25/11/2025
Udało sie 🤝
W dzień swoich urodzin udało mi sie po rocznej przerwie upiec CHLEB ❤️🍞❤️
Marysia po szkole powiedziała " CHLEB powrócił!"
Tym razem dodałam czarnuszkę i siemie lniane
Izus , a Tobie dziekuje za zakwas, który mi dałaś 😘
Przepis poniżej:
DOMOWY CHLEB NA ZAKWASIE 1. Wieczorem zakwas wyjąć do dużej miski i dosypać 200 g mąki żytniej i dolać 150 ml wody. Przykryć ściereczką i zostawić na noc.
2. Rano: odważyć 400 g, resztę włożyć do słoika i do lodówki na następny chleb.
3. Do nowego zakwasu dodajemy 800 g mąki ( ja mieszam różne mąki) i 800 ml wody ciepłej z 2 łyżeczkami soli ( dokładnie wymieszać).
4 .Dodaję ziarna, ok 300 g ( różne mieszam: siemię lniane, czarnuszka, chia, słonecznik, dynia,sezam i suszoną śliwkę).
5. Dokładnie wymieszane ciasto ( jest dość gęste) przekładam do wysmarowanych olejem 2 blaszek długości 30 cm ( nakładam ciasta do połowy wysokości).
6. Zostawiam do wyrośnięcia na ok 5 godz w ciepłym miejscu lub wkładam do piekarnika na ok 35 C i czekam aż wyrośnie po same brzegi ( ok 1,5 godz- czyli szybciej).
7. Do nagrzanego piekarnika 200 C grzanie dół, wkładam blachy. W piekarniku umieszczam naczynie z wodą, dzięki temu chleb jest wilgotny.
8. Piekę ok 1 godziny ( gdy wyjmę z blaszek i uznam że jest mało dopieczony: bez blaszek podpiekam ok 15 min by zarumienić chleb od dołu i po bokach.
17/11/2025
Za nami kolejne spotkanie z Przedszkolakami z Ptasiego Radia w Kobyłce 🥦🍅🥬🍓🫑🍒🥑🥕
05/11/2025
Takie piekne KALAFIORY to tylko od Ani 🥰
Razem z Mężem dbają, by dostarczyć pięknych i wartościowych warzyw 🥕🥔🥕🫑🧅🥦
Takie zakupy to ja lubię 🥰❤️🥰❤️
A co Zrobimy z naszymi kalafiorami ?
Ja juz wiem 🥰🥰🥰
🤍🧄🧅Zupa krem z białych warzyw 🤍🧄🧅
Cebula - 3 większe
Biała cześć pora- ok 200 g
Czosnek- 4 zabki
Pietruszka korzeń - 2 sztuki
Seler-1/4 większego
Ziemniaki - 4 większe
Kalafior-1 mały lub 3/4 większego
Przyprawy:
Sól ok 1 łyżka
Gałka muszkatołowa 1/2 łyżeczki
Kmin rzymski 2 szczypty
Pieprz 1/2 łyżeczki
Masło klarowane lub oliwa 5 łyżek
Woda ok 3 litry ( lub więcej, jeśli lubimy rządzą)
Wykonanie :
1. Maslo rozpuścić w dużym garnku, w którym będziemy gotowali zupe.
2. Cebule, por, czosnek pokroic w kostkę i podsmażyć na maśle w garnku ok 10 min.
3. Wlać do garnka 3 l gorącej wody.
4. Obrać i pokroić pietruszkę, seler i ziemniaki. Dodac do garnka i gotować pod przykrywką.
5. Dodać przyprawy.
6. Dodać Różyczki kalafiora i razem gotować do miękkości, ok 15 min.
7. Wszystko zblenderowac na jednolitą masę.
8. Podawać z łyżeczka masla i natką pietruszki 🌿🌿
Smacznego Wam życzę 😘
03/11/2025
Dzisiaj przychodzę do Was z przepisem na Babeczki mocno czekoladowe 🍫🍫🍫
Moje córki zmobilizowaly mnie i razem je przygotowałyśmy 🥰🩷🥰🩷
Uwielbiam z Nimi kucharzyć👩🍳👩🍳👩🍳👩🍳
🍫🧁 Babeczki czekoladowe z malinami 🍫🧁
(Przepis na 12 babeczkek)
300 g mąki (u nas orkiszowa)
250 ml mleka (moze byc napoj roślinny)
130 g masla
2 cale jajka
70 g cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
50 g kakao
Czekolada gorzka 64% -50 g
❤️ maliny - szklanka(ja dałam maline czarną)+ 1/ 2 szklanki do dekoracji
1. Suche składniki mieszamy razem: mąkę, proszek do pieczenia oraz kakako.
2. Masło rozpuszczamy.
3. Jajka ubiajmy z cukrem na sztywna piane.
4. Mieszamy Masło z ubitą pianą.
5. Suche składniki dodajemy do mokrych.
6. Kroimy czekoladę na mniejsze kawałki i mieszamy z ciastem.
7. Dosypujemy maliny do ciasta i mieszamy.
8. Nakładamy do kokilek I możemy jeszcze ozdobić malinami.
9. Pieczemy z temoobiegiem na 170 C ok 20 min.
Smacznego ❤️❤️❤️
Jeszcze kilka zostało, która ma ochotę?
24/10/2025
Uwielbiam JESIEN 🍂🍃🍁🍃
Piekne, kolorowe liście i wielkie bogactwo warzyw, w tym naszej ulubionej dyni 🧡🧡🧡
Na warsztatach w szkole podstawowej z IV i VI klasa zrobiliśmy Pudding dyniowy, ohmniom mniom 🥰 Palce lizać
W zdjeciach poniżej znajdziecie przepis i śmiało sie częstujcie 🥰
Co Wy robicie z dyni ?
