06/01/2025
LOGIKA: prawda czy fałsz?
🎯FAŁSZ
Często widzę takie sformułowanie. Za często....
Bądźmy logiczni.
Tu - logika się wykrzacza!
Owszem, wiele zależy od tego jak traktujemy drugą osobę (niezależnie od płci), ale zwalanie winy na ofiarę przemocy to podłość i/lub głupota.
Ludzie mają różne charaktery, temperamenty, stany bio-fizyko-chemiczne organizmu, nawyki, reakcje, postrzeganie, sposoby postępowania, sytuacje osobiste, tematy do przepracowania, poziomy świadomości i w zasadzie NIE zależy to od naszych partnerek/partnerów tylko jest naszą osobistą bajką, a partner/ka jest naszym wyborem.
W dodatku - często ludzie żyjący w przemocy nie są agresywni, tylko stłamszeni i zastraszeni. Bierni.
Pisanie, że "zachowanie kobiety zależy od tego, jak traktuje ją mężczyzna", a tym bardziej dodawanie do tego, że "wszystko" w jej zachowaniu od tego zależy - to zwyczajne: manipulacja, nadużycie i NIE prawda.
To opinia/pogląd/bezrefleksyjnie powielana formułka.
Nie powielajmy krzywdzących, szkodliwych bzdur
☠️
Źródło grafiki: profil FB: "Coś pięknego"
11/12/2024
Waga słów i precyzyjna mowa - komunikacja i przekazy-pułapki.
Czy stwierdzenie Lema jest prawdziwe?
- NIE
"Nikt, nic" - te dwa słowa dyskwalifikują całą wypowiedź.
Generalizacja. Fałsz. Zdanie nielogiczne.
PS: to dlatego właśnie Lem pisał, żeby "nikt nic nie czytał i nic nie rozumiał, a jak zrozumie - to zapominał" 😉
22/05/2024
ZAMROŻENIE FUNKCJONALNE
Kto doznał - ten wie, że zamrożenie funkcjonalne - czyli stan, w którym ciężko nam podejmować się jakichkolwiek aktywności z entuzjazmem, a z większości aktywności po prostu nas wycofuje - pomimo, że z pozoru jest trybem "oszczędzania energii" - tak na prawdę jest stanem, w którym sporo energii tracimy.
Tracimy energię na bycie na automacie, na brak pozytywnych bodźców, na nicość, na bezsilność, na emocje jakie mamy do przerobienia lub na ich brak.
Ogarnia nas niemoc. Niemoc tak potężna, że najłatwiej się leży, siedzi, często scrollując bez sensu telefon.
Ten stan jest reakcją na jakieś zdarzenie. Jest jednym z trzech stanów z trójcy uruchamianej jako system obronny w sytuacjach stresu: walka-ucieczka-zamrożenie.
To zamrożenie.
Bywa chwilowe w sytuacjach nagłego stresu (ale zwykle ma skutki i potrzebuje rozładowania z poziomu ciała), a bywa przewlekłe wtedy, gdy np. wydarzy się coś co przeżywamy przez dłuższy czas.
Wyrozumiałość dla siebie, przyznanie: "tak, mam cięższy moment i potrzebuję czasu" oraz troska i łagodność są kluczowe, by ten i tak trudny czas nie stał się klasyczną autodestrukcją pełną obwiniania się, poniżania się i desperackich prób przełamania impasu w momencie, gdy nie jest się na to gotowym.
Czasem warto sobie pozwolić na "potrwanie" w takim stanie.
Ile?
- tyle ile potrzebujesz.
Pod warunkiem, że robisz to świadomie – tzn. świadomie, rozmawiając ze sobą i mając świadomość swojego stanu dajesz sobie zgodę na to, by to przerobić, doznać, przetrawić, pobyć w tym i przeżywać. A jest co przeżywać, bo są w tym różne emocje, czasem bardzo silne, a czasem jest po prostu marazm połączony z nicością.
W odpowiednim momencie jednak warto podjąć wysiłek by powoli zacząć wdrapywać się na górkę, też nie oczekując od razu spektakularnego pasma sukcesów, tylko dając sobie prawo do wzlotów i upadków, stopniowo przeginając szalę w stronę korzyści.
Jak to robić?
- poprzez kontakt z naturą
- poprzez odcięcie od niechcianych bodźców
- poprzez medytację
- poprzez pracę z ciałem
- poprzez detoks od mediów społecznościowych
- zwiększanie samodyscypliny
- świadomość sytuacji, myśli, emocji, odczuć i miejsca w którym jesteś
Przerobiłam to… Ciekawe doświadczenie.
Polecam też artykuł w temacie, który nie przypadkiem zapewne wpadł na mnie (a ja na niego) wtedy, kiedy zaczęłam o tym pisać i znalazłam tej przypadłości (tego stanu) nazwę.
