Gabinet Głosu

Gabinet Głosu

Udostępnij

Gabinet Głosu to miejsce dla mówców, wokalistów, poszukiwaczy i marzycieli. Szukam głosu prawdziwego.

Moją osobistą misją jest nie tylko edukować, ale przede wszystkim uświadamiać i uwrażliwiać na bodźce płynące z ciała. Idąc za Meredith Monk uważam, że jeśli manipuluje się głosem tylko dla efektu, słuchacz wyczuje, że jest to nieszczere. Zagłębianie się w siebie jest dla mnie bardzo istotnym elementem pracy wokalisty.

Photos from Gabinet Głosu's post 10/04/2026

Dziś kończy się pierwsza tura zapisów „early birds” 🦜
Cieszymy się bardzo, bo z nami jest już 13 kobiet na pokładzie.
Dołączysz do nas?

🌞 5–9 sierpnia
🌞 Góry Izerskie
🌞 Dolina Harmonii

Link do zapisów w komentarzu.

Photos from Gabinet Głosu's post 18/03/2026

Zapraszamy Was na warsztaty „Wyśnione pieśni”

🌞 5-9 sierpnia 2026 r.
🌞 Dolina Harmonii w Górach Izerskich

Link do zapisów 👉🏻 BIO

🌿 Sierpień zawoła bogactwem zbiorów.
Czas będzie zebrać to, co dawno w Tobie zasiane 🌿

16/03/2026

Czy można wyśnić pieśń?
A potem ją zaśpiewać?

Zdarza się, że melodie przychodzą nocą a rano budzimy się z poczuciem, jakby coś w nas już brzmiało. Czasem są to fragmenty pieśni. Czasem obrazy, które dopiero chcą stać się dźwiękiem.

Z tego doświadczenia powstały warsztaty
„Wyśnione pieśni”.

To pięć dni w sercu Gór Izerskich, gdzie będziemy poruszać się między snem a głosem.

Poprowadzimy je we dwie:
Kasia Pakosa - pieśń, głos i tworzenie własnych melodii
Basia Paczkowską - sny, symbole i praktyka śnienia

Pieśń i sny potrafią zaprowadzić nas bardzo głęboko, jednocześnie wierzymy, że najciekawsze rzeczy rodzą się wtedy, gdy w tej głębi jest też lekkość i frajda.

Frajda - bliskie nam słowo. Takie, które rozluźnia zbroję powagi. Tam, gdzie jest frajda, pojawia się lekkość, a wraz z nią twórczość.

Jeśli wierzysz, że poruszające sny i głęboka twórczość rodzą się tylko z trudu i znoju - to nie jest warsztat dla Ciebie.

Jeśli jednak czujesz w sobie ogień buntowniczki, która ma czelność zawrócić kijem rzekę paradygmatów i iść z motyką na słońce - witaj w naszej bandzie.

Dolina Harmonii stanie się przestrzenią twórczego spotkania w kręgu kobiet, w samym środku gorącego lata.

🌞 5–9 sierpnia 2026
🌞 Dolina Harmonii koło Kopańca

Zapisy trwają. Część miejsc już jest zajęta.

Link do zapisów 👉🏻 komentarze

🌿 Sierpień woła bogactwem zbiorów.
Czas zebrać to, co dawno w Tobie zasiane 🌿

grafika: Aleksandra Dzido@

15/03/2026

„Czy śnią ci się pieśni?” Basia Paczkowska, z którą dziś będę o tym rozmawiała, tak napisała o swoim doświadczeniu 👇🏻

„W swoim życiu wyśniłam kilka piosenek.
Po prostu śpiewałam w snach i rano pamiętałam te melodie. Dwa razy wyśniłam też słowa.

Jedne szły tak:

" By rozpalić ogień, ogniem staję się
By przywołać wodę, ja jestem wodą..."

I tak w kółko 🙂

Jakieś 10 lat temu śnilam sen, który pamiętam bardzo wyraźnie.
Stałam na korytarzu w bloku mojej babci i zawołana dźwiękiem dobiegającym z jednego z mieszkań, weszłam do niego.
Po otworzeniu drzwi, na korytarz wylała się piana.
Cały dom był w pianie.
Chodziłam w tej pianie po pas i szłam za dźwiękiem. To był głos mężczyzny, który śpiewał.

Obudziłam się z pamięcią tej melodii.
Nuciłam ją cały dzień.

Wieczorem tego dnia spotkałam się z kolegą. Wiózł mnie swoim samochodem i włączył płytę.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy usłyszałam dokładnie ten głos śpiewający melodię z mojego snu!

