Ekonomia i finanse XXI wieku

Ekonomia i finanse XXI wieku

Udostępnij

"Ekonomia i finanse XXI wieku" to konferencja naukowa kierowana do studentów polskich szkół wyższych.

Jej ideą jest umożliwienie postawienia pierwszych kroków na ścieżce kariery akademickiej młodym adeptom nauki.

10/06/2022

W końcu przychodzimy z podsumowaniem!

W dniu 1 czerwca 2022 r. odbyła się I Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa "Ekonomia i finanse XXI wieku". Konferencja odbyła się w trybie zdalnym za pośrednictwem platformy MS Teams. Patronatami objęli nas: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział we Wrocławiu, Samorząd Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Forum Uczelni Ekonomicznych, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Konferencja organizowana była przez studentów działających pod opieką Katedry Makroekonomii UEW.

Konferencję uroczyście rozpoczął dr hab. prof. UEW Przemysław Skulski, kierownik Katedry Makroekonomii. Podczas konferencji odbyły się dwa panele dyskusyjne składające się na łącznie 15 wystąpień prelegentów z 8 różnych uczelni.

Moderatorem pierwszego panelu był Przemysław Koch z UEW. W tej części konferencji swoje wystąpienia zaprezentowali:
Wiktoria Dolat (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) - "Wykorzystanie crowdfundingu w polskiej branży gier wideo";
Justyna Pikula (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) - "Sharing economy - alternatywa dla konsumentów w czasie kryzysu czy zagrożenie dla gospodarki rynkowej?";
Kornelia Neugebauer (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) - "Rynek mody w Polsce na tle UE";
Natalia Nowak (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) - "Działalność innowacyjna a podatki. Ulga B+R, Innovation Box - kierunki, efekty i przyszłość wprowadzonych zmian w zakresie zachęt fiskalnych dla przedsiębiorców";
Kamila Koszła (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) - "Sprawozdanie finansowe źródłem informacji nie tylko dla Biegłego Rewidenta";
Tomasz Prałat (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) - "Zielone produkty bankowe jako narzędzie społecznej odpowiedzialności banków";
Gabriela Wojtyniak (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) - "Klapki Kubota i waluta do LOLa - czyli jak banki przekonują młodych do zakładania kont osobistych";
Aleksander Szczepara (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) - "Pojęcie szczęścia w ekonomii - ujęcie historyczne i współczesne. Finlandia w XXI w. jako najszczęśliwsze państwo na świecie".
Po wystąpieniach odbył się panel dyskusyjny kończący tę część wystąpień.

Moderatorem drugiego panelu był Tomasz Bokun z UEW. W tej części konferencji swoje wystąpienia zaprezentowali:
Klaudia Zajączkowska (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) - "Inflacja w Polsce w latach 2015-2022 i jej prognozy na rok 2023";
Piotr Sołowiej (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie) - "Ocena wpływu pandemii COVID-19 na rentowność sektora bankowego w Polsce";
Marcin Kleczkowski (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) - "Modelowanie krzywych cen terminowych ropy naftowej na początku pandemii COVID-19";
Mateusz Kolenda (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) - "Wpływ wojny w Ukrainie na kształtowanie się stóp procentowych NBP";
Kamila Malec & Paulina Piotrowska (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie) - "Społeczno-ekonomiczne skutki przyjęcia uchodźców";
Kuba Libera (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) - "Rewolucja światowego systemu monetarnego – kres hegemonii dolara jako międzynarodowej waluty rezerwowej";
Mariusz Kierasiński (Uczelnia Łazarskiego w Warszawie) - "Amerykańskie sankcje ekonomiczne wobec KRLD: skutek czy przyczyna kryzysowych stosunków?".
Ta część również została zakończona panelem dyskusyjnym.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim prelegentom, życzymy dalszego rozwoju i sukcesów naukowych, jak i liczymy na ponowne wystąpienia na przyszłych edycjach naszej konferencji.

Chcesz aby twoja szkoła była na górze listy Szkoła w Wroclaw?

Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Lokalizacja

Strona Internetowa

Adres


Komandorska 118/120
Wroclaw
53-345