26/05/2026
Dziś w świetlicy szkolnej naszego ośrodka odbyły się kreatywne zajęcia origami. ✈️Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem składali papierowe samoloty, ćwicząc przy tym cierpliwość, dokładność oraz zdolności manualne. Nie zabrakło również dobrej zabawy, uśmiechu i małych zawodów na najdłuższy lot samolotu.😀 To były bardzo miło spędzone chwile pełne radości, współpracy i twórczej aktywności. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę!💙
26/05/2026
Zabawy z gazetami mają dużą wartość terapeutyczną i wspierają wszechstronny rozwój dziecka. Darcie rozwija sprawność manualną dłoni i palców oraz rozładowuje napięcie emocjonalne. Zwijanie gazet w kulki ćwiczy siłę dłoni, precyzję ruchów. Rzucanie i chwytanie papierowych kulek dodatkowo wspiera koordynację ruchową i orientację w przestrzeni. Naklejanie podartych kawałków gazet rozwija koncentrację uwagi, cierpliwość oraz planowanie działania. Dziecko ćwiczy dokładność ruchów i kreatywność, tworząc własne kompozycje plastyczne. Zapraszamy do zabawy
26/05/2026
Ostatnia - trzecia odsłona projektu UNICEF ,,Opowieści, które łączą” już za nami.
Tym razem dowiedzieliśmy się jaka kara spotkała Teklę za lenistwo i pojechaliśmy zobaczyć gdzie jest Mostek Pokutnic na którym odbywała swoją karę.
Postanowiliśmy postępować inaczej niż ta czarownica i chętniej pomagać rodzicom i sobie wzajemnie.
Pogoda dopisała nam znakomicie, więc aż się prosiło aby wydłużyć spacer - co dało nam okazję poznania wielu pięknych miejsc we Wrocławiu - tym razem tych bardziej nieoczywistych - tj. dziedzińca Wydziału Historii i podwórka w Ossolineum.
Po powrocie odbyła się degustacja własnoręcznie wykonanych trzech rodzajów koktajli owocowych - które ze względu na poznaną legendę nazwaliśmy ,,miksturą czarownic”.
W międzyczasie odpowiedzieliśmy na szereg wylosowanych pytań w ramach quizu podsumowującego projekt.
Malowaniem figurek z masy solnej z wszystkich poznanych legend zakończyliśmy zajęcia.
Opracowywane opowieści - legendy - okazały się być tymi, które nas połączyły we wspólnym kreatywnym działaniu.
To był naprawdę wspaniały czas!
21/05/2026
W dniu 18.05.26 r. po raz kolejny gościł u nas pan Paweł Skóra Mistrz Świata, Europy i Polski w freestyle football. Uczniowie i tym razem świetnie się bawili, ucząc się nowych trików piłkarskich ⚽️
20/05/2026
W dniu 19.05.2026 r. w Trzebnicy obyły się Dolnośląskie Zawody Lekkoatletyczne.
Naszą szkołę reprezentowało 6 zawodników, którzy starowali w biegu na 100 m, skoku w dal oraz w pchnięciu kulą. Chantelle Sobik zdobyła II miejsce w biegu na 100 m, Wiktor Stańczak zajął 4 miejsce w biegu na 100 m i w skoku w dal, a Wanessa Golba wywalczyła 4 miejsce w pchnięciu kulą.
Gratulujemy 🏆🥇
19/05/2026
Dziś w naszym Ośrodku odbył się jubileuszowy XV Wojewódzki Turniej BRD ❗
Po uroczystym rozpoczęciu turnieju i przywitaniu przybyłych gości odbyło się przekazanie grantu od Fundacja Hasco-Lek. Trzy rowery, kaski, zestawy lampek rowerowych - to cenny nabytek za który serdecznie dziękujemy i wykorzystamy do szkolenia najmłodszych rowerzystów.
Turniej jak co roku składał się z czterech etapów, a pierwszym z nich było rozwiązywanie testu z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz testu skrzyżowania.
Umiejętności praktyczne rowerzystów sprawdzali egzaminatorzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, umiejętności praktycznego stosowania przepisów ruchu drogowego w miasteczku ruchu drogowego oraz pokonywania sprawnościowego toru przeszkód.