Podzielicie sie swoimi inspiracjami ? 🧡
Miejcie pięknego dnia 😘
04/10/2025
Uwielbiam SŁOŃCE ☀️☀️☀️ daje taaaaką radosc i energię❤️❤️❤️
Łapiemy słońce ile damy rade 👍
I chodzimy na dwór, nabywamy odporność i ruszamy sie dla zdrowotności🚶♀️🚶♂️
Przy okazji zrywamy i częstujemy sie malinami 🩷🩷🩷
Takie prosto z krzaka są przepyszne
02/10/2025
Jemy dzisiaj drugie śniadanie i Józio nałożył sobie 3 plasterki ogórka 🥒🥒🥒
Pytam go czemu tak?
A Józio: " BO MAJĄ WITAMINKI !"
Krzysio zainspirowany witaminkami wziął ogórka i gryzie całego 🥒🥒🤣🤣🤣
Jak ja ich KOCHAM !❤️❤️❤️
Juz 3 lata sa z nami nasze Bliźniaki ❤️
09/08/2025
Miałam zaszczyt poprowadzić warsztat odnośnie zdrowego żywienia, podczas fantastycznego wydarzenia :
🌸🌸Warsztat Mama i Córka w Stalowej Woli! 🌸
25 lipca pod patronatem Fundacji Urzekająca zostały zorganizowane wyjątkowe warsztaty dla Mam i Córek, który zgromadził wspaniałe pary bliskich sobie kobiet 👩❤️👩 To był dzień pełen radości, uśmiechu,rozmów i niezapomnianych chwil, które zapewne pozostaną w pamięci uczestniczek na zawsze.
Warsztaty były podzielone na 3 panele:
❤️RELACJE
💅 LEKCJA MAKIJAŻU
🥦🍅PORADY ŻYWIENIOWE🥗
Moja prezentacja "Mama- Domowy Minister Zdrowia" miała na celu przekazanie naszej wielkiej roli w dbaniu o żywienie Rodziny 💙
Wspólnie odkrywalismy tajniki zdrowego odżywiania, ucząc się, jak ważne jest dbanie o siebie od środka. 🍏🥗 Córki, miały okazję, zrobić dla swoich mam bakaliowe " kulki mocy"😊 z orzechów laskowych.
Dziękuję za piękny czas ❤️
Dziękuję za wspaniałe prelekcje Kornelia Gąsior, Aneta Sobota, Agnieszka Pietkowska oraz cudowna organizacje Agnieszka Kolasa, Agnieszka Grabowska-Sowa, Anna Kurzyna , Katarzyna Bajgierowicz ❤️💙🩵💜💚🧡💛
16/03/2025
Kolejny piękny wykład Dr n. med. Tadeusza Oleszczuka "Jak osiągnąć jakość życia dojrzałego bez kompromisów"
Długość i jakość naszego życia, to w 90 % DIETA 🥦🌶️🫛🍅🥒🍓🥬🍎
Nie w naszej diecie:
⛔ Cukier
⛔ Alkohol
⛔ Pestycydy
⛔ Czerwone Mięso
⛔ Azotyny
⛔ Tłuszcze nasycone / trans
⛔ Żywność przetworzona
Dzięki takim ludziom, świat poznaje PRAWDĘ, która jest ogromnie cenna
Z cełego serca dziękuję Dr Tadeusz i wiem że to oc robię ma SENS ❤️
23/02/2025
Pamiętacie, że nasze dzieci uczą się obserwując nas?
Tak też jest ze sportem 🏊🕺🏃🏇⛷️🤺🚴🤸
Cieszymy się, że spędzamy czas razem i to jeszcze w ruchu ❤️ Lubimy jeździć na nartach ⛷️⛷️⛷️⛷️⛷️
Podzielcie się w komentarzach jakie sporty uprawiacie razem :) 🥰
Jakim sportem "zaraziliście" swoje dzieci 😁
Pięknej niedzieli i serdeczne Was pozdrawiamy 😘
14/02/2025
Pięknych Walentynek dla Was ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
A z tej okazji przesyłam Wam przepis na fantastyczne mufinki. Te zrobiła moja Karolcia od początku do końca 👍
Dziekuje Ci Karolciu 😘
Babeczki kokosowe 🥥 z czarną porzeczką🖤
Skladniki (na ok 12 sztuk):
1 szklanka mąki
1/3 szklanki cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia lub sody
3/4 szklanki worków kokosowych
1/4 szklanki oleju
1 j***o 🥚
1/2 szklanki mleka
1 szklanka porzeczki czarnej (u nas mrożona)
Wykonanie :
1. Suche składniki mąkę cukier proszek do pieczenia oraz wiórki dokładnie wymieszaj w misce. Dwa mokre składniki czyli olej mleko oraz j***o dokładnie wymieszaj w drugiej misce.
3. Mokre składniki Dodaj do suchych i delikatnie wymieszaj. Na koniec dodaj czarną porzeczkę.
4. Rozłóż masę do 12 kokilek.
5. Piecz w temperaturze 170 stopni Celsjusza około 25 minut.
SMACZNEGO
❤️🥥🖤🥥❤️🥥
P. S. Te babeczki sa opakowane, gdyż były do degustacji na koncercie Walentynkowym ❤️
29/01/2025
Czy u Was tez takie piękne słoneczko?
Łapiemy witaminę D 🌞🌞🌞🌞🌞🌞
Pozdrawiamy Was serdecznie z naszego spaceru w sadzie 🍎🍏🍎