26/11/2025
Szukasz szkoły, w której Twoje dziecko będzie czuło się swobodnie i bezpiecznie? 💚
Nasza Mikroszkoła to kameralne miejsce oparte na elementach metody Montessori.
Uczymy przez doświadczenie – dzieci pracują samodzielnie, realizują projekty, poznają przyrodę w terenie oraz uczestniczą w warsztatach i wycieczkach.🌱🌿
Stawiamy na bliskie relacje i indywidualne podejście. Dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu, a dodatkowo oferujemy zajęcia rozwijające pasje, m.in. stolarnię, basen, ściankę wspinaczkową, karate i zajęcia teatralne.
Mamy ostatnie wolne miejsca!
W tym roku nie organizujemy Dnia Otwartego, ale zapraszamy na indywidualne spotkania rekrutacyjne, podczas których można zobaczyć, jak pracujemy.
Kontakt:
[email protected]
09/02/2025
Zapraszamy do wyjątkowego miejsca, gdzie nauka oparta na metodzie Montessori rozwija ciekawość, pasje i samodzielność dzieci.
Stawiamy na edukację przez doświadczenie. U nas matematyka to nie tylko liczby w zeszycie, ale praktyczne działania i eksperymenty. Historia ożywa w ciekawych projektach i grach, a przyrodę poznajemy w terenie. Dzięki temu dzieci uczą się w sposób angażujący i pełen radości.
Dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu, a nasze zajęcia dodatkowe – stolarnia, wspinaczka, hiszpański, joga i wiele innych – sprawiają, że każdy uczeń może rozwijać swoje pasje.
Tworzymy kameralne klasy i dbamy o indywidualne podejście do ucznia, pomagając mu odkrywać jego mocne strony.
Mamy już tylko kilka wolnych miejsc! Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko rozwijało się w przyjaznym
i inspirującym środowisku, napisz do nas: [email protected]
Nie czekaj – odkryj z nami szkołę, w której nauka jest fascynującą przygodą!
Zapraszamy!
Grafika dzięki: Zuza Przybyszewska-Kożuchowska
09/01/2025
Dobry wieczór wszystkim, 🌟
Poznajcie najnowszego członka naszej rodziny Mikroszkola: Manuel Alfredo Manrique Aldana! Manuel podróżował po całym świecie i przywiózł ze sobą bogactwo historii, doświadczeń i muzyki. Cześć Manuel! ❄💚
"Hello, hello! I am Manuel Alfredo Manrique Aldana. I was born in Colombia. I am a multidisciplinary artist with experience in accompanying children and adults in the areas of Spanish, music, instrument making, carpentry, weaving and pottery in various rural areas and communities in Colombia and Mexico. I have been living in Poland for a year and I am passionate about this journey of life, ancestral music and creating instruments and various things with my hands. I love exploring the language through play, music and collective creation because I believe that this is where children manage to expand their potential and their purposeful nature."
Do zobaczenia!
08/01/2025
Dobry wieczór wszystkim💚
W Mikroszkole Mokotów tworzymy jedną wielką rodzinę. Dziś przedstawimy Wam naszą wspaniałą psycholożkę Olę. Oto kilka słów od niej. Cześć, Olu!
"Nazywam się Ola, mam 32 lata. Od września tego roku pracuję w Mikroszkole jako psycholog.
Swoje wykształcenie zdobyłam na magisterskich studiach psychologicznych. Posiadam także ukończone kursy z komunikacji NVC (Porozumienie Bez Przemocy) oraz z asertywności. W mojej pracy opieram się na rodzicielstwie bliskości i badaniu potrzeb oraz emocji dziecka.
Z prywatnego podwórka – jestem ADHD-ową mamą nastolatka, co poszerza moją perspektywę w pracy z rodzicami i dziećmi.
Jestem artystyczną duszą. Na co dzień śpiewam w zespole pieśni tradycyjnych i dużo rysuję."
Do zobaczenia!
07/01/2025
Dobry wieczór wszystkim,
Jak minął pierwszy dzień szkoły? My bawiliśmy się świetnie! ❄💚
Dziś przedstawiamy Wam jedną z naszych psychologów, Magdę. Oto i ona:
"Jestem magistrem psychologii i pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz diagnostką trudności neurorozwojowych u dzieci i młodzieży, terapeutką okołoporodową, praktyczką terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (ukończyłam TSR poziom I i II). Aktualnie odbywam roczne seminarium z poznawczo-behawioralnej psychoterapii dzieci i młodzieży. Mam ponad 10 letnie doświadczenie w pracy z osobami w spektrum autyzmu. W swojej pracy kieruje się filozofią porozumienia bez przemocy, metodami wspierającymi indywidualny rozwój dzieci. Na co dzień jestem mamą Gniewka i Idy, entuzjastką nowych technologii, pedagogiki STEAM. W wolnych chwilach uprawiam sporty walki i szermierkę dawną. "
Do zobaczenia 💚
02/01/2025
Dobry wieczór wszystkim!
