21/05/2021
Za nami pierwszy wyjazd terenowy w tym semestrze!
Mimo utrudnień i braku regularnych spotkań, udało nam się zorganizować weekendowy wypad do Kamieniołom Kantyna. Dla naszych nowych członków był to debiut, w którym praktykowali techniki linowe oraz zapoznali się ze wspinaczką sportową. Była to również świetna okazja do wspólnej integracji! 😄
04/03/2021
Drodzy Klubowicze,
Zarząd Klubu Speleologicznego Politechniki Wrocławskiej informuje o organizowanym Walnym Spotkaniu Członków. Spotkanie oddędzie się 24.03.2021r o godzinie 19. Ze względu na sytuację epidemiologiczną spotkanie walne odbędzie się w formie telekonferencji z wykorzystaniem zoom'a. Dane do spotkania zostaną opublikowane pod poniższym wpisem, w pierwszym komentarzu.
W przypadku nieosiągnięcia kworum na wyznaczonym I terminie Walnego Spotkania Członków II termin spotkania zostaje wyznaczony na 24.03.2021r o godzinie 19:15.
12/10/2020
Klub Speleologiczny Politechniki Wrocławskiej ogłasza, że ruszyła Sekcja Wspinaczki Linowej w semestrze zimowym! Niestety, przez obecną rzeczywistość zajęcia są prowadzone w formie zdalnej, jako prelekcje i dyskusje o tematyce jaskiniowej, i górskiej, ale jeśli tylko epidemia pozwoli to wrócimy do zajęć stacjonarnych i praktycznych na Fpince. Zajęcia sekcji odbywają się w poniedziałki o 20:30, a dzisiejsze spotkanie dotyczy speleogenezy. Serdecznie zapraszamy chętnych do kontaktu mailowego na adres [email protected]. Do usłyszenia!
13/03/2020
Po wideokonferencji zarządu informujemy o planowanym zebraniu walnym Klubu Speleologicznego Politechniki Wrocławskiej. Spotkanie walne będzie poprzedzone spotkaniem informacyjnym dla osób zainteresowanych działalnością klubu.
Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 termin oraz miejsce zebrania walnego zostaną opublikowane w osobnej wiadomości. Nowych informacji ws. spotkania członków klubu należy spodziewać się dopiero po opanowaniu epidemii.
Korzystając z okazji przypominamy o zasadach skutecznego mycia rąk. (Grafika zapożyczona od GIS)
10/03/2020
Kaski, liny, uprzęże, karabinki... To wszystko czeka na Was w Strefa Kultury Studenckiej. Zobaczyć można etapy życia kombinezonu, nauczyć się wiązania węzłów, a dla najodważniejszych mamy atrakcję specjalną - możliwość przymierzenia kompletu sprzetu, z którym chodzimy w jaskinie. Czekamy na Was do 15:00. Zapraszamy!
Politechnika Wrocławska
09/03/2020
Jutro w Strefa Kultury Studenckiej odbędzie się wydarzenie specjalne związane z naszą wystawą. Już od 9 rano będzie można poczuć się jak prawdziwy grotołaz! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy szpej (całe to żelastwo, które nosimy ze sobą do jaskiń), czerwony kombinezon, a my sami odpowiemy na wszystkie Wasze pytania dotyczące podziemnego świata.
O naszej wystawie możecie przeczytać również na stronie Politechnika Wrocławska zapraszamy do lektury. :)
Jednocześnie informujemy, że z przyczyn niezależnych od nas czas wystawy musiał zostać skrócony i w obecnej lokalizacji będzie można ją oglądać tylko do końca tego tygodnia.
Ukryty świat jaskiń – wystawa w Strefie Kultury Studenckiej
Co kryje się w najdłuższej jaskini Czarnogóry? Klub Speleologiczny Politechniki Wrocławskiej zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej, która zdradza niektóre tajemnice grotołazów.
26/02/2020
To już dzisiaj! Wystawa fotografii o tematyce jaskiniowej "Jaskinie - ukryty świat" jest już gotowa. Wpadajcie do Strefa Kultury Studenckiej i podziwiajcie! Czekają na Was głębokie studnie, szemrzące strumienie i czerwony kombinezon. Ciekawi, co kryje się pod spodem? Będziemy tu do 20 marca. 🦇
Politechnika Wrocławska
SpAF Agenda Fotograficzna
25/02/2020
W imieniu opiekuna Klubu, a do niedawna także Sekcji, przekazujemy kilka słów pożegnania dla osób, które miały okazje w ubiegłych latach uczestniczyć w zajęciach Andrzeja Żaka:
Drogie Koleżanki i Koledzy,
Od początku roku akademickiego 2019/20 nie mogę już prowadzić zajęć Sekcji i w-f na Politechnice Wrocławskiej. Rozbiło się o to, że jako etatowy nauczyciel akademicki nie mogę zawierać dodatkowych umów, a biurokracja nie przewiduje, żeby naukowiec prowadził zajęcia w-f. Dzięki zaangażowaniu Sekcji udało się zdobyć środki na wynajęcie sali na własną rękę, ale po semestrze wolontariatu musieliśmy coś zmienić. Z tego powodu pragnę napisać kilka słów pożegnania do moich kolegów, studentów i absolwentów.
