Szkoła Podstawowa nr 82

Szkoła Podstawowa nr 82

Udostępnij

Oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 82 we Wrocławiu im. Budowniczych Wrocławia.

Photos from Szkoła Podstawowa nr 82's post 19/06/2026

🏰 🌳 📚 Jak połączyć naukę z odkrywaniem tajemnic własnego miasta?
Uczniowie klasy 3b znaleźli na to sposób! W ramach projektu „Wrocław – miasto legend i niezwykłych miejsc” dzieci wcieliły się w rolę młodych badaczy. Podczas zajęć informatycznych wyszukiwały ciekawostki o Wrocławiu, poznawały jego historię oraz odkrywały niezwykłe miejsca, które warto znać. 📚 👀
Szczególne zainteresowanie wzbudziły legendy związane z Ostrowem Tumskim oraz historie o wrocławskich krasnalach. Zdobyta wiedza stała się inspiracją do twórczej pracy w zespołach. Efektem ich pracy są kolorowe plansze pełne rysunków, ciekawostek i informacji o naszym mieście. Projekt był nie tylko okazją do zdobywania wiedzy, ale także do rozwijania kreatywności, współpracy i samodzielności. 🗝️✨
Wniosek - nauka przez działanie, odkrywanie i współpracę przynosi najlepsze rezultaty.

Photos from Szkoła Podstawowa nr 82's post 19/06/2026

Dzisiaj uczniowie 2b uczyli się metodą projektu. 🧑‍🎓👩‍🎓
Było to podsumowanie i zakończenie projektu „Wspieranie aktywności poznawczej i poczucia sprawczości - Myślę działam decyduję”. 🙂
Temat: Wrocław miasto legend i niezwykłych miejsc.🧙

19/06/2026

🎨🏺 Wycieczka do Bolesławca 🏺🎨

Uczniowie klas 5a, 5b i 5c wybrali się na pełną wrażeń wycieczkę do Bolesławca – miasta słynącego z wyjątkowej ceramiki.

Podczas pobytu zwiedziliśmy bolesławiecki rynek, poznając historię i najciekawsze miejsca tego urokliwego miasta. Następnie odwiedziliśmy Żywe Muzeum Ceramiki, gdzie mogliśmy zobaczyć tradycyjne techniki zdobienia naczyń oraz dowiedzieć się, jak powstają charakterystyczne bolesławieckie wzory.

Dużą atrakcją było także zwiedzanie linii produkcyjnej ceramiki, dzięki któremu uczniowie mogli prześledzić cały proces powstawania wyrobów – od formowania naczyń aż po ich wypalanie i dekorowanie.

Na zakończenie każdy uczestnik wziął udział w warsztatach ceramicznych, podczas których własnoręcznie wykonał i ozdobił pamiątkowy talerzyk.

To był dzień pełen nowych doświadczeń, kreatywnej pracy i świetnej zabawy. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni oraz bogatsi o nową wiedzę i piękne wspomnienia! 😊

Photos from Szkoła Podstawowa nr 82's post 19/06/2026

Piątek był ostatnim dniem projektowym w tym roku szkolnym. Tematem przewodnim była Odra - rzeka, która zbudowała cywilizację. Projekt był realizowany w języku polskim i angielskim. 🇵🇱🇬🇧Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie, przez jakie kraje płynie Odra, gdzie ma swe źródło, co to znaczy, że rzeka meandruje oraz w jaki sposób wpływała na tworzenie się cywilizacji. 🌉
Część zadań zespoły realizowały w języku angielskim. 🇬🇧
Powstały również prace plastyczne - jak wyobrażam sobie życie nad rzeką w dawnych wiekach, klasy starsze tworzyły plastyczną interpretację wiersza o Odrze autorstwa Rafała Wojaczka. Powstały również krzyżówki tematyczne w języku angielskim oraz twórcze rozwinięcie baśni o rzece - również po angielsku.😊

19/06/2026

🚴‍♀️ Egzamin na kartę rowerową
w SP82 🚴‍♂️
Uczniowie klas czwartych z powodzeniem zmierzyli się z praktyczną częścią egzaminu na kartę rowerową. Na specjalnie przygotowanym torze sprawdzali swoje umiejętności jazdy, pokonywali slalom, wykonywali manewry oraz wykazywali się znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. 👏
Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, koncentracją i odpowiedzialnością. Zdobyte umiejętności z pewnością przyczynią się do bezpiecznego korzystania z roweru podczas wakacyjnych wycieczek. 🚲☀️
Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy szerokiej drogi oraz wielu bezpiecznych kilometrów! 🚦🚴

Photos from Szkoła Podstawowa nr 82's post 18/06/2026

Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w wycieczce na Górę Ślężę. 🏔️Wyprawa była nawiązaniem do realizowanego dzień wcześniej projektu „Promocja zdrowego stylu życia”, podczas którego dzieci poznawały zasady dbania o zdrowie, aktywność fizyczną oraz dobre samopoczucie.

Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Wszyscy z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem pokonywali kolejne etapy trasy. 🚶Dzieci wykazały się niezwykłą wytrwałością, aktywnością oraz wzajemną pomocą. Mimo wysiłku nie brakowało uśmiechów, dobrego humoru i pozytywnej energii.😊

Wędrówka na szczyt była doskonałą lekcją zdrowego stylu życia, pokazującą, jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu i aktywne spędzanie czasu. Uczniowie mogli również podziwiać piękno przyrody oraz cieszyć się wspólnie spędzonym czasem.☀️

To był wyjątkowy dzień, który w ciekawy sposób połączył edukację z aktywnością fizyczną. Uczniowie klasy 3a udowodnili, że są bardzo dzielni, odpowiedzialni i chętnie podejmują nowe wyzwania.😊

18/06/2026

Za nami niezwykle intensywny czwartek w ramach Tygodnia Projektów!
Tym razem połączone siły zespołu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, świetlicy, biblioteki
i informatyki wzięły na warsztat zdrowie psychiczne, relacje
i bezpieczeństwo.

Co działo się w klasach?
🌸 Klasy 1–3 uczyły się stawiać osobiste granice, dbać o bezpieczeństwo online i offline oraz dowiadywały się, jak i gdzie szukać wsparcia.
​🌸 Klasy 4–8 rotacyjnie mierzyły się z wyzwaniami na wyjątkowych stacjach:
- Każdy jest inny, razem możemy wszystko
- Przystań życzliwości w naszej szkole
- Escape room: kod porozumienia
- Sąd nad plotką
- Moje wartości
- Cyfrowy świat bez tajemnic - kodowanie, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo w sieci
- Komiksowe potyczki
- Origami jako forma filozoficznego spojrzenia na świat

​To był dzień pełen twórczej pracy, ważnych rozmów i wzajemnego wsparcia. Brawo dla wszystkich uczniów za dojrzałość i świetną współpracę! 👏

18/06/2026

📢 Zdolnośląskie Dzieciaki w naszej szkole! ⚽😊

Uczniowie klas 1–3 wzięli udział w zajęciach sportowych organizowanych przez DZPN w ramach projektu „Zdolnośląskie Dzieciaki”. Była to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu, rozwijania sprawności ruchowej oraz nauki poprzez zabawę.

Podczas zajęć nie zabrakło wielu sportowych emocji, uśmiechu i zdrowej rywalizacji. Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych ćwiczeniach i grach, doskonaląc swoje umiejętności oraz budując pewność siebie i umiejętność współpracy w grupie.

Dziękujemy organizatorom za przeprowadzenie ciekawych i inspirujących zajęć oraz za promowanie aktywnego stylu życia wśród najmłodszych. 💙💛

18/06/2026

"Wrocław gra w koszykówkę” to dwudniowe miejskie święto koszykówki, które odbędzie się w dniach 20–21 czerwca na placu Nowy Targ we Wrocławiu.

WROCŁAW GRA W KOSZYKÓWKĘ

Sobota 20.06.2026 | 12:30-20:00

Turniej Open – max 24 drużyny.

Minimalnie 3 mecze dla każdej drużyny!

Niedziela 21.06.2026 | 10:00-18:00

Turnieje młodzieżowe – max 8 drużyn w każdej kategorii.

10:00 – Turniej U11
12:10 – Turniej U13
14:20 – Turniej U15
16:10 – Turniej U17
Bez zawodników grających w PLK / 1 / 2 / 3 lidze w sezonie 2025/2026 (dotyczy kategorii OPEN).

Konkursy, nagrody, świetna atmosfera oraz granie na profesjonalnych nawierzchniach i koszach do koszykówki 3x3.

Nasza szkoła wystawia 3 drużyny, zapraszamy rodziców do wspierania naszych uczniów w tym sportretowaniu wydarzeniu ⛹️‍♀️

17/06/2026

⚽🏆 Emocje, walka do ostatniego gwizdka i mnóstwo pięknych akcji – tak wyglądały Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej „Memoriał Jacka Magiery”!

Przez cały turniej nie brakowało sportowej rywalizacji, zaangażowania i gry fair play. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególne brawa kierujemy do zwycięzców i medalistów poszczególnych kategorii wiekowych. 👏⚽

Dziękujemy zawodnikom, kibicom oraz organizatorom za stworzenie wyjątkowej atmosfery. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia! 🎥

Chcesz aby twoja szkoła była na górze listy Szkoła w Wroclaw?

Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Lokalizacja

Kategoria

Telefon

Strona Internetowa

Adres


Ulica Blacharska 13
Wroclaw
53-206