Koło Terrarystyczne "Nephila"

Koło Terrarystyczne "Nephila"

Udostępnij

Koło Terrarystyczne "Nephila" ma swą siedzibę w technikum nr. 18 we Wrocławiu.

05/11/2025

Halo, halo miłośnicy egzotyków!
W naszych głowach coraz częściej krąży pomysł wznowienia działalności koła. Chcemy zrobić to w trochę innej formie, niż wcześniej. Odpuszczamy cotygodniowe spotkania, ponieważ były one bardzo męczące zarówno dla Nas, jak i dla Was, co przekładało się na Waszą frekwencję na zajęciach.

Nowy plan obejmowałby:
- spotkania 1/2 razy w miesiącu (wykłady, luźniejsze pogadanki, dyskusje tematyczne),
- wyjścia do ogrodów botanicznych/zoologicznych lub muzeów,
- wyjścia w teren (poszukiwanie i oznaczanie gatunków zwierząt, poznawanie fauny polskiej),
- spotkania z gośćmi specjalnymi (tak, jak i wcześniej mieliśmy okazję gościć Wojtka Kubiaka - Venomous Art, czy Adriana z hodowli Floraima),
- zajęcia z pierwszej pomocy przedweterynaryjnej dla zwierząt egzotycznych - dowiecie się jak pomóc zwierzętom w nagłych przypadkach, zanim dojedziecie do kliniki weterynaryjnej.

Jeśli jesteście zainteresowani wznowieniem działalności koła, dajcie nam znać! Decyzja zależy jedynie od Waszego zaangażowania. Niestety, jak pisaliśmy w poście o zawieszeniu działalności - pod koniec frekwencja nie zachęcała Nas do dalszych działań, dlatego liczymy na Wasz krok! ❤️🐸

Photos from Koło Terrarystyczne "Nephila"'s post 05/07/2024

Hej hej! Wstawiam fotki z szybkiego wypadu na Wojnów z 4 lipca ❤️. Dobrze się czasem przewietrzyć w najlepszym towarzystwie 😜.

Na naszym profilu znajdziecie wydarzenie, z którym warto się zapoznać. Do zobaczenia w poniedziałek ^^

Photos from Koło Terrarystyczne "Nephila"'s post 18/06/2024

Hej hej! Wakacje lada moment, ruszą także wyjścia w teren i ogniska. Przed spotkaniami będą wstawiane informacje o dacie, miejscu, charakterze spotkania.

Tymczasem wrzucamy [trochę hehe] spóźniony post z fotkami z majowego wypadu na Wojnów.

12.05.2024

Photos from Koło Terrarystyczne "Nephila"'s post 23/11/2023

Hej! Po dość długiej przerwie przychodzę do Was z postem dość przykrym.. przynajmniej dla zarządu koła "Nephila".

Niestety ze względu na bardzo niską frekwencję na spotkaniach, jesteśmy zmuszeni do ograniczenia działalności.

Ostatnimi czasy na zajęcia poza administracją przychodziły maksymalnie 4 osoby, co nie jest wynikiem zachęcającym do dalszych działań.

Nad przygotowaniem prezentacji, planu spotkań, urozmaiceń, przeszukiwaniu odpowiednich źródeł by rozszerzyć swoją wiedzę i być gotowym na Wasze pytania spędzamy ogromną część naszego "wolnego" czasu.

Nie kończymy działalności całkowicie, co jakiś czas zamierzamy robić jakieś większe spotkanie, czy wyjście w teren (oczywiście jak się zrobi cieplej 🥶).

Poniżej kilka zdjęć z ostatnich zajęć, o tematyce anatomii gadów i płazów. Mam nadzieję, że będziemy mieli możliwość opublikować tutaj jeszcze posty z naszych przyszłych spotkań, ale bez Was one po prostu nie mają sensu.

Photos from Koło Terrarystyczne "Nephila"'s post 07/10/2023

Z opóźnieniem... ale jest!

Fotorelacja z drugiego dnia wakacyjnych wyjść w teren z Alkiem Mantisem.

Bardzo przyjemnie spędziliśmy czas na integracji przy ognisku oraz poszukiwaniach zwierząt, które okazały się być bardzo owocne.

05/09/2023

Drodzy terraryści, zaczął się rok szkolny, a wraz z nim spotkania koła terrarystycznego!

Zbiórki odbywać się będą póki co we wtorki o godzinie 16.00. O wszelkich zmianach dotyczących terminów będziemy na bieżąco informować.

Zachęcamy wszystkich i każdego z osobna do odwiedzenia nas w technikum nr 18 we Wrocławiu. Śledźcie nasz fanpage aby na bieżąco być z wszystkimi informacjami.