Od 2015 roku zastępowałem Kazia Buchmana w roli opiekuna Sekcji Wspinaczki Linowej. Jego idea szkolenia studentów w podstawach wspinaczki i technik linowych zawsze mnie inspirowała. Pewnie po trochu z tego powodu zostałem na uczelni. Cieszę się, że moi wychowankowie zdobywali Kartę Taternika Jaskiniowego i podejmowali własną, ambitną działalność. Z wielkim sentymentem wspominam też czas, w którym jako student działałem w Sekcji - nawiązane wtedy przyjaźnie trwają do dzisiaj.
Żałuję, że nie miałem możliwości lepiej pożegnać się z Sekcją, ale chciałbym z tego miejsca podziękować:
- Kaziowi Buchmanowi, za stworzenie miejsca do tworzenia przyjaźni i nabywania nowych umiejętności w atmosferze, która na zawsze zostanie w naszej pamięci;
- Ścianie Wspinaczkowej Zerwa, za możliwość organizacji zajęć linowych mimo notorycznych kolizji interesów ze wspinaczami i klientami ściany;
- przyjaciołom z Sekcji (których z obawy przed pominięciem kogoś nie wymienię z nazwiska), za dekadę wspólnej działalności, za godziny spędzone na ścianie i na wyjazdach, za możliwość wspólnego budowania udanego przedsięwzięcia, radzenia sobie z wieloma problemami, a nawet za nieliczne konflikty, z których wyszliśmy mądrzejsi o nowe doświadczenia;
- moim studentom, którzy trafiali na moje zajęcia z większą lub mniejszą świadomością tego, co ich czeka - kilka godzin nauczania podstaw technik linowych w luźnej atmosferze z różnorodnymi, sympatycznymi ludźmi z całej uczelni zawsze było dla mnie niesamowicie relaksującą odskocznią od typowych zajęć akademickich;
- Speleoclubowi Wrocław, Sekcji Grotołazów Wrocław i całemu wrocławskiemu środowisku, że mimo pierwszych obiekcji ciepło przyjęli kolejne grupy studentów, które dopiero nieśmiało zaczynają się orientować w działalności jaskiniowej;
- Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr, za świetną atmosferę pracy i wielkie starania, żeby jednak kontynuować naszą współpracę;
- Politechnice Wrocławskiej, za to, że mimo całego biurokratycznego bezsensu nie sprawiła jeszcze, że Sekcja i Klub Speleologiczny musiałyby zwinąć działalność;
- Agnieszce Nieciąg, za to, że zgodziła się kontynuować dzieło Kazia.
Nie przedłużając - do zobaczenia. Mam nadzieję, że jeszcze nieraz spotkamy się na ściance, w górach i w jaskiniach!
Z taternickim pozdrowieniem
Andrzej Żak
16/12/2019
# Karkonosze Zimą
11-12.01
W połowie stycznia organizujemy zimowy wyjazd trekkingowy w Karkonosze. W planie podziwianie wschodu słońca oraz piękne widoki na Zimowej Drodze, Mokrej Drodze czy ze szczytu Szrenicy.
Każdy chętny (i pewny, że pojedzie) proszony jest o wypełnienie arkusza zapisowego. Znajdziecie tam plan wyjazdu i inne przydatne informacje.
Obowiązkowym elementem ekwipunku są raki i buty nadające się do waszych raków (raki można wypożyczyć w Skalniku).
Bilety na pociąg każdy kupuje we własnym zakresie. (Wrocław Główny - Szklarska Poręba Górna, odjazd o 6:35).
Śpimy w schronisku PTTK Pod Łabskim Szczytem. 21 grudnia Anna Wieczorek rezerwuje noclegi wszystkim, którzy jej zapłacą (45zł/os). Reszta rezerwuje miejsce we własnym zakresie.
Arkusz (zakładka Karkonosze) :
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1eGGjwMieF6e39A4cGv3E_R1dgXZL4H78TmdAM6FvfQk/htmlview #
Harmonogram wyjazdów
18/11/2019
W miniony weekend, 15-17.11 wzięliśmy udział w .
Pomimo "drobnych problemów logistycznych" udało się nam dojechać do Podlesic, gdzie śledziliśmy filmy i prelekcje przedstawiające działalność środowiska w minionym sezonie.
We współpracy z przyjaciółmi ze Speleoklub Bielsko-Biała udało nam się zrealizować wyjścia jaskiniowe. :)
Już niedługo pełna relacja z wyjazdu wraz ze zdjęciami z jaskiń!
06/11/2019
W miniony poniedziałek, 04-11-2019r., przed spotkaniem klubowym odbyło się walne zebranie członków KS PWr, na którym zostały wybrane nowe władze klubu.
Przedstawiamy nowych członków zarządu:
🥇 Prezes - Anna Wieczorek
🥈 Wiceprezes - Paweł Owczarek
📰 Rzecznik prasowy - Dominik Kurczak
👷 Magazynier - Jacek Woszczyk
Gratulujemy 🎉 i życzymy wielu sukcesów.
01/10/2019
Z przykrością zawiadamiamy, że ze względu na procedury administracyjne Politechniki Wrocławskiej w bieżącym semestrze nie odbędą się zarówno zajęcia sekcji wspinaczki linowej jak i wf "wspinaczka linowa".
Wszystkich zainteresowanych działalnością klubu speleologicznego i sekcji wspinaczki linowej zapraszamy w poniedziałek, 07-10-2019, na spotkanie organizacyjne działalności prywatnej klubu. Spotkanie odbędzie się o godzinie 20:00 na ściance wspinaczkowej "Zerwa" (ul. Przybyszewskiego 63).