08/06/2018
ZAPRASZAMY NA WARSZTATY MUZYCZNO-DŹWIĘKOWE
Pomysłodawcą, organizatorem, i prowadzącą jest MARIA JEŻ.
Maria podzieli się swoją pasją - na co dzień, zawodowo zajmuje się
towarzyszeniem artystom muzykom dbając o materię utworu muzycznego,
czyli o DŹWIĘK. Sama też z powodzeniem muzykuje.
Opowie o dźwięku w różnych ujęciach, ale zawsze z odniesieniem do
fali akustycznej jako tworzywa sztuki.
Pojawią się tematy związane z akustyką pomieszczeń i działaniem
urządzeń audio, profilaktyką i higieną słuchu. Dowiecie się także
o pokrewieństwie muzyki i matematyki i co nieco o fizycznych aspektach
dźwięku. No i przede wszystkim Maria opowie coś o swoim zawodzie i
kulisach tego, co dzieje się podczas występów muzycznych.
Będzie też część bliższa samej muzyki, w której Maria zaciekawi
was zagadnieniami takimi jak emisja głosu, ćwiczenia dykcyjne i
wokalna interpretacja utworów. Opowie też o produkcji muzycznej,
gatunkach muzycznych starych i nowych.
W naszym gronie jest sporo osób zainteresowanych muzyką i
uprawiających muzykę. Z pewnością poruszone na warsztatach tematy
Was zaciekawią. Zapraszamy do udziału!
Maria chciałaby w przyszłości zaproponować cykl spotkań wokół
tematów związanych z dźwiękiem, muzyką, produkcją, sceną.
Czwartkowe spotkanie będzie jakby wprowadzeniem i zapowiedzią tego,
co, mamy nadzieję, stanie się treścią warsztatów wakacyjnych. Warto
spróbować!
⏰: Czwartek 14.06 godz. 13:30
🌏: ul. Prusa 32
💰: 30zł / osoba
Jeżeli zdecydowałeś, że chcesz przyjść prosimy skontaktuj się z nami przez Messengera🧐
07/06/2018
Dzisiaj przed południem odbyły się zajęcia biologiczne z wykorzystaniem mikroskopów. Na samym początku zostaliśmy zaznajomieni z budową mikroskopu i nazwami poszczególnych jego części, a następnie z zasadami obsługi tych przyrządów.
Później obserwowaliśmy gotowe preparaty (np. aparat gębowy motyla) oraz przygotowywaliśmy własne; z cebuli białej i czerwonej, kapusty i innych roślin, które mogliśmy znaleźć w pobliżu. Udało nam się zobaczyć m.in. komórki kapusty z wyraźnie widocznymi chloroplastami i czerwone komórki cebuli, na których przeprowadziliśmy plazmolizę i deplazmolizę, dobrze zauważalne dzięki zabarwiającym tę roślinę antocyjanom.
Oprócz wartości stricte edukacyjnych obserwacje te miały również walory artystyczne: np. fragment pierza, czy też otoczka umożliwiająca latanie nasionom jakiegoś drzewa (trudno stwierdzić co to było, ponieważ zostało znalezione na kasztanie), normalnie niezbyt interesujące, w powiększeniu przypominało misterny jubilerski wyrób. Tworzenie preparatów okazało się także dobrą zabawą - niektórzy oglądali pod mikroskopem ciastka i kakao (które jednak nie przedstawiały się zbyt ciekawie).
Widać było, że dla każdego uczestnika zajęcia były interesujące i sądzę, że każdy na nich skorzystał. W albumie "Zajęcia z mikroskopami" kilka zdjęć wykonanych w akcji ;-)
26/02/2018
Właśnie zamieściliśmy na naszym blogu wpisy opowiadające o tym, co działo się u nas przez październik, listopad, grudzień i styczeń. Koniecznie udostępnij ten post znajomym, którzy interesują się edukacją domową we Wrocławiu.
Klub Edukacji Domowej Wrocław - Klub ED przy Szkołach Benedykta - niepubliczne szkoły we Wrocławiu
Wrocławski Klub Edukacji Domowej przy Szkołach Benedykta. Nowo powstająca niepubliczna szkoła, gimnazjum i liceum we Wrocławiu. Wsparcie Edukacji Domowej.
20/02/2018
Nowa szata graficzna naszej strony internetowej już opublikowana! Zapraszamy do odwiedzania i udostępniania tego posta znajomym.
Klub Edukacji Domowej Wrocław - Klub ED przy Szkołach Benedykta - niepubliczne szkoły we Wrocławiu
Wrocławski Klub Edukacji Domowej przy Szkołach Benedykta. Nowo powstająca niepubliczna szkoła, gimnazjum i liceum we Wrocławiu. Wsparcie Edukacji Domowej.
19/02/2018
Już niedługo opublikujemy odświeżoną wersję strony internetowej Wrocławskiego Klubu Edukacji Domowej przy Szkołach Benedykta. Znajdują się tam wszystkie istotne informacje. https://klubed.wroclaw.pl