Uczniowie SOS-W nr 10 zdobyli drużynowo pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Milicza, a trzecia była drużyna z Skoroszowic.
Dzielnie walczyły również drużyny z Oławy, Oleśnicy, Lwówka Śląskiego, a także dwie drużyny z Wrocławia - SOS-W nr 11 oraz ze szkoły prowadzonej przez Fundacje Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra.
Teraz czas na wyjazd do Pyrzyc na Mistrzostwa Polski, gdzie reprezentować Dolny Śląsk będą Lena, Adam oraz Nikolas.
Szczególne podziękowania składamy Polski Związek Motorowy Dolny Śląsk, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, DORD - Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego Wrocławska Kampania Rowerowa (Wydział Mobilności Miejskiej UM Wrocławia), ratownikom medycznym oraz wszystkim uczestnikom i opiekunom, którzy po raz kolejny włączyli się w promocje Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
12/05/2026
Fotorelacja z pokonkursowej wystawy prac "Wiosenny plakat sensoryczny - poznajemy świat zmysłami".
Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości sensorycznej, pobudzanie kreatywności i wyobraźni oraz pogłębianie wiedzy o oznakach wiosny. Na wystawie zaprezentowano niezwykle pomysłowe, oryginalne i barwne prace. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy uczniom nagrodzonych i wyróżnionych prac 😀
07/05/2026
powraca 😊
W poniedziałek odwiedził nas pan Oskar z dwoma wężami. Mogliśmy je zobaczyć, posłuchać wiele ciekawostek, a nawet wziąć węże na ręce. Okazuje się, że są bardzo przyjemne, aksamitne w dotyku! To było niezwykłe spotkanie!
06/05/2026
29 kwietnia 2026 r. odbył się Marsz Biało – Czerwony z okazji Majowych Świąt. Dzieci, młodzież przeszła wyznaczoną trasą, szukała punktów kontrolnych, odpowiadała na pytania. Odbył się konkurs plastyczny „Maj w barwach wartości – patriotyzm bez przemocy”.
Konkurs łączył refleksję nad znaczeniem patriotyzmu (w kontekście świąt majowych), postawami społecznymi, takimi jak szacunek, solidarność i odpowiedzialność, przeciwdziałaniem przemocy rówieśniczej (fizycznej, słownej, cyberprzemocy).
1 miejsce otrzymała praca przygotowana przez klasę VI-VIII D z naszej szkoły. Podziękowania dla Agnieszki Kozyry za pomoc i koordynację konkursu. W tym wydarzeniu brali udział także wychowankowie MOW i SOS-W nr 11.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Gratulacje.
05/05/2026
Dziś odbył się w naszym Ośrodku Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku startowano w trzech kategoriach - Szkoła Podstawowa st. lekki, Szkoła Podstawowa st. umiarkowany klasy starsze oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy.
Turniej składał się z czterech etapów: rozwiązywanie testów z zakresu BRD, pierwszej pomocy przedmedycznej, umiejętności praktycznego stosowania przepisów ruchu drogowego w miasteczku ruchu drogowego oraz pokonywania sprawnościowego toru przeszkód.
Wśród SP st. lekki bezkonkurencyjny okazał się Kacper, który wspólnie z Nikolasem, Adamem oraz Leną przygotowują się do Wojewódzkiego Turnieju BRD. W SPP najlepszy był Tomek, a w klasach starszych st. umiarkowany Hubert.
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
29/04/2026
27.04.26 r. naszą szkołę odwiedził Mistrz Świata, Mistrz Europy i Mistrz Polski we freestyle football Paweł Skóra. Mogliśmy podziwiać jego triki sportowe, które łączyły kontrolę nad piłką, kreatywność i dużą precyzję. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, nabywając nowych umiejętności ruchomych.
Paweł Skóra podzielił się również swoją historią - opowiadał o drodze, którą przeszedł, trudnościach, jakie napotkał oraz o tym, jak ważna jest konsekwencja w dążeniu do celu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, nabywając nowych umiejętności ruchomych. Zabawa była wyśmienita ☺️ Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę Mistrza⚽️🥇