Umieszczam go w komentarzu - warto :)
Prawa Wszechświata…
10/05/2024
Jestem na wyjeździe :)
Zarezerwowałam sobie dwa miejsca noclegowe, bo każde z miejsc miało swoje plusy i minusy. Długo się wahałam gdzie przycumuję, ale w końcu musiałam wybrać. I wybrałam :)
Jadąc pociągiem zadzwoniłam do miejsca, z którego chciałam zrezygnować. Byłam trochę "skruszona", że odwołuję je w dniu rezerwacji.
Gdy poinformowałam Panią, że niestety rezygnuję, usłyszałam w odpowiedzi:
- "oooo, to wielka kultura".
Zaniemówiłam więc Pani kontynuowała
- "bardzo dziękuję, to wielka kultura, że pani zadzwoniła i mnie o tym poinformowała". większość ludzi tego nie robi....
Zdziwiłam się. Wydawało mi się oczywiste, że należy poinformować kogoś z kimś się na coś umawiało o zmianie planów.
Nadal tak sądzę.
Toż nawet nie przyzwoitość (choć okazuje się, że też).
To zwyczajność i oczywistość :)
24/02/2024
Z badań wynikają oczywistości: towarzystwo roślin oraz zielonej przestrzeni niezabudowanej koi i wspiera psychikę :)
Zieleń w miastach wspomaga zdrowie psychiczne mieszkańców
Mieszkańcy miast, którzy mieszkają w bardziej zielonej okolicy, rzadziej cierpią na problemy natury psychicznej, donoszą naukowcy ze School of Public Health na Texas A&M University. Wyniki badań prowadzonych pod kierunkiem profesora Jaya Maddocka we współpracy ze specjalistami z Center for H...
19/02/2024
Hej !
Może Ktoś szuka sali na zajęcia z dobrą energią? :)
Wynajmę klimatyczną salę warsztatową "Miejscówkę" Strefy Istnienia, która mieści się niedaleko metra Imielin (około 500 metrów) na ulicy Szczuki w Warszawie (Ursynów)
Miejscówka jest idealna na zajęcia indywidualne lub kameralne warsztaty/zajęcia/spotkania dla około 10 osób.
Całość przestrzeni ma 45 m2, a część warsztatowa około 18 m2
W części warsztatowej jest worek treningowy (można zdjąć), drabinka, poduszki do siedzenia, ława, krzesła, lustro i rozkładany duży stół (na około 10 osób).
Opcjonalnie jest także możliwość rozłożenia mat antypoślizgowych na podłodze.
Obecność białej ściany pozwala na użycie rzutnika* i prowadzenie warsztatów także z jego pomocą.
Lokal wyposażony jest w klimatyczne oświetlenie w różnych barwach i ma dobrą energię, którą łatwo wyczuć.
Jest dostępna ubikacja i zlew, nie ma prysznica. Można zrobić sobie kawę/herbatę, lub skorzystać z talerzy w celu konsumpcji przekąsek.
*Korzystanie z dodatkowych elementów wyposażenia sali poza stołem, krzesłami, czajnikiem, kubkami, talerzami, sztućcami, materacami i poduszkami, drabinką - przy dodatkowych ustaleniach finansowych
Cena najmu: 66 zł/h
Cena za dzień warsztatowy (8h): 444 zł
Współpraca długookresowa - do ustalenia indywidualnie
tel.: 694 127 747
e-mail: [email protected]
13/11/2023
Ludzie, nie nabierajmy się na "łańcuszki" i oświadczenia "kopiuj-wklej" o prawach autorskich do zdjęć i innych takich...
Znów "latają" po FB.
To tak nie działa :)
Akceptujemy regulamin przy tworzeniu konta i jak wprowadzane są w nim zmiany i tyle.
Tylko to jest wiążące :)
Dobrego wieczoru
14/12/2022
5G - teorie spiskowe vs ignorancja.
Szokujące jak z ignorancją ludzie podchodzą do oczywistości.
Fale mają na nas wpływ!
Różne, różny.
Nawet nie musiałam czytać tych badań, by to wiedzieć.
Ale przeczytałam i potwierdzam.
Ryzyko jest i być musi.
Wystarczy wyobraźnia i to co już wiemy...
Chyba, że nie wiemy - to się dowiedzmy.
Apeluję o ostrożność w narażaniu ludzi na fale elektromagnetyczne i silne impulsy.
W tym apeluję o rozsądek w rozstawianiu masztów 5G.
Badania:
1)https://ppm.edu.pl/.../ZmyslonyM_MedPr%202020%20_wcag.pdf
2) https://www.europarl.europa.eu/.../EPRS_BRI(2020)646172...
PS: Nauka i wiedza górą!