13/04/2026
Nie wiem, jak Wasz weekend, ale mój tak 🙂
Instytut Edukacji Logopedycznej Sylwia Zasada dziękuję za zaproszenie to tak zacnego grona prelegentów.
To, że przy takiej konkurencji warsztatowej miałam grupę słuchaczy, rozpatruję w kategoriach małych cudów 🙂 mam nadzieję, że rozgrzałyście platysmy, popracowałyście ssż i pojadłyście przy okazji 🙂
W najbliższą sobotę do zobaczenia na Konferencji Logopedii Ortognatycznej z Klamerka - Multiplatforma dla Logopedów - Zaklamerkowani.pl
30/03/2026
https://www.facebook.com/share/p/1KKwNdr6Bi/?mibextid=wwXIfr
Dzięki udziałowi w Konferencji zyskasz:
✅ aktualną wiedzę na temat pracy z głosem i oddechem,
✅ sprawdzone techniki terapeutyczne do wykorzystania w pracy zawodowej,
✅ techniki pracy z głosem, które wykorzystasz również jako prywatną inwestycję w ochronę swojego głosu i oddechu,
✅ nowe kontakty i znajomości,
✅ interdyscyplinarne spojrzenie na pracę z głosem i oddechem z perspektywy pedagogów wokalnych, medyków, logopedów i innych specjalistów!
Jutro ZAMYKAMY ZAPISY! Dołącz do naszego wydarzenia i stań się jego częścią 💜
Zajrzyj tutaj -> https://oddechdochodzidoglosu.pl/
06/03/2026
Szanowni i Szanowne,
Miliona pacjentów i dużo wolnego czasu dla siebie i rodziny!
Godzin przegadanych z pacjentami i specjalistami i braku zaburzeń głosu!
Miliona szkoleń i miliona monet oraz wolnego czasu!
Głowy pękającej od nowej wiedzy i pomysłów i świętego spokoju!
Wielu współpracujących specjalistów i świętego spokoju!
Współpracujących pacjentów będących wyzwaniem i drogą do rozwoju i świętego spokoju!
I innych nierealnych rzeczy, więc mam dla Nas jednorożca 🙂
Najlepszego!
17/01/2026
Zawsze mówiłam, że tron jest doskonałym miejscem do nauki 😀
Żeby nie było, wracamy ze Szwajcarii z potencjalnie mądrymi nowinkami i dumą narodową (naprawdę nie mamy się czego wstydzić) 🙂
Magdalena Gryk-Deszcz Julian Krajczok
22/10/2025
Zapraszam do rozmowy z Mateuszem, pierwszej na żywo, na pewno nie ostatniej 🙂
Rozmawiało nam się bardzo dobrze, pełny flow 🙂
Mateuszu, dziękuję za zaproszenie!
https://www.facebook.com/share/1BVZNjb4Db/?mibextid=wwXIfr
Po co dorosłej osobie logopeda?
Rozmowa z Aleksandrą Rosińską o tym, w czym logopeda może pomóc osobom dorosłym. Poruszamy ważny temat, jakim jest terapia miofunkcjonalna, jak wpływa na nas...
14/10/2025
Szanowni Nauczyciele (chciałam napisać "drodzy", ale bez jaj)!
Świętego spokoju, nieroszczeniowych Rodziców, wakacji w tych miejscach, co Uczniowie, ale nie w tym samym czasie, wychodzenia z pracy kiedykolwiek (a nie 24h na dobę), Librusa zamkniętego o 16:00, sensownych rad pedagogicznych i programów nauczania, podziwu innych i zasłużonego szacunku i innych nierealnych rzeczy :)
Nie będąc już częścią systemu edukacji, nieodmiennie podziwiam wszystkich, którzy w nim jeszcze zostali! Chapeau bas!
12/10/2025
Jak zawsze z opóźnionym zapłonem, ALE 🙂
Klamerka - Multiplatforma dla Logopedów - Zaklamerkowani.pl Logolandia Centrum Szkoleniowo Terapeutyczne wraz z zespołem, GRATULACJE!
Fenomenalna konferencja niemowlakowa!
Wykład otwarcia - - jak ja się cieszę, że autorytet mówi, że żuchwa jest królowa tej imprezy, to nie macie pojęcia!
- fakty i mity alergologiczne ❤️ dzięki za otwarcie oczu na wiele kwestii!
- podziwiam współpracę!
- gratuluję badań, mam milion pytań (i żeby nie było wcale nie złośliwych! Bardzo fajny początek bardzo trudnej dyskusji)
- no nie mogę. Garściami bym Cię jadła ❤️ kunszt w swej prostocie, że śląskim zaśpiewem. Sztos!
