24/07/2024
Warto oddać swój głos https://www.facebook.com/share/3XNNxZXrPrg2fCr2/?mibextid=WC7FNe
Podpisz Apel Chroń z nami Puszczę Karpacką!
Organizujemy spotkania dyskusyjne połączone z warsztatami zajęciowymi dla firm, organów samorzą
24/07/2024
Warto oddać swój głos https://www.facebook.com/share/3XNNxZXrPrg2fCr2/?mibextid=WC7FNe
Podpisz Apel Chroń z nami Puszczę Karpacką!
20/07/2024
Już tylko nieco ponad 200 podpisów brakuje pod apelem przyrodników i przyrodniczek reprezentujących świat nauki, o utworzenie Kaszubskiego Parku Narodowego. 7500 podpisów to nasz cel, który symbolizuje 7500 hektarów projektowanego parku. Oczywiście po przekroczeniu tego celu wciąż można podpisywać petycję, ale to co wiemy już dziś - w ciągu kilku dni nastąpiła niesamowita mobilizacja, a petycja, która nie była promowana reklamami, dotarła do tak szerokiego grona osób - chociaż jest to bardzo trudne. To oznacza, że sprawa Kaszubskiego Parku Narodowego jest ważna dla wielu osób. Oby powstał. A link do apelu wyjątkowo wstawiamy tutaj - może algorytmy mediów społecznościowych nie utną zasięgów https://przyrodnicze.org/petycje-2/czas-na-kaszubski-park-narodowy/ ✍️🌳
09/06/2024
Zapraszamy na warsztaty.
15 czerwca zapraszamy na ostatnie warsztaty z cyklu „Obywatel Dzik. Wrocławskie spotkania z przyrodą”.
Tym razem poruszymy temat relacji pomiędzy człowiekiem / obywatelem a „resztą świata”. Spróbujemy wypowiedzieć się poprzez jedno z najpotężniejszych mediów jakimi są sztuki wizualne.
Plan warsztatów:
• zbiórka 15 czerwca w sobotę o godz. 10:00 przed Zamkiem w Leśnicy.
• spacer po Parku Leśnickim w kierunku Grabowego Labiryntu.
• warsztaty artystyczne / plastyczne / fotograficzne w pobliżu labiryntu i tulipanowca amerykańskiego – największego we Wrocławiu pomnika przyrody.
• krótkie wprowadzenie w tematykę warsztatów: Land Art i Body Art
• praca indywidualna lub grupowa uczestników zajęć.
Po ukończeniu pracy będzie możliwość uwiecznienia dzieła przez profesjonalnego fotografa.
Zapraszamy serdecznie osoby kreatywne, lubiące kontakt z przyrodą. Zależy nam na maksymalnym zaangażowaniu uczestników. Zdjęcia prac będą publikowane na stronie Organizatorów przedsięwzięcia.
Szczegóły w wydarzeniu: Obywatel Dzik. Wrocławskie spotkania z przyrodą.
https://www.facebook.com/events/782290953832571/782290960499237/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[]%7D
Projekt powstał przy współpracy z Mikrogranty i Wrocławski Instytut Kultury.
22/04/2024
Zapraszamy na spacer.
Już w najbliższą sobotę, 27 kwietnia zapraszamy na aktywistyczny spacer przyrodniczy, który poprowadzi Anna Adamczyk. Spotykamy się na Ranczo nad Odrą, ul. Rędzińska 54, o godz. 10:00. Trasa spacerowa będzie prowadzić wzdłuż rzeki Odry aż do ujścia rzeki Bystrzycy. Zobaczymy miejsce przyszłej mariny niedaleko ujścia rzeki Ślęzy do Odry. Następnie użytek ekologiczny Las Pracki i Las Nowa Karczma w Praczach Odrzańskich. W każdym z tych miejsc będziemy mogli przyjrzeć się z bliska cennej przyrodniczo faunie i florze i zastanowić się nad przyszłością tych miejsc. Od naszej postawy obywatelskiej zależy jak będzie wyglądała dzika przyroda Wrocławia.
Projekt realizowany w ramach programu Mikrogranty
Szczegóły w wydarzeniu Obywatel Dzik: https://www.facebook.com/events/782290953832571/782291777165822/
23/03/2024
hejsan
Jutro (niedziela 24 marca) zapraszam na bardzo ważny dla mnie spacer. Taki rytualny.
O tożsamości miejsca i naszym miejscu w przyrodzie i krajobrazie.
O sprawczości i aktywizmie.
O miłości i trosce.
a konkretnie to o historii doliny Ślęzy i Olszówki Krzyckiej, sukcesji ekologicznej, retencji wody w glebie, renaturyzacji cieków, rewitalizacji krajobrazu, zarządzaniu przyrodą naznaczoną kulturowo i o co zapytacie.
Spacer zaczynamy o 11 przy stoisku Rada Osiedla Krzyki-Partynice (pineska w kom), potrwa 2-3 godziny lub do wieczora, jeżeli będziecie chcieć i potrzebować :-)
W okolicy mamy przecież Park Grabiszyński, Ziarnoo, Równa Babka i takie tam :-)
14/03/2024
halko, dzień dobry!
W najbliższą niedzielę (17.03.) widzimy się w Lesie Mokrzańskim na spacerze organizowanym przez Szkolna Konferencja Klimatyczna 😍który poprowadzę z Gawrońska z OTOP - Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.
Spotykamy się ok. 11.30 na parkingu leśnym za przystankiem Mokra (autobus przyjeżdża o 11.26), skąd zrobimy sobie pętlę ptasio - roślinną przez Waldschlossen i Bobrowisko (mapa w kom).
Wiodący temat spaceru to "Czy presja ma sens? Opowieść Lasu Mokrzańskiego o antropopresji, społecznej opiece i nadawaniu znaczenia."
Zapraszam serdecznie!
22/01/2024
Jak zabawa to tylko z UŚMIECHEM:)