04/06/2024
Uwielbiam kiedy wychodzę z konsultacji i w drzwiach żegna mnie taki obrazek🤩tu wszystko się zgadza : uśmiechnięta i zadowolona mama, zaopiekowany i szczęśliwy maluch ❤️
Uczę noszenia dzieci w chustach oraz masażu Shantala. Konsultacje on-line na całym świecie oraz stacjonarnie na terenie Wrocławia, Turku, Konina.
Okazjonalnie konsultacje w Monachium
04/06/2024
Uwielbiam kiedy wychodzę z konsultacji i w drzwiach żegna mnie taki obrazek🤩tu wszystko się zgadza : uśmiechnięta i zadowolona mama, zaopiekowany i szczęśliwy maluch ❤️
03/05/2024
Przed samą majóweczką poznałam Martę i Piotrusia którzy szykowali się na wyjazd do dziadków 🥰 Z chustą każda para jest gotowa na podróże, te małe i te duże 💪
25/03/2024
W powietrzu czuć już wiosnę💐🌷🪻 a jak wiosna to czas start!- dla spacerów w chuście 💖 Ta para już gotowa, a Wy?
20/02/2024
o chuście kółkowej 😉 biorąc pod uwagę, że dzisiaj możecie jeszcze zawalczyć u mnie o swoje kółeczka😉 chciałabym Wam przybliżyć, dlaczego kółka są super! Swoją drogą to moja ulubiona chusta i ulubione wiązanie. Dlaczego? Bo dużo podróżowałam po mieście z córką. Przez ponad rok prowadziłyśmy rezem z Helen zajęcia dla maluszków, spotkania chustowe. Także nasz dzień wyglądał mniej więcej: z auta do auta, dwie duże torby Ikea (później jeszcze brzuch ciążowy), samochód zaparkowany gdzie się udało 🙈 (ja się po prostu nie wszędzie zmieszczę😂) no i moja ukochana Helena. Liczba rąk? Dwie😁 i właśnie biorąc pod uwagę, że rachunek się nie zgadzał wkraczała chusta. Podróżowała z nami zawsze wstępnie przygotowana, ponieważ można ją właśnie sobie wstępnie zamotać! Jest dużo krótsza (najdłuższa ma 2.1m) więc nie ma szans, żeby ubrudziła się podczas zakładania na dworze. Także mając pętelkę, wkładamy dziudzisia i dociągamy! Napięcie trzymają za nas kółka 🤩🤩 Bajka prawda? To również ulubiona chusta mojego męża, na każdej wycieczce mamy ją gdzieś w plecaku,teraz w wózku Wojtusia, bo nogi nawet najbardziej przebojowej 2.5 latki po długim chodzeniu...mogą się zmęczyć 🙈i usłyszeć można " na rączki". Także w trosce o nasz kręgosłup możemy sobie pomóc 😉jak już jesteśmy przy kręgach..trzeba jednak wspomnieć o minusie kółek 😬🙈jest to wiązanie asymetryczne, czyli obciąża tylko jedną stronę rodzica, dlatego nie należy przesadzać z długością noszenia (nie dotyczy mojego męża, który z uporem maniaka twierdzi, że jemu nic nie ciąży i jest ok🙈😂).Musimy zmieniać też ramię na którym nosimy (to jest wyzwanie, szczególnie dla Pań- umiecie nosić torebkę na obu ramionach?🤔🙈).
Także podsumowując kółka, przyjmuje się, że są chustą na szybkie akcje 😉
13/02/2024
Miłość, bezpieczeństwo, spokój 🥰
..idę spać 😊
10/06/2023
📢📢📢
Wiesia i Henio tęsknią za swoimi chustami😭😭🤪
Kochani trochę mi się szmatek rozeszło po świecie i chciałabym je znowu przytulić 😉 wiem, że część z Was próbowała mi oddać a mnie nie było, niektórzy natomiast już pewnie zapomnieli, że nosili a chusta leży w czarnej dziurze na dnie szafy😂
Tak czy inaczej, podjadę, przyjdę, chyba że chcecie mnie odwiedzić to zapraszam😁
To u kogo jest moja zguba?😁
23/05/2023
Trzymałam dzisiaj dzidziulka! 🤩I mimo, że spotkania z okruszkami to wszak dla mnie chleb powszedni to wiecie, że Waszych dzieci raczej nie dotykam🙈ale tutaj trochę jako "ciocia" sobie pozwoliłam 😁🤩
Jednak nie oszukujemy się, u rodziców...najlepiej 😉
Ofelia💜sama słodycz!
