Koło Naukowe ,,K i N G"
Wielka reaktywacja Koła Naukowego ,,Górnik "! Potrzebujemy Ciebie do realizacji wspólnych celów i marzeń. Zgłoś się już teraz! NIECH ŻYJE NAM GÓRNICZY STAN!
Wracamy po długiej przerwie, dlatego potrzebujemy kreatywnych i otwartych umysłów.
19/06/2023
12/05/2023
‼Studencie weź udział w II edycji konkursu na najlepszą pracę licencjacką, magisterską i inżynierską o tematyce wody, wodoru i węgla i wygraj nagrodę główną - 31.07.2023 r‼
W imieniu Dziennika Gazety Prawnej oraz Banku Gospodarstwa Krajowego zapraszamy studentów do udziału w II edycji konkursu 3W: woda, wodór, węgiel, którego celem jest popularyzacja idei 3W i wiedzy o wodzie, wodorze i węglu jako o trzech zasobach życia.
Podczas konkursu wyłonione zostaną najlepsze prace licencjackie, magisterskie i inżynierskie dotyczące innowacyjnego wykorzystania wodoru, węgla i wody, oraz prowadzenia gospodarki wodnej, w kontekście wyzwań i szans stojących przed Polską.
Do wygrania są cenne nagrody, a dla laureatów pierwszych miejsc przewidziana jest nagroda pieniężna w wysokości 10 tysięcy złotych.
❗Prace, napisane w języku polskim, obronione w okresie od 1.10.2022 r. do 31.07.2023 r., mogą dotyczyć dowolnej dziedziny nauki, ale muszą uwzględniać cel konkursu❗
Zgłoszenia do 31.07.2023 r. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 19 września, podczas gali Kongresu 3W w Warszawie.
Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie: https://www.gazetaprawna.pl/konferencje/3W2023/
Zachęcamy💚
03/05/2023
‼Prof. dr hab. inż. Monika Hardygóra, dr h.c. z Katedry Górnictwa z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej powołana do Rady Naukowej Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk w Krakowie na kadencję 2023-2026‼
Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk w Krakowie ogłosił skład swojej rady naukowej na kadencję 2023-2026. Do tego prestiżowego gremium powołano prof. Monikę Hardygórę z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) Politechniki Wrocławskiej.
Profesor Hardygóra jest wybitną specjalistką z zakresu transportu taśmowego i maszyn górniczych.
Prof. Hardygóra aktywnie uczestniczy w pracach licznych komisji, stowarzyszeń i organizacji krajowych i zagranicznych. Jej dotychczasowe funkcje to m.in. wiceprzewodnicząca Komisji Górnictwa PAN, członkostwo w Radzie Naukowej Głównego Instytutu Górnictwa, komitecie sterującym FEMP federacji europejskich programów edukacyjnych w zakresie nauk górniczych i geologicznych, zespole doradczo-opiniującym ds. projektów celowych w KBN. W 1999 r. została powołana do komisji Nagród Prezesa Rady Ministrów, gdzie przewodniczyła zespołowi IV ds. nagród za wybitne osiągnięcia naukowo-techniczne.
Profesor należy także do: Society of Mining Professors, Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa, amerykańskiego Society of Mining, Metallurgy and Exploration, komitetów naukowych kilkudziesięciu konferencji krajowych i zagranicznych, kilku rad naukowych czasopism krajowych i zagranicznych.
Więcej o osobie i dorobku naukowym Prof. Moniki Hardygóry na stronie ➡️ https://wroclaw.tech/MHardygora-PAN-23
Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy💚
03/05/2023
‼Jubileusz 55-lecia Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej 27 i 28 października 2023 r.‼
‼️Adres do strony konferencji oraz do formularza aby się już zarejestrować 👇
https://jubileusz-w6.pwr.edu.pl/
Drodzy Absolwenci, rok Jubileuszowy jest okazją do wspomnień, podtrzymywania kontaktów, ale również do wspólnej dyskusji o przyszłości naszego Wydziału, dlatego gorąco zachęcam do udziału i liczę, że po przerwie wywołanej sytuacją pandemiczną z jeszcze większą przyjemnością odpowiecie Państwo na nasze zaproszenie.
