17/12/2025
Kochani, od stycznia mamy dwa wolne miejsca. Zapraszamy serdecznie 🥰
Jesteś w miejscu dla rodziców i ich dzieci w wieku 1-6 l. W miejscu inkluzywnym, poza systemem. Witaj Druga filia na ul. Prężyckiej 78.
Tu zapraszamy dzieci już od 1 roku życia.
17/12/2025
Kochani, od stycznia mamy dwa wolne miejsca. Zapraszamy serdecznie 🥰
05/11/2025
Czasem chcesz przeprowadzić jakieś konkretne zajęcia i nawet jakoś to idzie, a potem któreś dziecko wpada na pomysł, że z lodów może powstać rakieta 🚀 😁
co robisz?
Osobiście porzucam lody i idę w rakiety 🔥🔥🔥
09/09/2025
Sensoryka w 🥰
Mamy na wyposażeniu ścieżki sensoryczne, których można używać w budynku, ale nic nie pobije bosych stóp doświadczających różnych faktur, temperatur i przeszkód, na których można kompleksowo trenować mięśnie stopy 👣🪵🍂🪨
❗️Przypominam, że w naszym Nieżłobku jest wolne miejsce dla dzikiego dziecka 🌈
12/08/2025
Taka gratka! 🥰💚🌈 zapraszamy do naszej mikro grupy 5 dzieci.
12/08/2025
Taka gratka! 🥰🌈💚
17/06/2025
Mam wspaniałą kadrę. Po latach docierania się, konfliktów, wspólnego rozwoju i zbierania doświadczeń, śmiało mogę powiedzieć, że tworzymy zgrany zespół 🥰
Dziewczyny to uosobienie cierpliwości i dobroci:
- nie boją się wyzwań,
- wspierają w rozwijaniu zainteresowań,
- tulą w trudnych chwilach,
- wymyślają zabawy sensoryczne,
- łażą z dziećmi po parku niezależnie od pogody,
- uczą komunikacji, rozpoznawania i nazywania emocji
- wrzucają do woreczka dzieci mnóstwo strategii na regulację,
- nie poddają się tak łatwo,
- są dla dzieci bezpieczną bazą,
- nie boją się pytać, kiedy czegoś nie wiedzą lub nie są pewne,
- autentycznie troszczą się o dzieci,
- są uważne i wyłapują wszelkie zmiany zachowania i nastroju u dzieci.
Żeby dm***ać wiatr w ich żagle, lubię przekazywać im feedback od rodziców 🥰
Dlatego nigdy nie krępujcie się z mówieniem za co dziękujecie danej osobie. To jak miękki przytulasek, o którym można sobie przypomnieć w trudniejszych chwilach 💚🌈
25/04/2025
„Czy to jest miłe?” karty do pracy z dziećmi przedszkolnymi i szkolnymi, od Oli i Gosi z .wez.tu.sie.dogadaj.
Super narzędzie do rozpoczynania rozmów o zachowaniach społecznie akceptowalnych, pogłębiania empatii, poznawania granic innych ludzi. Ale samo pytanie tytułowe nie wystarczy. Jak dziewczyny piszą w instrukcji - to pretekst, żeby takie rozmowy zacząć.
Z 60 kart można wybrać te, które akurat są na tapecie w Waszej placówce. Wystarczy kilka, żeby dzieci przedszkolne zaangażowały się na 20 minut. Zadaję pytanie „czy to jest miłe/czy miło ci kiedyś ktoś…”, proszę o pokazanie paluszkiem odpowiedzi, dodatkowo wprowadzam komunikat w postaci gestu (kciuk do góry, jeśli coś jest miłe; skrzyżowane przedramiona, jeśli nie). I teraz to, co dla mnie najważniejsze: ODDAJĘ GŁOS DZIECIOM.
Pytania pomocnicze, które zadawałam to m.in. co czuje osoba, która tak robi/dlaczego tak robi? Co czuje osoba, która doświadcza jakiegoś zachowania (czyli jest jego odbiorcą)? Co można zrobić inaczej? Jak inaczej poradzić sobie z napięciem/złością/ekscytacją?
Młodszym dzieciom albo dzieciom neuroatypowym, na końcu dyskusji powtarzam komunikat z wnioskiem (rozrzucanie jedzenia nie jest miłe) i gestem.
Jestem zachwycona jak dzieci wchodzą w zabawę i jakie odpowiedzi generują.
To nie jest współpraca 🙃 polecam co mi się sprawdza w pracy 🥰
14/03/2025
Jestem wdzięczna za naszych rodziców, którzy po obejrzeniu zdjęć z danego dnia, pytają „Jakie ciuchy przynieść na jutro?” Zamiast „Co tu się wyprawia?!” 😅🥰
12/12/2024
13/11/2024
Mamy ostatnie miejsca w maluszkach i przedszkolakach 🥰
💚 planujemy jedną adaptację w miesiącu, żeby dziecko i rodzic mieli szansę nawiązać relację z opiekunkami
💚 nie organizujemy występów
💚 codziennie wychodzimy do parku
💚 codziennie mamy zajęcia plastyczne
💚 obiady są wegańskie i przygotowywane na miejscu
💚 z zajęć dodatkowych mamy tylko angielski i jogę, którą prowadzi niezastąpiona .kowiak
💚 Dzieci mają dużo swobodnej zabawy i bycia dziećmi 🥰
20/09/2024
Rodzice czasem pytają jak dzieci poznają u nas litery i cyfry, skoro nie ma u nas podstawy programowej, kart pracy ani zajęć. Ano tak 🥰🍁🌳🍂
| Poniedziałek | 08:00 - 16:00 |
| Wtorek | 08:00 - 16:00 |
| Środa | 08:00 - 16:00 |
| Czwartek | 08:00 - 16:00 |
| Piątek | 08:00 - 16:00 |