18/03/2023
Idealny prezent dla mamy to...? Wolne ręce! które bez przemęczenia mogą przytulać maleństwo ❤️
Dzisiejsze spotkanie to prezent i do takich prezentów Was bardzo zachęcam!
A na zdjęciu w roli głównej, Hania🙂
#
18/01/2023
Pierwsza konsultacja w tym roku!😳 Aż jak to pisze nie mogę uwierzyć,bo przecież połowa miesiąca za nami... czy potrzebowałam przerwy od chustonoszenia? Nie!!!!🙈 Ale nowy rok przywitałam z infekcją 🙄później chrypa z katarem na zmianę ...a maluszki nie lubią się z zarazkami! 😉 Etyka doradczyni i bezpieczeństwo dzieci przede wszystkim 💪
Mam nadzieję że to koniec chorowania i takie słodkości będę podrzucać Wam częściej 😉
01/01/2023
Jak co roku witam Was w Nowy Rok zdjęciem kalendarza 😉 to już chyba tradycja 😅ale dla mnie ten nowy kalendarz to zawsze symbol nowych możliwości, wyzwań, spotkań, przyszłości i tego co się wydarzy, tego co mnie czeka, a myślę że będzie ciekawie! Bez żalu żegnam 2022. Czas w którym stanęłam trochę w miejscu, czas w którym zawodowo postawiłam bardziej na szkołę, czas w którym trochę odpoczywałam od zwariowanych rzeczy😅a coś czuje, że w 2023 roku będzie ich dużo więcej😅! Było oczywiście dobrze, dużo rzeczy osiągnęłam, inne odpuściłam 🤷♀️zawsze można dopisać jakieś ale...jak na przykład niezliczona ilość infekcji, chorób wszelakich w tym dwóch covidow 🤦🏼♀️ale dzisiaj bez rachunku sumienia, dzisiaj skupiam się na przyszłości🙂 Ten nowy rok, rok 2023 bedzie na pewno magiczny! Wszak nie może być inaczej skoro jego symbolem staje się okładkowy Harry Potter 🤩 sobie i wszystkim Wam życzę tej magii! Ale również odwagi! Odwagi do podejmowania decyzji, odwagi do ryzykowania, odwagi do realizacji marzeń. Odwagi do życia pełną piersią każdego dnia!
Ja dzisiaj czuje, że mogę wszystko! mam nadzieję, że z taką energią nie tylko wchodzę ale i przeżyje ten rok!
Ściskam mocno! Dużo zdrówka!
#2023
21/09/2022
Cóż za widok z okna! Bajka! Serio nie było łatwo się skupić 😁 ale to zdecydowanie zdjęcie nr 2 i 3 kradną moje serducho 😊❤️Jestem mega spokojna o tę rodzinkę! Poszło im cudnie 🤩
A historia ostatniego zdjęcia- no cóż ..Dacie wiarę, że zaliczyłam spacer po rynku i wracam MPK?!😉 No ja też nie 😜a jednak 🤣
13/08/2022
Często jest tak, że podczas motania dzieci płaczą. Ba, ja myślę, że prawie 9/10 maluszków nie jest zadowolona kiedy pierwszy raz motacie. Wszak coś mi mama robi😱 trzyma inaczej 🤔wkłada coś pod pupę, tu dociągnie, tu trochę szarpnie😬 no mieszanka dziwnych, nowych doznań...a że maluszek jest dodatkowo maluszkiem 😅 to wszystko jest nowe i przerażające 😬
Najpiękniejsze jest jednak to, że kiedy już dociskacie węzeł, kiedy wasze napięcie puszcza i powoli opuszcza was stres, który zastępuje satysfakcja, że się udało..wasz maluszek się uspokaja..przytula i często zasypia ❤️
Spokojny rodzic to spokojny maluch 🥰 dokładnie tak jak na tym zdjęciu 😊
Uczestnikom dzisiejszego spotkania życzę miłego i długiego tulenia 🥰
I mam nadzieję do zobaczenia!💪