06/04/2023
Te dwa zdjęcia dzielą zaledwie dwa tygodnie, a patrzcie co tu się dzieje z brzuchem! Tym postem chciałabym uświadomić sporą część ludzi, jak święte słowa sprawdzają się w praktyce, czyli:
🌸 KONSEKWENCJA > PERFEKCJA 🌸
Kto mnie zna to wie, że prędzej zrezygnuję z oddychania niż Maca, piwa i cipsów - o to wszystko było przez ten okres 2 tygodni, ale! 🍺🍔
Konsekwentnie liczyłam i kontrolowałam w Fitatu, nie „na oko”, tylko dokładnie! 🔍
Oczywiście to nie znaczy, że jadłam samo sh*towe żarcie - zasada 80/20 - 80% kalorii pochodzi ze zdrowego, nieprzetworzonego jedzenia, a 20% z tego na co mam ochotę. Sprawdza się to perfekcyjnie i wszystkim to polecam! 🔝
Moje treningi nie różnią się niczym od większości moich podopiecznych. Czasem nawet kropla potu mi się spadnie, ale konsekwentnie robiłam to co i kiedy zaplanowałam. 🗓️
Moja waga pozostała bez zmian - 65kg, kaloryka 2100 kcal (w tym białko 158g), suplementacja kreatyną (kocham ją!), 7 treningów siłowych przez 2 tygodnie, chodząc średnio 6km dziennie. 🏋🏼♀️🥾
Nie ma cudów, nie ma motywacji, jest matematyka i systematyczność. Tyle. 🤷🏻♀️
19/02/2023
Z taką ekipą to sama przyjemność się szkolić! 🫶🏼
Połowa kursu na trenera medycznego za nami! W ten weekend pod wodzą rozpracowaliśmy kolano i staw skokowy. Powiem tyle - Kuba to przegość z ogromną wiedzą, zajebistym podejściem do kursantów i prawdziwy pasjonat w tym czym się zajmuje! 🔝 🔥🦵🏻🦶🏻
31/01/2023
🗣️„Mariola, za tydzień walimy 100 kg w hip thrustach na 10 powtórzeń!”
👩🏻”No to ja chce zdjęcie pamiątkowe!”
No i jest, cyk 😎 Ania oczywiście też podrzuciła to swoją 🍑
Jestem mega dumna z moich poddupiecznych, tym bardziej że w poniedziałki kończymy trening o 22:30, a dziewczyny dają z siebie wszystko i do tego nigdy nie odwołały treningu! 👏🏻👏🏻👏🏻
31/12/2022
Ostatni ZIMOWY spacer w 2022 🤡
Życzę Wam wielu spacerów i tylko słonecznej pogody jak dziś! 🌞
24/12/2022
Wprawdzie do końca 2022 jeszcze trochę czasu, ale przy okazji świątecznych życzeń - małe podsumowanie. ⬇️
Nigdy nie czułam się tak spełniona i szczęśliwa w pracy jak przez ostatnie miesiące, a to wszystko dzięki moim cudownym podopiecznym - serio - nie zmieniłabym nikogo z nich, uwielbiam pracować z każdą osobą, każda z nich jest inna, wnoszą wiele radości do mojego życia! 🌺
Z tego miejsca chciałabym podziękować Wam wszystkim:
Ala S., Ania E., Ania SB., Bartek P., Dorka, Dżasta, Edka, Jacek P., Julka, Kasia B., Kasia G., Kasia Ś., Łukasz G., Maciek G., Marcia S., Madzia O., Mariola M., Monia FB., Sandrynka, Sanderka S., Szarta M., Zbyszek D.
za zaufanie, za Waszą pracę, za zaangażowanie w treningi, za punktualność, za upominki jakieś od Was dostaję, za godziny rozmów, za wsparcie, naprawdę z całego ❤️ dziękuję i jestem z Was bardzo dumna! 🥹
Życzę też Wam wszystkim udanych świąt - ma być dużo serniczka, a mało smutku, dużo śmiechu a mało miejsca w brzuchu pod koniec dnia!
Widzimy się znowu za 3 dni! 💪🏼
02/12/2022
Na treningu Ania zapytała mnie, a po co tak w ogóle ćwiczymy z obciążeniem? I wtedy doszło do mnie, że faktycznie większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważny w życiu KAŻDEGO człowieka jest trening siłowy.
