w odcięciu brniesz dalej w zagłuszanie samego siebie, odcinanie się od swoich potrzeb, braków, choć alerty biją i świecą się na czerwono.
Każdy decyduje za siebie, jak chce żyć i jaką drogą iść 💫

13/05/2025

Krótko o mnie i o mojej stronie FB Recall Healing - Katarzyna Furmaniak 🧐 czyli jaki jest mój cel bycia w tej przestrzeni🎯

Chcesz aby twoja szkoła była na górze listy Szkoła w Wroclaw?

Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Lokalizacja

Strona Internetowa

Adres


Wroclaw

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 16:00 - 21:00
Wtorek 09:00 - 17:00
Środa 09:00 - 15:00
Czwartek 09:00 - 17:00
Piątek 09:00 - 18:00