Powiedziałam do niego: "śnilam tę melodię dziś w nocy!"
A on na to: "ok"
No bo co tu więcej powiedzieć 🙂

To był utwór z płyty The Time nagranej przez Zohar Fresco, Leszek Możdżer, Lars Danielsson.”

Dziś o 20:00 zapraszamy was na nasze kanały na Instagramie

👉🏻
👉🏻 .paczkowska

porozmawiamy o snach, pieśniach i naszym nowym projekcie.

Bądźcie z nami 🙌🏻

10/03/2026

Czy można wyśnić piosenkę, która stanie się światowym hitem?

Czy można wyśnić pracę, współpracę, wspólnotę albo dźwięk?

My oraz Paul McCartney – dokładnie to zrobiliśmy.

Ten drugi obudził się pewnej nocy z melodią, która mu się przyśniła. Natychmiast pobiegł do pianina, żeby ją zagrać i nie zapomnieć. Ta melodia stała się później „Yesterday” - jedną z najbardziej znanych piosenek wszech czasów.

My mamy za sobą dwa lata wspólnych warsztatów, współśnienia, przekazywania pieśni, a także dmuchania w ogień piosenek, które na naszych warsztatach dopiero się tliły. Nie raz zdarzało się, że kobietom śniły się fragmenty melodii, pieśni, które śpiewałyśmy razem, albo miejsca, w których wcześniej nie były, a do których później zmierzały.

Można więc powiedzieć, że my też się wyśniłyśmy.

Kasia - Basię.

Basia - Kasię.

Sny są niezwykłą przestrzenią kreacji. Kiedy uczymy się ich słuchać, zaczynają powstawać rzeczy autentyczne, nie do wymyślenia.

To nasze źródło frajdy.

Dlatego chcemy zaprosić Cię do rozmowy o kreatywności, snach i pieśniach ✨

📌 Spotykamy się w niedzielę o 20:00 na Instagramie .paczkowska

A Tobie - czy śnią się pieśni?

👉🏻 Jeśli chcesz dostać przypomnienie o live - napisz w komentarzu słowo SEN.

26/02/2026

Dziś spotkam się ze studentami etnologii i antropologii aby porozmawiać o pieśniach, które przyjechały na tereny Dolnego Śląska ale przede wszystkim aby zanurzyć się w nie i poczuć na nowo, że odpowiadają o nas.

Więcej napiszę o spotkaniu później, na razie nie mogę się doczekać aż zaśpiewamy!

👉🏻 Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego

05/10/2025

Strzał w głowę z żołędzia obudził mnie. To już jesień? Jak? Kiedy? Jeszcze tydzień temu siedzieliśmy w ogrodzie, kompot z jabłek piliśmy, o polityce rozmawialiśmy. Nagle liście zaczęły zmieniać stan i położenie, żołędzie zaatakowały przechodniów, a lato tak szybko minęło, że nie zdążyłam znów zrobić przeglądu wakacyjnego w aucie. Jesień zaskoczyła kierowcę…

… choć czekałam na nią cały rok! A to dlatego, że jesień to czas spotkania z Basią Pączkowską - bliską mi kobietą, z którą już po raz trzeci wspólnie poprowadzimy warsztaty „Ze śmiercią jej do twarzy”. Basia będzie przewodniczką po świecie snów, głębokiego czucia i współśnienia, a ja podzielę się pieśniami, które budzą tęsknotę za wspólnotą. Pomogę też stworzyć własne pieśni do osobistych rytuałów. Razem będziemy odkrywać świat obrzędów - tych dawnych oraz tych, które sami dla siebie i dla swojej społeczności możemy tworzyć.

Nie przypadkiem wybrałyśmy ten jesienny czas na warsztat. Śmierć i przemijanie nie są dla nas tematem „zimowych kontemplacji” lecz są żywym doświadczeniem, które właśnie teraz, jesienią, można spotkać w pełnej krasie.

Gdy podczas rozmów ze znajomymi wspomnę, że „prowadzę warsztaty o śmierci”, wyczuwam dreszcz przestrachu po drugiej stronie. Czasem nawet słyszę „nie, nie… takie warsztaty to nie dla mnie. Wolę zajmować się życiem”.

Od lat prowadzę warsztaty o cykliczności, tworzę obrzędy odnoszące się do mądrości rytmu natury i wciąż widzę, że gdy przychodzi ten moment odpuszczenia, straty, oddania – coś w nas utyka, czasem na lata.

Śmierć to nie tylko utrata bliskich. To również rozstanie z dawnym stylem życia, z miejscem, z tożsamością, z tą częścią siebie, która już jest za ciasna. Trzeba odwagi by poczuć tę stratę, uznania, a może nawet i wsparcia aby ruszyć dalej. Do życia!

