Pani Edu

Pani Edu

Udostępnij

Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Pani Edu, Konsultant edukacyjny, Słonimskiego 3j/2, Wroclaw.

31/03/2020

Otóż to.

List francuskiego Ministerstwa Edukacji do rodziców.
Dostałyśmy w wersji niemieckiej od Agnieszki Pietlickiej i przetłumaczyłyśmy dla Was.

Przeczytajcie.

"Drodzy rodzice dzieci w wieku szkolnym,

możliwe, że skłaniacie się teraz do tego, aby ułożyć bardzo dokładny plan dnia dla swoich dzieci. Macie duże nadzieje na wielogodzinną naukę wraz z rozmaitymi aktywnościami online, eksperymentami naukowymi i opracowaniami książek. Ograniczacie dostęp do elektroniki, aż wszystko będzie zrobione! Proszę abyście pamiętali o tym:

Nasze dzieci boją się tak samo jak my. Nasze dzieci nie tylko słyszą wszystko, co dzieje się wokół nich ale również odczuwają nasze nieustanne napięcie i stres. Jeszcze nigdy nie przeżyły czegoś takiego. Pomysł, aby przez kilka tygodni nie chodzić do szkoły początkowo brzmiał wspaniale.Dawał wyobrażanie wesołego czasu, jak w wakacje, a nie rzeczywistości oznaczającej bycie uwięzionym w domu, bez możliwości spotykania się z przyjaciółmi.

W najbliższych tygodniach problemy z zachowaniami Waszych dzieci będą się nasilały. Strach, złość czy protesty dotyczące tego, że nie mogłam robić wszystkiego, jak zazwyczaj – to będzie się zdarzało. Będziecie obserwować w najbliższych tygodniach kolejne ataki, napady złości i oznaki buntu. To jest normalne i w tych warunkach należy się tego spodziewać.

To, czego potrzebują teraz dzieci, to czuć się kochane i bezpieczne. Czuć, że wszystko będzie dobrze. A to może oznaczać konieczność zarzucenia waszych planów i okazania jeszcze większej miłości Waszym dzieciom. Pieczcie ciasta i malujcie obrazy. Grajcie w gry planszowe i oglądajcie razem filmy. Zróbcie wspólnie jakiś eksperyment naukowy albo znajdźcie wirtualne wycieczki po zoo. Zacznijcie całą rodziną czytać jakąś książkę. Okryjcie się ciepłym kocem, przytulcie i nie róbcie nic.

Nie martwcie się o to, że stracicie coś z programów szkolnych. Każde dziecko siedzi w tej łodzi i wszystko będzie dobrze. Kiedy znowu wrócimy na zajęcia wszyscy wspólnie skorygujemy kurs i spotkamy się z naszymi uczniami w tym miejscu, w jakim są.
Nauczyciele są fachowcami! Nie toczcie walk z Waszymi dziećmi dlatego, że nie chcą dodawać. Nie krzyczcie na swoje dzieci, kiedy nie chcą iść zgodnie z programem. Nie przymuszajcie ich do 2 godzin nauki, jeśli bronią się przed tym.

Jeśli mogę się z Wami podzielić jednym, to właśnie tym: na końcu zdrowie psychiczne naszych dzieci będzie dużo ważniejsze niż ich umiejętności akademickie. A to, co czuły w tym czasie, zostanie z nimi jeszcze na długo po tym, kiedy zatrze się już wspomnienie o rzeczach, które robiły w czasie tych tygodni. Myślcie o tym każdego dnia."

29/03/2020

Pani EDU wspiera odc. 5 "Lekcje on-line a lekcje nagrywane"
Jaka jest różnica, które i kiedy wykorzystywać.

27/03/2020

"Lekcja organizacyjna dla nauczycieli" :D

27/03/2020

Pani EDU odrabia lekcje 🙂

26/03/2020

Jak powinna wyglądać pierwsza lekcja on-line z dzieciakami?
Jak angażować do zadań i jak poradzić sobie z systemem oceniania?

25/03/2020

Co robić podczas pierwszego spotkania z uczniami?

24/03/2020

Pierwszy z kilku odcinków 😉 zapraszam :)

11/03/2020

W związku z zamknięciem szkół na czas uporania się z koronawirusem od poniedziałku będą pojawiały się materiały edukacyjne oraz krótkie lekcje dla dzieci z różnych przedmiotów z zakresu szkoły podstawowej. Zachęcajmy dzieciaki by w tych dniach szukały ciekawych rozwiązań na swoją edukacje: YouTube, TikTok, filmy edukacyjne są mega sprzymierzeńcami w tej kryzysowej sytuacji.

21/02/2020

A w poniedziałek będę miała przyjemność wziąć udział w panelu dyskusyjnym konferencji. Oj będzie się działo :)

konferencja.spnjo.uni.wroc.pl

Chcesz aby twoja szkoła była na górze listy Szkoła w Wroclaw?

Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Lokalizacja

Telefon

Strona Internetowa

Adres


Słonimskiego 3j/2
Wroclaw
50-304