Do zobaczenia w przyszły wtorek! 🙋🏻‍♀️

Photos from Koło Terrarystyczne "Nephila"'s post 30/08/2023

Jak pisaliśmy w poprzednim poście, zorganizowaliśmy dwa wyjścia w teren z gościem specjalnym- Alkiem Mantisem.

Dzisiaj wrzucamy foto-podsumowanie pierwszego dnia, czyli wyprawy na Wojnów.
Udało nam się znaleźć wiele ciekawych bezkręgowców (i nie tylko), w tym główny cel poszukiwań- modliszkę zwyczajną (Mantis religiosa).

16/08/2023

Cześć! Długo nas nie było, ale przychodzimy dziś z wiadomością o wyjściu w teren!
W dniach 23-24 sierpnia znów będziemy gościć Alka Mantis.
Plan wyjścia jest następujący:

📌23 sierpnia - wyjście w teren na Wojnów, przegląd gatunków owadów występujących na tamtych terenach.

📌24 sierpnia - wyjście w teren na Sołtysowice, przegląd gatunków oraz pod wieczór ognisko!

Jeśli ktoś byłby zainteresowany wyjściem, można pisać do nas przez stronę. Zapraszamy każdego. 👋

Zdjęcie malutkiej kijanko-ropuszki dla uwagi.

Photos from Koło Terrarystyczne "Nephila"'s post 13/07/2023

UWAGA!

Sprawa jest pilna, dlatego prosimy o udostępnianie posta gdzie się da.

Od paru dni zarejestrowana jest "Fundacja Miłośnicy Gadów". Lecz czy ich działania w jakikolwiek sposób odwzorowują nazwę? Ani trochę. Na ich profilu na instagramie widnieje wiadomość o możliwości zostawienia u nich zwierzaka na czas wakacji za darmo. Na samym wstępie brzmi to podejrzanie, ale zagłębiajmy się w szczegóły.

Już od kilku lat widywane były na rynkach większych miast osoby chodzące z wężami na szyi, robiące zdjęcia z wężami osobom, które wrzuciły daną kwotę do puszki. Zwierzaki przebywają od kilku do kilkunastu godzin poza terrarium a osoby, które "zajmują" się tymi zwierzętami mają o nich znikomą wiedzę. Gadom szkodzą zarówno chłód jak i upały, wolontariusze byli również widywani w jesień oraz zimę z wężami. Jest to nic innego jak znęcanie, za które może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak możemy się domyśleć, prawdopodobnie są to również zwierzęta osób, które je w tej "fundacji" zostawiają. Większość wolontariuszy to obywatele Ukrainy oraz Białorusi, choć są również Polacy. Adres mail nie istnieje, nikt nie wie tak naprawdę gdzie trafiają pieniądze z puszek.

Pamiętajcie, żeby ZAWSZE sprawdzać miejsca, w których zostawiacie swoje zwierzaki. Będziemy wdzięczni za każde udostępnienie i nagłaśnianie sprawy aby mogła dotrzeć do jak największej liczby terrarystów! Bardzo proszę, jeśli ktoś będzie świadkiem takiej sytuacji, róbcie zdjęcia, dużo zdjęć z datą i miastem. Zdjęcia można przesyłać do nas, lub do Orle Pióro. W ten sposób pomożecie niewinnym zwierzakom.

Photos from Koło Terrarystyczne "Nephila"'s post 29/06/2023

W czwartek 22 czerwca odbyło się ognisko kończące rok w kole Terrarystycznym "Nephila". Wydarzenie miało mieć miejsce w sobotę 24 czerwca, ale niestety pogoda mocno pokrzyżowała nam plany. Mimo wszystko ognisko uważam za strzał w 10. Mieliśmy okazję lepiej sie poznać, dowiedzieć się o sobie czegoś więcej, uśmiech nie schodził nam z twarzy. Wszyscy najedzeni, wybawieni i zadowoleni.

Ps. Planujemy powoli wakacyjne wyjście w teren, zachęcam więc do śledzenia fanpage.

Ps 2. Przypominam o naszym profilu na instagramie.

19/06/2023

UWAGA!

Ognisko, które miało odbyć się w sobotę 24 czerwca z przyczyny niesprzyjającej pogody zostaje przeniesione na czwartek 22 czerwca. Bardzo przepraszamy wszystkich za zmiany i w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

~ Administracja Koła Terrarystycznego "Naphila"

Chcesz aby twoja szkoła była na górze listy Szkoła w Wroclaw?

Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Lokalizacja

Kategoria

Strona Internetowa

Adres


Ślężna 2/24
Wroclaw
53-302

Godziny Otwarcia

16:00 - 17:00