Kto z was był na pięknym pogrzebie, czułych wspominkach, ten wie, że nie ma nic bardziej otrzeźwiającego od świadomości, że jesteśmy tu tylko na chwilę.

Na warsztatach nie nurzamy się w smutku i nie rozrywamy na sobie szat rozpaczy. Smutek i tęsknota przychodzą, ale razem z nimi przychodzi też radość i wdzięczność. Czasem coś puszcza i objawia się bieganiem na boso po jesiennej rosie, albo śpiewaniem pieśni do późnej nocy w saunie nie znając żadnego tekstu ani melodii. Różne rzeczy się dzieją na tych warsztatach.

Obie z Basią jesteśmy wielbicielkami życia. Lubimy dobre rozmowy, dobre jedzenie, tańczyć, śpiewać, spać i śnić. Z nami ze śmiercią może być do twarzy.

Przedwarsztatowe roszady sprawiły, że mamy jeszcze dwa miejsca (i w związku z tym atrakcyjną cenę) więc zapraszam do zagęszczenia ruchów decyzyjnych.

Panie i Panowie,
chodźcie chodźcie!

📌 Dolina Harmonii w Górach Izerskich
⏰ 9-12 października 2025

11/01/2025

✨ Kolędy zmieniają śpiewających i tych, dla których są one śpiewane. Choć kojarzą się dzisiaj przede wszystkim z Bożym Narodzeniem, dawniej towarzyszyły także przejściu w Nowy Rok. Jego początek to nie tylko czas na podsumowania ale przede wszystkim czas na magię, ściąganie na siebie pomyślnego losu i chęć obdarowywania, która pochodzi z nagłębszej części naszego istnienia, niezwiązanej z żadną religią czy filozofią.

✨ Wraz z Kolęda jest Kobietą wiemy jak ściągać ten pomyślny los. Koncertujemy od 2016 roku w całej Polsce swymi występami przypominającymi pierwotne znaczenie kolęd, które miały na celu sprowadzić obfitość i bogactwo do domu gospodarzy przyjmujących kolędników. Tu gospodarzami jest publiczność i miejsca, do których jesteśmy zapraszane. Odwdzięczamy się muzyką zagraną z taką energią, która natychmiast udziela się wszystkim obecnym.

✨ Serdecznie zapraszam 12 stycznia na emocjonalny koncert „Kolęda Jest Kobietą”. Posłuchamy i zaśpiewamy razem! Zaczynamy o godz. 18:00.

Na co dzień i od święta gramy w składzie:

🏵 Kasia Pakosa – głos, bębny obręczowe, instrumenty perkusyjne i klawiszowe
🏵 Joanna Dudkowska – gitara basowa, głos
🏵 Aleksandra Awtuszewska – wiolonczela
🏵 Małgorzata Marciniak - instrumenty perkusyjne

✨ BILETY ✨
W sprzedaży online 60 zł na stronie:
https://kbq.pl/150139

Photos from Gabinet Głosu's post 12/06/2024
11/06/2024

Kiedy wróciłam z warsztatów o śmierci, które prowadziłyśmy w kwietniu z Basią, znajomi i bliscy pytali mnie: "i jak było? Czy wszyscy przeżyli?" Odpowiadałam "jeszcze JAK przeżyli!"

Dwanaście kobiet wyruszyło z nami w podróż do miejsc, ludzi i sytuacji, z którymi strach było się rozstać. Prowadził nas głos i sny.

Mijają prawie dwa miesiące od warsztatu "Ze śmiercią jej do twarzy" i dopiero teraz czuję, że mogę o nim mówić. Czas daje perspektywę, a ta daje przestrzeń dla historii, które chcą być opowiedziane.

Wraz z Barbara Pączkowska chcemy się nimi podzielić. Jeśli jesteście ciekawi:
➖ jak "pracuje się ze śmiercią"
➖ czym zaskoczyły nas te warsztaty,
➖ dlaczego potrzebowałyśmy tyle czasu po warsztatach aby móc o nich mówić
➖ do czego wokalistom, artystom (życia i sztuk pięknych) potrzebne jest doświadczenie straty

.. to zapraszamy Was do wysłuchania naszej rozmowy na żywo, w której możecie zadawać nam pytania.

Odbędzie się ona
⏰ w czwartek (13.06.) o godz. 19:00
👉 kanał instagramowy: https://www.instagram.com/basia.paczkowska/

fot. Marlena Solska

Chcesz aby twoja szkoła była na górze listy Szkoła w Wroclaw?

Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Lokalizacja

Kategoria

Strona Internetowa

Adres


Ulica Ostrowskiego 30
Wroclaw
53-238