👩🏻💻 Dziś większość osób spędza dzień w pozycji siedzącej: zamknięta klatka piersiowa, słabe plecy i poślady, pozamykane biodra. Nad tym wszystkim trzeba pracować! I pójście na zajęcia typu „Zdrowy kręgosłup” niewiele się zdadzą, można je potraktować jako dodatek, ale to odpowiednio dobrany trening siłowy pozwala być zdrowym i w efektywny sposób naprawić wszelkie dysfunkcje Twojego ciała! Zdrowy układ sercowo - naczyniowy, mocne kości, stawy, dobry sen, sprawny mózg, poprawa samopoczucia, pewność siebie - tyle zyskujesz wykonując treningi siłowe. 🫀🫁🧠
⚖️ Najczęstszym celem treningowym z którymi się spotykam jest zrzucenie wagi. I tutaj oczywiście deficyt kaloryczny jest warunkiem koniecznym, jednak to trening siłowy w tym procesie pozwala nam na zachowanie jak największej ilości mięśni! Pewnie - można się odchudzać robiąc tylko cardio, ale czy sylwetka „skinny fat” Cię zadowoli? Przechodziłam to - codzienne spacery po 15 km, ciągły deficyt kaloryczny, a ciało wrak - cellulit, wypadające włosy, płaski tyłek, słaby sen, ciągłe rozdrażnienie! Nie chcesz tego sobie robić. ❌
🍑 Kolejny cel bardzo często się pojawiający - piękny tyłek! I w tym przypadku jedynie trening siłowy jest w stanie sprawić, że pośladki zmienią swoją objętość i kształt. Mało tego, mało osób sobie zdaje sprawę, że taki trening musi być odpowiednio zaplanowany! Randomowe ćwiczenia, przypadkowe obciążenia czy liczba powtórzeń - NIE! W ten sposób naprawdę oprócz spalonych kalorii - nic więcej się nie wydarzy. 🤷🏻♀️ Praca blisko upadku mięśniowego, odpowiednia ilość serii, powtórzeń, czas odpoczynku, a przede wszystkim dobór ćwiczeń (dla każdej osoby jest indywidualny!) i progresywne przeładowanie - tylko TAK możesz realnie wpłynąć na wygląd swoich czterech liter. 💁🏻♀️
😎 A tak poza tym - to jest naprawdę zajebiste uczucie, kiedy zdajesz sobie sprawę, że jesteś silniejszy i sprawniejszy niż 90% społeczeństwa. 🫵🏼💪🏼🔥
25/11/2022
Moje PODDUPIECZNE 🍑 i ja na castingu do reklamy Adidas Originals! 🐒🤸🏼♀️🏋🏼
07/11/2022
Podsumowując sezon rowerowy 2022 - udało mi się zaoszczędzić 1260 zł. na samym paliwie! Szczerze myślałam, że wyjdzie więcej! Haha! Ale nic to! 🤡
Dla mnie największy plus jazdy rowerem to ruch oraz brak poczucia marnowania czasu siedząc w samochodzie. 🤷🏻♀️
Plus pewność, że dojadę wszędzie bez spóźnień, nie będę musiała szukać parkingu oraz podbiję swój NEAT, a co za tym idzie - więcej jedzonka! 🍕
O ile pogoda pozwoli i deszcz nie będzie mi wpadał do gaci a wiatr zrzucał na glebę to będę jeździć dalej! 🖤🚲🖤
08/10/2022
Przede wszystkim skończmy mówić na naszych klientów podopieczni, jak idziesz do sklepu to sprzedawca nie mówi do ciebie „podopieczny” - takie hasło padło pod dyskusją na Facebook na temat relacji trener - podopieczny. Co więcej, zdobyło sporo 👍🏼
To jest coś z czym totalnie się nie zgadzam i trzeba być trenerem personalnym bez większej empatii żeby coś takiego stwierdzić. Po pierwsze TRENER TO NIE JEST SKLEP! ⛔️
Trener to osoba, która spędza z Tobą zwykle 2 godziny tygodniowo. 2 godziny - tyle nie spędzam nawet na rozmowach ze swoją mamą w ciągu tygodnia. Jest to naprawdę spora część naszego życia, więc jak moglibyśmy funkcjonować bez bliższych relacji? 🫣
Trening to nie tylko ćwiczenia, to również rozmowy, nie tylko w obszarze sportowym, a właściwie to jest to najrzadziej pojawiający się temat. Bolączki i radości dnia codziennego, marzenia, ukryte cele, rodzina, pasje, praca - o tym najczęściej słychać między kolejnymi seriami. Jak dyskutując z drugą osobą o takich intymnych sprawach mogłabym nazywać ich po prostu klientami?! 🤯
Ja z moimi podopiecznymi spotykam się nie tylko na siłowni, także prywatnie, myślę, że mogę śmiało powiedzieć, że się przyjaźnimy. Umawiamy się na pizzę, na piwo, zapraszamy na urodziny, piszemy do siebie na socjal mediach i wysyłamy śmieszne filmiki czy memy. Ja wyprowadzam ich psy na spacer, oni przynoszą mi domowe wypieki. Tak to działa i uważam, że tak powinny wyglądać zdrowe i długofalowe relacje na tej linii. 🫱🏼🫲🏽
Na zdjęciu moje podopieczne - nieprzerwanie od 2017 roku - Dorka i Edka oraz ja, na weekendowej kawuczy. ❤️🔥☕️