- jak zawsze światowe nowinki jedzeniowe, jestem pełna podziwu!
i - dzięki za spojrzenie na karmienie enteralne, megawazny i w sumie niszowy (chociaż wcale nie) temat, podziwiam drogę do rozwiązań systemowych
- podziwiam nieustająco i nieodmiennie! Płacz jako zasób i komplement ❤️
- niemowlęta nie są złośliwe 😉, mają inny cykl snu 🙂 dzięki 🙂
- położna i CDL petarda!
- szkoda, że nie na żywo, ale rozumiem, że wieloryby wygrały! W dalszym ciągu temat ważny!
- boskie cycki!
Oraz rozmowy kuluarowe: Neurologopeda bada. Dr Kamila Czarnik, Logopeda Ukulele Anna Karowicz Obudź Dziecko w Dziecku. Terapia Małego Dziecka z ASD Instytut Edukacji Logopedycznej Sylwia Zasada Klinika Języka- neurologopeda Kamila Kubasiak Akademia Logopedy, której będę wyskakiwać z lodówki 😂) i wiele wiele innych osób, z którymi udało się kuluarowo poplotkować ❤️ jednak spotkania stacjonarne stanowczo mają swój urok!
A na koniec udało mi się popłakać ze śmiechu 😀 u Asi Pałasz królowały trytytki, teraz laktacja jest jak erekcja (ktokolwiek to napisał, powinien dostać medal 😉)!
I raz jeszcze wielkie gratulacje dla organizatorek. Witasikowo i Sielgosko, szał ciał i ultramaryna. Nieustająco jest pełna podziwu dla zadbania o poziom merytoryczny, organizacyjny, brzuszny i uczestników!
Ps. Jeżeli można składać zamówienia konferencyjne na przyszły rok, to ja bym bardzo chciała:
- Kamilę Czarnik;
- Anię Karowicz;
- Kamilę Rychlewską;
- Renatę Ulman-Bogusławską
I jeszcze wymyślę 🙂
DZIĘ-KU-JĘ!
Edit! A jeszcze przepraszam, oferta pracy i udziału w rekonstrukcjach jako żywa broń została podtrzymana. Warto jeździć na konfy po oferty pracy 😀 😂
Edit2! Jeszcze bym chciała z wcześnymi czynnikami ryzyka CAPD
28/08/2025
Nie wiem, jak Wy, ale ja mam srogie wakacyjne opóźnienie literackie, więc od poniedziałku będę nadrabiać.
Przede mną dwie perełki (ja rozumiem, że już część czytała, część proponowała czytanie mi na głos na dobranoc, ale bez spamowania i psucia przyjemności poproszę), więc w najbliższym tygodniu nie wróżę sobie za dużo snu 🙂
Kto jeszcze nie ma, niech żałuje 🙂
Ja już swoje powąchałam, pomacałam, przekartkowałam oraz poczułam ekscytację na myśl o zbliżającej się … lekturze 🙂
Autorkom gratuluję, zazdraszczam (bez zawiszczania) i oddaję się lekturze! Rozdział z jednej, po czym rozdział z drugiej, żeby po sprawiedliwości było 🙂
Ps. Gdyby ktoś zagłębiał się w przypisy w nowej książce , szczególnej uwadze polecam przypis na stronie 489 🙂 kolejny raz osiągnęłam już w logopedii wszystko, mogę iść drapać wombaty w spokoju 🙂
Udanego weekendu!
25/08/2025
Po miesiącu kiwiowania, koalowania, wombatowania, robaczków świecących własnymi wymiocinami, kangurowania, widoków zapierających dech w piersiach wróciłam na łono 🙂
Notabene z nowym pomysłem na życie! Gdyby się okazało, że jednak nie idzie mi w logopedii, to nie skorzystam z propozycji (branie udziału w rekonstrukcjach jako ludzka kula armatnia o specjalnym przeznaczeniu i wzroście), zostanę profesjonalnym drapaczem wombatów po zadkach! Bieszczady nie są mi pisane, smolarzem nie będę. Będę drapać wombaty po kościanych zadkach!
A póki co, wróciłam 🙂 już można ode mnie chcieć rzeczy 🙂 próbuję się odgrzebać z wakacyjnych wiadomości i zapraszam na wrześniowe szkolenia.
Miogopedia
5-6.09 (piątek-sobota; w niedzielę zachęcam do drapania kogoś/czegoś po zadku) Poradnia Orzechowa Warszawa
20-21.09 Gdańsk
26-26.09 Instytut Edukacji Logopedycznej Sylwia Zasada Poznań
27-28.09 Rzeszów
A tymczasem, przed pójściem do gabinetu, oddaję się drapaniowym reminiscencjom ❤️