Mamy nadzieję, że Nowy Rok zaczął się dla Was miło!🧘♀️
Powoli zbliżamy się do końca świętowania naszych wspaniałych nauczycieli.
Dziś zabieramy Was aż do Kostaryki, bo to stąd pochodzi nasza nauczycielka hiszpańskiego. Przywitajcie się z Allison!
"Hello everyone, my name is Allison Madrigal Delgado. I am from Costa Rica and have lived in Poland for 3 years full of happiness and experiences. I am a Spanish teacher with experience teaching children and adults in private and public schools.
I love my job; teaching is the most beautiful thing, and seeing my students progress is always my greatest motivation.
¡Encantado de conocerlo!"
Do zobaczenia 💚
01/01/2025
Dobry wieczór wszystkim 💚
Z radością kontynuujemy przedstawianie Wam kolejnych nauczycieli! Dziś kilka słów od Ewy:
"Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, interesującą się alternatywnymi metodami nauki. Towarzyszę dzieciom w ich edukacyjnej podróży, kierując się indywidualnym podejściem do każdego ucznia, dostosowując metody nauczania do jego unikalnych potrzeb i możliwości. Dbam o to, aby każde dziecko czuło się w klasie bezpiecznie, ponieważ tylko w takim środowisku może rozwijać swoje umiejętności i pasje. Moim celem jest stworzenie atmosfery, która sprzyja zarówno nauce, jak i odkrywaniu radości z posiadania wiedzy."
Do zobaczenia!
31/12/2024
Dobry wieczór wszystkim,💚
Dziś witamy Elenę, która dołącza do nas prosto z Rosji. Podążając za swoimi polskimi korzeniami, znalazła swoje miejsce w naszej szkole, gdzie kontynuuje swoją wymarzoną pracę.
"Dla mnie wartością w pracy i rodzinie są relacje między ludźmi. Wierzę, że każdy człowiek potrzebuje miłości i akceptacji, niezależnie od wieku. Jeśli chodzi o moje wykształcenie, jestem pedagogiem specjalnym oraz behawiorystą. Ostatnio bardziej interesuje mnie podejście skoncentrowane na traumie w pracy z dziećmi."
Do zobaczenia!
29/12/2024
Cześć wszystkim,
Dziś oddajemy głos naszej ukochanej nauczycielce Beacie 💚
"Hej,
Beata -pedagog ,logopeda z wieloletnim doświadczeniem opartym na praktyce.
Prywatnie spełniona Mama.
Stale dążę do podnoszenia swoich kwalifikacji a otwarcie na nowe wyzwania stanowi integralną część mojego podejścia zawodowego.
Ukończyłam kurs Polskiego Instytutu Montessori- od kilku lat pracuje z dziećmi tą metodą.
Pragnę być obserwatorem i przewodnikiem,który wspiera i inspiruje dzieci w ich samodzielnym odkrywaniu świata. 😊"
Do zobaczenia!
28/12/2024
Dobry wieczór wszystkim! Dziś Magda chce się z Wami przywitać!☃
"Jestem pasjonatką Montessori, która z zaangażowaniem wspiera rozwój dzieci w duchu szacunku i samodzielności. Jako mama i nauczycielka łączę doświadczenie życiowe z wiedzą pedagogiczną, aby tworzyć inspirujące środowisko edukacyjne. Fascynuje mnie psychologia, co pomaga mi lepiej rozumieć emocje i potrzeby moich uczniów. Uwielbiam przyrodę i aktywność fizyczną. Praktykując Porozumienie bez Przemocy (NVC), dbam o budowanie autentycznych i znaczących relacji opartych na zaufaniu i empatii."
Do zobaczenia 👋
27/12/2024
Wesołych Świąt Wszystkim! 🎁
Z tej świątecznej okazji nasz zespół edukacyjny Was serdecznie pozdrawia.
Dziś oddajemy głos Ewie.
"W relacjach z ludźmi ważne dla mnie jest, by nauka była przygodą, odkrywaniem świata, a towarzyszenie innym w ich rozwoju, odkrywaniu z nimi ich możliwości i stawianiu czoła nowym wyzwaniom to dla mnie szczególna podróż, która daje mi możliwość poznawać świat widziany oczami innych.
Swoje doświadczenie jako pedagog zdobywałam I nadal zdobywam pracując w przedszkolach, szkołach podstawowych, integracyjnych, językowych, Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii oraz z Seniorami.
Prowadzę warsztaty z neurodydaktyki oraz warsztaty rozwojowe z umiejętności miękkich i przygotowuję dzieci do testu predyspozycji językowych.
Od wielu lat moją pasją jest teatr oraz częściowo taniec, które realizuję m.in. z Teatrem Kadratowi, Teatrem Biznesu oraz w projekcie ulicznym Freedom is near. Lubię jazdę na rowerze, grę w squasha i inne sportowe wygibasy. Poza tym uwielbiam wszelkiego rodzaju ciepełko, np. ciepły kocyk, ciepłą herbatkę, ciepły uśmiech na twarzach, ciepłą atmosferę."
Do zobaczenia