Obchody jubileuszu będą miały kulminację w dniach 27 i 28 października 2023 r. Wówczas spotkamy się na X Zjeździe Absolwentów, którego ramowy program będzie następujący:
✅ Uroczyste spotkanie z okazji 55-lecia Wydziału i otwarcie Zjazdu – 27.10.2023 r.
✅ Konferencja naukowo-techniczna Absolwentów – 27 i 28.10.2023 r.
✅ Spotkania roczników w siedzibie Wydziału - 27.10.2023 r.
✅ Zjazd Absolwentów – Biesiada Piwna – 27.10.2023 r.
✅ Walne Zabranie Członków SAWG PWr – 28.10.2023 r.
✅ Bal Absolwentów – 28.10.2023 r.
Prosimy o rozpropagowanie informacji o Zjeździe wśród znanych Wam Absolwentów, abyśmy mogli spotkać się w jak najszerszym gronie. Od maja rozpoczniemy przyjmowanie zgłoszeń uczestnictwa. Zacznie wówczas działać na stronach internetowych Wydziału i SAWG możliwość elektronicznej rejestracji udziału w imprezach Jubileuszu.
Wszelkie informacje do organizatorów prosimy przekazywać drogą mailową na adres [email protected]
Pełna treść Komunikatu Nr 1 znajduje się na stronie Wydziału pod adresem 👇
https://wggg.pwr.edu.pl/o-wydziale/aktualnosci/jubileusz-55-lecia-w6-2023-11011.html
Z górniczym pozdrowieniem
Robert Król
Prezes Zarządu SAWG
22/03/2023
‼Dzień Otwarty na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) Politechniki Wrocławskiej‼
Już 30 marca 2023 roku w godzinach 11.00-14.00 zapraszamy do nas na Dzień Otwarty na W6💚
Podczas zajęć laboratoryjnych, warsztatów i pokazów opowiemy oraz pokażemy, dlaczego warto studiować na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) Politechniki Wrocławskiej, pokażemy, co ciekawego robimy na zajęciach i odpowiemy na wszystkie Wasze pytania.
Program Dnia Otwartego na W6 przygotowany przez przedstawicieli Wydziału poniżej👇
✅ dr inż. Katarzyna Łuszczek
Zajęcia laboratoryjne z geologii i petrografii
Laboratorium Nauk o Ziemi i Inżynierii Mineralnej
sala 2.21, bud. L-2
✅ dr hab. Paweł Zagożdżon, prof. uczelni
Surowce mineralne. Bez nich jesteśmy trupy!
Laboratorium Nauk o Ziemi i Inżynierii Mineralnej
sala 263, bud. L-1
✅ dr inż. Tomasz Ratajczak
Przegląd metod wzbogacania surowców mineralnych, w tym próba rozdziału minerałów za pomocą separacji magnetycznej
Laboratorium Przeróbki Kopalin
sala 071, bud. L-1
✅ dr inż. Danuta Szyszka
Kolorowy Świat Chemii.
Laboratorium Przeróbki Kopalin
sala 0.83, bud. L-1
✅ dr inż. Alicja Bakalarz, dr inż. Magdalena Duchnowska
W poszukiwaniu złota-wzbogacenie grawitacyjne.
Laboratorium Przeróbki Kopalin
sala 0.73, bud. L-1
✅ mgr inż. Aleksandra Banasiewicz
Innowacyjne technologie w eksploatacji surowców krytycznych i strategicznych
Digital Mining Center
sala 2.10, bud. L-2
✅dr inż. Jarosław Wajs, dr inż. Damian Kasza
Nowoczesne geodezyjne techniki pomiarowe stosowane w geonaukach
Laboratorium geodezji i GPS
sala 260, bud. L-1
Początek o godz. 11:00 w holu budynku L-1. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy ok. 10-15 osób. Każda grupa rozpocznie zajęcia w innym laboratorium. Po zakończeniu zajęć (ok. 20 min.) przeniesie się do kolejnego.
Widzimy się na kampusie PWr GEOCENTRUM w budynkach L-1 i L-2 przy ul. Na Grobli 15 i 13 we Wrocławiu❗️ Zapraszamy💚
Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.
Lokalizacja
Kategoria
Skontaktuj się z ta szkoła
Strona Internetowa
Adres
Na Grobli 15
Wroclaw
50-421